Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wówczas pozostali biorący udział w wątku będą mogli podjąć rzeczową dyskusję. Z próbami ośmieszania innych rzeczowej dyskusji podjąć nie sposób.

Jaki jest sens dyskutowania miesiącami o czymś czego istnienia, pomimo ogromnej liczby prób, nigdy, przenigdy nie udowodniono ? Jak można teoretyzować o czymś co nawet nie jest teoretyczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz traktować ten wątek jako humorystyczny to niestety źle trafiłeś. Nawet jeśli nie dostrzegasz dowodów to staraj się podejmować poszlaki i na ich temat prowadzić dyskusję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie dostrzegam ŻADNYCH DOWODÓW.

 

Skoro jesteś jednak przekonany, że są, z łaski swojej możesz więc podać choćby kilka?

Ale zaznaczam :DOWODÓW, a nie DOMYSŁÓW.

 

I wcale nie jest mi do śmiechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nie dostrzegasz dowodów to staraj się podejmować poszlaki i na ich temat prowadzić dyskusję.

Bardzo bym prosił aby Pan Doktor nauk technicznych przedstawił te dowody które sam dostrzega.

Dziękuję uprzejmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodów na istnienie Boga nie przedstawię bo również uważam, że takowych nie ma. Istnieje natomiast wiele dowodów na to, że życie jakie znamy nie jest dziełem przypadku a ewolucja jak dotąd pozostaje jedynie teorią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poproszę te dowody pośrednie na to, że życie nie jest efektem ewolucji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast obrażać innych dyskutantów weź się do roboty i przedstaw konkretne argumenty na poparcie tezy jakoby Boga nie było

 

a może jakiś argument na poparcie tezy, jakoby istniał?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chociaż nie, jednak istnieją :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox733

 

Chociażby to, że co prawda można wpływać na cechy organizmów żywych przez odpowiednie ich krzyżowanie (jak ma to miejsce z rasami psów czy w ogrodnictwie) jednak niemożliwa jest zmiana podstaw ich biochemicznych mechanizmów życia czy funkcjonowania. Z jabłka nie wyhodujesz kury ani z kota nie wyhodujesz jaszczurki chociażbyś poświęcił temu miliony lat. Możesz wpływać jedynie na zmianę ich indywidualnych cech.

 

Kolejną przesłanką jest to, że nikomu nie udało się znaleźć skamieniałości czy innych świadectw istnienia form przejściowych pomiędzy różnymi formami życia, tzw. brakujących ogniw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być dowód czy przesłanka jako zalązęk do dyskusji? Od doktora nauk oczekuję nieco więcej. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biologia ani chemia nie są moimi specjalnościami. Odnośnie mojego poprzedniego posta to pierwsze jest dla mnie dowodem, drugie jedynie przesłanką. Kto wie, co jeszcze się uda wykopać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drwiąc z dyskutantów dajesz wyłącznie świadectwo o sobie. Wskazałem dwie rzeczy, które przekonują mnie o tym, że życie jakie znamy nie jest dziełem przypadku. Podejmiesz rzeczową dyskusję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Osoba z twoim wykształceniem daje nadzieję na rzeczową dyskusję. Ja jestem prosty człowiek bez wykształcenia więc oczekuję prostych i rzeczowych odpowiedzi, najlepiej w punktach.

Zacznijmy więc od początku.

Poproszę tak; dowód1;omówienie, linki do prac naukowych \

itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fox733

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ogniwa pośrednie znane są od dawna. Kreacjoniści udają że ich nie widzą, lub próbują dezawuować, gdyż burzy to ich punkt widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej swoje wypowiedzi należy popierać konkretnymi przykładami. Nie musisz zamieszczać setek pozycji, wystarczy jedna i zwrócenie przez Ciebie uwagi na konkretną zawartą w niej kwestię. Wówczas pozostali biorący udział w wątku będą mogli podjąć rzeczową dyskusję. Z próbami ośmieszania innych rzeczowej dyskusji podjąć nie sposób.

To taki erystyczny styl prowadzenia "rozmowy" przy pomocy ogólników.

On mówi, Ty sobie masz sam znaleźć coś na poparcie jego słów, bo przecież to jest oczywiste i są setki materiałów n/t w internecie :)

 

Kości Boga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ogniwa pośrednie znane są od dawna. Kreacjoniści udają że ich nie widzą, lub próbują dezawuować, gdyż burzy to ich punkt widzenia.

 

Jak na dowody naukowe, tekścik jakiegoś gościa z portalu republika to niezła gratka :))))

A ty się naśmiewasz jeśli ktoś cytuje wiki :))) Co za hipokryzja.

 

Na swojej stronie ma darmowe MP3 i testy IQ, ciekawe czy ma fajne dzwonki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oj kochany bobcat-cie, chyba tym razem prof.Google wywiódł cię w pole :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodów na istnienie Boga nie przedstawię bo również uważam, że takowych nie ma. Istnieje natomiast wiele dowodów na to, że życie jakie znamy nie jest dziełem przypadku a ewolucja jak dotąd pozostaje jedynie teorią.

 

dowód - a co to jest dowód?

PRAWDA - a co to jest prawda?

 

na marginesie - nie spotkałem ateisty który potrafiłby uczciwie powiedzieć jaki dowód przekonałby go że Bóg istnieje. Unikacie tego pytania, zaraz powstają jakieś kpiny, zmiana tematu itp. Sami wiecie.

 

O cudach technologii w komórkach naszych ciał w ogóle się nie rozmawia. Traktujecie jako banał który można obrócić w żart i wykpić. Wymiana argumentów nie wchodzi w grę. A próbowałem w kilku wątkach. Wielokrotnie.

 

Tak więc jest to tak mocne przekonanie czy też wiara, że żaden "dowód" nie jest w stanie jej podważyć.

 

Niemniej jest OGROM poszlak, dowodów pośrednich, logicznych i naukowych faktów wobec których uczciwy intelektualnie człowiek musi w końcu stanąć i nawet pomijając forum odpowiedzieć w swoim sumieniu.

 

Wiele z nich tu wyłożyłem ale nikt ich nie podejmuje. Może wewnętrznie przeczuwa do czego może doprowadzić wejście w dyskusję typu pytanie-odpowiedź. Argument-kontr-argument. I zastępuje się to drwiną, kpiną i ucieczką aby dalej od bezpośredniej konfrontacji.

 

To zbyt niebezpieczne dla tak głębokich przekonań. W razie potrzeby jestem do dyspozycji. Odpowiedź na te pytania jest fundamentalna dla istoty naszego człowieczeństwa, uderza w nasze potrzeby odpowiedzi na Wielkie Metafizyczne Pytania naszego Bytu bez których jako Ludzie się po prostu dusimy.

 

Odkryłem niedawno wspaniałego artystę na koncercie w Krakowie - Piotr Bukartyk. Trafiłem kiedyś przypadkiem na jego występ u Wojtka Manna w Trójce - co piątek o 8:45 z K.Kawałko (genialny gitarzysta) grają nową piosenkę. Tak mnie zachwycił i zaintrygował że wybrałem się na koncert i zakupiłem kilka płyt. Bardzo polecam - warto najpierw posłuchać na YT jego występów w radio i sprawdzić czy jest rezonans. Ale nie o tym. Nie znam jego poglądów ale jeśli nie jest ateistą to na pewno agnostykiem. I cenię go jako człowieka za to że miał na tyle odwagi aby publicznie powiedzieć to co zawarł w piosence (w fantastycznie dobranym, bujającym stylu reagge) - Piasku ziarenka.

 

dedykuję to wszystkim którzy mieli lub mają podobne rozterki - miejcie odwagę otworzyć swój umysł i serce na to najważniejsze w życiu odkrycie. Stając się ateistami jesteście zaledwie w połowie drogi. Na razie odrzuciliście fałsz wielu religii - ale to dopiero początek drogi do Prawdy.

 

Tekst piosenki:

 

No jasne, każdy by chciał żebyś był,

co to w ogóle za pytanie?

Dla ciała kiedy gaśnie zapasem sił

Dla duszy najłatwiejszym rozwiązaniem.

 

No jasne, brakuje tu uwagi Twej,

A czy Ci kiedyś przyszło na myśl,

że kiedy nie czujemy jej, to uciekamy od Ciebie?

I od siebie samych.

 

Lubię sobie wyobrażać

Że to wszystko wielka plaża

Wielka plaża

A my, piasku ziarenka w Twoich rękach

Piasku ziarenka.

A my, piasku ziarenka w Twoich rękach,

w Twoich rękach.

 

Proszę wybacz, że postępuję źle

Ale sprawdzam Cię celowo

No jesteś czy nie i czy to że tego chcę

To dla Ciebie żeby być dostateczny powód?

 

Proszę wybacz, że postępuję źle

No wiesz,a tak sprawdzam Cię celowo

Bo jesteś czy nie i czy to, że tego chcę

To dla Ciebie dostatecznie dobry powód?

 

Lubię sobie wyobrażać

Że to wszystko wielka plaża

Wielka plaża

A my, piasku ziarenka w Twoich rękach

Piasku ziarenka.

A my, piasku ziarenka w Twoich rękach,

w Twoich rękach.

 

może słowa na pierwszy rzut oka są trochę nie-chwytliwe rytmicznie (rym, rytm wiersza) ale jego wykonanie z muzyką wprowadza harmonię do całości

 

Jak zechcecie - zerknijcie proszę na jego wykonanie poniżej link do YT(na płycie Kup sobie psa jest również fantastyczna tytułowa piosenka - dla mnie bomba). "Kobiety jak te kwiaty" to też jego kompozycja i tekst. Z wykonu Zamachowskiego nie jest zbyt zadowolony choć go lubię ;-)

 

jest to dla mnie Wielka Metafizyczna Piosenka dotykająca Pytań Największych - właśnie dotyczących Boga. Fantastyczna - mistrzostwo i arcydziełko. Pyszne. I odwaga jest. Otwartość bez grama fundamentalizmu i zacietrzewienia światopoglądowego ...

 

Posłuchajcie zresztą - wersja z płyty:

 

 

a tu Piotr i ludziska zrobili warsztaty, jam session:

 

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwa pośrednie znane są od dawna.

 

Nauka nie potrafi potwierdzić, jakoby były to brakujące ogniwa. Dla mnie są to po prostu odrębne gatunki. To tak, jakby ktoś próbował wskazując na nietoperza doszukiwać się brakującego ogniwa między ptakami a ssakami...

 

Poproszę tak; dowód1;omówienie, linki do prac naukowych

 

Ja jestem prosty człowiek bez wykształcenia więc oczekuję prostych i rzeczowych odpowiedzi

 

Niestety większość publikacji naukowych do tego aby je zrozumieć wymaga dużej wiedzy z dziedziny, której dotyczą. Dlatego też nawet na własne potrzeby wiele ich zawiłości tłumaczę sobie chociażby na takich prostych i przystępnych (moim zdaniem) przykładach jak już wcześniej podałem.

 

Chociażby to, że co prawda można wpływać na cechy organizmów żywych przez odpowiednie ich krzyżowanie (jak ma to miejsce z rasami psów czy w ogrodnictwie) jednak niemożliwa jest zmiana podstaw ich biochemicznych mechanizmów życia czy funkcjonowania. Z jabłka nie wyhodujesz kury ani z kota nie wyhodujesz jaszczurki chociażbyś poświęcił temu miliony lat. Możesz wpływać jedynie na zmianę ich indywidualnych cech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pewno za dużo tego sznurka używał...

 

"dedykuję to wszystkim którzy mieli lub mają podobne rozterki - miejcie odwagę otworzyć swój umysł i serce na to najważniejsze w życiu odkrycie. Stając się ateistami jesteście zaledwie w połowie drogi. Na razie odrzuciliście fałsz wielu religii - ale to dopiero początek drogi do Prawdy."

"To zbyt niebezpieczne dla tak głębokich przekonań. W razie potrzeby jestem do dyspozycji. Odpowiedź na te pytania jest fundamentalna dla istoty naszego człowieczeństwa, uderza w nasze potrzeby odpowiedzi na Wielkie Metafizyczne Pytania naszego Bytu bez których jako Ludzie się po prostu dusimy."

"na marginesie - nie spotkałem ateisty który potrafiłby uczciwie powiedzieć jaki dowód przekonałby go że Bóg istnieje."

 

piękne frazesy, a jaka demagogia

Kolegę ktoś wykształcił w tym temacie czy to taka walka od siebie, z głębi oświeconego serca?

 

i jeszcze jedno pytanie

skoro ateiści odrzucili fałsz wielu religii to czy istnieje nie fałszywa, słuszna religia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne frazesy, a jaka demagogia

Kolegę ktoś wykształcił w tym temacie czy to taka walka od siebie, z głębi oświeconego serca?

 

Nie, po prostu megalomania rozdęta do rozmiarów galaktyki:

 

Unikacie tego pytania, zaraz powstają jakieś kpiny, zmiana tematu itp.

...

Traktujecie jako banał który można obrócić w żart i wykpić. Wymiana argumentów nie wchodzi w grę.

...

Tak więc jest to tak mocne przekonanie czy też wiara, że żaden "dowód" nie jest w stanie jej podważyć

...

nikt ich nie podejmuje. Może wewnętrznie przeczuwa do czego może doprowadzić wejście w dyskusję typu pytanie-odpowiedź. Argument-kontr-argument.

...

aby dalej od bezpośredniej konfrontacji

...

To zbyt niebezpieczne dla tak głębokich przekonań.

 

Z całokształtu obecności @Rearta na Forum przebija niczym niezmącona pewność: tylko JA jestem ten wykształcony, oczytany, jedyny uczciwy, tylko JA posiadam prawdziwą wiedzę. Dowodem hipokryzji jest zapraszanie do dyskusji, a następnie dezawuowanie i wdeptywanie w glebę wszystkiego, co nie potwierdza Jego punktu widzenia. O języku, stylu pisania i stosowaniu zwrotów frazeologicznych rodem z PRL-owskiej propagandy już wspomniałem.

 

A natrętny marketing płyt Krewnych i Znajomych Królika proszę przenieść do zakładki Sponsorowane. Tutaj jest to naruszenie Regulaminu.

 

A ty się naśmiewasz jeśli ktoś cytuje wiki :))) Co za hipokryzja.

 

Wprost przeciwnie. Na niepoważne argumenty @Rearta przedstawiam kontrargumenty na adekwatnym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A natrętny marketing płyt Krewnych i Znajomych Królika proszę przenieść do zakładki Sponsorowane. Tutaj jest to naruszenie Regulaminu.

 

Naruszeniem regulaminu powinno być też celowe podawanie niemożliwych do weryfikacji a obrażających innych forumowiczów faktów bądź stwierdzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naruszeniem regulaminu powinno być też celowe podawanie niemożliwych do weryfikacji a obrażających innych forumowiczów faktów bądź stwierdzeń.

 

Dlatego marketing we wszystkich zakładkach poza Sponsorowane jest zakazany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną przesłanką jest to, że nikomu nie udało się znaleźć skamieniałości czy innych świadectw istnienia form przejściowych pomiędzy różnymi formami życia, tzw. brakujących ogniw.

 

dinozaur z piórami, "pierwszy ptak": Archaeopteryx

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w tym artykule:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , w sekcji "List of non-avian dinosaur species preserved with evidence of feathers" znajdziesz kilkadziesiąt dinozaurów z piórami, brakujące ogniwa.

 

chcesz więcej?

 

wąż z nogami, forma pośrednia miedzy jaszczurką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju dnia 30.08.2016 - 08:49 napisał

"Naruszeniem regulaminu powinno być też celowe podawanie niemożliwych do weryfikacji a obrażających innych forumowiczów faktów bądź stwierdzeń."

 

Dlatego marketing we wszystkich zakładkach poza Sponsorowane jest zakazany.

 

Ciekawe.....to na jakich zasadach funkcjonuje zakładka "muzyka" gdzie roi się od takich "marketingów"?

 

Kolejny raz zwracam uwagę że to co piszesz bez przedstawienia jakiegokolwiek dowodu jest obraźliwe.....tłumaczenie się z tego faktu skrajnie fałszywe i nielogiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na marginesie - nie spotkałem ateisty który potrafiłby uczciwie powiedzieć jaki dowód przekonałby go że Bóg istnieje. Unikacie tego pytania, zaraz powstają jakieś kpiny, zmiana tematu itp. Sami wiecie.

No nie, ile razy można używać takiej argumentacji na zasadzie odwrócenia imperatywu? To jest naprawdę nudne i przede wszystkim wątpliwie naukowe.

 

Jaki dowód by mnie przekonał?

Wystarczyłby jeden materialny dowód jego istnienia. Niestety takiego nigdy nie było i nie będzie.

 

dowód - a co to jest dowód?

PRAWDA - a co to jest prawda?

Skoro nie wiesz, lub wątpisz i ich istnienie, nie potrafisz ich określić, to jaki sens mają dotychczasowe wszystkie twoje wywody? To co napisałeś nie ma sensu, ponieważ twoje dotychczasowe dowodzenie będzie bezwartościowe; choć tony papieru napisałeś.

 

Zadając takie pytania złapałeś się za własny ogon.

Tylko nie pytaj czym jest ogon i jak się go łapie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wąż z nogami, forma pośrednia miedzy jaszczurką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podobne okazy żyją ponoć również w czasach obecnych:

 

Czemu z rezerwą podchodzę do doniesień o rzekomych brakujących ogniwach? Gdyż sama nauka bardzo często podaje informacje o współistnieniu gatunków które "chwilę wcześniej" uważała za następujące jeden po drugim a różnice przypisywała ewolucji. Dzieje się tak obecnie chociażby w przypadku "gatunkiem ludzkim" twierdząc, że jesteśmy owocem "związku" pomiędzy Homo Sapiens a Neandertalczykami.

 

Jak dotąd nie znalazłem także żadnego przekonującego dowodu ani przekonującej argumentacji jakoby drzewo i ssak miały wspólnego przodka...

 

Obecna nauka zdaje się dowodzić, że wszelkie mutacje (które mogłyby być zaczątkiem czegoś, co można by nazwać ewolucją) są przez dobór naturalny eliminowane. Tak dzieje się chociażby z wieloma zmutowanymi genami w przypadku człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakich zasadach funkcjonuje zakładka "muzyka" gdzie roi się od takich "marketingów"?

 

Też nie powinny mieć miejsca.

 

Kolejny raz zwracam uwagę

 

Od zwracania uwagi jest Moderacja. Nie Ty. Proszę znać swoje miejsce w szyku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje natomiast wiele dowodów na to, że życie jakie znamy nie jest dziełem przypadku a ewolucja jak dotąd pozostaje jedynie teorią.

Czy według ciebie jest to dowód na istnienie Boga? Przecież ewolucja w swoim dogmacie opiera się na przypadkowości. Skoro jest inaczej wskaż swoją teorię powstania życia od Boga. W miarę przystępnie poproszę.

 

Kolejny raz zwracam uwagę

Często ludzi z którymi masz do czynienia traktujesz pretensjonalnie? Zazwyczaj takie podejście do ludzi mają duchowni stojący wyżej w hierarchii zawodowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobcat

 

Zwracałem uwagę jako użytkownik na bezsporny fakt że nie potrafisz udowodnić tego co zarzucasz (żadnych na to dowodów nadal nie przedstawiasz) a to może być odczytane przez nas jako atak na osobę z którą polemizujesz.....nie zamierzam tego tu ciągnąć, bo znając życie i znając jak to nazwałeś "miejsce w szyku" w Twoim przypadku i tak nic nie wskóram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy według ciebie jest to dowód na istnienie Boga?

W żadnym wypadku. Obecna wiedza w mojej opinii w równym stopniu potwierdza stworzenie znanego nam świata przez Boga jak i przez "kosmitów". Dla mnie jasne jest wyłącznie to, że życie nie jest dziełem przypadku a celowego działania w czym utwierdza mnie obraz i różnorodność tego życia, liczne fakty naukowe i zdrowy rozsądek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.