Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer, amplituner, w sekcji stereo nie jest aż taki zły porownywalem go ze wzmacniaczem za 2k. Wiadomo cienko wyszedł w kontroli basu, scenie, na pewno nie jest aż taki słaby jeśli chodzi o jakość dźwięku.

 

Słuchałem każdego gatunku muzyki elektronicznej. Classic trance, eurodance, polski rap, ciężkich klimatów raczej rzadko. Lubię też posłuchać ambientow, psychill. Wszystko co wpada w ucho. Dużo też gram i na moich Klipsh dźwięki typu wiatr, woda z wodospadu te dźwięki są przytlumione przez cofnieta średnicę, jak dam głośniej żeby było wyraźnie to znów na górze, za głośno...

Źródłem sygnału jest komputer którym ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy całkiem dobry, który gra równo. Dając cyfrowo przez Yamahe wychodzi, słabszy bas, cofniety środek, wyeksponowana góra.

Najbardziej mi zależy na fajnym wokalu i melodiach w trance, a w grach na przestrzeni i detalach.

Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer, amplituner, w sekcji stereo nie jest aż taki zły porownywalem go ze wzmacniaczem za 2k. Wiadomo cienko wyszedł w kontroli basu, scenie, na pewno nie jest aż taki słaby jeśli chodzi o jakość dźwięku.

 

Słuchałem każdego gatunku muzyki elektronicznej. Classic trance, eurodance, polski rap, ciężkich klimatów raczej rzadko. Lubię też posłuchać ambientow, psychill. Wszystko co wpada w ucho. Dużo też gram i na moich Klipsh dźwięki typu wiatr, woda z wodospadu te dźwięki są przytlumione przez cofnieta średnicę, jak dam głośniej żeby było wyraźnie to znów na górze, za głośno...

Źródłem sygnału jest komputer którym ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy całkiem dobry, który gra równo. Dając cyfrowo przez Yamahe wychodzi, słabszy bas, cofniety środek, wyeksponowana góra.

Najbardziej mi zależy na fajnym wokalu i melodiach w trance, a w grach na przestrzeni i detalach.

W co najbardziej lubisz przygiercować? Taki Wiedźmin albo Call of duty to musi być niezła frajda przy odsłuchu na Canto Grandach.

Najbardziej zainteresował mnie gatunek psychill. Co to takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne dźwięki na wolnym bicie.

We wszystko grywam.

Doom świetna muzyka

Wiedźminy uwielbiam te dźwięki natury które mnie otaczaja. Resident evil 7 świetny klimat audio. Większa przyjemność sprawiają mi słuchanie tych wszystkich dźwięków niż samo granie. Tylko jak pisałem w Klipschu cześć dzwiekow słyszę za głośno a część za cicho, a to co najlepsze szczegóły na średnicy są przytlumione.

Także zastanawiam się czy canto Grand będą dobrym wyborem do moich wymogów.

Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie się obawiam, że po przejściu z Klipscha góra może być przygaszona.

 

Tak jak Ci pisałem na hdtv po przesiadce na Canto może być wrażenie, że góry jest mniej. Canto nie cykają jak Klipsch :) W CG szczegółów jest wystarczająco dużo , ale nie są podawane w ofensywny sposób. Można dać morela elite , ale to już inna kasa. Jak zawsze najlepiej samemu odsłuchać u siebie. Kontakt z Grześkiem lub jest też na forum S4home , który handluje S16Hz więc musisz się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chce być Maks zadowolony, dlatego proszę was o pomoc, by nie popełnić błędów przy wyborze sprzętu. Więc te kolumny się nadadzą tak? I co dalej? Dzięki chłopaki za pomoc.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chce być Maks zadowolony, dlatego proszę was o pomoc, by nie popełnić błędów przy wyborze sprzętu. Więc te kolumny się nadadzą tak? I co dalej? Dzięki chłopaki za pomoc.

Wszystko wskazuje na to, że gdy je kupisz staną się najmocniejszym elementem Twojego zestawu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się domyśliłem hehe, ale co dalej by być maks zadowolonym? Pan Grzegorz sugeruje atolla setkę, czy w moim repertuarze to się sprawdzi?

Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne dźwięki na wolnym bicie.

 

Kosmiczne dźwięki w wolnym bicie muzyki elektronicznej są jak najbardziej do odtworzenia.

 

We wszystko grywam.

Doom świetna muzyka

 

Tu panowie przyznać się kto grywa na komputerze ,może być pomocny bardziej niż ja . Grzesiek Rogala telewizora nawet nie ogląda ,chyba że z synem Lego Star Wars a w gry nie gra ,ale są zapewne pasjonaci tutaj na forum ,może w klubie.

 

Niestety dobre źródło też swoje kosztuje.

 

To prawda ,do własnego systemu aby go nie przekopać gruntownie należy znaleźć właściwe źródło a tutaj zależne jest to od posiadanego wzmacniacza i kolumn głośnikowych .

 

Odnośnie źródła. Dziś mój Tata był na małym odsłuchu i stwierdził jednoznacznie i zdecydowanie. Ta Wersja Protagonista jest najlepszym DAC iem jaki gościł u mnie w domu. Pięknie zgrywa się z Minasami jak z Cayinem

 

Tak ,DAC Protagonist w najlepszej wersji ,czyli najdroższymi kondensatorami + Minas Anory + muzykalny A70 TMK2 to bardzo trafne połączenie które jest złotym środkiem zawierającym dynamikę przekazu i gładką średnicę ,zwłaszcza w tym zakresie cenowym .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się domyśliłem hehe, ale co dalej by być maks zadowolonym? Pan Grzegorz sugeruje atolla setkę, czy w moim repertuarze to się sprawdzi?

 

A może Roksan Caspian mkII?(nie mylić z M2) dobierzesz dobre źródło i będzie nieźle. Też slucham takiej muzyki, ale i nie tylko. U mnie problem jest większy, bo rozbieżność w muzyce mam ogromną od klasyki,jazzu,rocka prog, akustycznej gitary oraz innych instrumentów do muzyki elektronicznej typu ambient, chillbient itp itd i wiem, że nie wdzystko mi zagra idealnie, ale co zrobić jesli dana muzyka/plyta się spodoba. Nie słucham ostrej muzyki typu metal itd, więc chociaż to odchodzi. Cóż wracając do elektroniki, myślę, że śmiało możesz spróbować CG,które górę mają dość obszerną i detaliczną , może trochę ciemniej grają wzgledem Minusów z mniejszą dynamiką, ale tutaj ważne jest też pomieszczenie. W moim przypadku Canto Grandy podpasowaly do pokoju i również potrafią dać jaskrawą górę. Planuję zmienić pomieszczenie, za około miesiąc zaczne pierwsze prace i korzystając z okazji bo rzadko udzielam sie na forum,napiszę do Szymona: jesli pamiętasz naszą rozmowę i moje pytanie odnosnie gabarytów to uda się wykonac wysokość 2,4m tak aby było optymalnie. Co dalej, zobaczę jak wszystko się rozwinie i na ile kasa pozwoli, bo dużo pracy mnie czeka.

Edytowane przez morfeusz_

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,DAC Protagonist w najlepszej wersji ,czyli najdroższymi kondensatorami.....

 

Nie miałem przyjemności słuchać najwyższej wersji, ale Protagonist MK II Signature Edition powinien posłuchać każdy, kto szuka dobrego źródła. U mnie zagrał bardzo dobrze.... z transportem DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem. Dobre dynamiczne granie. Warto przesłuchać. Choć na moim pupilu zrobiła mniejsze wrażenie. Jakiś taki senny ;)

 

image.jpg

 

Dp2.jpg

 

Hehe, to jest nas dwóch :p

Ale na "czwórkach" to musi brzmieć świetnie taka muza.

Przygarnąłbym MA IV Titanium ;)

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odsłuchu NADa 375 wspomniałem że warto byłoby posłuchać CG z jakimś wzmakiem grającym w innym stylu, no i od kilku dni słucham Exposure 3010S2 i jest na prawde dobrze. Mam wrażenie że jest dobra synergia między wzmakiem a kolumnami, wzmak wydaje się bardzo muzykalny i taki przyjemny w odsłuchu, zwłaszcza brzmienie gitar bardzo mi pasuje. Do tego świetna stereofonia i szeroka scena.

I pomyśleć że czytałem gdzieś w reckach że gra ostro i jazgotliwie .

A z CG to jest brzmienie które sprawia że gorzej nagrane płyty dobrze sie słucha

Wydaje sie bardzo uniwersalny, metal, rock , jazz brzmi bardzo dobrze.

Inna sprawa że w swojej kategorii cenowej ten Exposure ma ostrą konkurencję i pewnie inne wzmacniacze nie są na straconej pozycji.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników marki.....

 

Wczoraj 08-04-2017 r. na zaproszenie "Szymon1" miałem wielką przyjemność uczestniczenia w odsłuchu sprzętu Rafała w Łodzi.

Klocki : Grał 3 częściowy transport plików, DAC DCS Debussy, wzmocnienie - monobloki Amplifon WM300, Okablowanie : IC referencyjne Mity mi 350 proline ref XLR i głośnikowe MIT mh 850 shotgun evo tri wire, kolumny Studio 16Hz Ethos Ultimo, adaptacja pomieszczenia odsłuchowego wykonana przez Szymona (swoją drogą - niesamowita).

 

Chciałbym wyrazić tutaj mój pokłon i pełen podziw dla dźwięku uzyskanego za pomocą kolumn Studio 16Hz Ethos Ultimo

Nigdy wcześniej i nigdzie nie słyszałem jeszcze takiego poziomu dźwięku - można śmiało powiedzieć "HIGH ENDU" (bez względu na wartość całego systemu)

Zachodnie marki powinny przyjeżdżać na lekcje do STUDIO 16 Hz jak powinno się tworzyć kolumny głośnikowe) i żeby było jasne nie jestem niestety posiadaczem marki, ale chyba to się zmieni w najbliższym czasie.... ale do brzegu

Dźwięk systemu Rafała z adaptacją Szymona - to po prostu poezja i spełnienie marzeń niejednego skażonego "audiofilską" chorobą. W swym brzmieniu zawiera wszystko czego dusza zapragnie , a więc : barwę, wybrzmienia, szczegółowość detali , rozdzielczość ( ale bez suchości i ostrości ) , gładkość , niesamowitą plastykę, lekkość kreacji poszczególnych dźwięków

do tego przestrzeń , i co zrobiło na mnie największe wrażenie - dynamika, wypełnienie, masa - poooooootęga idealnie kontrolowanego dołu.

Wszystkie pasma wyrównane , nic nie wyeksponowane (żaden z podzakresów) , nic nie przeszkadzało.

Żałuje że nie mogłem zostać dłużej , bo mógłbym w pokoju Rafała siedzieć z tydzień i słuchać kolejnych płyt - czysta przyjemność bez najmniejszego zmęczenia. Ale wracając do meritum - Rafał posiada jak dla mnie system marzeń i do tego zaadoptowany akustycznie pokój marzeń do odsłuchu - ale jedna rzecz mnie zdziwiła - skoro mógł sobie pozwolić na

tak wspaniałą elektronikę za .... setek tys złotych - dlaczego nie wybrał równie kosztownych zagranicznych kolumn ?

Tak czy inaczej wrażenia soniczne są powalające i mogę tylko rzec - niesamowite.

Wygląda na to że dużo droższe konstrukcje zachodnie ( czasem x krotnie ) mu się gorzej sprawdzały i wcale nie okazały są lepsze od rodzimej produkcji Studio 16Hz, a chyba jest wręcz odwrotnie - skoro właściciel tak "boskiego" systemu pozostał przy nich.

Żałuje że wcześniej nie miałem bezpośredniego kontaktu z produktem Studio 16 Hz - bo chyba zaoszczędziłbym zarówno czas jak i stracone pieniądze na żonglowanie i próby róznych innych kolumn.

 

Odsłuch w Łodzi był dla mnie niesamowitą lekcją pokory i dowodem na to jak mała jest moja wiedza na temat akustyki i polskich produktów audio.

Na pewno w najbliższym czasie będę szukał dla siebie nowych kolumn w/w producenta

 

Pozdrawiam wszystkich fanów marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich fanów marki

Tomku dziękujemy Ci za przybycie. Dziękujemy za poświęcony czas i trwałość w przytaszczeniu całego swojego systemu, taki szmat drogi. Myślę, że uzyskane doświadczenie, trwałość w dążeniu do celu i otwartość na nowe doświadczenia zaowocuje złożeniem przemyślanego i udanego zestawu audio.

Odniosłem wrażenie, że jesteś równie pozytywnie zakręcony jak my. Jest zatem duża szansa na powodzenie.

Czy możemy wkleić zdjęcie Edwarda Entreqorękiego?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to chyba kiedyś mówiłem ale powtórzę.

Tak jak każdy muzułmanin powinien raz w życiu odwiedzić meczet Al-Masdżid al-Haram, tak każdy miłośnik dobrego brzmienia powinien odwiedzić Rafała M i posłuchać jego sprzętu w zaadaptowanym akustycznie pokoju.

 

Mam nadzieję, że po tym wpisie, Rafał nie zostanie oblężony tłumem audiofilii chcących posłuchać jego sprzętu. Jak by co to zawsze można wprowadzić opłatę za odsłuchy :P

 

Ja już swoją pielgrzymkę do meczetu Rafała odbyłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kartonik ależ Ty masz zadziorny Avatar.

Kobiety na ten widok pewnie już szaty rozrywają :)

 

 

 

Ja już swoją pielgrzymkę do meczetu Rafała odbyłem ;-)

 

Ja też tą pielgrzymkę odbyłem i po powrocie długo muzyki nie włączyłem :)

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.