Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Użytkownicy Dynaudio

 

W przeciągu dwóch najbliższych dni zapraszamy do Krakowa na prezentację najnowszego korektora akustyki pomieszczeń Accuphase DG-58. Zagra on w towarzystwie m. in. Dynaudio Evidence Platinum - tak więc będzie szansa sprawdzić, co tak naprawdę te głośniki potrafią.

 

Wstępny plan spotkania tutaj:

http://www.eteraudio.pl/japonska-przestrzen-akustyczna-w-krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Miroslav1

Całość systemu jest w o mnie. IC to Audioquest Viper do DACa i AntiIC do pre. Ze źródła czyli kompa sygnał idzie USB WW Ultraviolet 7 do konwertera usb/spdif Audiophilleo2.

 

Na kabelek wydam tyle ile trzeba dać za coś lepszego od anty-druta, ale oczywiście bez przesady bo za pare tys. to już bym wolał po prostu suba dokupić i nim zejście uzupełnić ;P Oczywiście w grę wchodzą tylko używki, myślę że tak ok 500 do 1tys. mogę wydać, ale jesli będzie wyjątkowa okazja.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>krzysiek

Zgadzam się z Tobą w 100%, ściagam na potęgę masę plików 24/192 właśnie vinyl rip z neta. Faktycznie jest znacznie lepiej niż z tych samych plików ripów z CD czy z samych płyt jakie już kiedys zgromadziłem. Jednak przydałoby się jeszcze troszeczkę więcej tego basu, szczególnie niższego.

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ludzie tu maja problemy z szalejacym basem z monitorków Dynaudio, na te wofery jest jedna rada, trzeba im po prostu dostarczyć konkretnych amperów ;P

 

Ja mam problem w zupełnie inną stronę, może koledzy coś doradzą ;P W 15m2 wsadziłem podłogowe Audience 72SE, napędzam to Rotelem RB-990BX do tego

szybki DAC Hegla HD11, na współczesnych, dobrze nagranych płytach (tych nie przesterowanych) jest rewelacja, piękny, utwardzony kopiący basior, głębia za ścianą w drugim pokoju, ale ja jednak słucham sporo muzy z lat 80-tych a te płyty są ciut jaśniej nagrane. Chiałbym to skorygować minimalnie kablami głośnikowymi, teraz są druty Anti-Cable ;) W sumie i tak muszę je wymienić bo sa po prostu niewygodne, kolumny mam rozstawione w przejściu i kable wisza jak zasieki pomiędzy elektronika a kolumnami. Boję się po prostu że kiedyś ktoś o nie

zahaczy i zwali cały sprzęt :]

 

A więc drodzy klubowicze możecie doradzic jakieś dobre kable głośnikowe do

kombinacji Dynaudio Audiience SE + Rotel ? Chciałbym ocieplić nieco brzmienie ale bez zmiękczania basu, bo podoba mi się taka twarda piącha jak teraz ;P

Przydałoby się lepsze zejście na pewno, Anty-drutom trochę go brakuje, też złagodzenie wyższej średnicy bo nie da się ukryć Rotel jej nie żałuje ;) Ktoś gdzieś polecił mi kiedyś Kimbery 8TC, ponoć nie zmiekczaja basu tylko to chyba są jędnak troszkę jasniejsze kable. Myślałem o węglowych Van Den Hulach ale tutaj obawiam się zmulenia :] Macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje ?

 

8tc zmiękczają bas i to zauważalnie, przetestuj coś z chorda epic lub signature jest ocieplenie na basie ale nie takie jak na 8tc, osobiście gram teraz na resonach 1.3mm świetne druty sprężyste i dynamiczne,,

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ludzie tu maja problemy z szalejacym basem z monitorków Dynaudio, na te wofery jest jedna rada, trzeba im po prostu dostarczyć konkretnych amperów ;P

 

Ja mam problem w zupełnie inną stronę, może koledzy coś doradzą ;P W 15m2 wsadziłem podłogowe Audience 72SE, napędzam to Rotelem RB-990BX do tego

szybki DAC Hegla HD11, na współczesnych, dobrze nagranych płytach (tych nie przesterowanych) jest rewelacja, piękny, utwardzony kopiący basior, głębia za ścianą w drugim pokoju, ale ja jednak słucham sporo muzy z lat 80-tych a te płyty są ciut jaśniej nagrane. Chiałbym to skorygować minimalnie kablami głośnikowymi, teraz są druty Anti-Cable ;) W sumie i tak muszę je wymienić bo sa po prostu niewygodne, kolumny mam rozstawione w przejściu i kable wisza jak zasieki pomiędzy elektronika a kolumnami. Boję się po prostu że kiedyś ktoś o nie

zahaczy i zwali cały sprzęt :]

 

A więc drodzy klubowicze możecie doradzic jakieś dobre kable głośnikowe do

kombinacji Dynaudio Audiience SE + Rotel ? Chciałbym ocieplić nieco brzmienie ale bez zmiękczania basu, bo podoba mi się taka twarda piącha jak teraz ;P

Przydałoby się lepsze zejście na pewno, Anty-drutom trochę go brakuje, też złagodzenie wyższej średnicy bo nie da się ukryć Rotel jej nie żałuje ;) Ktoś gdzieś polecił mi kiedyś Kimbery 8TC, ponoć nie zmiekczaja basu tylko to chyba są jędnak troszkę jasniejsze kable. Myślałem o węglowych Van Den Hulach ale tutaj obawiam się zmulenia :] Macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje ?

Chcesz ocieplić dźwięk kup inny wzmacniacz lub lampę , kable tutaj wprowadza bardze małe zmiany czasem nawet nie usłyszysz chyba ze masz przejrzysty zestaw

Dla mnie zestaw w tej cenie nie warto inwestować w drogie kable , wystarczy dobre nie drogie kable typu qed ruby ,chord silverscrren

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglibyśmy prosić o dawkę informacji odnośnie Focus XD?

 

Niestety obowiązuje nas tutaj ścisła tajemnica. Możemy jedynie zdradzić, że nowe Focusy będą uzupełnieniem obecnej serii.

Fanów marki zapraszamy na Audio Show 2014 do pokoju 608 w hotelu Sobieski - w tym terminie będziemy już mogli przekazać więcej informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów i proszę o pomoc w doborze odpowiednich monitorów Dynaudio

Obecnie muzyki słucham na słuchawkach Sennheiser HD 650 podłączone do wzmacniacza Forum IV, a jako źródło wykorzystuję odtwarzacz Rotel Cd 02. Niedawno dostałem za darmo wzmacniacz Rotel Ra 02 i postanowiłem zakupić jakieś monitorki do moich 15 m2. Muzyki słucham różnej, ale głównie Mike Oldfield, Jean Michel Jarre i tym podobne. Rozważam zakup nowych Dynaudio DM 2/7 albo używanych Audience 50 lub 52. Proszę o poradę w które z nich najlepiej zainwestować patrząc na wzmacniacz, którego na obecną chwilę ( ze względów budżetowych) nie mogę wymienić, w przyszłości tego nie wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

I ja nieśmiało zapiszę się do klubu Dynek.

Co prawda posiadam kolumny amerykańskiej marki Thiel, ale ich topowy z przełomu 80/90lat model CS 3.5 ma na górze tweeter D28.

Aktualnie gram na dzielonym Perreuax.

 

W weekend natomiast, dane mi było posłuchać Dynek. Nie znam niestety modelu, jakaś limitowana seria 1000 sztuk, podstawkowe. Z tweeterem Esotar 2.

Miód dla mych uszu :)

Po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu że głośniki wysokotonowe Dynek to jest mój ulubiony styl odtwarzania wysokich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów i proszę o pomoc w doborze odpowiednich monitorów Dynaudio

Obecnie muzyki słucham na słuchawkach Sennheiser HD 650 podłączone do wzmacniacza Forum IV, a jako źródło wykorzystuję odtwarzacz Rotel Cd 02. Niedawno dostałem za darmo wzmacniacz Rotel Ra 02 i postanowiłem zakupić jakieś monitorki do moich 15 m2. Muzyki słucham różnej, ale głównie Mike Oldfield, Jean Michel Jarre i tym podobne. Rozważam zakup nowych Dynaudio DM 2/7 albo używanych Audience 50 lub 52. Proszę o poradę w które z nich najlepiej zainwestować patrząc na wzmacniacz, którego na obecną chwilę ( ze względów budżetowych) nie mogę wymienić, w przyszłości tego nie wykluczam.

 

hej

nie jestem super znawcą , ale powiem Ci tak: mam DM 2/7 grają pod rotelem serii 06se i jest bardzo poprawnie, Audience 50 lub 52 nie miałem ,ale prawdopodobnie mogą byc trudniejsze w napedzeniu od DM 2/7, moim zdaniem Dm będą ok.

 

co do serii Audience może niech się wypowiedzą inni

Edytowane przez art72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów i proszę o pomoc w doborze odpowiednich monitorów Dynaudio

Obecnie muzyki słucham na słuchawkach Sennheiser HD 650 podłączone do wzmacniacza Forum IV, a jako źródło wykorzystuję odtwarzacz Rotel Cd 02. Niedawno dostałem za darmo wzmacniacz Rotel Ra 02 i postanowiłem zakupić jakieś monitorki do moich 15 m2. Muzyki słucham różnej, ale głównie Mike Oldfield, Jean Michel Jarre i tym podobne. Rozważam zakup nowych Dynaudio DM 2/7 albo używanych Audience 50 lub 52. Proszę o poradę w które z nich najlepiej zainwestować patrząc na wzmacniacz, którego na obecną chwilę ( ze względów budżetowych) nie mogę wymienić, w przyszłości tego nie wykluczam.

 

Moim skromnym zdaniem do Rotelem 02 nie napędzisz należycie żadnej z tych kolumn Dynaudio. Coś tam pewnie usłyszysz, ale nie czar Dyń.

Łatwiejsze do napędzenia będą nowsze DMy od Audience i w 15m2 się całkiem nieżle sprawdzą. Ale i one potrzebują więcej prądu, niż 40 Watt tego Rotela.

 

Czyli albo odpuść Dynaudio, albo lepiej - zmień wzmak :)

 

Witam wszystkich

Tez sie dopisze do klubu...

Zdecydowanie potwierdze iż słuchanie muzyki na Dynaudio sprawia ogromna przyjemność...

 

Fajniej by było jakbyś zamiast 3 kropek napisał z jakimi Dyniami się dopisujesz do klubu :)

.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem do Rotelem 02 nie napędzisz należycie żadnej z tych kolumn Dynaudio. Coś tam pewnie usłyszysz, ale nie czar Dyń.

Łatwiejsze do napędzenia będą nowsze DMy od Audience i w 15m2 się całkiem nieżle sprawdzą. Ale i one potrzebują więcej prądu, niż 40 Watt tego Rotela.

 

Czyli albo odpuść Dynaudio, albo lepiej - zmień wzmak :)

 

 

 

Fajniej by było jakbyś zamiast 3 kropek napisał z jakimi Dyniami się dopisujesz do klubu :)

.

 

> Co prawda posiadam kolumny amerykańskiej marki Thiel, ale ich topowy z przełomu 80/90lat model CS 3.5 ma na górze tweeter D28.

 

przeciez napisal, ze z tweeterem D28 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów i proszę o pomoc w doborze odpowiednich monitorów Dynaudio

Obecnie muzyki słucham na słuchawkach Sennheiser HD 650 podłączone do wzmacniacza Forum IV, a jako źródło wykorzystuję odtwarzacz Rotel Cd 02. Niedawno dostałem za darmo wzmacniacz Rotel Ra 02 i postanowiłem zakupić jakieś monitorki do moich 15 m2. Muzyki słucham różnej, ale głównie Mike Oldfield, Jean Michel Jarre i tym podobne. Rozważam zakup nowych Dynaudio DM 2/7 albo używanych Audience 50 lub 52. Proszę o poradę w które z nich najlepiej zainwestować patrząc na wzmacniacz, którego na obecną chwilę ( ze względów budżetowych) nie mogę wymienić, w przyszłości tego nie wykluczam.

 

Z instrukcji DM

 

Power rating

 

 

Due to the construction and the driver technology the DM loudspeakers can be driven with

high power levels. With a high quality amplifier, delivering undistorted signals, thesize

speaker can achieve high volumes without any compromises in sound quality.

Also, as the DM models have a relatively high sensitivity, even high quality amps with a

low power rating can drive the loudspeaker to yield excellent results.

Edytowane przez art72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DM models have a relatively high sensitivity, even high quality amps with a

low power rating can drive the loudspeaker to yield excellent results.

 

No właśnie, 50W ze starego Naima czy Creeka (nie znam nowych) da sobie lepiej radę niż 100W z niejednego wzmaka, np. z Media Markt. Celowo nie wymieniam konkretnych marek, żeby nie wywoływać burzy, ale przecież wiecie o jakie marki chodzi;)

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem do Rotelem 02 nie napędzisz należycie żadnej z tych kolumn Dynaudio. Coś tam pewnie usłyszysz, ale nie czar Dyń.

Łatwiejsze do napędzenia będą nowsze DMy od Audience i w 15m2 się całkiem nieżle sprawdzą. Ale i one potrzebują więcej prądu, niż 40 Watt tego Rotela.

 

Czyli albo odpuść Dynaudio, albo lepiej - zmień wzmak :)

 

 

Teraz to jestem w niezłej kropce :(. Myślałem, że jednak coś tam ten wzmacniacz uciągnie z Dynaudio. A jakbym teraz kupiła głośniki dynaudio i podpiął do tego Rotela to w ogóle będzie to grać czy tęz bedzie bardzo źle? Tak jak pisałem wyżej za jakiś czas mógłbym wymienić wzmacniacz na coś lepszego a to by bylo chwilowe rozwiązanie, tylko czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.