Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szacun za Bowersy:) i system. Centralny to htm 2 czy 4? Jak sie sprawuje?

 

Jak kupowałeś Emotive, ściągałeś ze Stanów czy z aukcji? Mieli zrobic dystrybucje w Europie i juz chyba do tego nie dojdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacman ciekawi mnie porównanie pod względem dźwiękowym procka emotivy z marantzem który posiadasz. Funkcjonalnie marantz pewnie lepszy chociaż kalibracja z emotivy lepsza. Jestem obecnie na etapie poszukiwania procka i myślałem o nowej XMC-1 lub też anthem, tym bardziej że posiadam już xpa-2 i xpa-5. Chociaż atmos kusi:) a tego na razie brak .

 

Z tego co słychać to jednak ma być dystrybutor emotivy w Polsce i to nie długo. Podejrzewam tylko, że będzie jednak dużo korzystniej jednak sprowadzić z USA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim portalu się spodobało ;), to może i tu pokażę swoją instalację:

 

Za co tam jest odpowiedzialna ta Yamaha RS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacman mógłbys napisac co masz do czego tzn tyle tam jest sprzetu, a nie chce mi się szukać wszystkiego w google.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotivę kupiłem już w Polsce, nie sprowadzałem jej sam. Porównując do Marantza zdecydowanie lepsza jest scena, no i bardziej zrównoważone brzmienie. Marantz oczywiście funkcjonalnie dużo lepszy - i po to jest - korzystam z niego przy filmach nagranych w Atmosie.

 

Yamaha napędza shaker umieszczony pod kanapą.

 

Jeśli chodzi o sprzęt:

- kolumny: przód B&W 802, centralny HTM4s, surround 805 i SCM1, sufitowe do Atmosa też B&W ale nie pamiętam dokładnego modelu. Subwoofer'y 4x B&W ASW610.

- końcówki Primare A30.7 i A33.2

- procesor Emotiva XMC-1 i amplituner Marantz SR7009 - Marantz w większości przypadków jedynie przepuszcza sygnał HDMI, ale jeśli mam płytę zakodowaną z Atmosem, uruchamiam Marantz'a który dekoduje dźwięk i wypuszcza wyjściem 7.1 do którego podłączone jest wejście Emotiv'y. W pozostałych przypadkach, Emotiva dekoduje dźwięk HD. Emotiva podłączona jest wyjściami zbalansowanymi XLR z końcówkami mocy.

- CD Primare CD31 - podłączony XLR z Emotivą. W Emotivie jest dla wejścia XLR tryb pure direct, dzięki czemu nie degraduje ona dźwięku z odtwarzacza i działa jedynie jako regulator głośności. Emotiv'a ma jeszcze jedną zaletę - na kolumny frontowe ma wyjścia w pełni zbalansowane. Nie znalazłem na razie drugiego procesora (w rozsądnych granicach cenowych - tak do 20 tys zł.) który by coś takiego potrafił. Nawet Marantz AV8802 nie jest w pełni zbalansowany.

- Oppo 103D 

- odtwarzacz sieciowy Mede8er 600x3d który współpracuje z serwerem (umieszczonym w innym pokoju). Takich odtwarzaczy w domu mam kilka, część płyt blu ray zgrywam do obrazów ISO i umieszczam na serwerze, mogę wtedy oglądać je w dowolnym miejscu. Pozbyłem się też kolekcji DVD - zgrywałem je do ISO przez parę miesięcy i teraz mam wszystko na serwerze. Jak chcę oglądać odpalam Mede8er. 

Dodatkowo serwer pełni inne role - backup danych z firmy, nagrywanie z kamer zewnętrznych wokół domu, nagrywanie programów TV (do których też jest dostęp z Mede8er) - planuję go jeszcze mocniej zintegrować z instalacją domu inteligentnego i alarmową. Jest jeszcze drugi serwer - identyczny, który w nocy jest synchronizowany (dodatkowa kopia zapasowa oprócz RAID na serwerach).

- Technics Q2 i przedwzmacniacz Pro-ject - do słuchania winyli.

- Projektor JVC DLA-x500 i tv Thomson (by nie włączać projektora do słuchania muzyki) + UPS APC do projektora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny sprzet, dziękuję za opis.

Jaki metraż, ze potrzebujesz aż 4 subwooferów do B&W 802?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa czy cztery subwofery stosuje się często nie po to aby osiągnąć mocniejszy bas, lecz lepsze jego wyrównanie w pomieszczeniu.

 

Pacman mnie ubiegł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to duże koszta, ale jak się dąży do perfekcji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim portalu się spodobało ;), to może i tu pokażę swoją instalację:

 

16700675.jpg

 

16701353.jpg

 

16701354.jpg

jeśli mogę wyrazić swoja opinie - mnie się nie podoba! Tzn. nie sprzęcik, to jest pierwsza klasa, super liga, większość z nas (ze mną włącznie) może tylko pomarzyć:). Nie podoba mi się podejście i sposób prezentacji kolegi pacman. W jakim wątku jesteśmy? Nasze ......... czyli chodzi o co ? O Kino Domowe. Co jest głównym elementem w KD? Ekran, następnie nagłośnienie pomieszczenie itd.. Na czym skupia się kolega? Na pokazaniu swoich super zabawek którymi faktycznie można się szczycić ale chyba nie o to tu chodzi. Moim zdaniem post kolegi pasuje raczej do: Moje zabawki, niech mnie zobaczą :). Nie pisze tego bo jestem zawistny, zazdrosny - zdaje sprawę że dla mnie to nieosiągalne i nie mam tematu:). Kolega chcąc faktycznie pokazać swoje KD oprócz tego co pokazał powinien opisać jaki ma ekran, (powierzchnia, gain) kilka fotek pomieszczenia, kanapy (jakże ważnego elementu w KD :) odpowiedzieć w końcu na pytanie w jakim metrażu te cacuszka grają, no ale widocznie każdy ma inne podejście do tego :). Tak ja to widzę

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to wszystko za bardzo upchane I pewnie nie gra na 50% swoich mozliwosci. Niemniej szacunek za swoje hobby i za sam sprzet. Choc kolega powyzej ma troche racji. Klimat pomieszczenia jest rownie wazny jak to co co nim gra. Tworza calosc, nie zapominajac o akustyce. Nowe BeoLab 90 maja ciekawe rozwiazania w tej materii. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę wyrazić swoja opinie - mnie się nie podoba!

 

Dziękuję za szczerą opinię, mi też niestety się nie podoba... Pomieszczenie za małe, sprzęt upchnięty, ale niestety na razie tylko te (pomieszczenie) mogłem wygospodarować. W perspektywie (na wiosnę) zaczynam przygotowywać pomieszczenie w piwnicy - około 40m2, powinno już być wystarczające.

A co do pozostałej części pomieszczenia, proszę bardzo:

 

 

15860645.jpg

 

 

15860646.jpg

 

15860647.jpg

 

15860648.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pacmac... ale masz tam ogólny chaos ...... ;)))

....ale sprzęt...tylko mogę pozazdrościć... jak zapakujesz "tą ekstraklasę" do tych przyszłych 40m2 to dopiero zacznie oddychać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczerą opinię, mi też niestety się nie podoba... Pomieszczenie za małe, sprzęt upchnięty, ale niestety na razie tylko te (pomieszczenie) mogłem wygospodarować. W perspektywie (na wiosnę) zaczynam przygotowywać pomieszczenie w piwnicy - około 40m2, powinno już być wystarczające.

A co do pozostałej części pomieszczenia, proszę bardzo:

Nie no proszę Cię, myślałem że na efektowych będą jakieś piździki, a tu proszę......

Do tego 7.1 , aż szkoda że pomieszczenie nie jest ze dwa razy większę.

Mimo wszystko ja bym przemyślał wywalenie sprzętu do tyłu. Klocki z przodu w kinie to nieporozumienie, wiem bo sam tak na początku zrobiłem , a teraz wszystko wędruje do tyłu. Bez świecących klocków , nawet jeśli coś tam można wygasić są jeszcze odbicia od ekranu. Mnie to na tyle drażni że całość ląduje na tyle. Do tego dałbym większy ekran, a nawet jeśli skosy coś ograniczają z góry to przez wywalenie szafki dałoby się go obniżyć i powiększyć. to oczywiście kwestia indywidualna, ale efekt mógłby być super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wypas sala odsłuchowa, sofa 3-osobowa więc zakładam że masz tylko 3 osobową rodzinę, aha ile dokładnie ma m2 ten pokój i przybliżone wymiary pacman jak byś mógł podać.

W opisie nie uwzględniłeś ekranu projekcyjnego jaka marka jakie wymiary powierzchni projekcyjnej jaki materiał oraz czy ramowy czy elektryczny jak byś mógł podać to w przybliżeniu. I proszę zrób jeszcze zdjęcie samego ekranu projekcyjnego.

 

Tak na szybko licząc cały sprzęt to ok 200-220 tys zł za tą kasę można mieszkanie niezłe kupić, albo samochód klasy premium, pacman czy ty wygrałeś w lotto.

Nawet jak bym nie liczył się z kasą to wydanie tyle na kino i stereo to zdecydowana przesada a dodatkowo do tak małego pokoju jak widać na zdjęciach jest to przerost formy nad treścią to tak jak bym kupił Lamborghini i jezdził nim po osiedlowych ulicach, myślę że za 50-80 tys zł można mieć już zaje.. kino i stereo do bardzo małego pomieszczenia ponieważ nie zależy nam na głośności w tak małym pomieszczeniu i tak będzie głośno.

 

Można zrobić kino i stereo nawet za 600 tys czy milion zł tylko po co w tej kasie można przecież kupić już niezły dom. Uważam że 70 tys to max gdyby pomieszczenie odsłuchowe miało 40-50m2 to wtedy wydatek 150-200 tys zł mógłby być wtedy uzasadniony a tak no nie wiem co napisać... jak skończę robić kino u mnie w domu to też dam zdjęcia to pogadamy, gratuluje także żony która pozwoliła ci tyle kasy na sprzęt AV wydać, moja trzyma finanse i nie da mi więcej niż 80k chyba że w lotto wygram. Pozdrawiam.

 

Pacman chodziło mi o to że skoro masz sprzęt AV za 200k to aż strach zapytać jaki masz samochód czy ile m2 ma twój dom, musisz to zrozumieć że żyjemy w kraju gdzie 90% populacji ludzi zarabia 1500zł na msc. i dla nich wydać taką kasę na czystą rozrywkę to głupota i nawet gdyby mieli tyle pieniędzy to woleli by jechać na wczasy czy kupić porządny samochód który często po prostu służy do zarabiania pieniędzy albo zacząć budować dom ale nie taki 300-400m2 tylko 100-120m2, dom to świetna inwestycja, auto nie za dobra bo straci ale przynajmniej zawiezie do celu i dzięki niemu możemy mieć szansę na lepszą pracę nie za 1500 zł, a kino jeżeli na siebie nie zarabia to jest to kasa wyrzucona w błoto i nie można mówić że to pasja czy hobby po prostu górę musi wziąć logika i dobre posunięcia finansowe np. zabezpieczenie dzieciom przyszłości itp.

 

Kino to też moje hobby ale nie mam wystarczająco dużo kasy aby to kupić dlatego myślę o kredycie na kino takie za 80-100k na 8-9 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino to też moje hobby ale nie mam wystarczająco dużo kasy aby to kupić dlatego myślę o kredycie na kino takie za 80-100k na 8-9 lat.

hmmm...

zastanów się 100 razy... - taki kredyt to 2000 miesięcznie -

za tą kasę będziesz 10 razy na miesiąc w kinie filharmonii teatrze operze operetce

i jeszcze na przyjemną kolację zostanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko licząc cały sprzęt to ok 200-220 tys zł za tą kasę można mieszkanie niezłe kupić, albo samochód klasy premium, pacman czy ty wygrałeś w lotto.

 

Przestrzeliłeś dość mocno... kupuję raczej okazyjnie sprzęt używany (używane kupiłem między innymi kolumny). Mam fioła na punkcie kina i sprzętu, wszyscy mi to mówią, ale jak bym wygrał w lotto to bym lepszy sprzęt zakupił :) Też kiedyś myślałem, że tyle wydać to przesada, ale możesz mi wierzyć - jak możesz, trudno się pohamować. Raczej na kredyt kina bym nie kupił - no może maksymalnie taki, żeby do spłaty było max 10 rat.

 

A ekran to zwykły ramowy Adeo Velvet 100 cali reference white.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fhvpn...

....Kredyt na kino w takiej kwocie ...to dopiero "mądre" posunięcie finansowe... ;)

Kredyt to można wziąść na coś niezbędnego... czepiasz się pacmana logiki a zacznij od swojej... :))) bez urazy...taka moja logika...pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można wziąć kredyt na budowę domu, kredyt na samochód to można i na kino referencyjne wziąć pożyczkę jeżeli nie ma się gotówki.

W Saturnie czy Media Markt dają na sprzęt nawet raty na 60 miesięcy, a w MM była niedawno promocja ile cali kupisz to tyle rat dostaniesz np. jak weźmiesz TV Sony 75 cali za ponad 24 tys to dostaniesz go nawet na 75 rat msc.

 

Pacman napisz jakie wymiary ma twój pokój ile m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie no proszę Cię, myślałem że na efektowych będą jakieś piździki, a tu proszę......

Do tego 7.1 , aż szkoda że pomieszczenie nie jest ze dwa razy większę.

Mimo wszystko ja bym przemyślał wywalenie sprzętu do tyłu. Klocki z przodu w kinie to nieporozumienie, wiem bo sam tak na początku zrobiłem , a teraz wszystko wędruje do tyłu. Bez świecących klocków , nawet jeśli coś tam można wygasić są jeszcze odbicia od ekranu. Mnie to na tyle drażni że całość ląduje na tyle. Do tego dałbym większy ekran, a nawet jeśli skosy coś ograniczają z góry to przez wywalenie szafki dałoby się go obniżyć i powiększyć. to oczywiście kwestia indywidualna, ale efekt mógłby być super.

 

Sugerujesz Pacmanowi przeniesienie klocków do tylu ze względu na ich świecenie, a jednocześnie sugerujesz większy ekran- to skutkuje większa ilością światła odbitego.

Bez matematyki, światło sie wygasza o polowe do przebytej drogi- stad ekran tak naprawdę powinien byc wynikowa w salce a nie tylko chęcią posiadania jak największego rozmiaru. Albo jedno albo drugie....

Wg mnie z tego co widać obecny ekran jest "akurat".

Jeżeli w czasie projekcji widzisz otoczenie w pomieszczeniu możesz generalnie przyjąć ze nie ma referencji.

 

Sama salka Pacmana uważam jest fajna nawet z tym 'artystycznym' przeładowaniem:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co dywagować kto, na co i ile kasy wydaję bo jak by go stać nie było to by nie kupował.... ;-) Trzeba liczyć się z tym, że na forum znajdą się forumowicze powiedzmy ze sprzętem za 1-2tyś z którego będą bardzo zadowoleni. A również znajdą się tacy co posiadają sprzęt o wartości za którą można już kupić mieszkanie czy dom a nadal będą szukać i zmieniać bo sprzęt nie spełnia oczekiwań. Trzeba w pewnym momencie zastopować tylko bardzo trudno nie kiedy znaleźć odpowiedni moment...... ;-)

Dlatego trzeba się pogodzić z tym, że zawsze się znajdzie na forum Ktoś kto będzie miał coś lepszego, droższego lub tańszego od nas i trzeba to uszanować. Panowie to jest nasza wspólna pasja, hobby która się tu dzielimy i musimy się liczyć z tym że jak wstawiamy zdjęcia to będą komentowane zarówno pozytywnie jak i nie raz negatywnie. Ważne aby były również pisane cenne uwagi i porady, z których właściciel może skorzystać, wprowadzić w życie lub w cale nie skorzystać.... ;-)

ps. tez jestem w lekkim w szoku jak widzę tej klasy sprzęt w tak małym pomieszczeniu ale już doczytałem że jest planowane przeniesienie do dużo większego..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co dywagować kto, na co i ile kasy wydaję bo jak by go stać nie było to by nie kupował.... ;-) Trzeba liczyć się z tym, że na forum znajdą się forumowicze powiedzmy ze sprzętem za 1-2tyś z którego będą bardzo zadowoleni. A również znajdą się tacy co posiadają sprzęt o wartości za którą można już kupić mieszkanie czy dom a nadal będą szukać i zmieniać bo sprzęt nie spełnia oczekiwań. Trzeba w pewnym momencie zastopować tylko bardzo trudno nie kiedy znaleźć odpowiedni moment...... ;-)

Dlatego trzeba się pogodzić z tym, że zawsze się znajdzie na forum Ktoś kto będzie miał coś lepszego, droższego lub tańszego od nas i trzeba to uszanować. Panowie to jest nasza wspólna pasja, hobby która się tu dzielimy i musimy się liczyć z tym że jak wstawiamy zdjęcia to będą komentowane zarówno pozytywnie jak i nie raz negatywnie. Ważne aby były również pisane cenne uwagi i porady, z których właściciel może skorzystać, wprowadzić w życie lub w cale nie skorzystać.... ;-)

ps. tez jestem w lekkim w szoku jak widzę tej klasy sprzęt w tak małym pomieszczeniu ale już doczytałem że jest planowane przeniesienie do dużo większego..;-)

 

+1

dokładnie, kazdy ma jak ma:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hobby właśnie tak jest, że wydaje się często pieniądze wbrew logice, a poza tym świat byłby nudny beż odrobiny szaleństwa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Metraż jest mały, ale mi nie chodzi o głośność ale o wyrównanie poziomu w pomieszczeniu.

 

Napisałeś, że korzystasz z czterech subów w swoim kinie. To bardzo dobra decyzja. Ale analizując twoje zdjęcia widać, że raczej nie korzystasz z benefitów takiej konfiguracji. Samo wstawienie 4 subów nie rozwiązuje podstawowych problemów z jakością basu, może oprócz przyrostu SPL. Jeżeli jeszcze, czego nie wiem, frontowe głośniki grają jako LARGE, problemy z basem multiplikują się, zamiast poprawiać. Mając 4 suby do dyspozycji możesz dokonać naprawdę "cudów" z jakością basu w swoim kinie. Postaraj się tylko rozmieścić je według ściśle określonych zasad, np. w narożnikach pomieszczenia, w połowie długości ścian, itd. Szczerze proponuję poeksperymentować.

 

post-57849-0-99932300-1449341261_thumb.jpg

 

Więcej o konfiguracjach multi-sub możesz poczytać np. tutaj http://goo.gl/BJMB8n. A najlepiej oczywiście ustawić je z uwzględnieniem analizy akustycznej pomieszczenia. Pamiętaj też, że odległość miejsca odsłuchu (MLP) musi być zawsze jednakowa od wszystkich subów, w przeciwnym razie musisz kupić cyfrową zwrotnicę DSP i zrobić kalibrację czasową.

 

Masz bardzo fajne kameralne kino i rewelacyjny sprzęt grający. Gratulacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen : To właśnie dlatego uważam że 90k pożyczki na kino w 8 letnim kredycie jest jak najbardziej ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fhvbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Omen : To właśnie dlatego uważam że 90k pożyczki na kino w 8 letnim kredycie jest jak najbardziej ok

Tylko pamiętaj że jak nie zadbasz o odpowiednią akustykę i adaptację pomieszczenia to nawet najlepszy sprzęt nie rozwinie skrzydeł...i będą to źle wydane pln-y....

A faktem jest że często wydawana kaska na hobby nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek finansową logiką....

 

Mamy "tutaj" dużo szczęścia że możemy sobie pozwalać na mniejsze i większe "fanaberie"AV bo większość niestety martwi się jak przeżyć do 1-szego.... :(

 

 

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych Audio-Video.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.