Skocz do zawartości
IGNORED

Czy narkotyki powinny być zalegalizowane na świecie?


Genesis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Chicago napisał:

Przy marihuanie nie ma żadnych odlotów - któs kto tak mówi, nie ma pojęcia o czym mówi. 'Odloty' są po kwasach i syntetykach.

Zgoda tylko pod warunkiem, że nie była niczym zaprawiana. A ja posiadam informację iż dla lepszych doznań w fazie wzrostu szprycują ziółko min. domestosem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 21 stanach USA, marihuana jest na pełnym legalu jako marihuana rekreacyjna - możesz iść do sklepu i legalnie kupić praktycznie jakie tylko zioło chcesz, i masz zawsze pewność, że używasz czystych i nie spapranych niczym 'cannabies'. W 16 stanach jest dozwolona tylko jako marihuana medyczna. W siedmiu stanach status marihuany jest zmiksowany - dopuszczają olej z CBD, ale samo zioło nie jest zdekryminalizowane. Tylko w czterech Stanach USA jest całkowity zakaz kolportacji i zażywania marihuany. Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago
Edyt Zjadacz

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, Chicago napisał:

Dziękuję.

Ja to rozumiem, natomiast chcesz prowadzić samochód to we krwi zero (lub inna ilość ustalona prawnie po konsultacjach z lekarzami) alko i thc. Jak długo ? Tak długo aż organizm się oczyści.

A o rekreacji to nie pisz jeśli rozważasz prowadzenie pojazdów. Jest w KD sensowny zapis o zakazie bycia pod wpływem alko, lekó i substancji psychoaktywnych. Sory , ze względu na pracę nawąchałeś się farby czy rozpuszczalnika to też nie prowadzisz.

A swoją drogą to dobrałbym się bardziej do 4L sprzedaży papierosów i wszelkich wyrobów nikotynowych. Wpływy z tytułu podatków są śmiesznie niskie wobec późniejszych kosztów leczenia wynikających z palenia chorób nowotworowych lub układu krążenia. Jeśli wyestymujemy że palacz pali paczkę fajek za 17 pln przez 40 lat to wychodzi 248 tys, jak połowa z tego to podatki to mamy 124 tys a to jest śmiesznie mało wobec chemioterapi czy skomplikowanych operacji serca czy naczyń krwionośnych.

A swoją drogą to czemu zioło tak a kokaina albo opiaty nie ? W końcu wszystko jest pozyskiwane z roślin  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, stench napisał:

A swoją drogą to czemu zioło tak a kokaina albo opiaty nie ? W końcu wszystko jest pozyskiwane z roślin  .

Bo widzisz W Andach nawet dzieci żują liście koki. Peruwiańczycy wrzucają nawet je do zup. są źródłem witaminy A, B, C, D oraz E.  "zawierają duzą liczbę minerałów,  cynku, fosforu, miedzi, wapnia , żelaza. Zawierają także białko, tłuszcze oraz węglowodany i błonnik. To prawdziwa bomba zdrowotna dla organizmu." Dopiero pozyskana z nich kokaina uzależnia..Koka to nie kokaina..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, stench napisał:

A o rekreacji to nie pisz jeśli rozważasz prowadzenie pojazdów. Jest w KD sensowny zapis o zakazie bycia pod wpływem alko, lekó i substancji psychoaktywnych. Sory , ze względu na pracę nawąchałeś się farby czy rozpuszczalnika to też nie prowadzisz.

Tak to się w Stanach nazywa - marihuana do celów rekreacyjnych. W 21 stanach USA możesz palić, upalać się, zażywać oleje, legalnie kupować i niczego się nie obawiać ze strony prawa. to wszystko. Za 'uczynki' popełnione pod wpływem używek (obojętnie czy po narkotykach czy po wódzie), odpowiadasz przed sądem.

Nieświadomość ludzka i przede wszystkim brak refleksji nad swoimi wypowiedziami, prowadzi do ogólnego ogłupienia społeczeństwa. Co chcesz mi powiedzieć jeden z drugim...??? Że używki są szkodliwe...??? Że pod wpływem używania używek są powodowane wypadki drogowe...??? Są, i co z tego...??? Zawsze były...??? I nie o tym jest mowa w tym wątku. W USA, za uczynki popełnione na drodze pod wpływem marihuany, są takie same kosekwencje jak po alkoholu - czyli przeważnie DUI. Używasz, nie wsiadaj za kierownicę ani samochodu ani roweru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zgoda tylko pod warunkiem, że nie była niczym zaprawiana. A ja posiadam informację iż dla lepszych doznań w fazie wzrostu szprycują ziółko min. domestosem...

I to jest dobry argument za legalizacją i kontrolowaną uprawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Фома napisał:

do wszystkiego potrzebny jest zdrowy rozsądek.

Używki tego typu po to się spożywa, by zepchnąć zdrowy rozsądek do poziomu dupy. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
47 minut temu, Фома napisał:

Bo widzisz W Andach nawet dzieci żują liście koki.

Przeczytaj mój wpis jeszcze raz. Pisałem o kokainie. Koka to roślina. Swoją drogą piwo to doskonały elektrolit i źródło witamin z grupy B. Nie znaczy to że dzieciaki na długiej przerwie mają wypijać kufel piwa.

5 minut temu, jar1 napisał:

zdrowy rozsądek

No właśnie. Zdrowy rozsądek i wolność wyboru tego brak we współczesnym świecie.

Autorytety opiniotwórcze i rządy chętnie wszędzie się wciskają.

Tak samo było ze strefami lpg_+  czy religią . Pewne rzeczy można robić po pracy i na własny rachunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Фома napisał:

W Andach nawet dzieci żują liście koki. Peruwiańczycy wrzucają nawet je do zup. są źródłem witaminy A, B, C, D oraz E.  "zawierają duzą liczbę minerałów,  cynku, fosforu, miedzi, wapnia , żelaza. Zawierają także białko, tłuszcze oraz węglowodany i błonnik. To prawdziwa bomba zdrowotna dla organizmu."

I super. Czy w Polsce w celach hobbystycznych lub zabawowych nie można uprawiać czy palić konopii ?

Można.

Zakazane są konopie indyjskie lub jej selekcjonowane odmiany pod względem zwiększenia zawartości THC będącej bezwzględnie narkotyczną i psychoaktywną substancją.

Nie śledziłem zbyt dokładnie ale chyba nikt tu nie pisał o legalizacji konopii pozbawionej thc. Czy w ogóle ona kogoś interesowała ? Mak też można kupić w PL. Ile maku zjadłeś w tym roku ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gabaryton napisał:

Kumpel po joincie wyskoczył z 10 piętra, bo myślał, że jest batmanen

Albo wypalił coś innego niż zwyczajna trawa, albo zmieszał ją np. z alkoholem, co i tak nie powinno wywołać aż takiej reakcji. Każdy organizm jest inny i każdy ma przede wszystkim inny mózg. Najpierw trzeba poznać własne możliwości i ograniczenia aby wiedzieć czy można bezpiecznie przyjmować używki, w jakich ilościach i czy można je mieszać z innymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze bardzo ważna kwestia - wiele osób nie może używać marihuany z dużą zawartością THC, abstrahując od tych, którzy w ogóle nie mogą mieć do czynienia z jakimkolwiek narkotykiem lub alkoholem. DLA TYCH CO NIE MOGĄ, ale chcą, albo muszą z różnych względów, między innymi medycznych, dostępna jest już praktycznie wszędzie w US, włącznie ze stacjami benzynowymi, marihuana z zawartością tylko CBD. Nie trzeba szukać apteki lub specjalistycznego sklepu z ziołem - jest pod ręką. Poza tym, warto poczytać o zagadnieniu, o gatunkach, o szczepach, o hybrydzie, o THC, o CBD... o efektach i feelingu... a nie tylko o katastrofach wywołanych po wódzie i po dragach. Przecież te wzystkie wypadki po używkach, to jest proza życia człowieka.

Faktem też jest, że marihuana może wywoływać nastrój zarówno paranoiczny jak i mocno inspirujący, kreatywny i koncentrujący; zależy od wnętrza człowieka. I faktycznie zgadzam się z tym, że najlepiej nie mieć uzależnień, ale takich ludzi nie ma - każdy jest w coś 'umoczony'. Mój point jest taki: ludzie uzależnieni od sportów ekstremalnych są 'zdrowsi', ale czy 'bezpieczniejsi' w kategorii  ryzyka utraty zdrowia lub życia od tych 'uzależnionych' tylko i wyłącznie od marihuany...???

Na zakończenie tej hecy, podsunę myśl, nad którą warto się zastanowić - gdyby nie narkotyki, nie byłoby 'muzyki'. Największe dzieła muzyczne, praktycznie każdej kategorii, powstały pod wpływem lub za pośrednictwem dragów, i alkoholu. Dziękuję.

Pomyślałem o nas, o stałych userach umoczonych w internet i Forum AS....??? Ten, kto codziennie jest na forum, jest po prostu uzależniony. I tyle. Jedna lampka wina do codziennego obiadu, też jest uzależnieniem. Niekoniecznie musi być dla zdrowia - jak chora wątroba, to nawet wszystko co 'zdrowe', jest niezdrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, TomekL3 napisał:


Wszystko przed Tobą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie sądzę 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, cortes napisał:

Zgoda tylko pod warunkiem, że nie była niczym zaprawiana. A ja posiadam informację iż dla lepszych doznań w fazie wzrostu szprycują ziółko min. domestosem...

To i tak mniej szkodliwe niż Biontech czy Moderna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kostropaty napisał:

wszystko jest szkodliwe w nadmiarze

Ło! Pewnie, wystarczy wypić duszkiem 5 litrów źródlanej wody.

Legalizacja dla zioła! 

Czystego, bez "domieszek" i legalnego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

Ło! Pewnie, wystarczy wypić duszkiem 5 litrów źródlanej wody.

Legalizacja dla zioła! 

Czystego, bez "domieszek" i legalnego!

To jeszcze trzeba skruszyć beton

"Nie będę rzecznikiem legalizacji miękkich narkotyków, koniec i kropka. Jeśli chcecie legalizacji marihuany - wybierzcie innego premiera - powiedział premier Donald Tusk w programie TVN24 "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby legalizacja maruhuany zależała od stanowiska, o które Tusk 'walczy', to by zalegalizował i heroinę... A tak, to udaje praworządnego, jak każdy lewak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2023 o 09:50, Gabaryton napisał:

Kumpel po joincie wyskoczył z 10 piętra, bo myślał, że jest batmanen. Kolesie, z którymi palił śmiali się do rozpuku, jak stawał na barierce, bo sami byli nieźle najarani.

 

Coś mu się pomieszało, bo Batman nie ma umiejętności latania. Poza tym pewnie wypalił jakąś szałwię wieszczą, albo czangę. Ale dziwne, że w ogóle mógł się normalnie poruszać. Jak ja kiedyś zapaliłem coś w tym stylu, to mnie całkiem odcięło, i nie mogłem dłuższą chwilę się podnieść. Generalnie ten raz mi wystarczył, i drugi raz już nic nie próbowałem, tak mnie zmiotło.

A przy trawce można mieć jakiegoś bad tripa co najwyżej. W sumie jedynymi poważnymi skutkami przy częstym używaniu może być otępienie i utrata motywacji. Z tego co wiem, to ustępująca przy odstawieniu. Dlatego ja sobie lubię zajarać, naturalnie wychodowane ziółko raz na kilka tygodni, czasami miesięcy.

W Polsce niby MJ jest nielegalna, ale wystarczy wydać 70 PLN na teleporadę, pościemniać coś o bezsenności, migrenach, a później się wybrać do apteki. Zresztą podobnie ze zwolnieniami na L4. Ogólnie nie popieram takich kombinacji, szczególnie tych z L4, bo to okradanie innych, ale piszę jak jest.

23 minuty temu, jezz napisał:

Nie będę rzecznikiem legalizacji miękkich narkotyków, koniec i kropka. Jeśli chcecie legalizacji marihuany - wybierzcie innego premiera - powiedział premier Donald Tusk w programie TVN24

Kaczyński, ani Morawiecki też nie będzie, więc ten argument jest na remis.

Natomiast dwiema z niewielu dobrych rzeczy jakie wprowadził PiS jest legalizacja medycznej MJ i przepisy o ustępowaniu pierwszeństwa pieszym wchodzącym na pasy.

Moim zdaniem oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, barmanekm napisał:

Kaczyński, ani Morawiecki też nie będzie, więc ten argument jest na remis.

To jest dla mnie oczywiste dlatego nawet o tym nie mówię.

Można tylko dodać słynne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
31 minut temu, jezz napisał:

Można tylko dodać słynne

Głupich wypowiedzi polityków nie brakuje, zwłaszcza jak ktoś na siłę próbuje rozwijać temat gdzie ma wiedzę poniżej elementarnej , tu wytrysk wiedzy Prezesa, a gdzie indziej Pani Kopacz opowiada o dinozaurach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie, jak i w innych, liczenie na używanie rozumu jest dużym nadużyciem.  To tak, jakby zrezygnować z przepisów ruchu drogowego i liczyć na rozsądek.

Mnie już ten temat praktycznie nie dotyczy, ale ci, co mają dzieci na wychowaniu z pewnością starają się jakoś je wychować na normalnych ludzi z przyszłością. 

Ja to mam za sobą, ale pamiętam...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dziećmi zawsze jest problem, dlatego tak ważnym jest uświadamianie i 'kontrola' dziecka. Ważne to jest szczególnie w dzisiejszych, mocno wpływowych i uzależniających czasach internetu, w których oprócz wiedzy, otrzymujemy niczym nie skrępowaną dawkę patologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jar1 napisał:

Mnie już ten temat praktycznie nie dotyczy, ale ci, co mają dzieci na wychowaniu z pewnością starają się jakoś je wychować na normalnych ludzi z przyszłością. 

Tak jest, dlatego jest za legalizacją miękkich narkotyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jar1 napisał:

Odnosiłeś się do mojego wpisu, a tam było o dzieciach.

 

A dzieci kiedyś kończą 18 lat i dalej chodzą do szkoły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym posunięciem byłoby wprowadzenie 'pełnoletności' od 21-go roku życia, a nie od 18-go. To tylko niby trzy lata różnicy, jednak świadomość już zupełnie inna. Od tego zacząłbym w kwestii dostępu do używek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.