Skocz do zawartości
IGNORED

SERIALE ZAGRANICZNE


Cervantes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież nie chodzi o ocenę eksponowania tej tematyki - mnie ten nadmiar też czasem irytuje - tylko o dobór słownictwa. Część określeń jest uznawana za obraźliwe - zresztą w takim celu były przez lata używane.

Wracając do seriali - to wspomniany przeze mnie Paris Police akurat świetnie pokazuje tę tematykę, zarówno dyskryminacji kobiet, jak i gejów. Tematyka pasuje - bo wszystko dzieje się na styku polityki i tzw. półświatka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, dzarro napisał:

Lata 80-te to był czas deficytu wszystkiego- co niestety widać, słychać i czuć.

Stan wojenny, rozwałka Solidarności, pustki w sklepach, prawie wszystko na kartki, kolejki od rana pod sklepami . To był jeden z mroczniejszych okresów życia komunie.  Ogólna zwątpienie i beznadzieja. 

Ale była też Solidarność podziemna, polskie zespoły rockowe jak Perfect, Maanam, Lady Punk, Republika ...itd , Kaczmarski, Gintrowski.... no i Seksmisja 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, jar1 napisał:

Stan wojenny, rozwałka Solidarności, pustki w sklepach, prawie wszystko na kartki, kolejki od rana pod sklepami . To był jeden z mroczniejszych okresów życia komunie.  Ogólna zwątpienie i beznadzieja. 

Ale była też Solidarność podziemna, polskie zespoły rockowe jak Perfect, Maanam, Lady Punk, Republika ...itd , Kaczmarski, Gintrowski.... no i Seksmisja 🙂

 

No i dobry sex, ile numerków dziennie człowiek wtedy mógł zrobić ech! bywało że cały dzień z lóżka  się nie wychodziło...

Z innych rozrywek to bimber pędzony w blokach i papierosy sprzedawane na metry

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2022 o 18:43, il Dottore napisał:

No i 6, niestety już ostatni sezon Better Call Saul. Dopiero teraz znalazłem czas, by obejrzeć, dzięki urlopowi. 🙂 Co tu dużo gadać - arcydzieło! Równie dobre jak Breaking Bad.

Po ostatnim odcinku "Better Call Saul" dosyć długo nie mogłem zabrać się za nic innego, bo wiedziałem, że na świeżo nie wytrzyma porównania. BCS jako całość, to jest arcydzieło. Nawet się zastanawiałem czy "Breaking Bad" jest przy tym dobre. Z drugiej strony, gdyby nie BB, to wątki w BCS nie miałyby takiej siły oddziaływania. Generalnie "Breaking Bad", "Better Call Saul", "Czarnobyl" to moje TOP-3 seriali, a później długo nic.

Myślę, że siłą BB i BCS jest to, że scenarzyści mieli koncepcje na te seriale od początku do końca i odpowiednio budowali postacie, fabułę i napięcie. Wiele seriali, zaczyna od wysokiego C, ale zwykle po 2 sezonach fabuła siada, robi się wtórna itd. Tutaj jest zupełnie odwrotnie. BB i BCS zaczynają sie dosyć wolno, poznajemy świat, historie postaci, miejscami jest nawet komediowo, z każdym kolejnym sezonem napięcie rośnie, a klimat dryfuje w mroczną stronę. Ostatni sezon to kulminacja i rozwiązanie wszystkich wątków.

18 godzin temu, ASURA napisał:

No i dobry sex, ile numerków dziennie człowiek wtedy mógł zrobić ech! bywało że cały dzień z lóżka  się nie wychodziło...

Z innych rozrywek to bimber pędzony w blokach i papierosy sprzedawane na metry

Takie Rock'n'Rollowe czasy 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem te 5 odcinków The Last Of Us. Nie jest źle, ale pierwsze sezony The Walking Dead bardziej mi pasowały. Odcinek gejowski rzeczywiście do bani - jeśli między tymi brodaczami jest chemia to taka bardziej w typie mydełka Fa. Pamiętna mowa z cytatem z Audena z „Cztery wesela i pogrzeb” ma przy tym żar bomby atomowej. Z drugiej strony ludzie czepiają się tych biednych gejów - a dlaczego nikt nie narzeka na promocję eutanazji?

Ogólnie na razie serial za często miesza brutalność z sentymentalizmem i pogadankami rodem z teleranka. Zamulaczy też nie brakuje. I kretynizmów w stylu Resident Evil. Np. zombie jako kalafior gigant. Zobaczymy co będzie dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dzarro napisał:

Obejrzałem te 5 odcinków The Last Of Us. Nie jest źle, ale pierwsze sezony The Walking Dead bardziej mi pasowały. Odcinek gejowski rzeczywiście do bani - jeśli między tymi brodaczami jest chemia to taka bardziej w typie mydełka Fa. Pamiętna mowa z cytatem z Audena z „Cztery wesela i pogrzeb” ma przy tym żar bomby atomowej. Z drugiej strony ludzie czepiają się tych biednych gejów - a dlaczego nikt nie narzeka na promocję eutanazji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ogólnie na razie serial za często miesza brutalność z sentymentalizmem i pogadankami rodem z teleranka. Zamulaczy też nie brakuje. I kretynizmów w stylu Resident Evil. Np. zombie jako kalafior gigant. Zobaczymy co będzie dalej.

Pierwszy odcinek był genialny. To jak się wirus rozkręcal, to co działo się z ludźmi, atmosfera osaczenia,  to jak współczesny świat przestawal działać i poprostu istnieć...  No mistrzostwo świata. Panowie,  ja się na tym odcinku naprawdę bałem!

Po tym pierwszym odcinku wiele sobie obiecywalem po tym serialu. Niestety w następnym odcinkach jest zjazd i to taki ostry zjazd w dół pod każdym względem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep, należy pochwalić w dużej mierze pracę operatora, chyba starali się osiągnąć jak największą imersje jak w grze podczas dynamicznych scen i świetnie to wyszło w pierwszym odcinku. 

Kolejne odcinki to faktycznie masło maślane i zaczyna coraz bliżej przypominać setki miałkich produkcji o zombie, ale cóż zrobić....z ciekawości i tak oglądam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ajothe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ajothe napisał:

Yep, należy pochwalić w dużej mierze pracę operatora, chyba starali się osiągnąć jak największą imersje jak w grze podczas dynamicznych scen i świetnie to wyszło w pierwszym odcinku. 

Kolejne odcinki to faktycznie masło maślane i zaczyna coraz bliżej przypominać setki miałkich produkcji o zombie, ale cóż zrobić....z ciekawości i tak oglądam. 

Może zrobili ,, myk " i pierwszy i ostatni odcinek będą,, z przytupem". Reszta to tzw ,, wypełniacze "😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że lubię polskie kino obejrzałem pierwszy odcinek "Ślepnąc od świateł" (HBO Max).
"Serial opowiada 7 dni z życia Kuby Niteckiego (debiutujący Kamil Nożyński) – znanego, lecz tajemniczego, warszawskiego dilera kokainy, którego klientelą są: politycy, celebryci, biznesmeni, gwiazdy hip-hopu, czy hipsterzy."

Jak na razie bardzo mnie zaciekawiła nie tyle historia co rola Kamila Nożynskiego. Zobaczymy co będzie dalej ale póki co Kamil naprawdę wymiata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetny serial jest.

 

Wczoraj zacząłem Czarne motyle na N, bardzo dobra produkcja! 

Świetny klimacik 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, piorasz napisał:

Jako, że lubię polskie kino obejrzałem pierwszy odcinek "Ślepnąc od świateł" (HBO Max).
"Serial opowiada 7 dni z życia Kuby Niteckiego (debiutujący Kamil Nożyński) – znanego, lecz tajemniczego, warszawskiego dilera kokainy, którego klientelą są: politycy, celebryci, biznesmeni, gwiazdy hip-hopu, czy hipsterzy."

Jak na razie bardzo mnie zaciekawiła nie tyle historia co rola Kamila Nożynskiego. Zobaczymy co będzie dalej ale póki co Kamil naprawdę wymiata.

Oglądałem jakiś czas temu. Coś mi w tym serialu nie pasowalo. Bardzo lubie polskie, dobre kino ale tam jakoś się to wszystko ,, nie przegryzalo". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oglądałem jakiś czas temu. Coś mi w tym serialu nie pasowalo. Bardzo lubie polskie, dobre kino ale tam jakoś się to wszystko ,, nie przegryzalo". 
No zobaczymy dalej.




 
Wczoraj zacząłem Czarne motyle na N, bardzo dobra produkcja! 
Świetny klimacik


Czarne motyle dla mnie bomba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piorasz napisał:

Ślepnąc od świateł

Świetny serial. Jeden z najlepszych polskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Świetny serial. Jeden z najlepszych polskich.

Świetna realizacja, zdjęcia, scenografia i Gra Aktorów (Frycz!).

Nożyński - bardzo ciekawy nowy aktor, dał radę.

Rzadki to "okaz", kiedy pierwowzór literacki nie jest wcale lepszy.

Może (u mnie) wynika to z faktu, że najpierw widziałem obrazki, później dopiero czytałem Żulczyka.

 

Uuups!

Dlaczego my w wątku "seriale zagraniczne" piszemy o polskim serialu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:

Świetny serial. Jeden z najlepszych polskich.

Hmm.  To muszę jeszcze raz zobaczyć.  Pamiętam go inaczej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aryman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






 
Uuups!
Dlaczego my w wątku "seriale zagraniczne" piszemy o polskim serialu?


W sumie tak ale od czasu do czasu warto chyba tu wspomnieć o rodzimych, dobrych produkcjach. Ściśłe trzymanie się zasad jest "nudne" - w filmie, muzyce, w życiu no i tym wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, polskie dobre seriale są dobre i już 🙂

Ostatnio obejrzałem cały serial (tzn. jest tylko 1 sezon) "Herkulesa" na Playerze. Troszkę akcja słabnie pod koniec, podobnież warstwa intelektualna, która od początku jest chyba najmocniejszą stroną filmu, lecz i tak to jest naprawdę bardzo niezły serial! Świetny R. Maćkowiak w tytułowej roli, gra wielce przekonywująco osobę niedopasowaną społecznie (delikatnie mówiąc 😉 ). Nawet moja Małżonka, która pracuje na codzień z dziećmi ze spektrum autyzmu, była pod wrażeniem i nie miała większych uwag. Do tego dobry dźwięk, wyraźne dialogi (!) i niegłupie zagadki kryminalne, przynajmniej kilka - wszystko to sprawia, że obejrzałem z ciekawością. Powiadam Wam, jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2022 o 17:08, broniasz napisał:

Wziąłem na siedmiodniową próbę Jabco+ bo tam jest rodzyneczek pt. Severance i po dwóch odcinkach jestem zachwycony

Okazało się ze jak się ma tv lg to appletv jest za darmo na trzy czy cztery miesiące. Obejrzałem pierwszy sezon Severance. Pierwsze odcinki takie sobie, ale im dalej tym lepiej. Właśnie obejrzałem finał sezonu, wow. Dobre. Lubię takie pomysły. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2023 o 11:56, iro III napisał:

Co było długo cenzurowane, teraz odreagowuje.

 

Bzdura kompletna. Po to między innymi kręci się takie odcinki żeby napuszczać ludzi na siebie jak w tym wątku. Skłóconym ludziom (o absurdy) ciężej jest zauważyć że mają "za***rdalać za miskę ryżu i obniżyć standardy" - że zacytuję klasyka. Szeroki temat wałkowany na wspak i na wznak ale z "odreagowywaniem" nie ma nic wspólnego.

Odreagowanie to miało miejsce w latach 80' w pierwszej połowie kiedy na zachodzie przestano karać za homoseksualizm (70'), coming out'y były wtedy powszechne (Boy George, Jimmy Somerville, itp)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Bzdura kompletna. Po to między innymi kręci się takie odcinki żeby napuszczać ludzi na siebie jak w tym wątku. Skłóconym ludziom (o absurdy) ciężej jest zauważyć że mają "za***rdalać za miskę ryżu i obniżyć standardy"


To dopiero jest bzdura! Pisz za siebie. Ja gejów i lesbijki zawsze traktowałem i traktuję na równi z "normalnymi" ludźmi. A mówię to z doświadczenia bo znam jednych i drugich od wielu lat choć sam jestem hetero. Najwięcej jak zwykle mają do powiedzenia ci co tylko znają problem "ze słyszenia"... Jeśli czujesz się "napuszczony" to problem tkwi tylko i wyłącznie z Twojego braku obycia lub osobistych frustracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, piorasz napisał:

Najwięcej jak zwykle mają do powiedzenia ci co tylko znają problem "ze słyszenia"... Jeśli czujesz się "napuszczony" to problem tkwi tylko i wyłącznie z Twojego braku obycia lub osobistych frustracji.

 

Brak "obycia" - hahahaha! Jak zwykle problemy z czytaniem. Gdzie ja napisałem że mi gieje przeszkadzają? Sam mam przyjaciół homo. Piszę o tym dlaczego robi się zmasowaną propagandę giejoewską w pop kulturze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Brak "obycia" - hahahaha! Jak zwykle problemy z czytaniem. Gdzie ja napisałem że mi gieje przeszkadzają? Sam mam przyjaciół homo. Piszę o tym dlaczego robi się zmasowaną propagandę giejoewską w pop kulturze.


Ok. Może źle cię zrozumiałem. Jednak Twój punkt widzenia na temat "propagandy gejowskiej" jest Twoim osobobistym stwierdzeniem dlatego użycie wcześniej słowa "bzdura" brzmi jakbyś sobie uzurpował jedyną słuszną prawdę.
Ja mam zupełnie inny pogląd na temat owej "propagandy" niż Ty - dlatego zareagowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ta oczywista ZMASOWANA homo-propaganda (wg tego co pokazują seriale 30% to homoseksualiści) dopiero na prawdę przechyli wahadło w drugą stronę bo jak się ta propaganda skończy, a uważam że mamy szczyt i zaraz będzie po temacie, to ludzie na zasadzie odreagowania odwrócą się od gejów. I tu znowu historia się kłania i lata 80 - wtedy po serii coming out'ów pojawił się AIDS i obnoszenie się z homo skłonnościami przestało być mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Yodzisław napisał:

Swoją drogą ta oczywista ZMASOWANA homo-propaganda (wg tego co pokazują seriale 30% to homoseksualiści)

Badałeś ten problem naukowo?

30% ? 

Z tego co ja oglądam, oceniłbym na może ok. 5%...ale bardzo być może, interesujemy się zdecydowanie odmiennymi gatunkami filmowymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że te administracyjne „prikazy” zwiększyły popularność związków lesbijskich w serialach. Widocznie badania porobili, z których wynika, że to mniej razi mainstreamową widownię. Zwłaszcza jak taka para ma dziecko. Ewentualnie chodzi o ekonomię wątków - wrzucasz do serialu lesbijską parę Afroamerykanek i masz od razu odhaczone trzy elementy - odmienność preferencji, równouprawnienie płci i kwestie wielorasowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzarro napisał:

Widocznie badania porobili, z których wynika, że to mniej razi mainstreamową widownię. 

Śnij dalej. Tutaj jak i na każdym innym forum na świecie widać jak ta tematyka "jednoczy" widownie.

Wcześniej przez lata pompowano islam w filmach, też pewnie bo "badania porobili"...

Ale jak napisałem, to początek końca tej propagandy. Nie wiem czy klimat i jedzenie robaków zdążą jeszcze podlansować. Zauważcie że w serialach temat kowidka praktycznie nie istnieje a taka to była ponoć wielka pandemia. Tu akurat padania porobili i boją sie ruszać tego smroda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Śnij dalej. Tutaj jak i na każdym innym forum na świecie widać jak ta tematyka "jednoczy" widownie.
Wcześniej przez lata pompowano islam w filmach, też pewnie bo "badania porobili"...



Zwłaszcza w Homeland panuje prawdziwy kult islamistów.

Zresztą - widz o pochodzeniu europejskim to raczej mniejszość. Na innych rynkach produkcje anglosaskie nadal mogą być porządane - ale niekoniecznie z aktorami o europejskich rysach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:


Zresztą - widz o pochodzeniu europejskim to raczej mniejszość. 

 

Napisz jeszcze że księżyc jest kwadratowy. Od dawna już to pisze że mamy koniec epoki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem oglądać OZARK na Netflixie. Słyszałem wiele dobrego o tym serialu. Zobaczymy jak będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.