Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wracając jeszcze na chwilę do ATC.

W uproszczeniu.

Tu trudno o tzw. upiększenia, czary mary itp. Tu stawia się na naturalność, choć i ona bywa dyskusyjna. Jest to mz, jedna z niewielu propozycji na rynku, która oddaje instrument w formie możliwie najmniej "zniekształconej barwowo". Tu nie ma dobarwień w klasycznym rozumieniu jak to często się kojarzy np. lampę/ zestawienia, która otula, jest milusio, aż zagłaszcze Cię na śmierć.  Tu nie ma dopalonych wokali, które owszem, mogą być miłe, ale też dalekie od naturalnych. To produkt nie dla wszystkich jak leci, a dla tych, którzy doskonale wiedzą czego chcą. Z drugiej strony osobiście nie dostrzegam tu chłodu w potocznym rozumieniu.

O dźwięku ciężko pisać, bo i po drugiej stronie interpretacja różna, ale mnie najbardziej przychodzi na myśl określenie - naturalny pierwiastek ciepła, ale nie w czystym rozumieniu lampy, szczególnie tych uznanych czy innych dobarwionych zestawień.

Doskonale różnicują materiał źródłowy, szczególnie posiadane scm 150, choć model 100 czy 50, to podobne wcielenia w malejącej skali. Model 40 różni się m. in. OZ. 

Lubią "gładką" elektronikę, żadnych Krelli itp. na amp, a szumiące Pre czy analityczne źródła będzie słychać. 

Czy zatem są idealne? 

Nie, bo nie są dla wszystkich. 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piano napisał:

Jeśli '15, to polecam SCM 150 passive, choć zwolennicy active też są jak m. in. ja ?

 SCM 150? Przecież ma w obudowie więcej wkrętów do gipskartonu niż harbeth,  to nie może grać ? ?

 

7 godzin temu, piano napisał:

Dodam, ku zachęcie lub przestrodze, ze wdepnięcie w dobrą '15 - tkę, grozi trwałym uzależnieniem. 

Od paru już lat gram na '15 w tym ATC 150 i nijak o cal niżej nie wchodzi. 

Coś w tym jest... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, macktheknife napisał:

SCM 150? Przecież ma w obudowie więcej wkrętów do gipskartonu niż harbeth,  to nie może grać ? ?

aż się boję coś napisać;-)

W odróżnieniu od Harbeth, to zupełnie inna konstrukcja. Z bryły wygląda jakby obudowa była odlana, to kawał sporego kloca. Wyglądają na ciężkie i takie są w istocie z nawiązką, szczególne wersja active. Klasyczny Kowalski może zapomnieć o ich podniesieniu na stand.  

audiomarkt6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, piano napisał:

aż się boję coś napisać;-)

W odróżnieniu od Harbeth, to zupełnie inna konstrukcja. Z bryły wygląda jakby obudowa była odlana, to kawał sporego kloca. Wyglądają na ciężkie i takie są w istocie z nawiązką, szczególne wersja active. Klasyczny Kowalski może zapomnieć o ich podniesieniu na stand.  

audiomarkt6.jpg

Z jakim wzmacniaczem grają (dobrze grają jak rozumiem ? )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu (chyba 2018) wersja active. Grało z Pre MBL 6010D oraz 1621A/ 1611F

Dziś chętnie wypróbowałbym inny wariant - 150 passive z amp MBL 9011 coś w ten deseń jak tu ?

( ale nie pozwólcie mi sie rozpędzić, nie ten wątek ;-))

41169037-15c1-4b75-b611-f5de0081d27a.jpg

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 godzin temu, Roxi napisał:

Panowie, może ktoś chętny na x44 od pierwszego właściciela ?  Kolumny posiadają dwie pary zwrotnic. Całkowicie niemodyfikowaną fabryczną oraz nowe wykonane przez ulubioną aktualnie na forum firmę Studio 16 Hertz pana Grzegorza Rogali. Już sam ten fakt powoduje, że są wyjątkowe ?   Efekt te modyfikacji jest bardzo satysfakcjonujący. Czas na zmianę na jakieś kolumny z bardziej świecącą obudową, co by mi basowały do EC bardziej. Raczej również jakieś Dynki, tak więc prośba do moderacji o nie usuwanie posta ? 

Kolumny są mniej wymagające ponoć niż Focusy, tak przynajmniej twierdzą recenzenci. Wersja fabryczna zwrotnic 100% niemodyfikowana. Kolumny po modyfikacji to jest całkiem inna liga. Nowa zwrotnica wykonana jest z wysokiej jakości komponentów.

Stan oczywiście idealny, kartony itd. Jak nowe. Akurat miałem jakiś "stary" filmik to można posłuchać trochę jak grają z EC i MAC ? 

 

 

 

 

Przeciętnie to gra, zbyt matowo mz, jak Dynaudio to Confidence C2, a wyżej Consequence, i temat audio zamknięty na wieki wieków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, piano napisał:

Dodam, ku zachęcie lub przestrodze, ze wdepnięcie w dobrą '15 - tkę, grozi trwałym uzależnieniem. 

Od paru już lat gram na '15 w tym ATC 150 i nijak o cal niżej nie wchodzi. 

ATC 150 są piękne! Granie marzenie! W jakim metrażu masz te 15’?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piano napisał:

aż się boję coś napisać;-)

W odróżnieniu od Harbeth, to zupełnie inna konstrukcja. Z bryły wygląda jakby obudowa była odlana, to kawał sporego kloca. Wyglądają na ciężkie i takie są w istocie z nawiązką, szczególne wersja active. Klasyczny Kowalski może zapomnieć o ich podniesieniu na stand.  

audiomarkt6.jpg

Piano i bestia. Piękne potwory ? Niech Ci towarzyszą dzielnie w co dziennych muzycznych podróżach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Margol napisał:

Piano i bestia. Piękne potwory ? Niech Ci towarzyszą dzielnie w co dziennych muzycznych podróżach ? 

Podziękował,?

tyle, że ich miejsce zajęły Altec/ GPA. Też'15 i z jeszcze większą obudową, litrażem. Ale to inny, lampowy świat o małych i średnich mocach.

Żeby ten Altec miał kopułkę z ATC sm75s i choć jedną cebulę MBL'a , to byłby ideał ;-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Mam takie pytanie. Ponieważ to moje pierwsze długodystansowe biegi z Dynaudio.

Czy Dynaudio łagodnieją z czasem? Tzn. Jakiś tydzień temu siadłem do "poważnych" odsłuchów i mam wrażenie, że wszysko jest dużo łagodniejsze niż było jeszcze 2 miesiące temu. Absolutnie nic mi się w systemie nie zmieniło.

Inne zauważone efekty to trochę lepsza szczegółowość i szersza scena.

Też obserwujecie podobne zjawisko? Czy to może już mi się ucho znudziło tym dźwiękiem? ?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, baran napisał:

szersza scena.

Właśnie gdy chodzi o przestrzeń, stereofonię miałem wrażenie, że następowały zmiany w przypadku nowych Excite (podkreślam - wrażenie, bo nasze zmysły i mózg lubią płatać figle :)). 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytałem ojca z S25 i też mówi, że mu złagodniały. Liczę, że to adaptacja słuchu. To wtedy za każdym razem będę czuł nowość przy przechodzeniu Akkus na Dynaudio i odwrotnie ?

jeden system to za mało... Teraz wydają mi się zbyt łagodne

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, baran napisał:

jeden system to za mało

System jak system, ale dwa sety kolumn warto mieć. Wiadomo, że dżwięk z jednego setupu głośników po jakimś czasie znudzi. Tak jest ze wszystkim - jeden samochód, jedna żona, jedna gitara czy też w ogóle jeden instrument, jedna para głośników... nudy panie, nudy.

Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Chicago napisał:

System jak system, ale dwa sety kolumn warto mieć. Wiadomo, że dżwięk z jednego setupu głośników po jakimś czasie znudzi. Tak jest ze wszystkim - jeden samochód, jedna żona, jedna gitara czy też w ogóle jeden instrument, jedna para głośników... nudy panie, nudy.

Słaby z Ciebie jednak jest audiofil. Jak można tak zdeprecjonować kolumny zrównując je z całą resztą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2020 o 08:07, piano napisał:

na zdjęciu (chyba 2018) wersja active. Grało z Pre MBL 6010D oraz 1621A/ 1611F

Dziś chętnie wypróbowałbym inny wariant - 150 passive z amp MBL 9011 coś w ten deseń jak tu ?

( ale nie pozwólcie mi sie rozpędzić, nie ten wątek ;-))

41169037-15c1-4b75-b611-f5de0081d27a.jpg

Ale masz tą elektronikę.......mniam. Do jakich kolumn masz te MBLki podpięte obecnie ?

38 minut temu, rambo54 napisał:

zespół głośnikowy który "mz" brzmi jakby był zepsuty.

gdyż ? co mu dolega "tz" ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rambo54 napisał:

ktoś dostroił 16.5cm głośniki średnio niskotonowe do 30hz i wstawił do 70L skrzyni.

 

i dlatego brzmią jak zepsute ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, babatular napisał:

Ale masz tą elektronikę.......mniam. Do jakich kolumn masz te MBLki podpięte obecnie ?

Z  Altec/ Gpa 604 8HIII oraz mono amp Shindo 6L6G do spółki pracują; 1621A Tr. 1611F DAC i Pre 6010D 

Końcówki już nie mam niestety, ale czynię starania, aby ją odzyskać. Koniecznie. Sprzedałem, bo chciałem nabyć parkę, ale potem się usrało $$$ i jest jak jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piano napisał:

Altec/ Gpa 604 8HIII

Nie żartuj ....... Na strychu je znalazłeś ?

Poważnie, napisz proszę jakie masz do TAKIEJ  elektroniki podłączone kolumny.

No i konicznie szukaj 9011, bo te Shindo to po prostu rozpacz. Choc do tych Alteców to pasują jak ulał.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.