Skocz do zawartości
IGNORED

High-end interkonekty, jak grają


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

econs, 1 Paź 2009, 21:04

 

>ptx

>jerry224 już chyba o tym pisał, że pd zakrętką na obu przewodach powinien znajdować się numer

>seryjny. Nie widziałem jeszcze oryginalnego AIR bez takiego numeru. Poniżej zdjęcie wersji pierwszej

>AIR1.

 

czy może ktoś umieścić zdjęcie gdzie dokładnie powinien znajdować się num. seryjny?

skoro to podróbka to jak wytłumaczyć to iż gra bardzo dobrze ,dokładnie tak jak opisy air1 series 1 :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia czyni cuda :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czy może ktoś umieścić zdjęcie gdzie dokładnie powinien znajdować się num. seryjny?

 

Mniej więcej tak.

 

>skoro to podróbka to jak wytłumaczyć to iż gra bardzo dobrze ,dokładnie tak jak opisy air1

 

Testowałem taki kabel, porównywałem z Air3 seria 1, chyba nawet ten ze zdjęcia. Grały inaczej, nie pasował mi żaden z nich. Air 1 grał jakby przez zasłonę, Air 3 wprowadzał bałagan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 6 Paź 2009, 21:19

 

>Sugestia czyni cuda :-)

 

:)

skoro to wszystko sugestia to wystarczy kupić zwykły kabel np.od żelazka

taki jak tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i pomyśleć ze słucha się jakiegoś topowego IC.

 

tak na serio-jak pierwszy raz wpiąłem ta tarę zamiast sonusa olivy to miałem opad szczeny,wszystko wypadło o parę klas lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tak na serio-jak pierwszy raz wpiąłem ta tarę zamiast sonusa olivy to miałem opad szczeny,wszystko

>wypadło o parę klas lepiej.

 

Bo ten fake Air 1 nie gra całkiem źle, był lepszy niż np. Kimber PBJ, ale czuło się, że coś jest nie tak. Po długiej walce oddałem go sprzedawcy z Allegro. Był kiedyś okres dużej podaży tych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel z identycznymi farbowanymi napisami tara.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga biorąc pod uwagę szczegoly wykonania to czy podrabiający popełnił by aż tak rzucający się w oczy błąd ,który pozwalał by na starcie odróżnić podróbkę od oryginału :)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jerry224

>

>Można zrobić zdjęcie i wysłać do Tary z pytaniem,

>czy to oryginał.

 

Zdjecie z zapytaniem o Tare Labs Vector 2 wyslalem na adres [email protected]. Odpowiedz szla dlugo, ale doszla. Kabel jest orginalny. Uklon w strone wszelkich krzykaczy i obroncow moralnosci w tym watku ;-)

 

nsnotes

 

PS Zapomnialem sie zapytac o numer seryjny

 

PS2 email [email protected] z ich strony nie istnieje, zabawne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Cię słuchaj mam zapytanie , bo ja też jestem zainteresowany kupnem tego kabla od gościa któremu jest kabel przesyłany z Japonii. Powiedz po czym poznać że jest to kabel oryginalny , gdyż jak czytam to naprawdę aż strach kupować ten kabel tego producenta bo wniosek jest taki, że bardzo dużo jest podróbek. Może zrobiłbyś kilka zdjęć i byś wysłał tutaj na forum lub na mój prywatny adres. To samo tyczy się kabla zasilajacego TL. serii reference, chodzi po necie fioletowy z wtykami oyide, a w oryginale jest z z czarnym oplotem i z innymi wtykami, to wiadomo ale ci co sprzedają ten kabel twierdzą że to oryginał , jak jest to chyba tylko producent wie. Pozdrawiam i napsisz co sądzisdz o tym.

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie z jakiej Japonii ? Jeśli mowa o gościu z allegro to ciągnie z chin podróby które zresztą na ebay za 50% ceny tego gościa można spokojnie kupić.Pytanie tylko po co kupować.Radzę z daleka od takich okazji.

 

To sa podroby!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, gdzieś w prasie przeczytałem, że 75% kabli Siltecha w obiegu to są podróbki (dane podawał Siltech). Z tego co ja zauważyłem, najbardziej ulubione kable do podrabiania to 1. Audioquest, 2 Siltech, 3. Cardas, 4 Tara l.Bez oryginalnych papierów do kabla do aż strach się bać przy kupowaniu. Nie wspominając faktu, że bez pudełka i papierów to towar raczej ciężko zbywalny a wiec mało wartościowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchajcie koledzy ale czy to oznacza że te kable nie mają kompletnie nic wspolnego z oryginałem ? chodzi o vector 2. Czy to nie jest tak że te kable to i tak generalnie sa sprowadzane z chin przez naszego dystrybutora w Polsce bo najprawdopodobniej tam są robione żeby było taniej. Wirzycie w to że nasz dystrybutor sprwadza to z USA? Pozdrawiam i czekam na opinie i czy coś więcej słyszeliście o tym gościu co niby sprowadza z japonii? Z jakiwego on miasta jest bo może mowa o róznych gościach i żeby komgoś nei skrzywdzić. Pozdrawiam.

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat kable Siltecha jest latwo rozpoznac i raczej trudno podrobic, ja osobiscie oprocz chamsko-badziewnych podrobek typowo bazarowych nie spotkalem sie, ani nie widzialem nigdzie w internecie, zeby ktos podrabial Siltecha.

zresztą kable podrabiane w 99% trafiaja do osob "malo obeznanych z tematem", dodatkowo szukajacych ogromnych okazji, podobnie jak wszelkiego typu kredyty i darmowe smsy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz kiedys wspomnialem, sa tez piękne zegarki tag hujer po 300 pln na allegro...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wątek ma traktować problematyke interkonektów z działu hi-end a tym czasem znów trwa egzaltacja podróbkami, kto tanio kupuje dwa razy traci, czas , nerwy , pieniadze. Dzieki popytowi na rzeczy dobre i uznane proceder takich podróbek rodem z china-town bedzie coraz wiekszy. Sprawa jest prosta jak mnie nie stac nie kupuje a nie robie z siebie wariata i sciagam bog wie co z ebaja z burkina faso kabel od szamana plemiennego co to okazyjnie zjadł amerykanskiego turyste , lecz podczas gotowania turysty w kotle okazalo sie ze kabel na wierz wyplynąl, Jest to w 100% oryginał a szaman nooteboka z netem ma przypadkowo i przypadkowo tanio sprzedaje chłam frajerowi z biednej polskiej krainy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jakiś czas temu, by trochę ten swój system wziąć w ryzy, postanowilem poszukać jakiegoś srebra. No i kilka ciekawych rzeczy posłuchałem. Podzielę sie kilkoma uwagami.

Wnioski? Daleki jestem od wiary w stereotyp "srebrnego brzmienia", bo mialem kable, który sprawialy wrażenie miedzi, i to bardzo "grubej" miedzi. Jednak w moim systemie wszystkie testowane srebrne kable miały wspólny mianownik - scena była budowana bardziej na szerokość kosztem głębi. W moim pokoju w ogóle kwestie przestrzenne są ułomne, ale takie miałem wrażenie. Wpięcie każdej miedzi powodowało, że scena odjeżdżała w tył, robiły się głębsze plany, choć czasami bywało węziej. Czy to dobrze? Moim zdaniem ani dobrze, ani źle. Inaczej, i tyle.

Druga uwaga to taka, że nie ma ideałów, zawsze jest kompromis, coś za coś. Nawet przy MIT Oracle MA (wiem, to miedź).

 

Najpierw o kablach australijskiej firmy Pure Silver Connetion, obu już niestety nieprodukowanych, ze starej serii. Ale nowe już są chyba w Polsce (podziękowania dla dystrybutora, firmy 300B Systemy Hi End).

 

1. PSC Analog (przed laty był w cenniku za ok. 2,5 tys. zł) - najtańszy kabel i to było słychać w porównaniu z innymi.

Plusy to przede wszystkim świetna rozdzielczość i szczegółowość, wgląd w nagranie i poszczególne dźwięki. To zreszta oba PSC mialy kapitalne. Świetnie oddawał więc barwę, szczególnie średnicy. Zwarty bas (choć z nieco uproszczoną fakturą, trochę jednostajny, mało urozmaicony), sypka , ale taka dość gładka góra. Te cechy powodowały, że miało się wrażenie obecność muzyki, znakomitej bezpośredności.

Dobra dynamika, ale skala dźwieku trochą pozostawiała do życzenia. Odrobinę szybszy niż droższa Stella.

Dużo powietrza, nic się nie zlewało, nawet w szybkich przebiegach wszystko słychac wyrażnie. Ale... I tu dochodzimy do słabego punktu. Analog gra bardzo lekko, zwiewnie. Jakby z całego pasma odebrano trochę niskich składowych dźwiękom. To taki rodzaj grania jak w Nordostach czy wysokich Albedo. Nie chodzi o ostrość czy metaliczność, ale taką lekkość.

 

2. PSC Stella (kiedyś sprzedawany za 7-8 tys zł).

Najbardziej "miedziany" kabel ze wszystkich sreberek, gra bardo podobnie do PSC Silver/Gold, którego miał kiedyś Pal55.

Drut znakomity. Pierwsze co rzuca się w uszy, to bas. Nie wiem, czy nie lepszy nawet od tych wysokich MIT-ów, które słuchałem. Zresztą całość prezentacji jest taka MIT-owo Cardasowa. A więc ten bas jest jednocześnie mięki i niesamowicie dobrze kontrolowany. Gładki i pełen faktury, płynny ale i znakomicie rozdzielczy. Wiem, ze to brzmi dziwnie, ale tak to odebrałem - łączenie sprzeczności. Uwaga! Basu jest dużo. Także niższa średnica jest spora i to niestety wykluczyło ten kabel z mojego systemu - za wiele tego dobrego. To po prostu ocieplony kabelek.

Ale warto go posłuchać, bo przy pioruńskiej szczegółowości, bogactwie składowych, różnicowaniu barw daje niesamoity relaks, spokój, płynność. Jest zaprzeczeniem natarczywości, wszystko podaje miękko, jakby za leciusieńką zasłonką (znów MIT sie kłania), ale niczego nie gubi. Gra gęsto i przyjemnie, może ma minimalnie mniej powietrze niż Analog. Ma też inną górę - mniej metaliczną, bardziej złotą, minimalnie zaokrągloną ale nie tracącą nic ze szczegółow. Klasa!

 

3. Francja, czyli Fadel Art Reference One (dawna cena dystrybutora 5-5,5 tys. zł)

Najbliższy stereotypu srebra. A więc bardzo dobra kontrola w całym paśmie, zadnego popuszczania wybrzmień, buczenia czy sypania w nieskończoność brzękiem talerzy w stylu Albedo Versusa. Jak się dźwięk kończy, to sie kończy. Czasami ma się nawet wrażenie, że Fadel te wybrzmienia wycina za bardzo, że zabiera minimalną część aury pogłosowej. W każdym razie trzeba się do tego przyzwyczaić, albo ... oddać kabel.

Balans tonalny leciutko przesunięte do góry. Brzmienie dołu i srednicy jest nasycone, pełne, choć nie aż tak jak w PSC Stella, kablu X (o nim później) czy MIT-ach ale lepsze niż w PSC Analog, na poziomie Argento.

Na niektórych, jasno nagranych płytach, ma się wrażenie, że w krada się minimalne osuszenie i twardość, ale na dobrych realizacjach - palce lizać.

Dla mnie najfajniejsza w tym kablu jest rzecz trudna do opisania. Nazwałem to czystością. Dzwieki są pozbawione mgiełki, woalu, czyste właśnie, bezpośrednie, namacalne. Słuchając na nim nagrań miało się wrażenie patrzenia przez umytą szybę. Nic nie ginie, wszystko jest niesamowicie wyraźne. Dodając do tego świetną rozdzielczość daje to kapitalną możliwość śledzenia na przykład gry poszczególnych instrumentów, choć wystarczy tylko uwagę skupić na całości i już można się delektować tzw. muzykalnością. Bo na szczęście Fadel balansuje, ale nie przekracza granicy kawałkowania muzyki na składowe. Choć bardziej akcentuje fazę ataku dżwięku niż wybrzmienia. Dlatego ma też lepszy drive i szybkość niż Stella czy Argento

I jeszcze góra - dosadna, konkretna, oczywista, niczego nie maskująca. Tu nie ma miękkiej gry, ale ja tak lubię.

Reasumując - świetny interkoneky, ale o zaznaczonym własnym charakterze. Trochę podobny do Fadela jest nasz polski szczytowy Argentum, choć francuski kabel wydale się bać bardziej wyrafinowany, kolorowy, bogaty.

 

4. Argento Reference Silver - duńskie kable bez dystrybucji w Polsce, to pierwsza seria tego producenta, później były Serenity, teraz Flow. Ówczesna cena to coś ok. 2 tys EURO.

Gdyby chcieć w skrócie, to tak między PSC Stella a Fadelem Reference.

Zachowuje niesamowitą gładkość i płynność tego pierwszego i podąża w kierunku czystości Fadela. Ale jej nie osiąga. Słychać leciutki dystans, mgiełkę.

Balans tonalny ustawiony właściwie na zero, wszystko jest równo, nic sie nie wybija (Stella była ciepła, Fadel czasami eksponuje górę). Bardziej zaokrąglone kawędzie dżwięku niż Fadel, ale mniej od niego dosadny. Bardziej rozdzielczy niż Stella ale odrobinę mniej nasycony.

Bardzo dobra szczegółowość i bogactwo dźwieku, słychć absolutnie wszystko, ale w taki nieco inny sposób nż na Fadelu, mniej dosadnie, odrobiną mniej konkretnie. Nieco mniej dynamiczny niż Fadel, wolniejszy, z drivem na poziomie Stelli.

 

5. Kabel X - interkonekt zrobiony na bazie sieciowego kabla renomowanej firmy. Cena? Trudne pytanie...

Jak na srebro X gra zadziwiająco masywnym, potężnym dżwiękiem o skali MIT-ów czy Stelli. Owa masywność przekłada się na to, że gra odrobinę wolniej niż Fadel Czy Argento. Ale przy tym słychać w nim - to trochę dziwne - tę stereotypową dla srebra minimalną twardość czy suchość, o której wspominałem przy okazji Fadela. Bardzo dobrze rysuje też kontury dżwieków i dobrze je wypelnia.

Balans jest przesuniety nieco w dół - bas i niska średnica wychodzą przed szereg, co w moim systemie mi nie odpowiadało. Reszta jest dobrze doświetlona i rozdzielcza.

 

Kiedyś, co prawda w innym systemie, słuchałem też srebrnych Audioquestów (Diamonda i Sky) a także polskich Albedo Monolitha, Versusa oraz szczytowego Argentum. Jeśli ktoś jest ciekaw moich opinii może odnaleźć te wpisy w wyszukiwarce.

Pozdrawiam Stempur

System, na którym słuchałem kabli: CD: BAT VK5 SE - Pre: BAT VK 30 - Interkonekt: MIT Magnum M3 XLR - Amp: Pass XA 30.5 - Kable gł: MIT MH 750 Shotgun - Kolumny: Totem Model 1 Sig. Kable sieciowe: Ansae Muluc, Imix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę sie kilkoma uwagami.

Super, świetne opisy. Wielkię dzieki, że Ci się chciało :)

Chętnie posluchałbym kiedyś Fadel Art Reference One.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System, na którym słuchałem kabli: CD: BAT VK5 SE - Pre: BAT VK 30 - Interkonekt: MIT Magnum M3 XLR - Amp: Pass XA 30.5 - Kable gł: MIT MH 750 Shotgun - Kolumny: Totem Model 1 Sig. Kable sieciowe: Ansae Muluc, Imix

 

O, zestaw całkiem zacny, mogę sobie wyobrazić spokojnie, jak to gra. No, może te Totemy stanowia pewną niewiadomą. ;)

Z tym, że to nie jest zestaw typowo rockowy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"5. Kabel X - interkonekt zrobiony na bazie sieciowego kabla renomowanej firmy. Cena? Trudne pytanie..."

 

czyli moje ulubione archiwum X :-)

Większość tego kłębowiska wygląda na chińskie ``Siltechy~`

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw IC Fadel Coherence. Aktualnie używam kolumnowego Coherence`a i jestem mile zaskoczony. Zastąpił MIT Shotgun S1.

Fadel po mimo iż srebrny w cale nie jest podsuszony, gra bardzo plastyczną średnicą, bas raczej konturowy niż miękki ale bez przesady i góra o jakiej pisze Stempur w odniesienia do IC Referenc One, powiedziałbym że bardzo napowietrzona, przejrzysta i swobodna. Raczej nie wyeksponowana ale jeśli system ten zakres troszkę eksponuje usłyszymy od razu i będzie już raczej zabardzo.

 

Ciekaw teraz jestem jak brzmi do kompletu IC. Sam aktualnie jadę na XLO Limited do pary z MIT Magnum MA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ~~wyglądają``,niektóre z tych kabli miałem.Na szczęście podróby zniknęły z ebay.

 

Sieciówka jest tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.