Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, JuG napisał:

własne przywary i niepowodzenia

Tak kończymy dyskusję, jestem naukowcem, a to niezwykle spokojni ludzie są, innowatorem, nie chodzi po naszej planecie osoba, która zaskoczy mnie czymkolwiek w dziedzinie jakości dźwięku, pewnie od rana do wieczora dzień w dzień nie myślę o niczym, tylko jak tu przywalić wybranym w sobie znanym celu ofiarom..?

 

Człowieku, gdzie Rzym a gdzie Krym, nazywano mnie tu już lata temu gównojadem i pedofilem, Jaro musi pamiętać, nie raz nie dwa, latami - nie skarżyłem, to stwarza gigantyczną nie do przebrnięcia różnicę między nami, ale nie próbuj tego ogarnąć, nie możesz mieć tych narzędzi, gdybyś był ich posiadaczem, nigdy nie dopuściłbyś do siebie wzorów zachowań jakie prezentujesz.

Są one żenujące dla mnie.

Bez kontynuacji.

 

P.S.

Z powodów z jakimi się tu zderzamy oraz wielu innych jeszcze poważniejszych nie może przykładowo powstać jednolite nauczanie historii w obrębie tzw Unii Europejskiej, niemieckiego tworu komunistycznego pod nadzorem Nowego Jorku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 747 napisał:

Polacy w swojej masie są niedorozwinięci umysłowo, z powodu wyrżnięcia elit przez Rosjan, Niemców etc, to prawda, ale są tolerancyjni jak nikt w świecie.

Dziwne więc zupełnie, ze nie wyrżnęli naszych "prawaków ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jar1 napisał:

Kiemlicze

Margines jest w każdej społeczności.

5 minut temu, jar1 napisał:

nie wyrżnęli naszych "prawaków

Tylko ich rżnięto, reszta niejako przy okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, 747 napisał:

Są one żenujące dla mnie.

Powtórzę raz jeszcze: żenującym jest obwinianie we własnych niepowodzeniach i przywarach wszystkich oprócz siebie samego. Żydów, Rosjan, Niemców, durnych audiofili, ...

34 minuty temu, 747 napisał:

nie skarżyłem, to stwarza gigantyczną nie do przebrnięcia różnicę między nami

Ta gigantyczna różnica leży w czymś kompletnie innym - nie mam urojeń. Nie na własny temat, nie na temat otoczenia.

34 minuty temu, 747 napisał:

Bez kontynuacji.

Wzajemnie. Ale się pilnuj: mnie możesz dowolnie obrażać ale rasizm tępiłem i będę tępił.

34 minuty temu, 747 napisał:

nazywano mnie tu

Pamiętam to i obecnie żałuję, że pisałem w twojej obronie do administracji. Chociaż wydaję mi się, że aż tak źle wtedy z tobą nie było. Może dlatego, że ówczesna twoja miłość polityczna była znacznie mniej Brunatna.

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JuG napisał:

mnie możesz dowolnie obrażać

Masz tupet gościu, wejść na obce narodowo, kulturowo forum i windować się na obrońcę czego ???

Twoi pobratyńcy na Podkarpaciu też zachowują się jakby byli u siebie, już Polska straciła w powiązaniu z tym znakomitego boksera Kosteckiego.

Czy z Polski gangsterzy stręczą prostytutki na Ukrainie, czy ktoś ich tam dopuszcza do interesu ???

Wasi są u nas na gościnnych występach...

 

Dzban wodę nosi dopóty, dopóki się ucho nie urwie..

 

Na szczęście jest Konfederacja w sejmie, może uda się to w końcu wyjaśnić, co oni tu robią za robotę, z czyjego polecenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Koleś, pisz sobie te swoje dyrdymały z poziomu właściwego sobie ile chcesz bo tu jest wolność, ale łażenie w brudnych buciorach - nie dziw się że zostaje napiętnowane, - panimajesz ???

 

24 minuty temu, JuG napisał:

Ale się pilnuj

Chyba zwariowałeś.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stręczą Ukraińcy, ale za mordę ich trzyma Paljak nastajaszczij - Marian Banaś, herbu Kryształ z Kutasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, 747 napisał:

Czy z Polski gangsterzy stręczą prostytutki na Ukrainie, czy ktoś ich tam dopuszcza do interesu ???

Nie - Ukraina jest za biedna, polscy gangsterzy "pracują" na bogatym Zachodzie.

https://www.tygodnikprzeglad.pl/gangsterzy-znad-wisly-goscinnych-wystepach/

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polski-gang-handlarzy-zywym-towarem-skazany-w-wielkiej-bryta,nId,3080164

https://natemat.pl/209337,gang-imigrantow-zmuszal-polakow-do-niewolniczej-pracy-w-wielkiej-brytanii-czterech-przestepcow-uslyszalo-surowe-wyroki

...

Dokształć się, "naukowcu".

22 minuty temu, 747 napisał:

Na szczęście jest Konfederacja w sejmie

Minęła ci miłość do PiS-u, za rok będziesz pluł na Konfederację.

23 minuty temu, 747 napisał:

gościu

 

24 minuty temu, 747 napisał:

Koleś

Staczasz się. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, 747 napisał:

Na szczęście jest Konfederacja w sejmie, może uda się to w końcu wyjaśnić, co oni tu robią za robotę, z czyjego polecenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gówniana prowokacja. Artykuł jest z 2011 roku, czyli sprzed ośmiu lat i wtedy rządził Janukowycz. Czy od tamtego czasu ktoś nam coś odebrał? Jakoś nie kojarzę.

Ukraińscy skrajni nacjonaliści doszli do władzy? Też nie słyszałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, billy idol napisał:

obecna wynosi  ok  bilion dolarów

Polskie PKB czyli produkt krajowy brutto, czyli suma wszelkich towarów i usług wytworzona w danym roku w Polsce, wynosi: za 2017 - 1,9 bln zł, w 2018 - 2.12 bn zł. Możesz mi wytłumaczyć jakim cudem sama konsumpcja miałaby wynosić rocznie ca. 4 bln?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adalbert95 napisał:

Polskie PKB czyli produkt krajowy brutto, czyli suma wszelkich towarów i usług wytworzona w danym roku w Polsce, wynosi: za 2017 - 1,9 bln zł, w 2018 - 2.12 bn zł. Możesz mi wytłumaczyć jakim cudem sama konsumpcja miałaby wynosić rocznie ca. 4 bln?

To ukryta konsumpcja. PiSowski elektorat zamyka się w kiblu i konsumuje, jak u Buñuela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suweren, jak u Buñuela, a wybrańcy jak u Ferreriego.

+ odcinek specjalny - Krycha Pawłowicz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Gówniana prowokacja. Artykuł jest z 2011 roku, czyli sprzed ośmiu lat i wtedy rządził Janukowycz. Czy od tamtego czasu ktoś nam coś odebrał? Jakoś nie kojarzę.

Ukraińscy skrajni nacjonaliści doszli do władzy? Też nie słyszałem.

To też jest "gówniana prowokacja": 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ?

W ukraińskim parlamencie nie ma nacjonalistów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trzynastu ukraińskich deputowanych założyło zespół parlamentarny w sprawie „kulturowego” i „społecznego” powrotu tzw. ukraińskich etnicznych ziem do macierzy. Deputowani chcą zacząć od położonego w granicach Rosji Kubania, ale na uwadze mają także „inne regiony”.(...)

W skład zespołu oprócz Honczarenki weszli były przewodniczący parlamentu Andrij Parubij z Europejskiej Solidarności (ES), Artem Czyjhoz (ES), Artur Herasymow (ES), Wołodymyr Arjew (ES), Ihor Huź (bezpartyjny), Sofija Fedyna (ES), Anatolij Urbanski, Mykoła Wełyczkowycz (ES), Sołomyja Bobrowska (Hołos), Ołeh Syniutka (ES), Julija Kłymenko (Hołos) i Oksana Sawczuk (Swoboda).

Przypomnijmy, że na Ukrainie w powszechnym mniemaniu „ukraińskimi etnicznymi ziemiami” były, bądź wciąż są, również tereny południowo-wschodniej Polski, w ukraińskiej nomenklaturze tzw. Zakerzonie. Wielokrotnie o „ukraińskich etnicznych ziemiach” w Polsce mówił lider nacjonalistycznej Swobody Ołeh Tiahnybok a także inni politycy tej partii. Ostatnio sformułowania tego użyło państwowe Ukraińskie Radio a także służba prasowa Rady Miasta Lwowa. Echo tych poglądów zabrzmiało też w ubiegłorocznej uchwale ukraińskiego parlamentu o rocznicy „deportacji autochtonicznych Ukraińców z Łemkowszczyzny, Nadsania, Chełmszczyzny, Podlasia, Lubaczowszczyzny i Zachodniej Bojkowszczyzny”, w której Polaków na tych ziemiach nazwano „kolonizatorami”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wprawdzie większość tego zespołu stanowią członkowie Europejskiej Solidarności, ale jest to partia Poroszenki, który należy do głównych restauratorów banderyzmu na Ukrainie. Jest w nim także Sawczuk ze Swobody, która to sama określa się jako partia narodowo-socjalistyczna. Poza tym w ukraińskim parlamencie zasiada kilkunastu deputowanych związanych z nacjonalistyczną partią Ukrop. I to są twarde fakty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kresy.pl powstały w 2008 roku. Od tego czasu można zaobserwować niezwykłą ewolucję treści publikowanych na łamach tego popularnego portalu. Jeszcze pięć lat temu redakcja Kresy.pl ubierała się w szaty strażników pamięci o Kresach (...).

Nie trzeba dokonywać szczegółowego przeglądu informacji pojawiających się na stronie, aby doznać nieodpartego wrażenia, że pozostała w nazwie portalu i jego tle narracja kresowa pełni rolę jedynie sztafażu, jeśli nie kamuflażu.(...)

Emblemat „kresowości” pozwala twórcom Kresy.pl legitymizować się w debacie na temat polskiej polityki wschodniej – ten udany manewr poskutkował tym, że przemyślenia redaktora naczelnego portalu zostały opublikowane przez jeden z popularnych, ogólnopolskich tygodników.

O czym zatem jeśli nie o relacjach kuracjuszy z okresy II RP w Truskawcu można przeczytać na portalu Kresy.pl? Pośród wielu informacji na tematy wszelakie, można wyodrębnić te, które redaktorzy Kresów uznają za istotne dla swego czytelnika. Jest to przede wszystkim armia. Nie byle jaka, bo groźna i potężna armia rosyjska. Gros wiadomości przesyłanych kresowymi kanałami informacyjnymi poświęcona jest sprawności rosyjskiego oręża – choć trudno zrozumieć dlaczego tego rodzaju informacje publikowane są na stronie poświęconej tematyce polskich Kresów.

Na stronie istnieje więc możliwość obejrzenia filmiku promującego rosyjskie siły zbrojne, przeczytania informacji dotyczących ich skuteczności i bohaterstwa , ich świetlanych perspektyw czy też buńczucznych zapowiedzi ich zwierzchnika.

Kresy.pl regularnie donoszą o działaniach rosyjskiej armii w Syrii. Pozornie informacje te mają charakter wyłącznie informacyjny. Wyłaniający się jednak przekaz jest jasny i klarowny – rosyjskie siły zbrojne potęgą są i basta. Znamienne, że w czasie aktywnego włączenia się Rosji do walki z Państwem Islamskim w Syrii portal Kresy.pl mógł śmiało konkurować z największymi serwisami informacyjnymi nieomalże codziennie donosząc o mniejszych lub większych sukcesach armii rosyjskiej na froncie walki z islamskimi fanatykami.

Pojawiają się także wiadomości z drugiej strony geopolitycznej barykady. Te jednak zazwyczaj są tak sprofilowane, że stawiają w niezbyt przychylnym świetle szeroko rozumiany Zachód, jak chociażby publikowane wywiady z narodowcami wieszczącymi rychły koniec Unii.

O stosunku portalu do zachodnich struktur świadczą teksty autorów i przedrukowywanych z innych źródeł publicystów, które nie pozostawiają wątpliwości odnośnie bardzo krytycznej postawy redakcji do Unii Europejskiej (np. „Cieszmy się z Brexitu”) i NATO (np. Szczyt Sojuszu w Warszawie był „prowokacją wymierzoną w Rosję” dając Polsce i krajom bałtyckim poczucie „iluzorycznej ochrony”).

Istotne miejsce wśród „kresowych” publikacji zajmują także te, które dotyczą wydarzeń na Ukrainie. W czasie rewolucji na Majdanie portal informował o odradzającym się banderyzmie przekonując, że ukraiński szowinizm jest znacznie groźniejszy od rosyjskiego imperializmu.

W pasji donoszenia o banderowskich bojówkach przejmujących władzę w Kijowie autorzy portalu nierzadko przekraczali granicę absurdu, jak na przykład wtedy, gdy „wytropiono” zwolenników Bandery w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu, biorąc czerwono czarne-proporce jednostki za flagi OUN-UPA."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Też nie słyszałem

12 40 posłuchaj....historię trzeba pisać na nowo...

 

Wałęsa napisał prawdę na temat rządu i zobacz jaka nagonka, niemal jak Twojego kumpla tu na mnie przed godziną...

 

Liczy się więc zawsze prawda etapu..

 

Nie myślałem że jeszcze w tym życiu z wszystkim się zgodzę co napisze Lech Wałęsa nasz Prezydent.

Atak na niego większy niż najzacieklejsi komuści by spreparowali..

 

Do czego to doszło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemkiewiczowi płaci rząd, więc jedzie przed wyborami sfałszowanymi na Konfederację, teraz na Prezydenta Lecha Wałęsę, na którego osobiście dwa razy głosowałem.

 

Przecież afera z gruntami Morawieckiego została zamilczana z marszałkiem sejmu również, nawet Kaczyńskiego wieże umorzone..wszystko pod dywanem, na podkarpaciu ukraińska mafia...Kostecki nie żyje..a rząd - Polacy macie tu piniądze i dawać nam dalej waaadze, na kolejne lata...

 

Żenada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JuG napisał:

Dokształć się, "naukowcu".

Co Ty mi tu za pier..oły podsuwasz na temat pospolitych przestępców, dokształć się na temat afery podkarpackiej, w której kryminaliści z Twojego kraju dysponują prawdopodobnie materiałami video dotyczącymi stosunków sexualnych naszych oficjeli, m in marszałka sejmu, który podał się do dymisji pod innym pozorem, że niby latał, niech by tam sobie latał samolotem, ale może latał na ....

W aferze jest umoczona kancelaria Andrzejka będącego na stanowisku prezydenta aktualnie.

 

Człowieku ogarnij się..

 

 

2 godziny temu, JuG napisał:

Staczasz się. EOT

Osłabiasz się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Jaro_747 napisał:

O stosunku portalu do zachodnich struktur świadczą teksty autorów i przedrukowywanych z innych źródeł publicystów, które nie pozostawiają wątpliwości odnośnie bardzo krytycznej postawy redakcji do Unii Europejskiej (np. „Cieszmy się z Brexitu”) i NATO (np. Szczyt Sojuszu w Warszawie był „prowokacją wymierzoną w Rosję” dając Polsce i krajom bałtyckim poczucie „iluzorycznej ochrony”).

I są powody, aby cieszyć się z Bretixu. Toyota wybuduje na Dolnym Śląsku nowe fabryki napędów hybrydowych. Ma to związek z Bretixem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ?

Takie stwierdzenie o Szczycie Sojuszu w Warszawie jest oczywiście nieprawdziwe, gdyż powszechnie wiadomo, że był on wymierzony w Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną i ISIS, a nie w Rosję. Kto choćby przez chwilę wątpił, że było inaczej... to wiadomo kim jest. A Polska prowadzi niezależną i rozsądną politykę wschodnią, a nierozważne NATO i UE niepotrzebnie ponosi czasami z tego powodu. Jesteśmy poważnym partnerem dla USA i mamy z USA strategiczny sojusz i wspólne interesy. 

50 minut temu, Jaro_747 napisał:

Istotne miejsce wśród „kresowych” publikacji zajmują także te, które dotyczą wydarzeń na Ukrainie. W czasie rewolucji na Majdanie portal informował o odradzającym się banderyzmie przekonując, że ukraiński szowinizm jest znacznie groźniejszy od rosyjskiego imperializmu.

Właśnie powyżej pisałem o ukraińskim zespole parlamentarnym przymierzającym się do odzyskania rodzimych ukraińskich ziem na Zachód od Bugu, być może z Krakowem też. Natomiast nie mogę doszukać się żadnych źródeł mówiących o rosyjskich planach zagarnięcia części polskiego terytorium czy innych imperialnych żądaniach. Może więc chodzi o usuwanie poradzieckich pomników i dewastowanie miejsc pochówku żołnierzy Armii Czerwonej?

56 minut temu, Jaro_747 napisał:

W pasji donoszenia o banderowskich bojówkach przejmujących władzę w Kijowie autorzy portalu nierzadko przekraczali granicę absurdu, jak na przykład wtedy, gdy „wytropiono” zwolenników Bandery w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu, biorąc czerwono czarne-proporce jednostki za flagi OUN-UPA."

Skro w Polsce szkolono neobanderowców z batalionu "Azow" kultywującego tradycje UPA i SS-Galizien, to i w taka możliwość jestem skłonny uwierzyć. A może autor krytyki Kresów.pl skojarzył jeden z tytułów artykułów o tym mówiących: "Ukraińscy neonaziści, m.in. z pułku Azow, byli wielokrotnie szkoleni w Polsce przez wrocławską akademię" z Akademią Wojsk Lądowych we Wrocławiu.Czego wykluczyć nie mogę. Dla jasności dodam, że tytuł ten pochodzi z tego źródła: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i mozliwe, ze był cytowany przez portal Kresy.pl bądź zamieszczono tam podobny. Tak to czasami bywa, jak się czyta jedynie nagłówki.

z23905163V,Nawet-kilkunastu-czlonkow-ukr

A poniżej obszerny fragment odpowiedzi portalu Kresy.pl na zarzuty Nieczypora:

"Studium manipulacji

Warto przypomnieć w tym kontekście o tym, w jaki sposób Eastbook niedawno „przyjrzał się” Kresom.pl. W szeroko kolportowanym w internecie artykule „Na kolanach przed rosyjską potęgą” Eastbook stara się stworzyć możliwie jak najbardziej odpychający wizerunek naszego medium. W tym celu stawia nam szereg całkowicie bezpodstawnych zarzutów, miejscami posługując się zgrabną manipulacją, gdzie indziej znów niezdarnym kłamstwem. Katalog oskarżeń otwiera zarzut instrumentalnego posługiwania się tematyką kresową w charakterze parawanu, za którym skrywamy nasze bliżej niesprecyzowane, zapewne agenturalne cele. Jak pisze autor artykułu, Krzysztof Nieczypor: „…obecnie tematyka kresowa na Kresy.pl, to zaledwie margines pojawiających się tam publikacji (…). Nie trzeba dokonywać szczegółowego przeglądu informacji pojawiających się na stronie, aby doznać nieodpartego wrażenia, że pozostała w nazwie portalu i jego tle narracja kresowa pełni rolę jedynie sztafażu, jeśli nie kamuflażu. Z deklarowanych założeń funkcjonowania portalu, pozostały do dziś jedynie pełne zadęcia hasła o obronie ojczyzny i polskiej racji stanu, która zagrożona jest przez działania nieudolnych bądź realizujących obce interesy polskich polityków”.

Powyższa manipulacja składa się z dwóch części: po pierwsze, autor Eastbooka demaskatorskim tonem informuje o tym, że artykuły poświęcone Kresom stanowią mniejszość publikowanych na portalu treści, po drugie, sugeruje że kiedyś rzekomo było inaczej.

W rzeczywistości tematyka stricte kresowa od samego początku stanowiła czasem mniejszy, czasem większy, ale zawsze margines publikowanych u nas materiałów, a to dlatego, że nigdy nieskrywanym zamysłem leżącym u podstaw portalu było stworzenie docierającego do jak najszerszego grona osób medium ogólnoinformacyjnego, które właśnie dzięki temu byłoby w stanie szeroko kolportować informacje dotyczące Kresów. Podobnie jak w przypadku pozostałych oskarżeń, Eastbook nie przytacza jednak żadnych analiz, na których mógłby oprzeć wiarygodność swojego zarzutu. Nie przedstawia żadnych statystyk, zestawień czy wyliczeń. Pomija również kompletnym milczeniem fakt, że portal pozostaje nadal jedynym medium ogólnoinformacyjnym, które odnotowuje wszystkie istotne wydarzenia związane zarówno z pamięcią o Kresach, jak i z sytuacją polskiej mniejszości czy znajdującego się na wschodzie polskiego dziedzictwa kulturowego. Eastbook stara się, jak może nie zauważać, że Kresy.pl są w stanie zainteresować problematyką Kresów relatywnie duże grono odbiorców właśnie dlatego, że nie zajmują się wyłącznie Kresami. Zamiast tego dziennikarze Eastbooka nawet nie próbują ukrywać, że ich zdaniem nasz portal powinien być niszowym, sentymentalno-hobbystycznym medium zajmującym się publikowaniem artykułów o „o relacjach kuracjuszy z okresy II RP w Truskawcu”.

Przykładem już nie tyle manipulacji, co świadomego wprowadzania w błąd czytelników, jest uczynienie naszego byłego pracownika — Marcina Skalskiego — redaktorem naczelnym portalu. Nie ma niestety żadnych wątpliwości co do tego, że autor artykułu doskonale zdawał sobie sprawę z faktu, że po pierwsze Marcin Skalski nie jest członkiem redakcji (od stycznia 2016 roku), po drugie, że redaktorem naczelnym portalu od samego początku aż po dziś dzień jest Tomasz Kwaśnicki. Nieczypor wiedział o tym wszystkim, gdyż przed publikacją artykułu zwrócił się do nas z prośbą o przekazanie mu pełnej listy pracowników portalu. Na liście, którą mu przekazaliśmy, nie mógł znaleźć nazwiska Marcina Skalskiego, gdyż go tam po prostu nie było. Mimo to Nieczypor był zdeterminowany, by przekonać czytelników, że to właśnie nasz były redakcyjny kolega (który nota bene pracował dla nas niecałe dwa lata) jest kluczową postacią w naszym medium. Powodem determinacji Nieczypora były oczywiście okoliczności, w jakich rozstaliśmy się z Marcinem, który został usunięty ze składu redakcji, gdy wyszły na jaw jego nieautoryzowane kontakty z Mateuszem Piskorskim z partii „Zmiana”. Całą sytuację opisał na portalu Prawy.pl Aleksander Szycht. Trudno uwierzyć, by Nieczypor, pisząc swoją „analizę”, nie dotarł do tego materiału. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym konkretnym przypadku wina dziennikarza Eastbooka polega na świadomym kolportowaniu nieprawdziwych informacji, a nie na kompromitującej, niewyobrażalnej wprost dziennikarskiej niekompetencji.

O powadze materiału Eastbooka niech świadczy kolejna charakterystyczna manipulacja. Otóż zdaniem Krzysztofa Nieczypora najważniejszym tematem, którym zajmujemy się na portalu „jest przede wszystkim armia. Nie byle jaka, bo groźna i potężna armia rosyjska. Gros wiadomości przesyłanych kresowymi kanałami informacyjnymi poświęcona jest sprawności rosyjskiego oręża…”. Nieczypor po raz kolejny nie przedstawia choćby skrawka dowodu na poparcie swojej absurdalnej tezy. Niniejszym informujemy zatem, że nie jesteśmy wielbłądami, a armia rosyjska, której znaczenie dla naszego (nie)bezpieczeństwa trudno przeceniać, nigdy niestety nie była najważniejszym przedmiotem naszej uwagi. Staramy się jednak w miarę naszych skromnych możliwości poświęcać jej tak wiele miejsca, jak to tylko możliwe. Mimo to, pisanie o tym, że „Gros wiadomości przesyłanych kresowymi kanałami informacyjnymi poświęcona jest sprawności rosyjskiego oręża” nie jest niczym innym niż naprędce skleconą dezinformacją. Natomiast twierdzenie, że publikowane przez nas materiały mają za zadanie gloryfikację armii rosyjskiej to już zwykłe pomówienie mające wzbudzić w czytelniku określony stosunek do naszej pracy. „Przekaz” — pisze Nieczypor — „jest jasny i klarowny – rosyjskie siły zbrojne potęgą są i basta”. Nieczypor tradycyjnie nie podaje żadnego uzasadnienia swoich opatrzonych wielkim kwantyfikatorem twierdzeń. Zadowala się wklejeniem kilku umiejętnie dobranych linków, których potencjał argumentacyjny okazuje się jednak na tyle słaby, że Nieczypor zmuszony jest pospiesznie wyjaśnić, iż tylko „pozornie informacje te mają charakter wyłącznie informacyjny”. Dziennikarz Eastbooka stara się jak może, by czytelnik nie miał żadnych wątpliwości, że tytuł jego artykułu („Na kolanach przed rosyjską potęgą”) nie jest bezpodstawnym pomówieniem, a adekwatnym oddaniem rzeczywistości. Dlatego skwapliwie przemilcza takie artykuły jak „Rosyjska armia nie taka silna”, „Na zachodzie bez wojsk”, „Rosyjska zadyszka w zbrojeniówce” czy „Jak groźna jest Rosja”. Takie teksty kompletnie nie pasują przecież do starannie komponowanego przez Nieczypora obrazka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widać, ze zarzuty wytoczone przez Nieczypora i przypomniane przez Jaro_747 nie są aż tak oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JuG napisał:

Stalin nie żyje od prawie 70 lat. W odróżnieniu od różnorakich Brunatnych, którzy wciąż się odradzają.

No. Takie grupy rekonstrukcji historycznej. ?

Rekonstruują tych zwyrodniałych bydlaków co mordowali i gwałcili kobiety w Powstaniu Warszawskim.

Jaremy tu trzeba!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jar1 napisał:

A zatańczta sobie.

No właśnie, trzeba ćwiczyć bo 9 listopada już niedługo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, jezz napisał:

No właśnie, trzeba ćwiczyć bo 9 listopada już niedługo

Zaraz, zaraz, chyba 11 listopada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, YunnanTEA napisał:

Zaraz, zaraz, chyba 11 listopada.

W Bieszczadach wszystko świętują trzy dni więc zaczynają już dziewiątego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

CBA zatrzymało burmistrza warszawskich Włoch

CBA zatrzymało burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy. Samorządowiec został zatrzymany tuż po przyjęciu od dewelopera łapówki za wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Artur W. z Koalicji Obywatelskiej został burmistrzem Włoch w listopadzie ubiegłego roku, wcześniej był zastępcą burmistrza Bielan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pan burmistrz uległ zbiorowej histerii wyborczej PO, POmyślał, że koalicja wygrała wybory, wiec zaszalał ?

Cytat

"Fakt": Grzegorz Schetyna zaklina powyborczą rzeczywistość

Według "Faktu", Schetyna nic nie robi sobie z wyniku wyborów. "Nie tylko nie mówi o swojej rezygnacji, ale jeździ po Polsce i przekonuje lokalnych działaczy, że wynik wyborów był nie najgorszy"- czytamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalcie proszę Koledzy Pisowcy żeby nie dawać tych samych wklejek we wszystkich wątkach w tym samym momencie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.