Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

Mam nadzieję, że nie zrobiłem jakiegoś dużego błędu – ale kupiłem Dynaudio Evoke 50. – co polecacie pod te głośniki?

 

@Songs for Pilots sam posiadam Dynaudio Evoke 50 i aktualnie spięte są z McIntosh MA252 oraz Chord Qutest. Między wzmacniaczem a DAC jest interconnect RCA AudioQuest Fire. Kolumny podłączone są Kimber Kable 8PR lub QED XT40i (w zależności od nastroju). Z bardziej rasowych kabli, które dobrze się spisywały, słuchałem Purist Audio Design Musaeus LR oraz AudioQuest Robin Hood Zero (nie mogłem się zdecydować i w końcu stwierdziłem, że zostanę przy Kimber Kable 8PR, bo zmiany były, ale żaden z nich nie dominował zdecydowanie nad pozostałymi; każdy miał trochę inny charakter). Za źródło robi macbook po USB albo Wiim Pro (jak leci gdzieś tam w tle, bo jednak Tidal po USB z macbooka brzmi  wg mnie lepiej).

Zanim zdecydowałem się na McIntosha to przesluchałem kilku innych wzmacniaczy i wrażenia opisałem w innym wątku:

oraz tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

A co byś polecał do Evoke 50? Czyli Accu średnie do Dynaudio? Z czego to może wynikać?

Koniecznie sprawdź Naima. U mnie Evoke 30 napędza Naim Supernait 2. Słuchałem też z Supernaitem 3 i było tak samo dobrze. 

Nie wiem czy Evoke 50 zagra dobrze z Naimem, ale Evoke 30 i Supernait to dobre granie. Całe pasmo gra już od najniższych poziomów głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opini tyle co preferencji słuchających, każdy ma inny gust i co innego lubi. Trzeba posłuchac samemu ,ile można o tym pisać.To takie wróżenie z fusów. Dostaniesz 20 czy 30 propozycji i wszystkie sprawdzisz ? Kowalski napisze że gra super z tym a Nowak ,że absolutnie ,to złe połączenie i komu zaufać ? Każdy słyszy inaczej  i ma inną akustyke i pomieszczenie .

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, misiek x napisał:

Opini tyle co preferencji słuchających, każdy ma inny gust i co innego lubi. Trzeba posłuchac samemu ,ile można o tym pisać.To takie wróżenie z fusów. Dostaniesz 20 czy 30 propozycji i wszystkie sprawdzisz ? Kowalski napisze że gra super z tym a Nowak ,że absolutnie ,to złe połączenie i komu zaufać ? Każdy słyszy inaczej  i ma inną akustyke i pomieszczenie .

Pozdrawiam.

Jak widać całe towarzystwo zaczyna od d... ja bym sobie najpierw wybrał "Kowalskiego" czy "Nowaka" który podobnie słyszy jak ja i nie jest to takie trudne.

Czytając tu na Forum opinie o wystawianych systemach na AVS porównujemy je z tym co nam się na AVS podobało i jeśli opinie są zbieżne z naszymi to opinie TYCH opisujących w sprawie różnych innych sprzętów audio są dla nas bardzo mocnym sygnałem co jest dobre a co nie i jaki produkt przed zakupem wypożyczyć i zaoszczędzić masę czasu na poszukiwania 

 

Tyle i aż tyle ale da radę i ile kasy w kieszeni zostaje przy ominięciu dezinformacyjnych opinii

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mi polecano 30stke na basie a najlepiej dwie i dwa subwoofery do mojego pokoju 14m2 (2met. wysokość).

Oczywiście klocki które złożyłem to w błoto kasa.

Dla nie których wszystkie Dynaudio brzmią tak samo i źle.

Tu zabawny wpis..

limono

#23  

Opublikowano 10 Września

Po prostu pozycz cos innego na sprobowanie. . Dynaudio to propozycja dla ksiegowych I ludzi uprawiajacych sterylny sex choc milo wspominam stare budzetowe serie ktore mialy jakis element zywiolowosci w brzmieniu. Ale to tylko moje wrazenie . Jesli chodzi o porady to sluchaj wylacznie ludzi ktorych gust odpowiada twoim 

preferencjom. Musze sie przyznac ,ze przez wiele lat czytalem opinie pewnej osoby ktore poniekad odpowiadaly moim wlasnym doswiadczeniom. Ostatnio dowiedzialem sie , ze za awatarem kryje sie jedna z nielicznych kobiet zainfekowanych choroba audio. Eh ,cholera...:)) 

 

Edytowane 10 Września przez limono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2023 o 14:46, Songs for Pilots napisał:

Mam nadzieję, że nie zrobiłem jakiegoś dużego błędu – ale kupiłem Dynaudio Evoke 50. Słuchałem Contourów 30i i jednak bardzo brakowało mi tam basów.

Mam Yamahę R-N2000A i Marantza 40n, dadzą sobie radę z nimi? KEF R7 i B&W 703 spokojnie napędzają. Ale też myślę o ewentualnej wymianie Marantza na coś innego (mam z CD60) – co polecacie pod te głośniki?

evoke_50_08.jpg

No polska jest w czołówce jeśli chodzi o niskie zarobki w Europie, więc na pewno ktoś na tym musi zarabiać skoro gospodarka dobrze się trzyma, a na to wskazują wszystkie ratingi.

PS. Dopiero rozpocząłem czytać wątek na forum, ma 639 stron, a jestem na 7-tej, 2009-2010 rok 😉 

Mam też evoke 50...

Wcześniej grały z Heglem H390, teraz grają z Audiophonic class D + preamp musician R2R...narazie jestem bardzo zadowolony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem F260 z Heglem H200, nie zagrało to na miarę możliwości Dynek, wręcz mało się działo w muzyce, w tedy miałem Krella KAV300i zdecydowanie ożywił Dynki.

Jak ktoś szuka muzykalności i pięknej sceny to zdecydowanie do Dynek polecam BATa 300X SE, u mnie obecnie z C1, po przesiadce z Cary 300.2D, który również jest bardzo dobry, ale wolę BATa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam szanownych klubowiczów. Mam zamiar kupić w przyszłym roku kolumny i na oku głównym wyborem do odsłuchu są Evoke 50. Czy ktoś z kolegów słuchał ich z Atollem IN200 Sig ? Ponoc Evoke grają ciut jasniej od reszty Dynaudio i to by mnie zadowalało bo IN200 gra ciepło na górze. Salon 40m/kw

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, bumbum napisał:

Witam szanownych klubowiczów. Mam zamiar kupić w przyszłym roku kolumny i na oku głównym wyborem do odsłuchu są Evoke 50. Czy ktoś z kolegów słuchał ich z Atollem IN200 Sig ? Ponoc Evoke grają ciut jasniej od reszty Dynaudio i to by mnie zadowalało bo IN200 gra ciepło na górze. Salon 40m/kw

Spróbuj przy okazji KEF R11 Meta 😉 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś rozważą zakup Contour 20 to moje są na sprzedaż, kolor rosewood.

Wymieniłem na ATC i chętnie oddam je wraz ze standami, bo kroi się wymiana elektroniki także gotówka się zawsze przyda 🙂

Na początku chciałem sobie zostawić bo bardzo je polubiłem, ale jednak aspekt finansowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgnieciony wysokotonowiec Dynaudio Evoke 30 - https://www.olx.pl/d/oferta/dynaudio-evoke-30-CID99-IDXFnyU.html?reason=observed_ad

Czy ktoś mógłby ocenić (niekoniecznie sprzedający😉) czy to uszkodzenie rzeczywiście nie ma wpływu na dźwięk?, w jakiej cenie ewentualnie jest sens kupić takie kolumny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgniecenie nie powinno mieć wpływu na dźwięk. Nawet Dynaudio o tym wspomina na swoim kanale. Wysokotonówka jedwabna nie pracuje tłokowo w swoich częstotliwościach więc i tak się gnie podczas grania 🙂

 

Największy wpływ na dźwięk ma świadomość... Może Dynaudio Ci to tanio naprawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wcześniej, że naprawa wysokotonowca Dynaudio jest absurdalnie droga. Samopoczucie użytkowania kolumn z takim jawnym defektem poprawić może jedynie cena zakupu😉 ale dalej pozostają napiętnowane na rynku wtórnym. Wcześniej kolega chyba pół roku sprzedawał sprawne Evoke 30, więc tym bardziej ten model coś nie ma powodzenia w odsprzedaży.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem pierwszym właścicielem tych kolumn, sprzedalem je w stanie nowym i nieużywanym z tego co pamietam w listopadzie. możesz spróbować delikatnie odkurzaczem odessać jak Ci wizualnie to przeszkadza. na dźwięk nie powinno to mieć wpływu, miałem takie wgniecenie w S40 i dynaudio napisało że nie ma to wpływu na dźwięk 

cena/jakość za te kolumny jest bardzo dobra, sprobuj urwać coś jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przemyśleć te Evoke 30 i ewentualnie grubo jeszcze negocjować, podobało mi się jak grają. Z drugie strony rozważam coś z polskich manufaktur, mają przeważnie bardzo dobry wkład ale tu więcej już potrzeba zachodu na odsłuch.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, J4Z napisał:

Moim zdaniem kupować sprzęt za taki pieniądz i bawić się odkurzaczem nie tędy droga. 

Dokładnie tak.

Trzeba zapytać ile kosztują 2 nowe wysokotonowce żeby policzyć koszt wymiany pary i wtedy skalkulować opłacalność zakupu.

Z odsprzedażą na pewno będzie problem, a świadomość defektu może zepsuć przyjemność użytkowania.

Ja bym nie kupił.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś rozważą zakup Contour 20 to moje są na sprzedaż, kolor rosewood.
Wymieniłem na ATC i chętnie oddam je wraz ze standami, bo kroi się wymiana elektroniki także gotówka się zawsze przyda
Na początku chciałem sobie zostawić bo bardzo je polubiłem, ale jednak aspekt finansowy...
Na jakie ATC? Słuchałem SCM 50 i mnie nie powaliły. Zostałbym z Contour porównując te dwie pary kolumn.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.