Skocz do zawartości
IGNORED

Kochamy streaming, ale....


MacP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, możecie się kłócić na prv??  Dlaczego wszyscy mamy to czytać?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Klimkr napisał:

Podobnie jest z Apple TV 3 - ma wyjście optyczne i Airplay starszej wersji. Potem używałem Airplay 2 w Apple TV 4, Wiimie i w Heosie, ale ten z ATV 3 był, jak dla mnie, lepszy. Podobno Roon też korzysta z własnych bibliotek Airplay 1...

Używam AirPort Express 2nd gen. w systemie gdzie wzmacniacz nie jest wyposażony w AirPlay, a Apple TV HD jako dodatkowe źródło w głównym systemie. W obu przypadkach działa to bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rochu napisał:

Wybacz, w tej sytuacji, z takimi doświadczeniami z twoja osobą, trudno traktować poważnie to co piszesz.

Odwracasz kota ogonem. Mówimy teraz o tym, że zarzucasz mi współpracę z branżą. Co jest kłamstwem.

Zastanawiające, że zarzucasz mi, że sprzęty które miałem były mierne a sam użytkowałeś kolumny 16Hz z najtańszym Naim i twierdziłeś, że nic więcej nie trzeba. 

(Mat. 7:3-5): "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie, możecie się kłócić na prv??  Dlaczego wszyscy mamy to czytać?!
A dlaczego na priv? Ja lubię czytać arumenty jednej i drugiej strony w każdym temacie.
A kłótnie zawsze będą w tematach tego typu.
Pamiętacie program popularnonaukowy prowadzony przez Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka "Sonda"? Któż nie kochał tego programu? Dwaj prowadzący program dyskutowali zagadnienie reprezentując przeciwstawny pogląd sceptyka i entuzjasty, unikając sugerowania widzowi ostatecznego rozstrzygnięcia. Komu zatem dziś przeszkadza debada taka jak tu czy w innych wątkach na forum? Odpowiedzieć sobie musi każdy z Was indywidualnie.
I jeszcze jedno. Dla mnie osobiście te kłótnie mają większą wartość niż same zachwalanie czegoś lub krytykowanie.




Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, piorasz napisał:

Dwaj prowadzący program dyskutowali zagadnienie reprezentując przeciwstawny pogląd sceptyka i entuzjasty

Założyłem ten wątek w określonym celu, a dzięki tym naparzankom ad personam traci przejrzystość. Porównanie do dyskusji z dawnej "Sondy" obraża pamięć jej twórców trochę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Piopio napisał:

Odwracasz kota ogonem. Mówimy teraz o tym, że zarzucasz mi współpracę z branżą. Co jest kłamstwem.

Rochu nigdzie nie napisał, że współpracujesz z branżą, ale że tak to odbiera. "Wpisy uczynione na tym forum traktuję jako wpisy osoby powiązanej z branżą."

To jest znacząca różnica. To coś podobnego jak krytykowanie postawy, względem krytykowania osoby. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, barmanekm napisał:

Rochu nigdzie nie napisał, że współpracujesz z branżą, ale że tak to odbiera. "Wpisy uczynione na tym forum traktuję jako wpisy osoby powiązanej z branżą."

To jest znacząca różnica. To coś podobnego jak krytykowanie postawy, względem krytykowania osoby. 

Chyba żartujesz 😉 To jest dokładnie to samo w tym wypadku. W jaki sposób ja jestem powiązany z branżą ?

"Wpisy uczynione na tym forum traktuję jako wpisy osoby powiązanej z branżą. Tak się bowiem ciekawie składa, że wychwalane przez ciebie urządzenia audio a także prawie wszystkie te, którymi chwalisz się w swoim "O mnie" są w ofercie tego samego dużego gracza na rynku."

Co to wg Ciebie znaczy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piopio napisał:

Chyba żartujesz

Nie żartuję. 

1 minutę temu, Piopio napisał:

W jaki sposób ja jestem powiązany z branżą ?

A skąd mam wiedzieć czy jesteś?
 

1 minutę temu, Piopio napisał:

To jest dokładnie to samo w tym wypadku

Zupełnie coś innego. Porównaj te dwa zdania:
- Izolacja galwaniczna to jest najważniejsza rzecz w hi-end
- Moim zdaniem, izolacja galwaniczna to jest najważniejsza rzecz w hi-end.

Niby niuans, i wciąż przyczynek do dyskusji, jednak do tego drugiego zawsze masz prawo i nikt Ci nie może tego zabronić. W przypadku tego pierwszego to tylko uzurpowanie sobie prawa do kategorycznych, niczym nie popartych stwierdzeń, z którymi inni mogą się nie zgadzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, barmanekm napisał:

Niby niuans, i wciąż przyczynek do dyskusji, jednak do tego drugiego zawsze masz prawo i nikt Ci nie może tego zabronić. W przypadku tego pierwszego to tylko uzurpowanie sobie prawa do kategorycznych, niczym nie popartych stwierdzeń, z którymi inni mogą się nie zgadzać.

Skupy się może na kłamstwie, że jestem powiązany/współpracuję z branżą. To jest sedno problemu. 

18 minut temu, barmanekm napisał:

A skąd mam wiedzieć czy jesteś?

I właśnie w taki sposób rozsiewane plotki krzywdzą ludzi. Zaraz ktoś powie, że moje opinie się nie liczą bo jestem związany z branżą. Bo Rochu tak powiedział. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

Skupy się może na kłamstwie, że jestem powiązany/współpracuję z branżą. To jest sedno problemu. 

A ja uważam, że sednem problemu, jest powszechne na tym forum, odwracanie kota ogonem, nieumiejętność przyznania się do błędu i autorytarne opinie przy jednoczesnym odbieraniu innym prawa do swojego zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm
składnia

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, barmanekm napisał:

A ja uważam, że sednem problemu, jest powszechne na tym forum, odwracanie kota ogonem, nieumiejętność przyznania się do błędu i autorytarne opinie przy jednoczesnym odbieraniu innym prawa do swojego zdania.

Dokładnie to co robi Rochu 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu od niedawna korzystam z Daphile i wtyczki Tidal. Pytanie czy jest możliwość z poziomu Daphile (przeglądarka czy Squeezer) dodanie odtwarzanej z Tidal muzyki bezposredniodo ulubionych w Tidal a nie w Daphile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piopio napisał:

Dokładnie to co robi Rochu 😉 

To zastanów się co ty sam wyczyniasz?

  

W dniu 1.02.2023 o 10:34, Piopio napisał:

Dlatego poważny miłośnik streamingu korzysta z Roon. Subskrybuje Tidal i Qobuz i ma wszystko co do szczęścia potrzeba. 

Owszem to kosztuje ale zdecydowanie warto. Komfort słuchania i użytkowania bezcenny. 

Twój debiut w wątku i już niczym prorok niosący kamienne tablice, z pewnością biblijnego patriarchy, oznajmiasz maluczkim swoje prawdy wiary.

Obiecujesz niebo za 3 subskrypcje warte półtorej stówy miesięcznie. I od razu porządkujesz rzeczywistość wokół ciebie pisząc o "poważnym miłośniku streamingu".

A ja się pytam, czy ten kto się z tobą nie zgadza jest niepoważny?

Podobno każdy będzie miał piekło na jakie zasłuży. Podejrzewam, że twoje będzie polegać na nieskończonym i wiecznym odczytywaniu twoich własnych wpisów na audiostereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rochu napisał:

Twój debiut w wątku i już niczym prorok niosący kamienne tablice, z pewnością biblijnego patriarchy, oznajmiasz maluczkim swoje prawdy wiary.

Nikogo nie zmuszam do niczego. Wyrażam tylko swoje zdanie poparte doświadczeniem. Można się ze mną nie zgadzać. Nikogo nie obrażam i nie wyzywam. Ty natomiast tak. Każdy kto ma inne zdanie niż Ty  jest wg Ciebie małpą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piopio napisał:

Nikogo nie zmuszam do niczego. Wyrażam tylko swoje zdanie poparte doświadczeniem. 

Wiemy , wiemy.

Ponad 30 letnie 🤦

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nikogo nie zmuszam do niczego. Wyrażam tylko swoje zdanie poparte doświadczeniem. Można się ze mną nie zgadzać.


"Dlatego poważny miłośnik streamingu korzysta z Roon. Subskrybuje Tidal i Qobuz i ma wszystko co do szczęścia potrzeba."


Niestety w tym "wyrażaniu Twojego zdania" jest pogarda i zrzut braku kompetencji dla innych. Szkoda, że tego nie rozumiesz. Nasuwa się samowolnie myśl, czy robisz to celowo czy masz wyraźne braki w formułowaniu zdań. Niestety wyraźna większość Twoich zdań jest w ten sposób budowana. Gdybyś jednak nie robił tego celowo to dam Ci przykład jak powinny te zdania brzmieć żeby na przyszłość nikt nie miał do ciebie żalów.

"Ja używam Roon. Subskrybuję Tidal i Qobuz i mam wszystko co do szczęścia mi potrzeba."


Czy to takie trudne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, dedal75 napisał:

Wiemy , wiemy.

Ponad 30 letnie 🤦

Panowue, szkoda słów

Jak widać, jakakolwiek dyskusja z tym ........ nie ma sensu

Najwyższy czas zacząć traktować jego  "twórczość" jak powietrze, nie karmiony sam zmieni środowisko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Panowue, szkoda słów

Jak widać, jakakolwiek dyskusja z tym ........ nie ma sensu

Najwyższy czas zacząć traktować jego  "twórczość" jak powietrze, nie karmiony sam zmieni środowisko

Za to Ty jesteś skarbnicą merytorycznych wypowiedzi 😉 

37 minut temu, piorasz napisał:

Czy to takie trudne?

Spróbuję. A Ty spróbuj nie konfabulować. 

38 minut temu, piorasz napisał:

Niestety w tym "wyrażaniu Twojego zdania" jest pogarda i zrzut braku kompetencji dla innych.

Pogarda na pewno nie. Z zarzutem braku kompetencji mogę się zgodzić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Z zarzutem braku kompetencji mogę się zgodzić. 


Widzisz.. Nie. Dlatego, że mogą to czytać ludzie, którzy mają większe kompetencje i doświadczenie niż Ty. Tego nie wiesz bo nie każdy się chwali lub udziela. Inną sprawą jest fakt, że nie każdemu pasuje to co akurat Ty uważasz za słuszne.

No i na otuchę.
Ja też używam Roon, Tidal i Qobuz. I co? I nie ogłaszam wszem i wobec że to najlepsza droga do szczęścia. Ważne, że mnie to zadawala. A jak ktoś woli Audirvanę to będę się cieszył również jego szczęściem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, piorasz napisał:

Widzisz.. Nie. Dlatego, że mogą to czytać ludzie, którzy mają większe kompetencje i doświadczenie niż Ty.

W kwestii izolacji galwanicznej czy zasad przesyły danych cyfrowych opieram się na obowiązujących standardach i technice. Tutaj nie ma miejsca na dywagowanie. To działa wg ściśle określonych zasad i protokołów. Gdyby nie było zgodne to by żadna transmisja cyfrowa nie mogła dojść do skutku. 

20 minut temu, piorasz napisał:

Inną sprawą jest fakt, że nie każdemu pasuje to co akurat Ty uważasz za słuszne.

I w tym jest problem. W przekonaniach i ignorowaniu nauki i techniki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Drizzt napisał:

Używam AirPort Express 2nd gen. w systemie gdzie wzmacniacz nie jest wyposażony w AirPlay, a Apple TV HD jako dodatkowe źródło w głównym systemie. W obu przypadkach działa to bardzo dobrze.

Fajnie, wiadomo, że działa dobrze.

Chodziło o to, że w wielu miejscach piszą, że Airplay 1 ma jakość CD, a Airplay 2 AAC 256 (normalnie przy audio). Miałem wrażenie, że rzeczywiście Airplay 1 gra lepiej (na ATV3, ale też na DNP-730), ale może mi się zdawało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Klimkr napisał:

Fajnie, wiadomo, że działa dobrze.

Chodziło o to, że w wielu miejscach piszą, że Airplay 1 ma jakość CD, a Airplay 2 AAC 256 (normalnie przy audio). Miałem wrażenie, że rzeczywiście Airplay 1 gra lepiej (na ATV3, ale też na DNP-730), ale może mi się zdawało.

Ja nie słyszę różnicy między jakością CD a AAC 256, więc przestałem sobie tym zawracać głowę. Wolę oczywiście CD ale tylko dla świętego spokoju. Sam fakt, że trzeba sprawdzać przy jakim połączeniu jest jaka jakość daje do myślenia. Usłyszeć się tego nie da, ale można przeczytać 😉

AirPlay 1 miał wiele ograniczeń czysto praktycznych, więc z tego względu AirPlay 2 to spory postęp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

W kwestii izolacji galwanicznej czy zasad przesyły danych cyfrowych opieram się na obowiązujących standardach i technice.

Więc podsumujmy dla potomności. 

Wałkowaliśmy ten temat od tygodni. Izolacja galwaniczna jest w większości nowych urządzeń. Topping HS01, Intona itp może pomóc w upierdliwej pętli masy, która jest wyraźnie słyszalna w głośnikach- kropka po kropce. Reszta to osobista ideologia. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Drizzt napisał:

Ja nie słyszę różnicy między jakością CD a AAC 256, więc przestałem sobie tym zawracać głowę. Wolę oczywiście CD ale tylko dla świętego spokoju. Sam fakt, że trzeba sprawdzać przy jakim połączeniu jest jaka jakość daje do myślenia. Usłyszeć się tego nie da, ale można przeczytać 😉

AirPlay 1 miał wiele ograniczeń czysto praktycznych, więc z tego względu AirPlay 2 to spory postęp.

A prawdziwą różnicę robi połączenie typu Connect natywne lub przez aplikację streamera - wtedy telefon/tablet/komputer nie musi streamować nonstop, a działa jako pilot. I na stałe mam Spotify Connect (a propos jakości)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Klimkr napisał:

A prawdziwą różnicę robi połączenie typu Connect natywne lub przez aplikację streamera - wtedy telefon/tablet/komputer nie musi streamować nonstop, a działa jako pilot. I na stałe mam Spotify Connect (a propos jakości)...

Różnica oczywiście jest. Sprowadza się ponownie do kwestii czysto praktycznych. Używam zarówno wzmacniacza all-in-one z BluOS, a więc wszystkimi serwisami wbudowanymi w aplikacji, jak i Tidal Connect. Szczerze mówiąc częściej jednak słucham z Apple Music przez AirPlay. Po prostu bardziej lubię aplikację AM. Poza tym gra w każdej konfiguracji równie dobrze i to mi wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Drizzt napisał:

częściej jednak słucham z Apple Music

Ja tak pół na pół z Tidalem. Taka ciekawostka - miałem 1700 "ulubionych" albumów w Tidalu. Chyba cała oferta ECM, klasyka jazzu, trochę niszowych artystów głównie jazzowych, sporo klasyki ze wskazaniem na muzykę baroku itp. Poprzez serwis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dokonałem transferu całej listy do Apple Music by sobie to jakoś skoordynować i okazało się, że z 1700 albumów przeniosło się 1350, około 350 zabrakło. To oczywiście nie musi świadczyć, że AM na ok. 80% zawartości Tidala, lecz może dotyczyć akurat mojej próbki, całkowicie bez aktualnego popu, na którym najbardziej skupiają się serwisy i tam pewniej jest bliżej rezultatu 1:1. Zapewne też są przewagi AM nad Tidalem, ciekaw jestem jak w końcu będzie wyglądało Apple Classical nad którym podobno pracuje zespół przejęty z Primephonic. To może być bardzo duży "plus dodatni" tego serwisu wobec innych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja tak pół na pół z Tidalem. Taka ciekawostka - miałem 1700 "ulubionych" albumów w Tidalu. Chyba cała oferta ECM, klasyka jazzu, trochę niszowych artystów głównie jazzowych, sporo klasyki ze wskazaniem na muzykę baroku itp. Poprzez serwis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dokonałem transferu całej listy do Apple Music by sobie to jakoś skoordynować i okazało się, że z 1700 albumów przeniosło się 1350, około 350 zabrakło. To oczywiście nie musi świadczyć, że AM na ok. 80% zawartości Tidala, lecz może dotyczyć akurat mojej próbki, całkowicie bez aktualnego popu, na którym najbardziej skupiają się serwisy i tam pewniej jest bliżej rezultatu 1:1. Zapewne też są przewagi AM nad Tidalem, ciekaw jestem jak w końcu będzie wyglądało Apple Classical nad którym podobno pracuje zespół przejęty z Primephonic. To może być bardzo duży "plus dodatni" tego serwisu wobec innych. 

Te transfery nie są idealne. Czasem płyty są, ale Soudiiz nie wszystko wyłapuje. Największe jaja są z playlistami. Np. na playliście jest 5 utworów z jednego albumu a Soundiiz przenosi wszystkie ale z 3 różnych wydań albumu, albo niektóre będą innymi nagraniami o tych samych tytułach itd. Najgorsze są transery z i do Idagio bo tam tagi są inne. Dlatego używanie więcej niż jednego serwisu, przy założeniu, że chcemy mieć synchronizację, jest dość upierdliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MacP napisał:

Ja tak pół na pół z Tidalem. Taka ciekawostka - miałem 1700 "ulubionych" albumów w Tidalu. Chyba cała oferta ECM, klasyka jazzu, trochę niszowych artystów głównie jazzowych, sporo klasyki ze wskazaniem na muzykę baroku itp. Poprzez serwis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dokonałem transferu całej listy do Apple Music by sobie to jakoś skoordynować i okazało się, że z 1700 albumów przeniosło się 1350, około 350 zabrakło. To oczywiście nie musi świadczyć, że AM na ok. 80% zawartości Tidala, lecz może dotyczyć akurat mojej próbki, całkowicie bez aktualnego popu, na którym najbardziej skupiają się serwisy i tam pewniej jest bliżej rezultatu 1:1. Zapewne też są przewagi AM nad Tidalem, ciekaw jestem jak w końcu będzie wyglądało Apple Classical nad którym podobno pracuje zespół przejęty z Primephonic. To może być bardzo duży "plus dodatni" tego serwisu wobec innych. 

Te różnice mogą wynikać z niejednoznacznych nazw/tagów albumów.

Przykładowo szukając "Straszny Dwór" Deezer i Spotify znajdą trzy albumy, Amazon, Qobuz i Tidal dwa, a Apple jeden. Szukając "Haunted Manor" Amazon znajdzie trzy albumy (z tego dwa takie same, ale z inną okładką), a pozostałe po dwa.

Ale w sumie to Amazon ma pięć albumów (dwa takie same), Spotify, Deezer i Tidal po cztery, a Qobuz i Apple tylko po trzy (i to nie takie same). A ja mam na CD jeden z tych, co są we wszystkich serwisach, ale mam też jeszcze dwa inne, których nie ma w żadnym.

I bądź tu mądry 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z przenoszeniem że spotify do tidal, ale w mniejszej skali 😁

Btw czy apple music da się obsługiwać na samsungu s10? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.