Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, xajas napisał:

Jesli popatrze na aktualne tepo rozwoju i nowe mozliwosci w zakresie aktywizacji glosnikow, zastosowanie techniki DSP/DRC, nowe zrodla/polaczenia (cyfrowe), to na pewno nie kupowal bym glosnikow na nastepne 25 lat.

Za 10 lat mozesz je uzywac z czysto emocjonalnych, nostalgicznych powodow (podobnie jak vinyl i lampy), ale technika posuwa sie do przodu...  

co Ty powiesz ? Technika głośnikowa sie rozwija ? esotar jest produkowany od 30 lat z drobnymi modyfikacjami. Nikt nie wymyślił nadal lepiej brzmiacego tweetera niż kopułka jedwabna, a celuloza to nadal najlepszy materiał na membranę. Nadal wzmacniacze sprzed 20lat z porządnym zasilaniem kasują nowe wzmaki w klasie D.

  najiwekszy postęp jest w źródłach cyfrowych, a stara Wadia 800tka  czy  Accuphase DP 90 91 sprzed 25 lat nadal brzmią  wspaniale

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, babatular napisał:

a celuloza to nadal najlepszy materiał na membranę.

I to jest właśnie problem z Dynaudio, które na siłę zbyt długo eksploatuje swój patent czyli MSP, a mogliby spróbować czegoś innego, choćby właśnie celulozę

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whydauck

Sam jestem duzym zwolennikiem jeszcze starszych gloskikow (stare wielkie JBLe i podobne), ale nie jestem na tyle zaslepiony, by nie dostrzegac nowych rozwiazan. Jesli nowsze rozwiazania kojarzysz tylko z komputerami i smartfonami, to chyba cos przegapiles :-)

 

@babatular

Dobry zestaw glosnikowy to troche wiecej niz tylko dobry przetwornik

To ze jedwabny Esatar jest najlepszym tweeterem, to moze Twoje indywidualne zdanie, ale zaden absolutny pewnik. Sa tez inne technologie niz kopulki (np. AMT, Compression Driver,...), oferujace podobne/lepsze efekty

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xajas napisał:

@Whydauck

Sam jestem duzym zwolennikiem jeszcze starszych gloskikow (stare wielkie JBLe i podobne), ale nie jestem na tyle zaslepiony, by nie dostrzegac nowych rozwiazan. Jesli nowsze rozwiazania kojarzysz tylko z komputerami i smartfonami, to chyba cos przegapiles :-)

 

@babatular

Dobry zestaw glosnikowy to troche wiecej niz tylko dobry przetwornik

To ze jedwabny Esatar jest najlepszym tweeterem, to moze Twoje indywidualne zdanie, ale zaden absolutny pewnik. Sa tez inne technologie niz kopulki (np. AMT, Compression Driver,...), oferujace podobne/lepsze efekty

Ja jestem konserwatywny w tym temacie i mam zawężony, że tak powiem kolumnopogląd, w którym dynaudio jest dla mnie na piedestale. Nie odsłuchuję i nie rozważam wszystkiego na rynku bo ani nie mam na to czasu ani ochoty. Być może tak jak piszesz coś mnie ominęło, nie dbam o to. Dobrze mi z dynaudio. I jeśli ktoś kto ma inne, dodatkowe zajęcia w życiu poza słuchaniem muzyki, może stwierdzić ,że taki Contour 30 to kolumna na dekadę lub dwie. Bo po co szukać skoro ciagle czerpiemy dużą przyjemność z zestawów które posiadamy? 

Oczywistym jest, że dobry głośnik to trochę więcej niż dobry przetwornik i wiele zależy od aplikacji samego przetwornika. Ale dobry przetwornik to podstawa do zbudowania dobrej kolumny. 

PS.

tak na marginesie nie @whydauck tylko whyduck. I nie Esatar tylko Esotar. Bez spinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pelni rozumiem i akceptuje Twoje podejscie typu „dla mnie poszukiwania najlepszego glosnika sie zakonczyly, gdyz z tym co mam jestem szczesliwy nastepne 20 lat“. Jest to wspaniale uczucie i ulatwia zycie w przyszlych 20 latach. Nie odczuwasz tego niepokoju pedzenia, szukania innych jeszcze lepszych glosnikow. Ale to jest subjektywne, indywidualne odczucie/zdanie, ktore na pewno nie potwierdza faktu ze technika sie dalej posuwa do przodu.

bledy w pisowni to kombinacja iPada i grubych palcow :-)

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2018 o 10:19, xajas napisał:

@Whydauck

Sam jestem duzym zwolennikiem jeszcze starszych gloskikow (stare wielkie JBLe i podobne), ale nie jestem na tyle zaslepiony, by nie dostrzegac nowych rozwiazan. Jesli nowsze rozwiazania kojarzysz tylko z komputerami i smartfonami, to chyba cos przegapiles :-)

 

@babatular

Dobry zestaw glosnikowy to troche wiecej niz tylko dobry przetwornik

To ze jedwabny Esatar jest najlepszym tweeterem, to moze Twoje indywidualne zdanie, ale zaden absolutny pewnik. Sa tez inne technologie niz kopulki (np. AMT, Compression Driver,...), oferujace podobne/lepsze efekty

obudowa - nikt nie wymyślił nic lepszego jak drewno,sklejka,hdf, mdf na obudowy. Polecam odsłuch Magico, Rockportów czy YG Acosutics - na dłuższą metę są nie do wytrzymania te kolumny Są inne technologie i owszem - ale żadne wstęgi, beryle, diamenty nie dają tej naturalności, fizjologii, barwy i wybrzmień co kopułki jedwabne i celuloza.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

obudowa - nikt nie wymyślił nic lepszego jak drewno,sklejka,hdf, mdf na obudowy. Polecam odsłuch Magico, Rockportów czy YG Acosutics - na dłuższą metę są nie do wytrzymania te kolumny Są inne technologie i owszem - ale żadne wstęgi, beryle, diamenty nie dają tej naturalności, fizjologii, barwy i wybrzmień co kopułki jedwabne i celuloza.

U mnie Scan Speak Revelator D2904-710003 został zastąpiony przez AMT i nie wrócę do szmatki ;)) ale to moje zdanie.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klecha

I jak grają te dynki?

Ja kiedyś popełniłem kolumny na dynkach a wyglądały tak.

Na górze kopułka 28mm md100, na średnicy kopułka 70mm md140 i na dole 2x20cm. Wszystkie głośniki w wersji car audio. Granie bardzo fajne z niesamowitym drivem na dole pasma.

 

Resized_20181019_180930_7715.jpeg

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibii 

Kolumny grają rewelacyjne dźwięk jest czysty bardzo szczegółowy bas dokladny potrafią bardzo nisko zejść.

Napędzane są Harman Kardon HK6800 cd Kenwood DP 5020 (po tuningu) 

Znajomy audiofil po odsłuchu skomentował kolumny ,,poezja dla ucha,,

Ogólnie słuchałem  wczesniej kolumny firmy klipsch f2 epos m12i  dali zensor 5.Dynaudio mimo swojego wieku maja okolo 30 lat pozostawiaja wszystkie daleko z tyłu .

Jezeli jest ktos z okolic zapraszam na odsluch .

A wszystkim grupiwiczą życzę  zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co zrobiłem ze zdjecia grają pewnie podobnie tylko jeszcze z większym rozmachem i wykopem na basie.

Te głośniki u Ciebie to na górze d21 na średnicy d50 i na dole to samo co w moich tylko w 1 szt :-).

pozdr wszystkich maniaków dynaudio Zdrowych i Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zibii napisał:

Te co zrobiłem ze zdjecia grają pewnie podobnie tylko jeszcze z większym rozmachem i wykopem na basie.

Te głośniki u Ciebie to na górze d21 na średnicy d50 i na dole to samo co w moich tylko w 1 szt :-).

pozdr wszystkich maniaków dynaudio Zdrowych i Wesołych Świąt.

Góra  tak d21 

Średnica d52

Niskie 24w75 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2018 o 08:57, Roxi napisał:

Jakbym słuchał sprzedawcy w salonie.

To jak Ty się czujesz jakbyś był w sklepie, to ja napiszę, że jak czytam takie teksty to się czuje jakbym był w klubie  Jamo, a to jest klub Dynaudio... Ale obaj możemy czuć się tak jak uważamy :-) Na te kolumny cena jest bardzo dobra... co nie oznacza, że wszystkich musi być stać aby je kupić. 

W dniu 22.12.2018 o 09:06, Whyduck napisał:

To była ironia z mojej strony. Cena 30k minus rabat daje realną cenę zakupu w okolicach 25k pln. I za tą kasę mamy kolumnę solidną, świetnie wykończoną, grającą bardzo przyjemnie i muzykalne, oferującą wysokie tony na niemalże najwyższym poziomie ( oczywiście przy odpowiednio dobrej elektronice). 25k pln to nie jest cena zaporowa za kolumnę , która może służyć i 25 lat. Bo tak jak pisałem pare postów wcześniej, w warunkach domowych moim zdaniem wybitnie lepiej zagrać już raczej się nie da. 

Zgadzam się nawet w 200% :-) 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lolek126 napisał:

Na te kolumny cena jest bardzo dobra... co nie oznacza, że wszystkich musi być stać aby je kupić. 

Lolek, skończ już w końcu szopkę z tą biedą. W końcu handel audio, to nie sutenerstwo. Nie ma powodu aby tak ciągle się ukrywać po kątach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio to drogie hobby i wchodząc na pewne kluby człowiek musi zdawać sobie sprawę ile i co kosztuje.. Chciałbym aby najnowsze kolumny np. Dynaudio z serii confidence 30  kosztowały powiedzmy wyjściowo 60 tyś.,a  najnowsza integra Accu 480 -  30 tyś wyjściowo, ale jest to niemożliwe i nawet Mikołaj nie jest w stanie tego załatwić, ale zdaje sobie sprawę i albo mi to pasuje i idę w to, albo zaglądam do innych klubów jak np jamo czy  denon ... każdy coś ma dla siebie.. i na swoją kieszeń  :-) 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu kłótnie :) Ja zawsze lubię wszystkie sztuczki handlowe. Ta z mówieniem komuś, że nie wszystkich na to stać jest dosyć prosta. Dla jednym ma być wyzwaniem, a następnie nobilitacją, a malkontentom ma zamknąć buzie, bo skoro nie stać to głosu zabierać na powinni. Z tym, że oczywistym jest dla mnie, że taką retorykę prowokacji i wychwalania wysokich cen jako niezwykle korzystnych stosują zazwyczaj handlowcy, a nie konsumenci. Podobnie jak obozy w Dachau nazywano ośrodkami resocjalizacji i wypoczynku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to piękny Kraj, bo zawsze jest pewna retoryka na tym forum, jeśli ktoś chwali taką czy inną firmę , akurat w moim przypadku jest to kilka firm audio od różnych dystrybutorów,  które mi pasują dźwiękowo jak i pod względem wykonania. I nie ma to znaczenia czy na coś mnie stać czy też nie  - chwalę , bo mi się podoba , a to , że w niektórych przypadkach nie mam takich pieniędzy aby to kupić to inna bajka, tylko to nie jest powód aby psioczyć.  Ale bez względu na wszystko zawsze się kończy tak samo, czyli jeśli ludzie chwalą cenę to od razu przypisuje się im, że jest się Sprzedawcą .. a nikt nie pomyśli, że dla pewnych osób dana cena jest atrakcyjna patrząc na dany produkt i co sobą prezentuje tenże produkt. Nie wiem ile lat musi upłynąć w Polsce, aby zrozumieć podstawową sprawę , że Świat jest taki, a nie inny i nie musi być wszystkich stać na co co by chcieli. 

Podoba mi się w NIemczech , bo tam ludzie dobrze wiedzą w którym szeregu się ustawiać i kiedyś pochwaliłem jednego Niemca, który sobie kupił wypasioną Insygnie tak powiedzmy za około 150 tys złoty (to było kilka lat temu) i tenże kierownik pewnego działu produkcji odpowiedział mi coś w tym stylu... " Szanowny Panie Opel  to jest auto dla normalnego Niemca...." Czekam na dzień, kiedy u Nas ludzie będą potrafili przyznać się do pewnych rzeczy... choć nie wiem czy dożyję takich czasów.. Bo zakompleksienie siedzi  w niektórych ludziach na maska.. I wielu nie zdaje sobie sprawy jak prościej się żyje , jeśli dana osoba wie na czym stoi i potrafi się do tego przyznać. 

 

Ps. A wracając do tematu (bo biadolenia już starczy) czy ktoś może już zna datę, kiedy nowe Confidence pojawią się w Polsce ? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Ty pochwaliłeś Niemca a za Twoje wpisy może ktoś pochwali Ciebie, taki jest ten świat i my to rozumiemy. Pamiętaj tylko, że inni mogą mieć inne zdanie niż Ty i to wcale nie Ty musisz mieć rację, Niemiec też. "Świat audio zabawek" zwariował jeżeli chodzi o wyceny,  Ty to popierasz i jesteś z tego zadowolony, inni widzą to inaczej.  A teraz zmykam już do "innego" niż Ty szeregu. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, lolek126 napisał:

Szanowny Panie Opel  to jest auto dla normalnego Niemca....

Teraz już mnie praktycznie przekonałeś Lolek, bo faktyczne zazwyczaj tępy Polak uważa praktyczne każdego Opla i Skodę za równego Maybachowi :)

Powiedz raz i finalnie, że nie masz związku handlowego z audio, to przynajmniej z mojej strony nie będę Ci przerywał tej  fali ekscytacji i podniecenia pojawiającej się po każdej podwyżce. Inaczej jest jasne, że nam tu kit wciskasz opakowany w stereotypy i generalizacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja się z Tobą zgadzam w 100% :-) dlatego wcześniej napisałem, że każde zdanie szanuję i na pewno nie twierdzę, że ja mam rację. :-) Mi chodzi wyłącznie o to, że dla mnie cena tych kolumn jest naprawdę dobra i trzeba umieć to zrozumieć, tak jak ja staram się zrozumieć , że dla innych pomimo wszystko jest to cena zaporowa.  Ale też musimy wszyscy zrozumieć, że jesteśmy w takim, a nie w innym klubie i kolumny pokroju "konturów" nie będą kosztować tyle co np kolumny Jamo czy  innych mniej prestiżowych Producentów. Każdy ma swój wybór.. Dla mnie i nie tylko dla mnie cena jest bardzo atrakcyjna. Co nie zmienia faktu, że cena nowych Confidence poleciała ostro do góry. Ale chetnie je posłucham jak tylko będa dostępne z nowym wzmakiem Accu 480 tką. 

11 minut temu, Roxi napisał:

Teraz już mnie praktycznie przekonałeś Lolek, bo faktyczne zazwyczaj tępy Polak uważa praktyczne każdego Opla i Skodę za równego Maybachowi :)

Powiedz raz i finalnie, że nie masz związku handlowego z audio, to przynajmniej z mojej strony nie będę Ci przerywał tej  fali ekscytacji i podniecenia pojawiającej się po każdej podwyżce. Inaczej jest jasne, że nam tu kit wciskasz opakowany w stereotypy i generalizacje :)

 

Zapewniam Cię drogi Kolego,że nigdy nie miałem, nie mam i nigdy ni ebędę miał współnego z rynkiem  audio-video... także dalej daj mi się ekscytować tym co dla mnie i mojej kieszeni uważam , że jest w atrakcyjnej cenie. Bo to przecież moja kieszeń i moje życie.. I mówię to co ja uważam, że jest dobre w mojej opinii. Więc te kolumny dla mnie są fajne tylko ja będę myślał nad zakupem coś co ma dwa przetworniki basowe, nie mogą mieć typowych bas refleksów z tyłu tak jak ma ta seria i jak Bóg da będę szukał jeszcze coś lepszego, aczkolwiek to nie zakup na przyszły rok. 

A na pewno nie będę przepraszał, że dla mnie 30 tys jest to inna kwota niż dla innych...  A propo samochodów nie znam aby ktoś w Polsce majac auto za 150 tyś., powiedział , że to jest  auto dla normalnego Polaka. Natomiast znam takich co twierdzą, że jeżdżąc 3 letnim MOndeo (które to lubię) uważają , że jeździ praktycznie mercedesem C klasą.. 

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lolek126 napisał:

Dla mnie i nie tylko dla mnie cena jest bardzo atrakcyjna. Co nie zmienia faktu, że cena nowych Confidence poleciała ostro do góry.

 

Ale skąd wiadomo , że jest atrakcyjna ? Skoro jeszcze nikt ich nie słuchał ? Bo to Dynaudio ? Nie kumam.  Trochę mi to pachnie "fascynacją" markę i nie ważne w jakiej jest cenie i jak brzmi to zawsze jest to atrakcyjny produkt. I oczywiście nim nowszy tym lepszy. 

 

 

 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Silver_85 napisał:

 

Ale skąd wiadomo , że jest atrakcyjna ? Skoro jeszcze nikt ich nie słuchał ? Bo to Dynaudio ? Nie kumam.  Trochę mi to pachnie "fascynacją" markę i nie ważne w jakiej jest cenie i jak brzmi to zawsze jest to atrakcyjny produkt. I oczywiście nim nowszy tym lepszy. 

 

Jak nie słuchał? Coutury są powiedzmy od dwóch lat, może troszkę mniej, te niby nowe to są takie same, tylko nóżki są zmienione i pudełko.. ja słuchałem ich w połączeniu z Accu 470 +430 cdik.. Natomiast Confidensów to garstka osób słuchała w Monachium ( mam na myśli Polaków) I jak zagrają tego nie wiadomo, ale na pewno jest pewne, że cenowo w tym wypadku pojechali... ale nikt nie zmusza nas do zakupu.. Ja na pewno 30 ek posłucham z Accu 480+650 cdik... tylko nie wiem, kiedy juz będa dostępne na Naszym rynku. 

 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, lolek126 napisał:

np. Dynaudio z serii confidence 30  kosztowały powiedzmy wyjściowo 60 tyś.,a  najnowsza integra Accu 480 -  30 tyś wyjściowo, ale jest to niemożliwe i nawet Mikołaj nie jest w stanie tego załatwić,

 

A nie pisałeś o  confidence? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.