Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  339 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno się z Tobą nie zgodzić. Sam do tej pory myślałem, że jak coś waży to i dobrze gra. Nie słyszałem, żadnego wzmacniacza Grundiga ale jestem ciekawy jak to zagra. Z drugiej strony nie jest mi obojętne jak sprzęt wygląda. Rozumiem, że to sprawa drugorzędna ale bardzo miło popatrzeć na gruby aluminiowy panel przedni, duże toczone, moletkowane gałki. Taki sprzęt to ozdoba każdego salonu.

Edytowane przez Marsjasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/klasyczny-grundig-cd-7550-goldfinch-mod-i1347619873.html

 

Przyjrzałem się bliżej i widzę najgorsze podejście do tuningu Grundiga. Tuning tego cd jest bardzo finezyjny i takie zmienianie na pałę kondensatorów wszystko psuje.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/klasyczny-grundig-cd-7550-goldfinch-mod-i1355488396.html

 

Zaleta tej modyfikacji to drewniane boki, aczkolwiek wydaje się, że ciemniejszy kolor i zrobienie tego w stylu "na fortepian" byłoby jeszcze fajniejsze. Tu już muszę zauważyć pozytywy w działalności niejakiego Goldfinch. Inna sprawa, to że szlag mnie trafia jak bezrozumnie psuje się klasyki!

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ładne te drewniane boczki, może sobie z czasem takie zrobię. A reszta, cóż... opis brzmi tak jakby go ktoś chciał na siłę przerobić na współczesne DVD :) Kto wie, może i fajnie gra - ale przecież oryginałowi wcale wiele nie brakuje, więc nie wiem po co się ktoś tak z nim męczył - chyba tylko po to by od klienta wyciągnąć więcej kasy.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy,ale od dawna śledzę forum i wszystko co wiąże się ze starymi Grundigami, na allegro pojawił się ten wzmacniacz:

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-grundig-v30-gregaudio-i1366785862.html

 

a oto opis:

Stan front bardzo dobry górna ścianka trochę rys . szerokość 31,5 cm . Konstrukcyjnie i mocowo taki sam jak v7000 . Transformator i moc dźwięk jakość tez ten poziom . Poprawiony do głośników i systemów Grundiga.Poprawki na poziomie najnowszej wersji dopasowania do systemu GREGAUDIO. Przelew tylko na konto bez płatnosci allegro . Aukcja przedświąteczna krótka tylko jednorazowa .licytacja z dostawą przed Świętami .

 

Co o tym myślicie - warto ?

 

post-31575-084186600 1292229458_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy,ale od dawna śledzę forum i wszystko co wiąże się ze starymi Grundigami, na allegro pojawił się ten wzmacniacz:

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-grundig-v30-gregaudio-i1366785862.html

 

a oto opis:

Stan front bardzo dobry górna ścianka trochę rys . szerokość 31,5 cm . Konstrukcyjnie i mocowo taki sam jak v7000 . Transformator i moc dźwięk jakość tez ten poziom . Poprawiony do głośników i systemów Grundiga.Poprawki na poziomie najnowszej wersji dopasowania do systemu GREGAUDIO. Przelew tylko na konto bez płatnosci allegro . Aukcja przedświąteczna krótka tylko jednorazowa .licytacja z dostawą przed Świętami .

 

Co o tym myślicie - warto ?

 

post-31575-084186600 1292229458_thumb.jpg

To wzmacniacz naszego kolegi z forum, który zna się na rzeczy. Najlepiej zapytać Gregaudio osobiście.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu trudach i znojach dopisuje się do klubu, po lekturze forum nawiązałem kontakt z Gregiem, efektem czego są moje zakupy. W pierwszej kolejności Box 850a prof, następnie ja-224 w wersji balck (z allegro poszedł prosto to Grega) i cd, o którym nic nie napiszę (Greg jak bedzie chciał to zaaktualizuje listę). Napiszę tylko, że nie ma nic wspólnego z TDA Philipsa. Dalej standardowo kabelki do kolumn i IC. Dziś to poskładam i posłucham, juz nie moge się doczakać... Wrażenia opisze za jakiś czas, bo trzeba to wygrzać...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopisuję się do klubu. Jako źródło od prawie 3 lat służy mi bezawaryjnie grundig CD7550 modyfikowany przez goldfinch. Grałem na wzmacniaczach grundiga V7000 i R7150, również sanyo ja220.

Moim zdaniem CD7550 po tuningu goldfincha gra wyśmienicie. Miałem też philipsa 104 modyfikowanego przez gegaudio, jednak goldfinch zagrał od niego duzo lepiej (wiem,wiem: w systemie GAT powinno być wszystko zestrojone: wzmacniacz, kable, stolik, standy, kotary itd).

Reasumując dopisuję się do klubu Miłośników wszystkich Starych Grundigów, nie tylko tych poprawianych przez grega.

 

http://allegro.pl/klasyczny-grundig-cd-7550-goldfinch-mod-i1347619873.html

 

Przyjrzałem się bliżej i widzę najgorsze podejście do tuningu Grundiga. Tuning tego cd jest bardzo finezyjny i takie zmienianie na pałę kondensatorów wszystko psuje.

Rambo, gratuluję zdolności widzenia przez blaszaną pokrywę odtwarzacza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po licytacji, więc parę słów o V30. Już wspominaliśmy o jego wadach i zaletach. Sama końcówka mocy jest identyczna z v7000 ale tylko wg schematu bo PCB i CCI jest inne, natomiast przełącznik wejść jest na beznadziejnym układzie scalonym, który powoduje, że są przesłuchy przy podłączeniu kilku źródeł i beznadziejnie w tej części jest opracowany druk na PCB. Sam ten układ scalony też odrobinę degraduje sygnał. Samo CCI jest inaczej rozwiązane niż w v7000, w sposób który mi nawet bardziej odpowiada (przerabiałem CCI V7000 na analogiczne do V30 i porównywałem jakość dźwięku)i też jest ten sam błąd w aplikacji tego CCI jak w V7000. Jednym słowem bardzo przeciętna konstrukcja, która ma tylko tę zaletę, że ma układ CCI wraz z całą "dobudową", który znacząco podwyższa jakość dźwięku w ściśle zgranym systemie. Reasumując, jak się kupi na aukcji współczesny, starannie dobrany wzmacniacz za 300 - 400 zł i zaaplikuje odpowiednio CCI + dosłownie kilka części w newralgicznych miejscach otrzymuje się sprzęt przy którym Grundzio z przestarzałą konstrukcją musi się schować i to bardzo głęboko. Te zabytki Grundzia służą mi obecnie tylko jako eksponaty pokazujące rozwój techniki CCI. To bardzo przestarzałe konstrukcje, które w sposób niesłychanie "prymitywny" załatwiały to, co we współczesnych konstrukcjach wysokiej klasy próbuje się osiągnąć strasznymi nakładami i to jest piękne w "Grundziu"!

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopisuję się do klubu. Jako źródło od prawie 3 lat służy mi bezawaryjnie grundig CD7550 modyfikowany przez goldfinch. Grałem na wzmacniaczach grundiga V7000 i R7150, również sanyo ja220.

Moim zdaniem CD7550 po tuningu goldfincha gra wyśmienicie. Miałem też philipsa 104 modyfikowanego przez gegaudio, jednak goldfinch zagrał od niego duzo lepiej (wiem,wiem: w systemie GAT powinno być wszystko zestrojone: wzmacniacz, kable, stolik, standy, kotary itd).

Reasumując dopisuję się do klubu Miłośników wszystkich Starych Grundigów, nie tylko tych poprawianych przez grega.

 

 

Rambo, gratuluję zdolności widzenia przez blaszaną pokrywę odtwarzacza,

 

Jako jeden z nielicznych w PL mam całościową znajomość zagadnień CCI i nie napawa mnie optymizmem patrzenie na stronę Goldfinch.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd104 nigdy nie była GAT i pod systemy GAT . Zrobiłem tylko dwie jeden do wzmaka słuchawkowego jako ze miał być mały i ustawny. Drugi pod mini system srebrny żeby pasował do rozmiaru . żaden z nich nie był strojony do systemu polecanego , tylko ogólne poprawki do systemów z poza serii GAT . Cd 7550 był podstawowym cd w tamtym czasie do tych systemów. teraz jest dłuższa lista modeli bo 7550 nie robię. Pojawiają się również próby podrabiania czyli podawania ze niby był strojony przez gregaudio . Kilka razy musiałem interweniować na allegro, ale nie wiem czy wszystkie podszywania wyłapałem

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostuję również pewną informacje o stosowaniu transformatorów toroidalnych bo włosi piszą że to nie dobre . Zamieściłem na stronie ja220 z takowym . Wykonałem takie 2szt pod systemy nie związane z głośnikami Grundiga . Również wykonałem 2szt z podwójnymi trafami oryginalnymi ,oraz z trafem oryginalnym 100w i 150w . Wszystko w ramach eksperymentów. Wnioski są cenne z tego doświadczenia i nie do wyczytania ze stron w necie o tym modelu- nawet włoskich . Zawsze sprawdzałam sam fizycznie aspekty stosowania czegoś lub nie , Nie powtarzam opinii innych zaczytanych na internecie. O zastosowaniu takowych sam decyduję. W Arcamie 5 GAT w wersji krzemowej jest na analogowym zasilaniu. Ostatnio miałem okazje go posłuchać , wiele lat nie widziałem go . Nigdy nie słuchałem go w systemie Grundiga bo wtedy jeszcze nimi się nie zajmowałem . Zagrał lepiej od pełnego oryginalnego cci 7550 i lepiej od 7550 gat ale to inna półka modyfikacji. Do 220 czy 1700 nie wstawiam ich . Do głośników grundiga nie ma potrzeby. Wspomnę że były inne zestawy na których grały lepiej z toroidalnymi, tutaj jest związek stosowania całości systemu jako priorytet. Do Onkyo 9211 z ls30 wstawiłem tereoidalne i gra świetnie ,lepiej od innego onkyo w którym są ei . Jestem bardziej powściągliwy o wydawaniu opinii ze jedno rozwiązanie załatwia wszystkie problemy jak typ trafa czy kondesatora ,czy cci lub go brak .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak goldfinch zagrał od niego duzo lepiej (wiem,wiem: w systemie GAT powinno być wszystko zestrojone: wzmacniacz, kable, stolik, standy, kotary itd).

 

Z tym stwierdzeniem że jakiś klocek gra dużo lepiej to trzeba być ostrożnym. Np. ostatnio testując wzmacniacz - z jednymi kolumnami zagrał on dość słabo, z innymi - rewelacyjnie. A parametry "elektryczne" kolumn dość podobne, te drugie kolumny nawet miały sporo lepsze kable i to w dodatku biwire. Co do stolika, standów itp. - to są uniwersalne rzeczy, dotyczące każdego systemu. Naprawdę dopasowanie może zdziałać cuda - a CCI czy inne modyfikacje pomagają, ale nie zastępują dopasowania brzmieniowego elementów systemu.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę przykra sprawa, ale czuję się w obowiązku poinformować. Opinia grundfan'a wydała się nieco dziwna, jakby naciągana - dobrze znam ten odtwarzacz, wrażenia Rambo były zgodne z moimi, zapytałem też Gregaudio i również był bardzo sceptyczny. Więc korzystając z narzędzi moderatora sprawdziłem to i owo - i okazało się to konto (jak też jeszcze jedno) zostało założone przez tego samego człowieka w celu nieuczciwej promocji serwisu goldfinch'a z Bydgoszczy. Obydwa konta zostały zablokowane, a powyższą opinię pozostawiam jako niechlubny przykład ... Szkoda, bo człowiek zamiast korzystać z działu ogłoszeń czy wykupić reklamę - postępuje jak widać na przykładzie. Pozostaje niesmak...

 

z grundziowo-grudniowym pozdrowieniami,

mlb

 

... a wracając do tematu - sporo dobrego o Grundigach można znaleźć tu: http://wegavision.pytalhost.com/grundig.html

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - jeśli chodzi o trafa ... przecież to nieprzewidywalne z góry jak dane trafo zgra się z prostownikiem i kondensatorami filtrującymi i jak to w efekcie końcowym będzie "dzwonić". Samo natomiast zagrożenie przenoszenia wyższych częstotliwości z sieci przez nieekranowane trafo toroidalne jest większe ale to jeden aspekt.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam po przerwie, przeprowadziłem swoje graty do mniejszego pokoju (18m>13 m) no i lipa gorszy bas, średnie tez w kit no i znowu zabawa w dobór kolumn, ustawień...

V7000/T7500/DCD1100/kolumny DIY

 

Zamówiłem kondycjoner- napiszę co usłyszałem/czego nie usłyszałem...

 

Zamówiłem kondycjoner- napiszę co usłyszałem/czego nie usłyszałem...

tłusty czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kondycjoner- napiszę co usłyszałem/czego nie usłyszałem...

 

Jestem ciekaw Twoich obserwacji. Moje doświadczenia są takie że klocki Grundiga niekoniecznie dobrze współpracują z kondycjonerami. Na Twoim miejscu raczej poszukałbym przyczyn w akustyce nowego pomieszczenia.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, da się zdiagnozować uszkodzenie na podstawie opisu? Moja córcia obróciła gałeczkę od podgłaśniania V1700 do oporu i wcisnęła POWER. Trzasnęło, zaśmierdziało a potem zorientowałem się, że nie ma wysokich tonów w jednym z głośników box 650 prof. Nie próbuje ich nawet otwierać bo nie znam się na elektronice. Są jakieś szanse na naprawe takich głośników przed emeryturą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, da się zdiagnozować uszkodzenie na podstawie opisu? Moja córcia obróciła gałeczkę od podgłaśniania V1700 do oporu i wcisnęła POWER. Trzasnęło, zaśmierdziało a potem zorientowałem się, że nie ma wysokich tonów w jednym z głośników box 650 prof. Nie próbuje ich nawet otwierać bo nie znam się na elektronice. Są jakieś szanse na naprawe takich głośników przed emeryturą?

 

 

Jeżeli nie zdeformowało karkasu na której jest cewka można przewinąć uzwojenie u ludzi którzy tym się zajmują . W innym przypadku głośnik do wymiany. Popatrz na kopułkę czy nie ma deformacji przy resorach kopułki i czy kopułka nie stoi. Nie da się nią poruszać jak wklejona wtedy jest pewne że ją ugotowało .

 

Nie dawaj do wymiany uzojenia jak jest sdeformowny karkas . Oryginalnie jest z paska aluminium i na nim trzeba nowe uzwojenie , Fachowcy wstawią papierowy lub cokolwiek aby tylko działał ale głośnik straci swoje brzmienie .

 

Kiedyś miałem oryginalnie pakowany głośnik wysoko tonowy . Na opakowaniu były wszystkie parametry po niemiecku na naklejce sygnowanej grundig. W tabelce rozbieżności parametrów od właściwych podanych było +/- 1% . to bardzo dokładne dobierane głośniki a generalnie chodzi o serie professional .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pięknie i kłaniam się nisko. Cieszę się, że mogę dołączyć do grona ludzi o takich zainteresowaniach. Tematem Grundiga zaraził mnie Gregaudio. Nie żebym dawał wiarę na wszystko co ktoś na necie napisze, każdy ma swój gust. Zainteresowała mnie opinia Grega na temat brzmienia Marantza CD74. Posiadam takiego i mam te same odczucia. Pomyślałem, że skoro dźwiękowo jest porozumienie to daje mi to podstawę do eksperymentów z Grundigiem. W pierwszej kolejności wpadły mi w ręce rekomendowane BOX 800, które zamieniły całkiem ciepło grające Technics-y. Podłączyłem to do zestawu CD74 i NAD 302. Bardzo wyeksponowany zakres od ok. 3kHz wzwyż. Nie da się tego słuchać. No ale, Greg wyraźnie napisał, że gra system wiec stałem się posiadaczem, trochę przypadkowo, V7150. Podmieniłem z NADem i słucham. W pierwszej chwili ?????. Dudniący bas i jakieś świsty w wysokich. Domyśliłem się, że V7150 musiał długo stać w bezczynności i dopiero się rozgrzewa bo tak to nawet najgorsza chińszczyzna nie gra. Po chwili stało się coś czego się nie spodziewałem. To zaczęło grać, po prostu grać tak jak lubię i z minuty na minutę grało coraz lepiej. Pomijam tu zjawisko przyzwyczajenia słuchu, pracuję w branży estradowej i wiem czym kolumny grają. Tak to już jest, że szewc w dziurawych chodzi to i ja sprzęcik domowy, poza rzeczonym CD74, miałem taki jaki miałem. Postanowiłem to zmienić bo czas najwyższy. Nie mogę się nasłuchać, normalnie tęsknię za odpaleniem tego zestawu i już mi płyt zaczyna brakować. Nie jest on bez wad, ale co jest? Czasami potrafi się wybić w nieprzyjemny sposób w granicach 6-8 kHz i nie zawsze bas mi siedzi, nie potrafię jednak tego sprecyzować, coś w rodzaju takich młotkowo-deskowatych puknięć jakby się dławiło przy najniższych częstotliwościach.Może to wina tego,że kolumny stoją na jednej "desce", może za blisko ściany. Czasem też troszkę brak niskiego środka, ale to raczej zwaliłbym na realizację nagrań. Porównując jednak do poprzednich komponentów to niebo a ziemia.

Mam pytania i serdeczną prośbę do Forumowiczów o wyznaczenie dalszego szlaku w dążeniu do doskonałości :-)

Czy zmienić V7150 na V7000, czy są jakieś istotne różnice między tymi wzmacniaczami. A może V1700? Co z CD playerem, szukać 7550?

Nie jestem elektronikiem, potrafię lutować wymieniać i takie tam.

Pozdrawiam Serdecznie i życzę dobrego Nowego Roku.

post-32145-042480300 1293797424_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witaj w Klubie ! ;-)

 

moje uszy tak jak opisujesz doznały olśnienia jak posłuchałem grega i zakupiłem pierwsze grundigi. Fascynacja czy uzależnienie nadal trwa i kupują kolejne klocki. Z moich doświadczeń tym co cię w tej chwili ogranicza to CD oraz dobór kolumn. Miałem Marantza 74 ale odstaje od 7550 wyraźnie.

Słuchałem z rok różne klocki kolejno kupowane i było wspaniale w porównaniu z tym co słuchałem w sklepach audio do około 20 tyś zł za zestaw.

U mnie dopiero tuning grega całego zestawu dał dalszy odlot o parę pięter. Może ktoś to uzna za kryptoreklamę ale piszę jawnie o tym w moich postach - to maksimum co można uzyskać z tych klocków - zgrany CAŁY SYSTEM z kablami głośnikowymi i interkonektami. Fantastyczna robota.

Co do 1700 - genialnie brzmi w wokalach - nic go nie przebiło (cały zestaw GAT). Inny zestaw GAT (u kolegi) oparty na v7000 genialnie grają małe składy akustyczne, instrumenty - wokal słabszy. Tak mi mówi moje ucho a byłem u kumpla na odsłuchach dwukrotnie. Efekt powtarzalny. Jak widać nawet w zestawach GAT jest specjalizacja ;-)

Popytaj grega - ma nowe modele CD i na pewno coś Ci doradzi i wejdziesz w najwyższą półkę muzycznych uniesień. Polecam bo mam i pozdrawiam ! reart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reart

Mam nowa wersje v7000Gat jak mi przypomnisz dokładny system w całości ((e-mail na na priva )) jakie kable cd itp sprawy to mogę zrobić korektę gratis . Według mojego rozeznania jest lepszy wokal , bas i barwa ,ale jak wiesz v7000 był robiony w wielu wersjach . Dźwięk w stylu v1700GAT. to kwestia tylko kosztów przesyłek ewentualnie kabli nie pamiętam na jakich głośnikach to szło .Nie zawsze wychodzi idealnie tak samo . Producenci niestety mieszali w elementach co wpływa na powtarzalność barwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak obiecałem, tak czynię...

Jestem po odsłuchach sprzętu od Grega, nie wiem ile powinien się wygrzewać, ale z dnia na dzień gra coraz lepiej, nie moge sie nasłuchać. Nawet moja zona, która dość sceptycznie podchodziła do mojego zakupu została przeze mnie przełapana na słychaniu (i przyznała, że brzmi fenomenalnie). Nie będę się rozpisywał, że dźwięk dostał kopa o kilka pięter, gdyż nie jestem audiofilem i obce mi sa niektóre terminy i nawet nie wiem co oznaczają, wszystko biorę na ucho, poczatkowo słuchałem swoich osłuchanych płyt M.Jacksona i powiem szczerze, że byłem pod wrażeniem, jednak gdy wpadła mi w ręce płytka Kenny G. The Greatest - poprostu opadła mi szczęka, usiadłem i powiedziałem "O ku...". Następnego dnia zaprosiłem do siebie kolegę (który niejako był sprawca mojego zakupu) na odsłuch, poprosiłem go poprostu żeby ocenił brzmienie po swojemu ( ma cd i piec krell do tego kable i kolumny - całość około 20 tyś). Puściłem mu tą płytkę Kenny G. Jego reakcja była podobna do mojej. Teraz przyniósł mi interkonekt acoustic zen matrix reference II i mówi, żebym podłaczył i że powinno byc lepiej, podłaczyłem, jest gorzej, co tylko świadczy o klasie Grega bo kabelek, który dobrał (wyglądający jak za 3 zł) lepiej pasuje do systemu. Tak czy siak telewizor w zasadzie poza późnym wieczorem jest wyłączony, a moje mieszkanko wypełnia muzyka, którą się nie mogę nacieszyć, jestem za to bardzo wdzięczny Gregowi, może kiedys zrobi mi Gat pod Ls-30 Radmora, ale to daleka przyszłość, pozdrawiam wszystkich Grundigowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie Twoje zadowolenie. Teraz możesz rozwiązać następujące zagadnienie. Wziąć kabelek wyglądający "jak za 3zł" i podpiąć w systemie KRELL kolegi i porównać z kabelkiem za 1700zł na tej płycie Kenny G. (pamiętaj o kierunkowości )Czy tam będzie lepszy ,kto to wie ?. Jeżeli tak , to znaczy ze jest uniwersalniejszy niż sam przypuszczałem . Jeżeli nie to mnie nie zaskoczy i pewnie tak będzie Znaczy ze jest idealnie transparentny w tym systemie , ale tez w innych systemach Grundiga w których go testowałem .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabelek Grega to jest bardzo ok. Ne pewno będzie on średnio uniwersalny bo jest dobrany m.in. do pojemności wejściowej wzmacniacza i jakiejś tam niewielkiej pojemności na wyjściu cd. Z tego co główkuję teraz, to kabelek można nieco "ominąć" stosując np. dobre kable (stosunkowo tanie) o impedancji 50 omów i terminując ich końce odpowiednio opornikami 50 omów (szeregowo - cd i równolegle wzm.). Dla eksperymentatorów duże pole do popisu, żeby powrzucać do śmieci kable audiofilskie.

 

Ps. Kupiłem w OBI IC schwaiger (1,5 m) ale niestety nie typ ca201. Z wyglądu zewnętrznego coś mi mówi, że może to zagrać, ale to niewiadoma czy akurat "wpasuje się". Testował ktoś już może ten "sznurek" ? (u mnie wyprowadzka z pokoju i odsłuchy audio odchodzą na nieoznaczony czas).

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś w V1700 zmieniać typy tranzystorów wejściowych, napięciowego i pojemność kondensatora kompensującego?

Jeśli tak- to jakie wrażenia?

 

 

Obecnie mam (oprócz Grundig 650prof) ponad 100- decybelowe tuby i niestety wzmacniacz na nich mocno szumi (nie brumi)- mimo prawidłowego ustawienia prądu spoczynkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.