Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Głownie Oppo będzie pliki oraz Tidala transportować do nowego DACa. Alternatywnie terminal PC z Daphile.

 

Roxi chciałem zapytać jakie osiągnąłeś zmiany słuchając z Krell KAV 300i (ponoć masz/miałeś) vs lampa (podaj jaką mialeś) ?

Zastanawiam się właśnie od jakiegoś czasu właśnie nad kupnem KAV 300i.

 

U mnie od kilku dni gra Cayin CS-88A. Trudno mi go teraz porównać do At-88 bo dawno go nie słucham. Niestety nie mam u siebie teraz kolumn w których byłby użyty Illuminator SS. Więc nie rozstrzygnę tego sporu jak sobie radzi z 18 SS. Aktualne moje kolumny są zbliżone do Ethosów, czyli wysokotonowy Revelator, "burak na średnicy, tylko zamiast 2 x 18, to posiadam 2 x 22 cm, ale również łatwych do wysterowania, głośników. Wzmacniacz jest nowy, a w dodatku ma aktualnie chińskie lampki na pokładzie, to trudno jednoznacznie wypowiadać się co tam do końca potrafi. Miałem nadzieję, że w tym wzmacniaczu jak w niższej serii będzie wbudowany DAC i preamp gramofonowy, ale niestety nie ma takich luksusów ze free w tej wersji :) Wygląd ma trochę zmieniony, inny kształt traf i płyta czołowa. Czy ładniejszy, to już sprawa gustu, może i mi się ta wcześniejsza wersja trochę bardziej podobała, ale ta jakby bardziej nowoczesna, prostsza. Dla mnie podstawowe pytaniem było jak poradzi sobie z kolumnami 3'way z tymi 47 Wattami i muszę przyznać, że jeśli głośniki nie mają takich wymagać jak Illuminator 22 czy 26 cm, to daje rady :) Lamki KT88 grają jak trzeba, czyli dynamicznie i z wykopem. Jak ktoś słucha głównie wokali itp. to może lepszy Cayin at-70, a do rocka, to ten się lepiej nada. Wiadomo, że i tak wszystko zależy od tego z czym się go zestawi :)

post-59356-0-50443800-1478179975_thumb.jpg

post-59356-0-11121100-1478179984_thumb.jpg

post-59356-0-48848400-1478179990_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku dni gra Cayin CS-88A. Trudno mi go teraz porównać do At-88 bo dawno go nie słucham. Niestety nie mam u siebie teraz kolumn w których byłby użyty Illuminator SS. Więc nie rozstrzygnę tego sporu jak sobie radzi z 18 SS. Aktualne moje kolumny są zbliżone do Ethosów, czyli wysokotonowy Revelator, "burak na średnicy, tylko zamiast 2 x 18, to posiadam 2 x 22 cm, ale również łatwych do wysterowania, głośników. Wzmacniacz jest nowy, a w dodatku ma aktualnie chińskie lampki na pokładzie, to trudno jednoznacznie wypowiadać się co tam do końca potrafi. Miałem nadzieję, że w tym wzmacniaczu jak w niższej serii będzie wbudowany DAC i preamp gramofonowy, ale niestety nie ma takich luksusów ze free w tej wersji :) Wygląd ma trochę zmieniony, inny kształt traf i płyta czołowa. Czy ładniejszy, to już sprawa gustu, może i mi się ta wcześniejsza wersja trochę bardziej podobała, ale ta jakby bardziej nowoczesna, prostsza. Dla mnie podstawowe pytaniem było jak poradzi sobie z kolumnami 3'way z tymi 47 Wattami i muszę przyznać, że jeśli głośniki nie mają takich wymagać jak Illuminator 22 czy 26 cm, to daje rady :) Lamki KT88 grają jak trzeba, czyli dynamicznie i z wykopem. Jak ktoś słucha głównie wokali itp. to może lepszy Cayin at-70, a do rocka, to ten się lepiej nada. Wiadomo, że i tak wszystko zależy od tego z czym się go zestawi :)

ROXI wrzuć zdjęcie swoich paczek. Jakie masz dokładnie basowce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkrótce będę testował Cayin A70.

Zobaczymy jak będzie się miał do mojej 845 :)

 

Tymczasem dziś bardzo miło się zdziwiłem.

Przypomniało mi się, że w zasadzie to na moim systemie wraz z Minasami nie słuchałem jeszcze w ogóle U2.

Jak wiadomo wielu ludzi nie jest zadowolonych z jakości nagrań tego zespołu.

W zasadzie to ja też aż do dziś. Na pierwszy strzał poszła płyta:

 

post-57250-0-95697300-1478191285_thumb.png

 

Po kilku minutach szczęki szukałem na podłodze :)

Fenomenalne, pełne brzmienie z niesamowitą sceną.

Podobnie oceniam inne płyty U2, których posłuchałem dziś fragmentarycznie.

Nikt mi już nie powie, że U2 źle płyty nagrywa.

Do tego trzeba dobrze złożony system (oczywiście z dobrymi kolumnami).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku minutach szczęki szukałem na podłodze :)

Fenomenalne, pełne brzmienie z niesamowitą sceną.

dzisiaj miałeś wyjątkowo dobry nastrój psycho-akustyczny ,posłuchaj jeszcze raz za 2-3 dni to niestety mimo iz bardzo lubię U2 nie są dobrze zrealizowane nagrania a mam i cd ,winyle wersje z epoki i remastery itp.

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzisiaj miałeś wyjątkowo dobry nastrój psycho-akustyczny ,posłuchaj jeszcze raz za 2-3 dni to niestety mimo iz bardzo lubię U2 nie są dobrze zrealizowane nagrania a mam i cd ,winyle wersje z epoki i remastery itp.

sheykk

 

Być może :)

Posłucham jeszcze przez parę dni.

Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że płyta którą wymieniłem wyżej jest nagrana bardzo przestrzennie i efektownie ze sceną w głąb i w szerz.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauroczyła mnie jeszcze kilka dni temu świetna płyta Joe Williamsa, która oprócz tego że daje wiele radości ze słuchania to jeszcze brzmi naprawdę analogowo.

To dla niedowiarków, że z Tidala może być świetne granie.

Tak czy owak będę polował na CD.

 

post-57250-0-05633700-1478206569_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam o U2 podobne zdanie. Czasem było lepiej, ale nigdy dobrze.

 

Posłuchaj z tej edycji (głównie chodzi o "Achtung Baby"):

C) 2011 Universal-Island Records Limited under exclusive licence to Mercury Records Limited in the UK, Interscope Records in the US and Universal Music Group for the rest of the world

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauroczyła mnie jeszcze kilka dni temu świetna płyta Joe Williamsa, która oprócz tego że daje wiele radości ze słuchania to jeszcze brzmi naprawdę analogowo.

To dla niedowiarków, że z Tidala może być świetne granie.

Tak czy owak będę polował na CD.

 

post-57250-0-05633700-1478206569_thumb.png

 

https://www.discogs.com/sell/release/3938562?ev=rb

 

11,5 funta wraz z wysylka z Anglii - nowa. Zawsze mozesz napisac i sie potargowac, skladajuc mu swoja oferte.

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_57210 nie wiem jak to robisz ale U2 na przeróżnych systemach i czy to na CD czy Vinyl brzmiało słabo zresztą jak Queen. Daj mi receptę bo lubię to słuchać czasami.

 

 

Trochę podkolorowana ale magia tego kawałka jest na el34 , pardon 6ca7 :)

 

 

 

 

 

Z rodzimego podwórka starego ale jarego :)

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Amplifona i Studio 16Hz to zagra może w 2 pokojach. Gigantyczna strata dla wystawy i audiofili. Tym bardziej, że obecne flagowe zestawienie sprzętów tych marek gra niesamowicie.

Im lepszy dźwięk ludzie mają w domu tym bardziej rozczarowani są tym co usłyszą na AVS. Dotyczy to zwłaszcza klubowiczów bo któż pobije takie paczki :)

95% wystawców olewa przygotowania i łączy co popadnie, akustyka jak zwykle koszmar. Wiecznie buczący bas to jest jakaś karykatura.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Amplifona i Studio 16Hz to zagra może w 2 pokojach. Gigantyczna strata dla wystawy i audiofili. Tym bardziej, że obecne flagowe zestawienie sprzętów tych marek gra niesamowicie.

Im lepszy dźwięk ludzie mają w domu tym bardziej rozczarowani są tym co usłyszą na AVS. Dotyczy to zwłaszcza klubowiczów bo któż pobije takie paczki :)

95% wystawców olewa przygotowania i łączy co popadnie, akustyka jak zwykle koszmar. Wiecznie buczący bas to jest jakaś karykatura.

tia... w domu gra mi lepiej

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 09:17

Chodziłem tak wczoraj po Sobieskim (Audio Show) i czegoś/ kogoś mi brakowało... W ostatnich latach co roku zaglądałem do pokoju S16Hz (i Amplifona), aby posłuchać i pogadać. Grzegorz, proszę nie odpuszczaj AS 2017!

 

W tym roku natłok zajęć spowodował że Audio Show odpuściliśmy .W przyszłym postaramy się pokazać dobry i bardzo dobry sprzęt Amplifona i 16Hz, oraz tańszą alternatywę z Cayinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek w Sobieskim, jak dla mnie to dosłownie w paru pokojach grało fajnie, reszta tak sobie. Ogólnie małe pokoiki ze słabą akustyką gdzie dźwięk się dusił. Zdążyłem w cztery godziny oblecieć wszystkie pokoje. W sobotę byłem na Narodowym i tam to było granie w moim stylu. Spędziłem tam siedem godzin słuchając przyjemnie muzyki. Pewnie dla tego że sale były większe i było więcej miejsca na ustroje akustyczne, więc dźwięk przyjemnie się rozchodził. Po prostu sprzęt który tam grał miał większe możliwości pokazania co potrafi. Wrzucam Kilka fotek ze stadionu.

post-38512-0-00916300-1478436558_thumb.jpg

post-38512-0-23815100-1478436568_thumb.jpg

post-38512-0-74999500-1478436578_thumb.jpg

post-38512-0-93107400-1478436589_thumb.jpg

post-38512-0-29319300-1478436603_thumb.jpg

post-38512-0-72452900-1478436613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.