Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Legons, a jak z akustyką? Widać sporo pustych ścian, nie masz pogłosu i dudnienia basu?

 

Do momentu jak nie bylo wykladziny na drzwiach to faktycznie byl z tym problem. WYkladzina sporo poprawila, ale musze te sciany czyms zapelnic oczywiscie. Wykladzina na podlodze tez swoje robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w alle PT80 sa panele gotowe zaczynaja sie cenowo od 85zl tansze tez sa ale welna jest juz inna. Ja robilem sam i wcale mnie taniej nie wyszlo a i zabawy z tym troche jest. Powies sobie takie dwa na poczatek roznica napewno bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do Pacmana dotyczące odtwarzacza Mede8er. Jak ten odtwarzacz wypada w porównaniu do Oppo103. Jego cena jest kilka razy mniejsza, a jak jest z jakością obrazu i dźwięku ? Czy jest porównywalna czy adekwatna do ceny ?

Dźwięk jest taki sam - przez hdmi wychodzi przecież bitstream a inaczej nie podłączałem. Pewnie wyjście analogowe jest gorsze.

Co do obrazu, nie porównywałem na stricte tym samym materiale, ale dla treści poniżej 1080p dużo lepiej jest z Oppo - lepiej skaluje. Przy rozdzielczościach Full HD też jest lepiej, ale już minimalnie - na pewno na typowym TV trudno będzie to uchwycić. Różnica robi się dużo większa po włączeniu Darbee.

Wygoda używania natomiast dużo większa w przypadku Mede8er (jak komuś nie zależy na menu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest taki sam - przez hdmi wychodzi przecież bitstream a inaczej nie podłączałem. Pewnie wyjście analogowe jest gorsze.

Co do obrazu, nie porównywałem na stricte tym samym materiale, ale dla treści poniżej 1080p dużo lepiej jest z Oppo - lepiej skaluje. Przy rozdzielczościach Full HD też jest lepiej, ale już minimalnie - na pewno na typowym TV trudno będzie to uchwycić. Różnica robi się dużo większa po włączeniu Darbee.

Wygoda używania natomiast dużo większa w przypadku Mede8er (jak komuś nie zależy na menu).

Dzięki za odpowiedź. Pytałem się ponieważ planuję po nowym roku wymienić swój odtwarzacz. Ja oglądam filmy i koncerty na 55 calach. Pliki są różnej jakości. Głównie są to mkv od ok 4 GB wzwyż. Dlatego głównie interesuje mnie różnica na tv niż na projektorze.

Jeżeli byłaby bardzo duża to chyba bym dozbierał do Oppo, jeżeli nie to odtwarzacz. Myślałem o Mede8er lub Dune. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Mede8er

Patrząc na specyfikację tego urządzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zastanowił bym się jednak na tą Hi-Medią:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tutaj wersja z miejscem na dysk twardy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do jakości oglądania materiałów w różnej rozdzielczości na TV, to różnicę zrobi przede wszystkim rodzaj telewizora Plazma vs LCD.

LCD dobrze odtwarza materiał tylko w natywnej (dedykowanej) rozdzielczości, w każdej innej obraz będzie wyraźnie gorszy. Plazmy nie mają tego efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas tak patrzę na twój central i jego nachylenie, czy nie zdaje Ci się że go za bardzo podniosłeś do góry. Narysowałem sobie prostopadłą linie do przedniej ścianki kolumny centralnej i wychodzi mi jej drugi koniec prawie pod projektorem.... Ja bym obniżył kąt nachylenia centralnego bo promieniuję prawie pod sam projektor...;-). Obowiązkowo uchwyty na ścianę i tynie kolumny do góry (dobrze że już sam do tego doszedłeś....;-), miałem kiedyś tak jak Ty teraz ale warunki lokalowe mi nie pozwalały dlatego jak tylko mogłem to zmienić od razu kolumienki poszły do góry a różnica w odbiorze kolosalna.)

 

Legons gratulację dla posiadania dedykowanego pomieszczenia...;-) Posiadasz takie same fotele jak ja z tym że ja mam białe..;-) Nie myślałeś nad zamianą tych foteli na taki segment z tej samej serii ale łączony w jedno. Pomiędzy siedzeniami masz barki na napoje i pojemnik na lodówkę. Ja jak bym miał osobne pomieszczenie to takie coś bym wybrał...;-) (chyb wiesz o czym piszę)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mowie dziobaj 4 sztuki glosnikow na 7.1 typowo surround do powieszenia bedzie miodzio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OFF TOP.

 

Pytanie z innej beczki, powiedźcie mi czy jest sens kupowania drogiego systemu kina domowego posiadając małą kolekcję płyt Blu-ray, patrząc na zestawy jakimi się tu chwalicie zauważyłem że niektórzy chwalą się dużymi kolekcjami filmów np. pacman ma chyba bardzo dużą ilość filmów BD.

W skrócie czy warto budować salę kinową za naprawdę sporę pieniądze posiadając bardzo małą ilość niebieskich płyt, pytam się was bo co poniektórzy na forum mają kolekcję po 100, 200 i więcej filmów na BD a nie mają jakiś strasznie drogich kin domowych systemy 10-20 tys zł za komplet, wyjątkiem jest pacman bo ma sporo filmów i dosyć drogie kino. Koncerty na Blu-ray w ogóle mnie nie interesują.

Mój kuzyn ma system kina za ponad 150 tys zł a ma jedynie chyba z 8 filmów na BD i mówi że więcej nie kupi na moje pytanie dlaczego odpowiedział: ponieważ stare filmy z lat 70,80 mają świetną fabułę ale słaby dzwięk i obraz na BD i takiego filmu za 80 zł nie kupi, a nowe filmy pokroju Avengers,Transformers czy Iron Man papka dla gimbazy i też za ten film nie zapłaci bo co mu z wysokiej jakości obrazu i dzwięku jak fabuła jest jak dla przedszkolaków, koncerty również go nie interesują.

 

Sam bardzo rzadko kupuję płyty BD nie dlatego że mnie nie stać tylko dlatego że nie ma szerokiego repertuaru w Polskich sklepach z napisami i lektorem a z USA czy Anglii nie będę ściągał ponieważ rzadko tam są gdzieś Polskie napisy, i czy wydanie kwoty powiedzmy 80-90 tys zł na kino domowe ma sens jeżeli mamy tylko kilka płyt BD.

 

Dla mnie osobiście sensu w ogóle nie ma posiadanie ogromnych kolekcji filmów typu 200, 300 tytułów i więcej skoro i tak za 2 lata od premiery w kinie te same filmy lądują w telewizji, a tym bardziej te wszystkie ogromne kolekcje filmów BD właśnie po 200, 300 sztuk i więcej mają właśnie te osoby co albo żadnego kina domowego nie posiadają i odtwarzają te filmy na konsoli podpiętej do tv lcd 40cali albo mają takie kina klasy podstawowej lub średniej za 5-10 tys zł.

 

Napiszcie jak to jest, lepiej mieć dużo filmów i słabe kino domowe za kilka tys zł. Czy lepiej się wyżyłować wziąć kredyt na kino za 120 tys zł i mieć skromną kolekcję płyt BD powiedzmy kilka sztuk.

 

Ja wiem że porównanie klasy kina do ilości posiadanych płyt nie ma znaczenie, ponieważ różne osoby inaczej się zachowują, ale jakie jest wasze zdanie w tej materii.

Wiem że takie porównanie jest np. w samochodach nikt mi nie zabroni kupić Ferrari za milion zł i jezdzić nim tylko do kościoła 3-4 tys km rocznie jest lepiej niż jezdzić 20 letnią skodą ponad 20-30 tys km rocznie.

 

Sorry za off top.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fhvbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i rozwaliles nam topik :)

 

sorry, ale nie lapie Twojego posta.... to co nie warto budowac kina, bo ktos nie bedzie kupowac plyt BD ?? a moze chce miec wszystko na hdd ... np

moze tak - nie ma sesu budowac kina jak ktos nie bedzie ogladac filmow :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie moje kino to rozrywka lekka i przyjemna..i oglądam filmy właśnie efekciarskie i w dts hd ma lub dolby true hd.... nie muszę przy nich myśleç tylko się wyluzować....a jak chce coś wartościowego to książkę czytam... właśnie duży calarz i dobry dźwięk służy do efekciarskich filmów a jak wiemy z fabułą u nich cienko... kolekcji nie musisz tworzyć...ja zostawiam blu-ray te co wiem że jeszcze kilka razy obejrze a reszte odsprzedaję.... a filmików mam ze sto na blu-ray. ....

 

Oczywiście to moje skromne zdanie....

 

Ja lubie fantastyke i fantasy a w tych gatunkach efektów mnóstwo i dobrego dźwięku a dobrej fabuły mało....ale luzuję się przy tym...

Każdy ma inne preferencje. ..

 

Dla mnie ważne są efekty wizualne i dźwiękowe....gdybym oglàdał tylko wartościowe filmy z ekstra fabułą ale bez efektów to bym mojego skromnego kina nie "montował"...

 

Takie mam zdanie.... piwko ,thc i efekciarski filmik i luzik... ;)

 

W robocie się na główkuję więc w domu chcę być analfabetą i dać odpocząć mojemu uzwojeniu....

 

 

 

I jak ktoś ma kino za 100 tysi a szkoda mu na blu-ray oryginał to coś nie halo... to jak kupić merca np.cl65amg i nie jeździć bo dużo pali.....

Ale wolność tomku w swoim domku.... a cieszyć się można nawet z kina za 5-10tysi...

..... bo ważna jest zajawka a nie pln-y.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fhvbn... co do lądowania po 2,3latach filmów w tv.... to chyba czegoś nie rozumiesz...majac proja i duzy calarz trzeba się pochylić nad najlepszą jakoscią czyli albo oryginały BD albo naprawdę dobre ripy lub obrazy iso na twardzielu.... duzy calarz nie wybacza marnej jakości która jest niestety domeną tv... a kanały hd sa tylko z nazwy hd....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale dobra jakość to na dzień dzisiejszy tylko płyty BD - TV Sat nie jest alternatywą. Chętnie przerzucił bym się na coś innego - np. gdyby ktoś zaproponował usługę pobierania filmów w jakości BD (ale nie później niż w momencie premiery na płycie) i z możliwością oglądania offline. Płacę, film np. ściąga się przez noc, a od rana można by było go sobie obejrzeć w dniu premiery... Nośnik mi teoretycznie nie jest potrzebny, tylko do przechowywania potrzebny by był niezły serwer. Film BD to 40GB. 100 filmów to już 4TB...

Mając kino z projektorem full hd nie wyobrażam sobie oglądania na nim marnej jakości plików ściągniętych z sieci i nie zrozumiem osób uskuteczniających coś takiego.

A co do kosztów to koszt płyty BD moim zdaniem nadal jest wysoki, ale wyjście 2 osoby do kina spokojnie kosztuje tyle samo lub więcej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Uk BD pre-owned ze sklepu Cex zaczynaja sie od £0.50 i nawet w tej cenie mozna znalesc jakis staroc warty obejrzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kina za 150 tys. ale za 15 i rownież uważam, że lepiej obejrzeć Aliena albo Top Guna po raz 10 niż to całe badziewie Marvela chociaż raz. Klasyki na BD kosztują jakieś 50 złotych także to żaden majątek zwłaszcza, że klasyków za dużo nie ma. Liczbę filmów, które można obejrzeć więcej niż raz oceniam na jakieś 30 sztuk

Swoją drogą pacman gratuluje takiej kumulacji sprzętu-jak widzę tyle końcówek mocy, procesorów i kabli to mnie ciarki przechodzą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kina za 150 tys. ale za 15 i rownież uważam, że lepiej obejrzeć Aliena albo Top Guna po raz 10 niż to całe badziewie Marvela chociaż raz. Klasyki na BD kosztują jakieś 50 złotych także to żaden majątek zwłaszcza, że klasyków za dużo nie ma. Liczbę filmów, które można obejrzeć więcej niż raz oceniam na jakieś 30 sztuk������

Swoją drogą pacman gratuluje takiej kumulacji sprzętu-jak widzę tyle końcówek mocy, procesorów i kabli to mnie ciarki przechodzą...

Badziewie czy nie badziewie , kwestia gustu... a wiadomo , o tym się nie dyskutuje... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei filmy bez treści męczą, choćby miały najlepsze efekty. Transformery np. wynudziły mnie strasznie, pomimo, że jestem fanem S-F.

Jest wiele filmów nie S-F, które mają znakomity dźwięk, oczywiście nie tak spektakularny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jak to jest, lepiej mieć dużo filmów i słabe kino domowe za kilka tys zł. Czy lepiej się wyżyłować wziąć kredyt na kino za 120 tys zł i mieć skromną kolekcję płyt BD powiedzmy kilka sztuk.

Mam kilka typów - dzieciak nudzi się przed kompem zamiast odrabiać lekcje, prowokator ewntualnie szaleniec :),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tak zwanych efektów , cenię sobie dobrą muzykę w filmie .

A , co mnie wk... , to jakość dialogów w naszych krajowych produkcjach .

Nie ma u nas dźwiękowców ? Lepiej chyba oglądać z napisami nasze filmy jak zastanawiać się kto , co powiedział . Z drugiej strony , dykcja aktorów także jest pod psem . Ma bluzgać , albo się wypinać . I to jest droga , aby zostać celebrytą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesele :) Dom zly :) lista dluuuga..... same klasyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pokaże swój salon :) Ścianę mam mega krzywą (na niej wisi ekran) i projektor nie jest idealnie wpasowany , prawa strona trochę nachodzi na ramę, ale mi zbytnio nie przeszkadza. Może w 2016 będzie zmiana ekranu, ale póki co zostaje tak jak jest, bo wówczas będę musiał coś zrobić ze ścianą ;) Na moje wymagania jest dobrze. Zdjęcia wykonane Xperia Z2 w dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-60914-0-99195100-1449924002_thumb.jpg

post-60914-0-92035800-1449924012_thumb.jpg

post-60914-0-60868000-1449924017_thumb.jpg

post-60914-0-07760400-1449924164_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nie ma wiecej miejsca, ale te kolumny masz strasznie upchane. Ja osobiscie w takiej sytuacji wybralbym podstawkowe plus standy i krotsza szawke rtv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no jak wstawiłem amplituner to nie ściągalem nalepek - mnie nie przeszkadzają :)

 

Co do kolumn rozmyslalem nad innymi, ale miałem kiedyś podstawkowe, a teraz chciałem mieć zdecydowanie większe i te w tym budżecie jako jedyne się mieściły. Były jeszcze bardziej węższe, ale cena 2x więcej. Wcześniej pokój wyglądał zdecydowanie inaczej, a nie chciałem w koszta wchodzić większe, wiec wykorzystałem te szafki, które mam.

 

Ekran to Adeo Helios Grey Velvet 113 cali.

 

Co do medzika (magic screen) to chciałbym bardzo kupić w 2016,bo byłem na prezentacji i bardzo mi się podoba w kwestii wizualnej, jak i działania.

 

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran to Adeo Helios Grey Velvet 113 cali.

dzięki

super wygląda - na znacznie większy przez szerokość ścian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) jak widać pomieszczenie nie jest przystosowane do projekcji, taki ekran mi został polecony i uważam, że to dobry wybór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no jak wstawiłem amplituner to nie ściągalem nalepek - mnie nie przeszkadzają :)

ale to wiocha!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przestrzeliłeś dość mocno... kupuję raczej okazyjnie sprzęt używany (używane kupiłem między innymi kolumny). Mam fioła na punkcie kina i sprzętu, wszyscy mi to mówią, ale jak bym wygrał w lotto to bym lepszy sprzęt zakupił :) Też kiedyś myślałem, że tyle wydać to przesada, ale możesz mi wierzyć - jak możesz, trudno się pohamować. Raczej na kredyt kina bym nie kupił - no może maksymalnie taki, żeby do spłaty było max 10 rat.

 

A ekran to zwykły ramowy Adeo Velvet 100 cali reference white.

Pacman widzę że się mnóstwo zmieniło od czasu mojej wizyty u Ciebie.

Już wtedy robiło wrażenie ale teraz nono

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.