Jump to content
norwidos

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)

Recommended Posts

8 minut temu, burz napisał:

To SA-DA 8 czy 10? Miałem kiedyś 8. Ładnie wyglądał.

To Technics SA-DX950 i właśnie wczoraj poszedł pod młotek na OLX razem z CDkiem.

Jak się uda go sprzedać, to dopiero będę miał ból głowy czym go zastąpić. Parę typów mam i z pewnością zaplanuję odsłuchy, żeby odpowiednio zestroić go z Bowersami.

@Mars_2000 aha. Spoko. Zawsze dla Ciebie ma być dobrze, bo Ty to używasz. Każdy z czasem coś sobie poprawia lub zmienia. Kino to fajna sprawa. Teraz się ciesz z tego co masz.

Sam mi dałeś prawo osądzania tego co nazywasz kinem po tym jak wrzuciłeś zdjęcia na forum.
Dlatego moich nie zobaczysz. 
Ty się tak znowu nie podpalaj. Nikt wcale nie chce oglądać twojego PRL-owskiego pokoiku. Najważniejsze że masz certyfikat.
  • Like 3
  • Haha 1

Fajny temat tu mamy i to najważniejsze. Ja się cieszę, że inni też się cieszą ze swoich kin domowych. Często osiągniętych własną pracą. Cieszę się, że jednak pomimo krytyk nie których osób (nie raz pomocnych) dalej wstawiamy zdjęcia dla innych. A i po to także aby się pochwalić. Nie każdego na to stać. Pozdrawiam kinomaniaków.

• Like 2

xavian
37 minut temu, Sf_svs napisał:

Stelvuś takiego brzmienia jak mam ja , u siebie nie uświadczysz a ww certyfikat tylko to potwierdza . Nie osiągalne w twoich warunkach .

masz złe podejście do tematu, czemu uważasz że ktoś chce mieć tak jak Ty ?

Co konkretnie potwierdza certyfikat i kto go go wystawił (konkretnie), nip, numer uprawnień, organizacja cokolwiek...

1 godzinę temu, Mars_2000 napisał:

Co do basu, to jest odczuwalny, ale nie mulący i męczący. Oczywiście to jest kwestia gustu, ale póki co nie mam wrażenia że jest go za dużo i że przytłacza swoją obecnością całą resztę.

sprawdź inne miejsca odsłuchowe, odsuń się od ściany, sprawdź środek pomieszczenia (tu teoretycznie powinien być najsłabszy)

Nie zajmie bo i tak będzie jedną wielką wrzutą i próbą wulgarnego zdyskredytowania z Twojej strony. Po raz milionowy piszesz to samo, czyli znowu wycieczka, zero konkretów a cały świat jest zły i nikt niczego nie rozumie. Potem znowu będziesz płakał na bocznicy jaka to moderacja jest zła.

Gratuluje, wiesz już co to jest waterfall, przypomnij mi ile dni na to potrzebowałeś ? 2 tygodnie ?

• Like 1

2 godziny temu, Mars_2000 napisał:

Nie jestem w stanie skomentować Twoich uwag nt. akustyki, bo w tej kwestii brak mi doświadczenia i na pewno wiedzy praktycznej. Ale jak to w życiu, jedni będą zadowoleni z kupna Mercedesa C, a ktoś inny powie, że to zabawka i poniżej S Classe nie spojrzy 😉

Mars, jakby co to komentarz svsa oznacza, że bardzo mu się podoba i z dobrego serca Ci radzi abyś nie pchał już ani jednej złotówki w sound. Niewiele lepiej albo i gorzej będzie a przecież jesteś zadowolony. Bylebyś domyślił się co mówią w filmach Vegi. Mam nadzieję, że dobrze przetłumaczyłem na język polski. Ja z kolei radzę, nie zaglądaj na forum ze trzy lata tylko oglądaj filmy.

• Like 3

Sprawdź historię mojej aktywności, zwłaszcza na bocznicy. Wielokrotnie miałem starcie  z Administratorem  a moderatorów krytykowałem za stronniczość i fatalne wypełnianie obowiązków. Kila razy z tych powodów miałem urlop.

Nawet gdy Ty dostałeś czerwoną kartę skrytykowałem fatalne czyszczenie tematu i usuwanie wartościowych treści bo się komuś czytać nie chciało.

Wpadnij do jakiegoś działu o polityce to zobaczysz jakie koligacje tutaj są, koleś ma 5 pseudonimów, mięso lata a nikt tego nie widzi.

Edited by fetek

@Mars_2000 brawo i jeszcze raz brawo! Nie jeden marzy o swoim pomieszczeniu dedykowanym do swojego hobby. Ty to masz, możesz teraz tylko udoskonalać, a z tym ulepszaniem jest tak, że nigdy nie ma końca, ale każdy etap cieszy - naprawdę!

• Thanks 1

Kolumny: Xavian XN360 ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: 120" Projektor:Optoma UHD40::: Amplituner: Marantz SR6010 + NAD M25 + Denon PMA1500R Kolumny Dolby Atmors 7.3.2: Xavian XN360 (front), 705V (tył,boki, sufit), CC800V (centralny), 3x SW800V (Subwoofer)

@kivlov nie podpuszczaj z tym ulepszaniem.. @Warm Hoxton idealnie to podsumował. 

4 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

Mars, jakby co to komentarz svsa oznacza, że bardzo mu się podoba i z dobrego serca Ci radzi abyś nie pchał już ani jednej złotówki w sound. Niewiele lepiej albo i gorzej będzie a przecież jesteś zadowolony. Bylebyś domyślił się co mówią w filmach Vegi. Mam nadzieję, że dobrze przetłumaczyłem na język polski. Ja z kolei radzę, nie zaglądaj na forum ze trzy lata tylko oglądaj filmy.

7 hours ago, Mars_2000 said:

To pomieszczenie jest w piwnicy domu, gdzie na podłodze leżała terakota kładziona bezpośrednio na betonie , a ściany były z cyklu "surowizna" chlapnięta bylejaką farbą. Mi przede wszystkim zależało na ociepleniu od dołu (stąd panele na podkładach, na które przyjdzie jeszcze wykładzina) oraz na uzyskaniu przytulności wnętrza, tak aby mieć efekt miłego pokoiku (i stąd poszedłem w panele ścienne). Na początku myślałem jeszcze nad grubą tapetą 3D, ale ostatecznie porzuciłem to rozwiązanie, bo nie znalazłem takiej, która w pełni spełniłaby moje oczekiwania. Co do basu, to jest odczuwalny, ale nie mulący i męczący. Oczywiście to jest kwestia gustu, ale póki co nie mam wrażenia że jest go za dużo i że przytłacza swoją obecnością całą resztę.

Pod docelowa wykladzine polecam 10mm pianomat bedzie fajnie miękko i przytulnie 🙂

Co do basu....szukales ? jak nie to postaw sub tam gdzie siedzisz zapodaj powtarzajacy sie kawalek z basem i polataj z uchem przy podlodze tzw. subwoofer crawl.  Tam gdzie fajnie gra stawiasz. 

Idac dalej tak sobie mysle, ze dual sub na froncie w Twoim przypadku nie zda egzaminu...bo jest po prostu za wąsko, ale widze duzo miejsca pod ekranem.  

Jeden sub pod centralke i drugi za sofe, jak bys mial w przyszlosci mozliwosc to przetestowac daj znac . Tak propos siedziska.... w wiekszosci przypadkow o ile nie zawsze, odsuniecie od sciany poprawi walory odsluchowe. 

Podoba mi sie exit 😉 nice touch 

Edited by hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Z basem to będą problemy i to spore bo spójrz na pomieszczenie jako całość a wtedy wyjdzie że siedzi w jednym rogu a sub będzie w drugim ( całego pomieszczenia 3,8 x 4,4 ) chyba że przesunie kanapę do przodu to będzie siedział bliżej rogu z subem ..głośniki jeszcze ukierunkujesz ale z subem to patrz na wymiary całego pokoju , kocyk to nie ściana.