Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zejdż na ziemię Tomek, szkoda fajnego chłopa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak zdefiniować to słowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pozbędziemy się lęku wzrost świadomości ( przede wszystkim samego siebie) następuje automatycznie.

Tomku.

Lęku pozbywamy się (z reguły) i super czujemy się (przynajmniej na początku) pijąc dużo alkoholu, biorąc narkotyki, paląc trawką, biorąc "dopalacze" itp. Czym z tej "stawki" wyróżniają się grzybki?

Po tychże używkach, człowiek również się "odblokowuje".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 20 lat to praktykuje, nie pamiętam uczucia, żalu gniewu, zazdrości, frustracji. A Ty? niestety nie mogę pozbyć się uczucia radości, zadowoleni i poczucia dobrze wykonanej roboty....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? Jakie niepotrzebne i szkodliwe uczucia chcesz tymi gratulacjami we mnie wzbudzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz abym sam sobie odpowiedział na pytanie zadane Tobie. Jak mogę jej sobie udzielić skoro nie jesteś mną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Ok.

 

Zacznij od obserwacji siebie. Obserwacji myśli pojawiających się w danej sytuacji. Jaką negatywną emocję lub przekonanie uruchamia, np. poczucie winy, żalu, gniew, zazdrość itp.

Dodam tylko, że te emocje nie są Twoje/nasze, to wgrane programy.

 

Jeśli przekonasz np, choć JEDNĄ kochającą (tak po ludzku) matkę, której życie straciło sens po stracie dziecka (jedno wystarczy, a zdarza się..), obojętnie czy to był wypadek czy choroba, że to TYLKO wgrane programy i emocje - to niech mnie kule - WEZMĘ grzybki!

 

Szanse masz niesamowicie wielkie, bo takich jest bez liku!

 

Przecież wystarczy obserwować się, sobie powtarzać to i owo. I emocje będą tylko pozytywne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trauma nieświadomej matki jest oczywista. Osoba świadoma przyjęłaby to jednak z innego poziomu rozumienia tego ,,traumatycznego,, zdarzenia.

 

Pozytywne myślenie? Raczej spokój, wewnętrzny balans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście tego, co piszesz, odkrycie metody CRISPR/Cas i związane z tym sukcesywne eksperymenty (na razie) w zakresie zmian genetycznych wśród ludzi - powinny spowodować zaprzestanie brania grzybków przez Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikt jej nie rozumie, to w jakim celu tworzone są wciąż nowe i coraz bardziej fantastyczne teorie, podpierane matematycznym bełkotem ?...jak poniższy;

„Co więcej, nawet – wydawałoby się – tak proste zjawiska jak to, że siedząc na krześle, nie przenikam przez jego powierzchnię i nie spadam w wyniku przyciągania grawitacyjnego Ziemi, chociaż nasze ciała (jak również krzesła) „zbudowane są” w 99,99% z próżni, uzyskuje wyjaśnienie dopiero na gruncie mechaniki kwantowej (zakaz Pauliego).” -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przecież to proste, jak można tego nie rozumieć???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czy jesteście w stanie wyobrazić sobie prawa rządzące w fizyce kwantowej (?) skoro (w opinii Feynmana) „nikt nie rozumie mechaniki kwantowej”.

 

Jeśli nikt jej nie rozumie, to w jakim celu tworzone są wciąż nowe i coraz bardziej fantastyczne teorie, podpierane matematycznym bełkotem ?...jak poniższy;

 

nikt jej nie rozumie, ponieważ cząstki elementarne zachowują się w sposób absurdalny i sprzeczny z fizyką w skali makro.

 

Wyciągasz jednak zbyt daleko idące wnioski - ludzie nie rozumiejąc istoty mechaniki kwantowej, tak jak bardzo słusznie zauważył Feynman - potrafią z niej korzystać np. rezonans magnetyczny, tranzystor, laser, kryptografia. Zatem fizyka kwantowa działa i to jest najważniejsze. Działa mimo że jej nie rozumiemy, mimo że jest szalona i absurdalna. I skoro działa to nie możesz pisać że to fantastyka.

 

z przymrużeniem oka:

 

Jaki jest sens naszego życia? - przekazać geny, ewentualnie zostawić po sobie inny ślad ale równie dobrze sensem życia jest nierobienie niczego;

- Kim jestem? - jestem kim jestem

- Dlaczego się narodziłem? - rodzice mieli ochotę na seks, potem czysty przypadek, dzięki mnie nie narodziło się jakieś 40 milionów potencjalnych braci i sióstr

- Skąd pochodzę? - jw.

- Dokąd idę? - ku nieuchronnej śmierci

- Dlaczego istnieję na tym świecie? - rodzice się bzyknęli.

- Czy już tu byłem? - raczej nie

- Czy znów się tu pojawię? - raczej nie. skoro nie ma nawet dwóch tych samych płatków śniegu...

- Dlaczego jest tyle cierpienia na świecie i czy można tego w jakiś sposób uniknąć? - bo nie ma boga a ludzie są chciwi. poza tym w przypadku jakiegoś grubszego pierdolnięcia, np. naprawdę długotrwała susza, raz dwa wszyscy skoczymy sobie do gardeł.

- Jak mogę zdobyć przyjemność, spełnienie i spokój ducha? - każdy sam musi odpowiedzieć sobie na takie pytanie i znaleźć swoja drogę, niektórym się nie udaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie prościej, bezpieczniej i bardziej elegancko przyznać się w końcu do porażki i powiedzieć wprost – „Bóg” istnieje !(?)

 

Poddać się ... i co dalej ? Wrócić do glinianych chat i składać ofiary z pierworodnego ? Kto wie do czego doprowadzi nas determinacja, może nasi potomkowie będą żyć wiecznie i podróżowac do najdalszych zakątków wszechświata.

 

Nauka „doświadczalna” jest bardzo ważna, gdyż bez niej nie byłoby tych wszystkich „cudów techniki” które ułatwiają i uprzyjemniają nam życie.

Ale nie jej zadaniem jest „złapanie Pana Boga za nogi”

 

Tak, ale chcąc nie chcąc każde kolejne odkrycie przybliża nas nieubłaganie do konkluzji, że ... nie ma kogo łapać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niowluka, obawiam się, że mało co zrozumiałeś/aś z mojego wpisu #23882

Bo jeśli zadaję pytanie - jaki jest sens naszego życia ? - to mam na to pytanie tylko jedną odpowiedź...przedłużanie gatunku do osiągnięcia "punktu przemiany" i po to, aby w końcu "sięgnąć gwiazd". I właśnie nauka w ten sposób ukierunkowana pomoże nam ten zamiar zrealizować.

Na pewno nie osiągniemy celu, gdy wszystkie umysły skierowane zostaną na poszukiwanie "Boga".

My Go w końcu znajdziemy i to zdaje się wcześniej niż nam się zdaje. Bo jakby nie patrzeć, skoro fizyczne, ludzkie ciało jest nie dość że delikatne to i nietrwałe, to mamy coś znacznie cenniejszego.

I skoro myślimy poważnie o sztucznej inteligencji, to jaki byłby problem, aby to "tam" zapisać nasze myśli ? raczej żaden.

Ja operuję trochę skrótami myślowymi, ale nadanżasz (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nikt jej nie rozumie, ponieważ cząstki elementarne zachowują się w sposób absurdalny i sprzeczny z fizyką w skali makro.

 

Wyciągasz jednak zbyt daleko idące wnioski - ludzie nie rozumiejąc istoty mechaniki kwantowej, tak jak bardzo słusznie zauważył Feynman - potrafią z niej korzystać np. rezonans magnetyczny, tranzystor, laser, kryptografia. Zatem fizyka kwantowa działa i to jest najważniejsze. Działa mimo że jej nie rozumiemy, mimo że jest szalona i absurdalna. I skoro działa to nie możesz pisać że to fantastyka.

 

z przymrużeniem oka:

 

Jaki jest sens naszego życia? - przekazać geny, ewentualnie zostawić po sobie inny ślad ale równie dobrze sensem życia jest nierobienie niczego;

- Kim jestem? - jestem kim jestem

- Dlaczego się narodziłem? - rodzice mieli ochotę na seks, potem czysty przypadek, dzięki mnie nie narodziło się jakieś 40 milionów potencjalnych braci i sióstr

- Skąd pochodzę? - jw.

- Dokąd idę? - ku nieuchronnej śmierci

- Dlaczego istnieję na tym świecie? - rodzice się bzyknęli.

- Czy już tu byłem? - raczej nie

- Czy znów się tu pojawię? - raczej nie. skoro nie ma nawet dwóch tych samych płatków śniegu...

- Dlaczego jest tyle cierpienia na świecie i czy można tego w jakiś sposób uniknąć? - bo nie ma boga a ludzie są chciwi. poza tym w przypadku jakiegoś grubszego pierdolnięcia, np. naprawdę długotrwała susza, raz dwa wszyscy skoczymy sobie do gardeł.

- Jak mogę zdobyć przyjemność, spełnienie i spokój ducha? - każdy sam musi odpowiedzieć sobie na takie pytanie i znaleźć swoja drogę, niektórym się nie udaje.

 

Podobnie ma się rzecz z prawem powszechnego ciążenia (grawitacja) , otóż według Newtona za zjawiska grawitacyjne odpowiadają siły grawitacyjne, natomiast według Einsteina sił grawitacji nie ma, gdyż zjawiska grawitacyjne są wynikiem geometrii czasoprzestrzeni.

Oczywiście nikt z nas nie zaprzeczy, że jabłka spadają z drzew. Jednak nauka nie jest w stanie ostatecznie wyjaśnić , dlaczego tak się dzieje.

O ile więc samo spadanie (np.jabłek z drzew) nie podlega dyskusji , to zjawisko grawitacji wcale już takie oczywiste nie jest.

 

Serdeczności

 

@niowluka, obawiam się, że mało co zrozumiałeś/aś z mojego wpisu #23882

Bo jeśli zadaję pytanie - jaki jest sens naszego życia ? - to mam na to pytanie tylko jedną odpowiedź...przedłużanie gatunku do osiągnięcia "punktu przemiany" i po to, aby w końcu "sięgnąć gwiazd". I właśnie nauka w ten sposób ukierunkowana pomoże nam ten zamiar zrealizować.

Na pewno nie osiągniemy celu, gdy wszystkie umysły skierowane zostaną na poszukiwanie "Boga".

My Go w końcu znajdziemy i to zdaje się wcześniej niż nam się zdaje. Bo jakby nie patrzeć, skoro fizyczne, ludzkie ciało jest nie dość że delikatne to i nietrwałe, to mamy coś znacznie cenniejszego.

I skoro myślimy poważnie o sztucznej inteligencji, to jaki byłby problem, aby to "tam" zapisać nasze myśli ? raczej żaden.

Ja operuję trochę skrótami myślowymi, ale nadanżasz (?)

 

Jednym słowem - celem człowieka jest nieśmiertelność. I to ma sens, gdyż tylko wtedy nasze życie nie będzie "marnością nad marnościami "

 

 

Serdeczności MSki.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ma się rzecz z prawem powszechnego ciążenia (grawitacja) , otóż według Newtona za zjawiska grawitacyjne odpowiadają siły grawitacyjne, natomiast według Einsteina sił grawitacji nie ma, gdyż zjawiska grawitacyjne są wynikiem geometrii czasoprzestrzeni.

Oczywiście nikt z nas nie zaprzeczy, że jabłka spadają z drzew. Jednak nauka nie jest w stanie ostatecznie wyjaśnić , dlaczego tak się dzieje.

O ile więc samo spadanie (np.jabłek z drzew) nie podlega dyskusji , to zjawisko grawitacji wcale już takie oczywiste nie jest.

 

Serdeczności

 

Szanowny Kolega wybrał sobie kompletnie nieadekwatny przykład i w dodatku o tej grawitacji to nie bardzo z sensem.

 

"nauka nie jest w stanie ostatecznie wyjaśnić , dlaczego tak się dzieje".

Cudowne żądanie.

 

To ja napiszę "religia nie jest w stanie ostatecznie udowodnić istnienia Boga". Albo słabsze (w sensie logicznym) "religia nie jest w stanie ostatecznie udowodnić sensu swego istnienia".

No i co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szanowny Kolega wybrał sobie kompletnie nieadekwatny przykład i w dodatku o tej grawitacji to nie bardzo z sensem.

 

"nauka nie jest w stanie ostatecznie wyjaśnić , dlaczego tak się dzieje".

Cudowne żądanie.

 

To ja napiszę "religia nie jest w stanie ostatecznie udowodnić istnienia Boga". Albo słabsze (w sensie logicznym) "religia nie jest w stanie ostatecznie udowodnić sensu swego istnienia".

No i co?

 

Gdyby religia mogła udowodnić istnienie Boga, wówczas nie opierała by się na wierze.

Natomiast od nauki, nie tyle żądamy , gdyż brzmi to jak pobożne życzenia, co raczej oczekujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Sensem religii nie jest religia sama w sobie, lecz przemiana , jaka się dokonuje w sercach i umysłach ludzi.

 

Dobranoc

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby religia mogła udowodnić istnienie Boga, wówczas nie opierała by się na wierze.

Natomiast od nauki, nie tyle żądamy , gdyż brzmi to jak pobożne życzenia, co raczej oczekujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Ja bym zaryzykował inne stwierdzenie - religia jest "skrótem" na drodze do poznania Jego. Jest również potwierdzeniem istnienia Jego, bo gdyby nie religia, nie wiedzielibyśmy że istnieje.

"Kres nauki" może znaleźć się w tym samym miejscu, co pierwsza myśl o Nim.

 

"Widziałem rzeczy, którym wy ludzie nie dalibyście wiary. Statki szturmowe w ogniu sunące nieopodal ramion Oriona. Oglądałem promieniowanie skrzące się w ciemnościach blisko wrót Tannhausera. Wszystkie te chwile zostaną stracone w czasie jak łzy w deszczu. Pora umierać." - Blade Runner 1982 r.

 

Bo co potem, kiedy już wszystko zobaczymy, wszystkiego doświadczymy i wiedzieć będziemy wszystko ?

Ouroboros :-)

Przecież największą ekscytację wzbudza w nas dążenie do posiadania, zobaczenia i poznania czegoś, a gdy już osiągniemy cel, nasza radość jakby nieco przygasa.

 

Serdeczności Piotrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo gdyby nie religia, nie wiedzielibyśmy że istnieje.

Religia to wiara, a nie wiedza.

 

co pierwsza myśl o Nim.

Pierwsza myśl o nim to reakcja na piorun i sen.

 

religia nie jest w stanie ostatecznie udowodnić sensu swego istnienia"

Po prostu religia nie jest w stanie udowodnić niczego.

 

Jednym słowem - celem człowieka jest nieśmiertelność

Mów za siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Religia to wiara, a nie wiedza.

Pierwsza myśl o nim to reakcja na piorun i sen.

Daleka jeszcze droga przed tobą.

 

Jednym słowem - celem człowieka jest nieśmiertelność.

Mów za siebie.

Twoim celem może być "trójca ziemska" - k**wy, bimber i harmonia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ma się rzecz z prawem powszechnego ciążenia (grawitacja) , otóż według Newtona za zjawiska grawitacyjne odpowiadają siły grawitacyjne, natomiast według Einsteina sił grawitacji nie ma, gdyż zjawiska grawitacyjne są wynikiem geometrii czasoprzestrzeni.

 

Bardzo słuszna uwaga - nikt za bardzo nie wie czym tak naprawdę jest grawitacja i skąd się bierze. Ale jest i działa, jabłka spadają na ziemie i nie tylko jabłka ;) i dlatego nie możemy twierdzić że grawitacja to opowieść rodem z fantastyki.

 

Serdeczności również!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaryzykował inne stwierdzenie - religia jest "skrótem" na drodze do poznania Jego. Jest również potwierdzeniem istnienia Jego, bo gdyby nie religia, nie wiedzielibyśmy że istnieje.

 

Religia potwierdzeniem prawdziwości religii ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.