Skocz do zawartości
IGNORED

High-end interkonekty, jak grają


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

To w takim razie gdzie umiescic rozreklamowanego Klotza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Polizałem już sporo firm kablarskich, (pewnie dobrze, że jest ich dużo) każdy kabel łączeniowy w systemie wprowadza jakieś korekty w brzmieniu i udowadnianie, że ten na V jest do dupy a bardzo dobre są na N a jeszcze lepsze na C niema sensu. Często firmy tworząc klocki przewidują jakieś parametry (bardzo ważne są impedancje sprzętu wiele klocków gra najlepiej z klockami tej samej firmy a z innymi często bardzo dobrymi nie zagra) bardzo dobrym przykładem jest Linn, który proponuje własne okablowanie i na nim dobrze gra a z innym może kilkanaście razy droższym nie zagra. Bardzo cenna jest wiedza, co, z czym gra i tą wiedzą się dzielmy, bo zapewne są lepsze i gorsze firmy kablarskie ( spora część siedzi w budżecie), ale obserwując zmiany brzmienia po wpięciu kabli doszedłem do wniosku, że najważniejsze jest wiedzieć, co, z czym i za pomocą czego spiąć i nie zawsze grube klocki potrzebują kabli za grube tysiące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

Antykable grają? Ależ miły żarcik. Nie są one lepsze od kabli HAMA OFC za 2,5zł na metr bieżący. Albo innymi słowy - są równie dobre. Drut nawojowy + trochę "magicznego" marketingu = legenda antykabli. Dźwięk dalej ten sam.

 

No nie wiem , jeden z ekspertow tego forum z tysiacami wpisow na koncie swego czasu pial nad nimi z zachwytu i opisywal dobroczynne zmiany jakie dokonywaly sie za sprawa tego drutka 8-) Chyba nie chcesz powiedziec ze ma cos ze sluchem , ulegl autosugestii albo (boziu bron!) nie ma pojecie o tym co pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anticable mają miedź 4N OFC

ja teraz posiadam obecnie ciekawszy drut od antycabli czyli 16awg 24K Gold plated OCC copper wire with enamel insulation

gra naprawdę czysto dynamicznie i co najważniejsze kosztował mnie tyle co bak benzyny

dodatkowo sprawdził się lepiej niż 3-4 krotnie droższe markowe konfekcjonowane głośnikowe

jednak dobra miedź to podstawa.

tak wygląda na fotce firmowo zarobiony przez sprzedawcę na pierwszym zdjęciu , ja kupiłem z rolki 25stóp i sam zarabiałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dodatkowo są włożone rurki teflonowe

post-21279-0-97891300-1307084144_thumb.jpg

post-21279-0-14361400-1307084550_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 300B wydaje mi się,że tak-całkiem poważnie piszę.Lepszy od transparenta reference-chociaz reference xl z dedykacja do lampy juz lepiej brzmi.

Był jeszcze podobny taki kabel na allegro tez zresztą ukraiński- też kiedyś w moim systemie yp sound argentum na rodowanych furutechach-tez pięknie brzmiał.Chociaz za duzo sreberka może szkodzić-trza ostrożnie,delikatnie,z umiarem,bo zaczyna być naprawde ostro-a to przeszkadza juz i drazni w trakcie odsłuchu.

Witam kolegow,

 

Ja tez kiedys gralem w poprzednim systemie na topowym argentum ( wtyki standardowe ) i bylo calkiem niezle.

Goniac kroliczka "nabylem droga zakupu " Fadel Art Ref Two na xlr, ktorego mam i nie sprzedam - chociaz nie uzywam:)

Po zmianie systemu z tranzystora na lampy zaczalem uzywac Acrolinka - najpierw D5000, a potem poszedlem na calosc i kupilem od Toniego na audiogonie Acro/Esoteric DA6300 Mexcel( miedz 7N i jakies kosmiczne dielektryki). W systemie lampowym Acro brzmi pelniej od Fadela, wybrzmienia sa bardziej naturalne, choc Fadel wydaje sie bardziej szczegolowy od D5000. Nie wiem jaka czesc w roznicy dzwieku wynika z roznicy koncowek ic, a jaka z konstrukcji wzmaka ( Fadel na xlr, Acro na rca, wzmak to Ayon Crossfire II).

Co o tym sadzicie?

Przy kupowaniu coraz drozszych ic za kazdym razem poprawa w roznych aspektach dzwieku byla wyrazna , choc oczywiscie zmiany na lepsze byly niepropoporcjonalnie coraz drozsze :( Moim zdanie najlepszy test - wlaczyc po dluzszym sluchaniu nowego, drogiego kabla poprzedni - ktory dawniej byl dla nas naj. Jak sie nie da tego sluchac i czegos wyraznie brakuje , zakup drogiego byl uzasadniony.

Wyznam otwarcie, ze nie zaluje za grzechy:)- choc stary audiofil mi pewno zada jakas pokute:)

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam Klotza u siebie w szafce, a stało się to po tym jak Wojtek przyjechał do mnie ze swoimi kabelkami. Do tego momentu nie wierzyłem jak zmienia się dźwięk. Dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Audioquest SKY DBS 72V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo. Miałeś może okazję porównać Fadel Art Reference 0.5 z Reference Two?

Niestety nie. Fadela kupilem bezposrednio od producenta, bo wtedy zalezalo mi na jak najlepszym kablu na xlr , a byl wystawiony ex demo za 60 % ceny nowego. Duzo o nim czytalem, wzialbym coherence, ale nie byl w "occasion" i cena byla (wtedy) zbyt wysoka. Reference Two spelnil pokladane w nim nadzieje- sprzegal Accu E-450 z Esoteric X-05 i stanowil znaczacy krok naprzod w stosunku do wczesniejszego topowego Argentum.Wyjatkowo precyzyjny i detaliczny , te cechy pamietam najbardziej.

Monsieur Fadel robi swietne kable, to pewne, polecam jego strone francuska ( niestety po francusku),znalazlem jednak na tej stronie link z testu Reference przez niemiecki periodyk z 2002 r ( po angielsku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tz tz tz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibra <- o rany! Jesli to prawda, to faktycznie masakra!

 

Tylko z drugiej strony dlaczego, jesli to takie proste, nikt nie konfekcjonuje samodzielnie tych Beldenow? Ja kiedys kombinowalem z roznymi Klotzami, Cordialami i uzyskane rezultaty nijak sie mialy do typowych drutow audiofilskich. Dopiero wysoki XLO odpowiednio wpasowal sie w system. Z tanich przewodow jedynie antykable jakos sie sprawdzaja - a reszta to porazka - koc na kolumnach.

 

Jakby jednak na sprawe nie spojrzec, ceny kabli audiofilskich z wysokiej polki sa zaupelnie absurdalne i trudno je uzasadniac wysokimi kosztami badan, technologii, itd...

 

Wojtek76, 747 <- trenujecie mma?? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tylko z drugiej strony dlaczego, jesli to takie proste, nikt nie konfekcjonuje samodzielnie tych Beldenow?

Jakby jednak na sprawe nie spojrzec, ceny kabli audiofilskich z wysokiej polki sa zaupelnie absurdalne i trudno je uzasadniac wysokimi kosztami badan, technologii, itd...

 

dlaczego nie konfekcjonuje na sprzedaż? są takie pomysły, ale majątku na tym się nie zrobi.

ceny kabli są absurdalne - bo ciężko wpaść na to, jak zrobić naprawdę dobre kable, a najczęściej oprócz pomysłu potrzebna jest jeszcze technologia, zaplecze, marketing, lata na promocję - ten CZAS też kosztuje...

 

gdyby zrobienie naprawdę dobrych kabli i wypromowanie ich w skali światowej, w zauważalnej rynkowo ilości było tanie - byłoby ich więcej a ceny by spadły.

 

 

zawsze jak się zastanawiasz dlaczego jest jak jest (z czymkolwiek) - wiedz, że gdyby mogło być inaczej - to by po prostu było.

jeśli nie jest - to widocznie nie może.

a powodem może być splot nieprzewidzianych / nieznanych ci dziesiątek "cokolwiek"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tz tz tz

 

z tego co pojawilo sie w dalszej dyskusji na tej stronie wynika, ze moze to być kabel będący podróbką.

w chinach porabiaja wszystko.

w branzy IT Cisco ma problemy z podróbkami swoich produktow, a przynajmniej jakies 2-3 lata temu jak bylem blizej tego to byla to prawdziwa zmora, urzadzenie za 30% wartosci mogles kupic od brokera, a potem okazuje sie, ze dzialajacych jest tylko 50% portow... bo chinczyk podrobil wszystko, ale zainstalowal plyte 24portowa w urzadzeniu ktora ma na zewnatrz wyprowadaone 48portow.

 

inna sprawa, ze nawet jesli to byla podrobka produktu firmy od lat rzetelnie dzialajacej na rynku to jakby poszukac to pewnie znajdzie sie tez takie przypadki kiedy producent naprawde ostra rąbał klientów, zauwazajac, ze na rynku audio jest spora grupa odbiorcow ktorzy majac kase kupuja na snoba sami nie bedac w stanie w zaden sposob ocenic tego co kupuja - ot na tym forum ile jest dyskusji co kto slyszy naprawde a co mu sie roi.

 

a zysk kolosalny, mniej niż 1€ za metr kabla , odrobina ozdobek i srzedaz za 2500€... masakra nawet jak naciagniesz tak tylko 10 klientow... jednorazowy zastrzyk gotowki calkiem spory. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witajcie

Szukam ciepło, analogowo i organicznie grającego interkonektu. Precyzja i przejrzystość nie jest absolutnym priorytetem :)

Prosze podajcie propozycje co warto odsłuchać - w cenie 5-15 tys za nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Szukam ciepło, analogowo i organicznie grającego interkonektu. Precyzja i przejrzystość nie jest absolutnym priorytetem :)

Prosze podajcie propozycje co warto odsłuchać - w cenie 5-15 tys za nowy.

 

Za taką kasę proponuję posłuchać MIT Magnum MA albo jakiś Oracle (z drugiej ręki lub demo to się zmieścisz w cenie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie lampowym Acro brzmi pelniej od Fadela, wybrzmienia sa bardziej naturalne, choc Fadel wydaje sie bardziej szczegolowy od D5000. Nie wiem jaka czesc w roznicy dzwieku wynika z roznicy koncowek ic, a jaka z konstrukcji wzmaka ( Fadel na xlr, Acro na rca, wzmak to Ayon Crossfire II).

 

@marslo,

Niestety takie porównanie nie bedzie chyba miarodajne, ponieważ Ayon nie ma zbalansowanego toru XLR-ów i zdecydowanie lepsze wyniki daje łączenie go po RCA.

Tak mi powiedział nawet Hirsch (czyli założyciel, właściciel i główny konstruktor Aoyna, przyp. dla nie Ayonowców), na którego napatoczyłem się miesiąc temu dzwoniąc tam po jakąś podpowiedź.

Tak mi też potwierdził sprzedający Spirita III i CD-1sc z Niemiec i dodał mi jakiś lokalny niemiecki wytwór, który - wg sprzedawcy - kładzie wiele kabli na głowę.

Na razie, bo od zeszłej środy kable i CD-1sc się grzeją, ale jak już będą wygrzane, potestuję i ja i też mogę sie wyspowiadać.

 

CIEKAWOSTKA: w ostatnim tygodniu listopada będę podczas wyjazdu służbowego miał okazję zajechać do Schnerzingera :)

No, i bardzo jestem ciekaw jaki to "kosmos" bedzie mi chciał pokazać.

Tak czy owak, wezmę kilka moich płyt testowych i może ten "czarodziejski" niemiecki RCA i sprawdzę walką jego molekularne wynalazki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Szukam ciepło, analogowo i organicznie grającego interkonektu. Precyzja i przejrzystość nie jest absolutnym priorytetem :)

Prosze podajcie propozycje co warto odsłuchać - w cenie 5-15 tys za nowy.

 

Mit Magnum Ma około 5kzł ( super stosunek cena-jakość)

Mit Oracle V 1.3 około 11-12kz

Mit Oracle MA-X 15-17 kzł

 

cardasa nie polecam, nie ta liga niestety do powyższej trójki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@marslo,

Niestety takie porównanie nie bedzie chyba miarodajne, ponieważ Ayon nie ma zbalansowanego toru XLR-ów i zdecydowanie lepsze wyniki daje łączenie go po RCA.

Tak mi powiedział nawet Hirsch (czyli założyciel, właściciel i główny konstruktor Aoyna, przyp. dla nie Ayonowców), na którego napatoczyłem się miesiąc temu dzwoniąc tam po jakąś podpowiedź.

Tak mi też potwierdził sprzedający Spirita III i CD-1sc z Niemiec i dodał mi jakiś lokalny niemiecki wytwór, który - wg sprzedawcy - kładzie wiele kabli na głowę.

Na razie, bo od zeszłej środy kable i CD-1sc się grzeją, ale jak już będą wygrzane, potestuję i ja i też mogę sie wyspowiadać.

 

Jest dokladnie tak jak piszesz. Do wzmakow bez toru zbalansowanego, sczegolnie lampowych najlepiej brac rca i tak zrobilem wybierajc wtyki do Acro Mexcel 6300 przy zakupie.

Moje watpliwosci wystapily poltora roku temu, od tego czasu mam juz jasnosc w tej sprawie.

Te xlr w Ayonach to taki dodatek raczej marketingowy.

pzdr

marslo

CIEKAWOSTKA: w ostatnim tygodniu listopada będę podczas wyjazdu służbowego miał okazję zajechać do Schnerzingera :)

No, i bardzo jestem ciekaw jaki to "kosmos" bedzie mi chciał pokazać.

Tak czy owak, wezmę kilka moich płyt testowych i może ten "czarodziejski" niemiecki RCA i sprawdzę walką jego molekularne wynalazki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie xlr do lampy-to tylko push pull.........bo jest jeszcze głośniej a czy lepiej nie powiedziałbym.

Wezcie np.Mcintosha monobloki 501 wepnijcie xlr reference i rca reference transparenta......praktycznie to tylko

jakieś niuanse w odbiorze,dla większości nie do wychwycenia nawet po paru próbach...więc po co przepłacać.

xlr tylko mocny tran i lampa push pull-która też musi być mocna...nawet bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie xlr do lampy-to tylko push pull.........bo jest jeszcze głośniej a czy lepiej nie powiedziałbym.

Wezcie np.Mcintosha monobloki 501 wepnijcie xlr reference i rca reference transparenta......praktycznie to tylko

jakieś niuanse w odbiorze,dla większości nie do wychwycenia nawet po paru próbach...więc po co przepłacać.

xlr tylko mocny tran i lampa push pull-która też musi być mocna...nawet bardzo.

Pelna zgoda Piotrek, mysle ze Jack tez sie zgodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.