Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka


Espectro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzina na swoim 

Nowym rektorem – komendantem Akademii Pożarniczej został bryg. Tomasz Klimczak, brat ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka, wiceprezesa Polskiego

 

Stronnictwa Ludowego. Oficjalna uroczystość związana z wręczeniem nominacji ma się odbyć w najbliższy poniedziałek.

Informację podał nieoficjalnie portal Onet, powołując się na źródła w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ciekawe czy Tusk znow się "wscieknie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xniwax napisał:

Papierowe.

PO

Kilka zgonów polskich świadków ws. Smoleńska , mord w Łodzi dokonany przez byłego członka PO.
Oczekujesz jakiś zmian po 13 grudnia 2024 r.?

Przeczytaj czy coś jest o uchwałach i wchodzeniu na rympał do "gazet", a teraz do wszystkiego co popadnie. 
Pamiętaj też o tym co zrobił Komorowski łamiąc Konstytucję w 2010 i 2015 r. i co zrobił Kropiwnicki w tymże roku.

A takie pytanko.

 A czy któraś z tych waszych rewelacji już podano do prokuratury?Zgłaszać - jeśli trzeba sad i sprawa sie wyjaśni .

 To że za pisowcami pieprzycie kocopoły nic nie znaczy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hodowla debili trwa w najlepsze. JEDYNA sensowna zmiana to wywalenie "Rozdziobią nas kruki wrony" Żeromskiego. Z tym się zgadzam. To jest tak depresyjne, że lepiej o tym zapomnieć.

"Ograniczona zostanie między innymi obecność Henryka Sienkiewicza, który od lat jest przedmiotem żarliwej debaty, zwłaszcza lektura „W pustyni i w puszczy”, która zdaniem części ekspertów wymagałaby dyskusji na temat realiów kolonializmu. Książka co prawda zostanie na liście, jednak jedynie we fragmentach. Całkowicie znikną za to „Quo vadis” i „Janko Muzykant”. Z listy lektur obowiązkowych dla klas 4–6 miałyby ponadto zostać usunięte utwory: „Powrót taty” Adama Mickiewicza (z tomu „Ballady i romanse”), „Katarynka” Bolesława Prusa czy „W pamiętniku Zofii Bobrówny” Juliusza Słowackiego. Przypowieści ewangeliczne nadal będą omawiane, zabraknie jednak tych o siewcy i o pannach roztropnych. Znikną też niektóre pieśni i piosenki patriotyczne i wybrane mity greckie – mit o Orfeuszu i Eurydyce.

Z listy obowiązkowych lektur klas wyższych, VII–VIII, wykreślone zostaną „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego. Nie będzie poezji Norwida, Lechonia czy Rymkiewicza. Z czterech trenów Jana Kochanowskiego zostaną dwa, zniknie „Żona modna” Krasickiego, „Reduta Ordona” i „Śmierć Pułkownika” Adama Mickiewicza. Zamiast całości „Pana Tadeusza” zaproponowano zaś analizę wybranych fragmentów.

Zaproponowano, by w zamian uczniowie przeczytali m.in. „Wrońca” Jacka Dukaja czy „Złodziejkę książek” Markusa Zusaka.

Zmiana na liście lektur z języka polskiego. Będzie Tokarczuk

Zmiany nie ominą też szkół średnich. Zdaniem ekspertów MEN z listy lektur obowiązkowych dla zakresu podstawowego powinny zniknąć biblijne „Pieśni nad Pieśniami”, fragmenty „Kroniki polskiej” Galla Anonima, „Legendy o św. Aleksym” czy „Pamiętników” Jana Chryzostoma Paska. Obowiązkowe nie byłyby też „Konrad Wallenrod” Mickiewicza, „Romeo i Julia” Szekspira, „Hymn do miłości ojczyzny” Ignacego Krasickiego czy „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego.

Na liście lektur obowiązkowych znalazłoby się za to opowiadanie Olgi Tokarczuk „Profesor Andrews w Warszawie” z tomu „Gra na wielu bębenkach” czy „Miejsce” Andrzeja Stasiuka z tomu „Opowieści galicyjskie”.

Ze spisu lektur obowiązkowych dla zakresu rozszerzonego w liceum mają zniknąć „Chmury” Arystofanesa, fragmenty „Eneidy” Wergiliusza, fragmenty „Wyznań” św. Augustyna i „Summa teologiczna” (fragmenty) św. Tomasza z Akwinu, a także wybrane opowiadania Borgesa czy Mrożka.

Duże zmiany objęły też zestaw lektur uzupełniających. Z tej listy lektur eksperci zaproponowali usunięcie m.in. fragmentów tekstów Jana Pawła II, „Zapisków więziennych” Stefana Wyszyńskiego i książki „Ojciec wolnych ludzi. Opowieść o prymasie Wyszyńskim” Pawła Zuchniewicza."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

Nie wiem po co te lamenty, bronisz kumpli którzy w chamstwie i oszczerstwach o mnie się tu wyspecjalizowali?
Nie przypominam sobie bym twoje wpisy zgłaszał.....a jak ci ktoś nałgał, że to głównie z mojej winy coś ciebie spotyka, to miej do niego pretensje nie do mnie.
Może tak jak cir (który nie rozumie co oznacza EOT) widzisz w moich wpisach to czego tam nie było i na podstawie takich własnych wymysłów insynuujesz że zgłaszałem.....u was wszystko jest możliwe.  🙂

I wybacz, ale nazwisko naczelnego arcyłgarza  RP będę pisać tak jak na to ten kłamca oszukujący Wyborców i Naród zasługuje. Moderacji się poskarż, zniosę karę za pisanie niezgodne z ortografią z godnością, ale jak długo będę chciał i mógł, nikt mi tak demonstrować swojego o nim zdania nie zabroni!!!
I w takiej formie (jak o skompromitowanych vlado i arkadowskim) tak i o rudym będę pisać w zależności od tego jakich matactw aktualnie się ima, kogo oszukuje.    🙂
 

Zgłosiłeś do prokuratury te matactwa i oszustwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, asterix1 napisał:

Ciekawe kto przy covidzie napasł sie jak świnia przy korycie ...

Lewacy w PEU, taka choćby Van Der Jeleń przy akceptacji takich przytyłkasów jak Tusk.

13 godzin temu, burz napisał:

z jakiego bagna Tusk nas WYPROWADZA

...w szambo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, absinth3 napisał:

Kidawa ostatecznie pogrążyłaby PO, gdyby w ostatniej chwili nie została podmieniona na niejakiego R. Trzaskowskiego.

Ta sama Kidawa chwaliła się tym że "uwaliła" wybory kopertowe.....a ich "ekspert" Joński i jego wspólnicy (sąd kapturowy) orzekli że nie ma potrzeby powoływać jej na świadka.
Mówiłem że Joński bez Szczerby (i na odwrót) sobie nie poradzą:   🙂

obraz.png.6b3a5f109ab0870cba059328af54b3cb.png

24 minuty temu, dulon184 napisał:

Zgłosiłeś do prokuratury te matactwa i oszustwa?

Zgłasza się poważne sprawy.....wpisy powielaczy internetowych świadczą tylko o ich własnych kompleksach, ignorancji a nieraz nawet skrajnej  głupocie.
To w świetle prawa nie jest przestępstwo.

A jeżeli chodzi o rudego.....od brudnej roboty ma pachołków, za sobą sprzedajne sądy, przejął prokuraturę......historia go oceni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, il Dottore napisał:

Hodowla debili trwa w najlepsze

Pieniądz lepszy jest wypierany przez gorszy.

Potomkowie frankistów promują OT, nie powinni też rezygnować z wieszczów, albowiem najsławniejsi towiańczycy mieli matki wywodzące się od frankistów właśnie- jak twierdzi znakomity dr M. Bałaban.

Co do np Lorda Jima: Przeczytałem to ostatnio - tym razem uważnie: faktycznie kolonializm i rasizm podlane polskim pseudo-szlacheckim sosem. Obecnie całkowicie niestrawne i anachroniczne. 

H. Sienkiewicz? Potężna siła oddziaływania, niestety wypaczająca całkowicie myślenie polityczne. Nieszczęściem jest brak alternatywy. Żeromski? Wolne żarty.

 

Do tego mamy serialik 1670- można się na niego oburzać, ale do momentu gdy ktoś nie zna J. Kitowicza- ten opisuje bez żadnych osłonek i miłosierdzia kondycję szlachty (O stanie dworskim- opis obyczajów).

itd itd itd 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, il Dottore napisał:

Hodowla debili trwa w najlepsze. JEDYNA sensowna zmiana to wywalenie "Rozdziobią nas kruki wrony" Żeromskiego. Z tym się zgadzam. To jest tak depresyjne, że lepiej o tym zapomnieć.

"Ograniczona zostanie między innymi obecność Henryka Sienkiewicza, który od lat jest przedmiotem żarliwej debaty, zwłaszcza lektura „W pustyni i w puszczy”, która zdaniem części ekspertów wymagałaby dyskusji na temat realiów kolonializmu. Książka co prawda zostanie na liście, jednak jedynie we fragmentach. Całkowicie znikną za to „Quo vadis” i „Janko Muzykant”. Z listy lektur obowiązkowych dla klas 4–6 miałyby ponadto zostać usunięte utwory: „Powrót taty” Adama Mickiewicza (z tomu „Ballady i romanse”), „Katarynka” Bolesława Prusa czy „W pamiętniku Zofii Bobrówny” Juliusza Słowackiego. Przypowieści ewangeliczne nadal będą omawiane, zabraknie jednak tych o siewcy i o pannach roztropnych. Znikną też niektóre pieśni i piosenki patriotyczne i wybrane mity greckie – mit o Orfeuszu i Eurydyce.

Z listy obowiązkowych lektur klas wyższych, VII–VIII, wykreślone zostaną „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego. Nie będzie poezji Norwida, Lechonia czy Rymkiewicza. Z czterech trenów Jana Kochanowskiego zostaną dwa, zniknie „Żona modna” Krasickiego, „Reduta Ordona” i „Śmierć Pułkownika” Adama Mickiewicza. Zamiast całości „Pana Tadeusza” zaproponowano zaś analizę wybranych fragmentów.

Zaproponowano, by w zamian uczniowie przeczytali m.in. „Wrońca” Jacka Dukaja czy „Złodziejkę książek” Markusa Zusaka.

Zmiana na liście lektur z języka polskiego. Będzie Tokarczuk

Zmiany nie ominą też szkół średnich. Zdaniem ekspertów MEN z listy lektur obowiązkowych dla zakresu podstawowego powinny zniknąć biblijne „Pieśni nad Pieśniami”, fragmenty „Kroniki polskiej” Galla Anonima, „Legendy o św. Aleksym” czy „Pamiętników” Jana Chryzostoma Paska. Obowiązkowe nie byłyby też „Konrad Wallenrod” Mickiewicza, „Romeo i Julia” Szekspira, „Hymn do miłości ojczyzny” Ignacego Krasickiego czy „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego.

Na liście lektur obowiązkowych znalazłoby się za to opowiadanie Olgi Tokarczuk „Profesor Andrews w Warszawie” z tomu „Gra na wielu bębenkach” czy „Miejsce” Andrzeja Stasiuka z tomu „Opowieści galicyjskie”.

Ze spisu lektur obowiązkowych dla zakresu rozszerzonego w liceum mają zniknąć „Chmury” Arystofanesa, fragmenty „Eneidy” Wergiliusza, fragmenty „Wyznań” św. Augustyna i „Summa teologiczna” (fragmenty) św. Tomasza z Akwinu, a także wybrane opowiadania Borgesa czy Mrożka.

Duże zmiany objęły też zestaw lektur uzupełniających. Z tej listy lektur eksperci zaproponowali usunięcie m.in. fragmentów tekstów Jana Pawła II, „Zapisków więziennych” Stefana Wyszyńskiego i książki „Ojciec wolnych ludzi. Opowieść o prymasie Wyszyńskim” Pawła Zuchniewicza."

Nie no, z takimi poglądami to obowiązkowo w kanonie lektur 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, costa brava napisał:

obowiązkowo w kanonie lektur 

Jeszcze Wiśka Szymborska i jej wypociny o Stalinie! 😄

34 minuty temu, absinth3 napisał:

Co do np Lorda Jima: Przeczytałem to ostatnio - tym razem uważnie: faktycznie kolonializm i rasizm podlane polskim pseudo-szlacheckim sosem.

Kolonializm i rasizm? No to zachęciłeś mnie do lektury! 😄

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, il Dottore napisał:

Kolonializm i rasizm? No to zachęciłeś mnie do lektury!

Hehehe

Teraz coś takiego by nie przeszło. 

Swąd obydwu tych ideologii jest nieznośny. A jak twórczo rozwinęli je Niemcy- wiemy. 

Miłej lektury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, xniwax napisał:

Przeprowadzić się na lotnisko w Berlinie., zna języki, może służyć za megafon.

Bocheński mu tego nie załatwi, zatem sorry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w waszej urojonej rzeczywistości

może i były, ale w jeszcze bardziej niepewnej jakości, do tego dochodzi serwisowanie, szkolenie obsługi z certyfikatami itp background, który tak naprawdę jest podstawą

56 minut temu, jacekm22 napisał:

 

żonkoś coś marnie wygląda i głupoty gada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

Nie wiem po co te lamenty, bronisz kumpli którzy w chamstwie i oszczerstwach o mnie się tu wyspecjalizowali?
Nie przypominam sobie bym twoje wpisy zgłaszał.....a jak ci ktoś nałgał, że to głównie z mojej winy coś ciebie spotyka, to miej do niego pretensje nie do mnie.
Może tak jak cir (który nie rozumie co oznacza EOT) widzisz w moich wpisach to czego tam nie było i na podstawie takich własnych wymysłów insynuujesz że zgłaszałem.....u was wszystko jest możliwe.  🙂

I wybacz, ale nazwisko naczelnego arcyłgarza  RP będę pisać tak jak na to ten kłamca oszukujący Wyborców i Naród zasługuje. Moderacji się poskarż, zniosę karę za pisanie niezgodne z ortografią z godnością, ale jak długo będę chciał i mógł, nikt mi tak demonstrować swojego o nim zdania nie zabroni!!!
I w takiej formie (jak o skompromitowanych vlado i arkadowskim) tak i o rudym będę pisać w zależności od tego jakich matactw aktualnie się ima, kogo oszukuje.    🙂
 

Wielce Szanowna Administracja nie pozwoli mi napisać, kim jesteś Ty.

Mogę tylko napisać, że jeśli Administracja pozwala Ci pisać takie teksty, to ja Ją szanuję tak, jak Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bobcat napisał:

Tradycyjne kłamstwa. Powtórzone nawet 1000 razy nie staną się prawdą.

Udowodnij że jest inaczej a nie odpyskujesz celem sprowokowania pyskówki żeby potem zakapować do moderacji.

Nie raz tu wrzucałem porównania ile zarabiali prezesi spółek skarbu państwa za PO i za PiS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jezz napisał:

Bocheński mu tego nie załatwi, zatem sorry.

Ależ Trza(Czajka)skowski może robić to rotacyjnie. 29 dni jako megafon na lotnisku w Berlinie, 1-2 dni jako Paletomistrz Warszawy.
Problem będzie w Lutym każdego roku.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, xniwax napisał:

Ależ Trza(Czajka)skowski może robić to rotacyjnie. 29 dni jako megafon na lotnisku w Berlinie, 1-2 dni jako Paletomistrz Warszawy.
Problem będzie w Lutym każdego roku.
 

Ale co takiego złego dzieje się w Warszawie?

Jakieś konkrety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jezz napisał:

Ale co takiego złego dzieje się w Warszawie?

Polityka.

8 minut temu, jello napisał:

Co do Warszawy to pewnie najbardziej pyskują ci zatroskani z pipidówy. 

Ależ pogarda i wyższość z czapy wzięta wyziewa jak Gin ze słoika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.