Skocz do zawartości
IGNORED

SERIALE ZAGRANICZNE


Cervantes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz trochę zmiana klimatu i Ród smoka obejrzany. Po bardzo dobrych opiniach liczyłem na trochę więcej emocji. Ogólnie nie jest źle, można obejrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Neon47 napisał:

Obejrzałem jeden odcinek "Platformy" na Amazon Prime Video i więcej nie obejrzę.

Moja ocena 2/10.

Pierwszy to był jeszcze super. Generalnie lubię norweskie filmy... więc

Ja wymiękłem po trzecim. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machos Alfa na Netflix.
Naprawde daje rade - mozna spokojnie wieczorem jeden odcinek oglądnąc z drugą połówką.

Noi Fauda. Wjechaly mi juz 2 sezony. fajnie zrobiony, ładne aktorki, ale pasujace, dobrze sie to oglada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2023 o 01:25, Yodzisław napisał:

Pierwszy był zjadliwy, dwa nastepne już nie do przebrnięcia jak dla mnie. I ktoś tu marudził na "echo 3"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

THE SILENT SEA korański serial SF . Można obejrzeć , widać kasę , scenariusz trzyma sie kupy . Do czego można się przyczepić to realizacja , specyficzny sposób w jaki grają koreańscy aktorzy.  6,5/10 

Do zobaczenie na Netflix. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Do czego można się przyczepić to realizacja , specyficzny sposób w jaki grają koreańscy aktorzy.


O Tak
Oni w specyficzny sposób przekazują każde emocje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2023 o 00:58, jar1 napisał:

Pierwszy to był jeszcze super. Generalnie lubię norweskie filmy... więc

Ja wymiękłem po trzecim. 😉

Podbijamy ja po 5. Generalnie lubię oglądać do końca aby odhaczyć pozycję szczególnie, że to moje klimaty ale... no szkoda czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na całkiem fajnego średniaka na Canal Plus - czyli Paris Police 1900. Teraz leci 2 sezon pn. Paris Police 1905.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam,, The last of us". Nie grałem nigdy w grę na podstawie której powstał film. 

Generalnie obraz jest w konwencji ,,post- apo". Ludzkość na początku XXI wieku zostaje zaatakowana przez wirusa A dokładnie przez grzyby,  które infekuja ludzi zmieniając ich w zombie.... swiat jaki znamy odchodzi w zapomnienie...

Pierwszy odcinek, rewelacja na styku z gatunkowym arcydziełem. Następne odcinki? Dla mnie przeciętność,  nuda i naprawdę niepotrzebnie zaakcentowany wątek pedalski w jednym z odcinków.

Odcinki emitowane co tydzień na hbo i hbo Max.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aryman napisał:

Oglądam,, The last of us". Nie grałem nigdy w grę na podstawie której powstał film. 

Z powodu skojarzeń z grą (książek nie znałem), przez wiele lat nie tknąłem Gry o Tron.

Skusiłem się (a tam, sprawdzę o co ten szum) dopiero po ostatnim sezonie i nie żałowałem, bonusem był dostęp do całości hurtem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aryman napisał:

Oglądam,, The last of us". Nie grałem nigdy w grę na podstawie której powstał film. 

Generalnie obraz jest w konwencji ,,post- apo". Ludzkość na początku XXI wieku zostaje zaatakowana przez wirusa A dokładnie przez grzyby,  które infekuja ludzi zmieniając ich w zombie.... swiat jaki znamy odchodzi w zapomnienie...

Pierwszy odcinek, rewelacja na styku z gatunkowym arcydziełem. Następne odcinki? Dla mnie przeciętność,  nuda i naprawdę niepotrzebnie zaakcentowany wątek pedalski w jednym z odcinków.

Odcinki emitowane co tydzień na hbo i hbo Max.

W tym roku tylko Sukcesja może powalczyć z nimi o zwycięstwo.A odcinek trzeci jest po prostu wybitny,tak to ten z wątkiem tak pięknie przez ciebie określonym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez broniasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, broniasz napisał:

W tym roku tylko Sukcesja może powalczyć z nimi o zwycięstwo.A odcinek trzeci jest po prostu wybitny,tak to ten z wątkiem tak pięknie przez ciebie określonym.

Nie odmawiam nikomu wolności i ,, inności".

Jestem gościem urodzonym w latach 80- tych. Wtedy ,, nasiaknalem" wszystkim co ważne i istotne. Dlatego nigdy nie powiem gej, tylko pedał wlasnie.  Nie  oduczę się tego. I nie chce się tego oduczyć...

A odcinek o którym wspominasz dla calej serii byl poprostu zbedny...

Był natomiast niezwykle nieestetyczny. Był gloryfikacją pedalstwa....  

A fuj.....

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie odmawiam nikomu wolności i ,, inności".
Jestem gościem urodzonym w latach 80- tych. Wtedy ,, nasiaknalem" wszystkim co ważne i istotne.
 
 
 

Jak coś nasiąknie i potem się tego niewyżyma to jedzie stęchlizną. Lata 80-te to był czas deficytu wszystkiego- co niestety widać, słychać i czuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, dzarro napisał:


Jak coś nasiąknie i potem się tego niewyżyma to jedzie stęchlizną. Lata 80-te to był czas deficytu wszystkiego- co niestety widać, słychać i czuć.

Lata 80 - te to był czas feficytu w dobra materialne ale to była też era bogata w prawdę, wartości,  przyjaźnie, interakcje międzyludzkie i wielki wielki apetyt na poznawanie sztuki

 

To wszystko, te pojecia .. . chłopczyku smutny znasz tylko z telewizora.... 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, aryman napisał:

Nie odmawiam nikomu wolności i ,, inności".

Jestem gościem urodzonym w latach 80- tych. Wtedy ,, nasiaknalem" wszystkim co ważne i istotne. Dlatego nigdy nie powiem gej, tylko pedał wlasnie.  Nie  oduczę się tego. I nie chce się tego oduczyć...

A odcinek o którym wspominasz dla calej serii byl poprostu zbedny...

Był natomiast niezwykle nieestetyczny. Był gloryfikacją pedalstwa....  

A fuj.....

 

 

 

A ja nasiąkałem wszystkim co ważne i istotne przez sześć dekad i nigdy normalnych ludzi nie nazwałbym pedałami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lata 80 - te to był czas feficytu w dobra materialne ale to była też era bogata w prawdę, wartości,  przyjaźnie, interakcje międzyludzkie i wielki wielki apetyt na poznawanie sztuki
 
To wszystko, te pojecia .. . chłopczyku smutny znasz tylko z telewizora....

W końcu lat 80-tych zrobiłem już 2 pierwsze klasy liceum - może dlatego znam to z pierwszej ręki, nie przedszkolnych powidoków… Idealizowanie PRLowskiego badziewia- to dopiero jest „dewiacja”. I nawet „Mały Delfin Um” z pierwszych tygodni stanu wojennego tego nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica, pedał czy gej...
Nic do nich nie mam o ile sprawy prywatne, zostają prywatnymi.
Obnoszenie się z tym i narzucanie się innym, jest nieakceptowalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, RAF77 napisał:

Nic do nich nie mam o ile sprawy prywatne, zostają prywatnymi.
Obnoszenie się z tym i narzucanie się innym, jest nieakceptowalne.

Sex hetro, też jest sprawą prywatną, czy "obnoszony" na ekranie też jest nieakceptowalny?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie.  Nie wiem czy wątek  ,, dwóch oblubieńców " ( tak ich będę nazywał dziś 😀) był w grze.

Zajął 2/3 odcinka w serialu,  który omawiamy. To absolutnie nic nie wnosi dla serialu. Siada totatalnie atmosfera,  klimat i znika całe clou fabuły.

Sztuka nie zna granic. Ma i moze poruszac rozne tematy, nawet te najbardziej trudne.

Muzycy też z ,,niejednego pieca chleb jedli" 😀.

Tyle , że w tym konkretnym przypadku to niczemu nie służy... no  chyba  że tylko pewnej poprawności politycznej...

 

 

 

 

 

 

9 godzin temu, dzarro napisał:


W końcu lat 80-tych zrobiłem już 2 pierwsze klasy liceum - może dlatego znam to z pierwszej ręki, nie przedszkolnych powidoków… Idealizowanie PRLowskiego badziewia- to dopiero jest „dewiacja”. I nawet „Mały Delfin Um” z pierwszych tygodni stanu wojennego tego nie zmieni.

Prl był badziewiem pierwszej wody. Pelna zgoda! Absolutna zgoda. Niemniej jednak wtedy żyłem,  dorastalem . I to wtedy zbudowałem więzi,  które zostały na lata. Relacje,  które były budowane podczas gry w piłkę, gr,y w ,,podchody" , podczas wspólnych spotkań.

Zupełnie inaczej niż dziś , gdzie dzieci siedzą same w pokoju że smartfonem w łapie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sex hetro, też jest sprawą prywatną, czy "obnoszony" na ekranie też jest nieakceptowalny?
 
A kto powiedział że stawiam znak równości, między hetero a pedałami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, muszę Was zmartwić, jako że sporo tu homofobów to informuję, że zazwyczaj homoseksualizm najbardziej przeszkadza kryptogejom 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RAF77 napisał:

A kto powiedział że stawiam znak równości, między hetero a pedałami...

"Sprawy prywatne", na tym się skup.

Zresztą nie ważne, dobrze, że przynajmniej prawa nie stanowisz.

Mnie, jako "heteryka" płci męskiej nie rajcują oczywiście sceny gejowskie w filmach, jednak zakazywać?(tak byś chciał?) Lesbijskie są "przyjazne dla oka" (jak tam u Ciebie z postrzeganiem tego rodzaju homo?). U kobiet hetero jest z reguły podobnie (tyle, że odwrotnie) i TO jest, uważam naturalne i normalne. 

Taki jest nasz świat i taki był zawsze, tylko nie zawsze cenzura obyczajowa, ideologiczna, religijna, polityczna na to pozwalała.

Czy z Cenzurą jest Ci po drodze?

Central Scrutinizer? 

(F. Zappa, "Joe's Garage")

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, iro III napisał:

"Sprawy prywatne", na tym się skup.

Zresztą nie ważne, dobrze, że przynajmniej prawa nie stanowisz.

Mnie, jako "heteryka" płci męskiej nie rajcują oczywiście sceny gejowskie w filmach, jednak zakazywać?(tak byś chciał?) Lesbijskie są "przyjazne dla oka" (jak tam u Ciebie z postrzeganiem tego rodzaju homo?). U kobiet hetero jest z reguły podobnie (tyle, że odwrotnie) i TO jest, uważam naturalne i normalne. 

Taki jest nasz świat i taki był zawsze, tylko nie zawsze cenzura obyczajowa, ideologiczna, religijna, polityczna na to pozwalała.

Czy z Cenzurą jest Ci po drodze?

Central Scrutinizer? 

(F. Zappa, "Joe's Garage")

 

Ok, tylko że obecnie zostały zachwiane proporcje i jest wyraźna nadreprezentacja opcji jednak wyraźnie mniejszościowych zgodnie jakimiś domniemanymi wytycznymi, że w każdej współczesnej produkcji to musi być element gejowski, różnorodność seksualna, rasowa itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, audiofan01 napisał:

Ok, tylko że obecnie zostały zachwiane proporcje

Być może. 

Zasada wahadła. Poszło właśnie w drugą stronę. Co było długo cenzurowane, teraz odreagowuje.

Nic w tym nadzwyczajnego.

Zawsze i ze wszystkim tak było.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ajothe napisał:

Panowie, muszę Was zmartwić, jako że sporo tu homofobów to informuję, że zazwyczaj homoseksualizm najbardziej przeszkadza kryptogejom 🤣

No bez jaj🤣🤣

A tak serio. Sztuka nie zna granic. I nie ma tematyki,  która by mi przeszkadzała w dziele muzycznym, filmowym, literackim. Inaczej cholera byłbym jakimiś,, Glińskim bis". A fuj...

Odrębną  kwestią jest jak pewne tematy zostaną zaakcentowane, podane i czy w ogole zasadne jest pewne kwestie w pewnych filmach poruszać. W tym konkretnym Serialu to było niepotrzebne, nieestetetyczne i niefajne.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.