Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie do Was koledzy, które kolumny polecicie do 42m2, Jeżeli chodzi o wzmacniacz to będzie troszkę ciężko bo mam dość oryginalną konstrukcję bazującą na schematach wzmacniaczy accuphase ale mocno przerobioną. Generalnie trafo 1,2kW, moc przy 8ohm 100W, 4ohm 200W. Przedwzmacniacz lampowy Lite LS10 (klon Audionote M7)

Zastanawiałem się nad Credo D 400 ale liczę na waszą pomoc, bo może mocy będzie za mało na nie..

 

Klon Accu, klon Audio Note (Kondo).

 

hmmm ...

Można by spróbować klon Studio 16 hertz - Credo D 400 ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klon Accu, klon Audio Note (Kondo).

 

hmmm ...

Można by spróbować klon Studio 16 hertz - Credo D 400 ;)))

 

Nie mam umiejętności, warsztatu, czasu więc raczej gotowe konstrukcje mnie interesują :) .

Co do tych "klonów" taka chęć posiadania wydajnej prądowo końcówki, która na początek nie zrujnuje portfela, wzmak robił kumpel. Jako że potrzebowałem pre do tego a byłem na " fali " klonowania :)) zakupiłem Lite LS10.

Ze sprzętem to jest tak.. nie wiesz że masz kichę póki nie usłyszysz u kogoś prawdziwego dźwięku :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ze sprzętem to jest tak.. nie wiesz że masz kichę póki nie usłyszysz u kogoś prawdziwego dźwięku :))

 

 

Jak już kupisz coś lepszego - coś na wzór "posłuchnego u kogoś" to okazuje się, że nie gra tak dobrze jak u tego kogoś. A nawet jeśli dobrze zagra to po jakimś czasie idziesz znowu do kogoś innego i okazuje się, że to Twoje "nowe" znów nie gra :)

 

Mówi się, że królika nie da się dogonić.

Poniekąd to racja lecz nie do końca.

Jeśli dużo "trenujemy" to królik się zmęczy

i w końcu go dopadniemy.

Kiedy to nastąpi zależy od nas samych.

Tak czy owak bez treningu nie da rady.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dziś miałem kolejną okazję wizyty u Marka Imacmana w Łodzi.

Wizyta i odsłuch jego systemu powinien być obowiązkowy dla każdego audiofila,który nie ma do wydania setek tysięcy złotych a jakieś pieniądze w rozsądnym budżecie

System na bazie Minasow IV pokazuje jak te kolumny potrafią zagrać. Dzięki idealnie dobranej elektronice i wspaniałej adaptacji akustycznej to jest po prostu to.

Niepozorne Minasy pokazują w pełni swoje walory dźwiękowe. A dźwięk czaruje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi jest nas paru :) i najważniejsze, że środek Polski, to blisko :).

 

Względnie równo z każdego krańca Polski, bo blisko pewnie nie dla każdego:)

 

Gratuluję systemu, fajnie to wygląda, sprawę okna mądrze załatwiłeś, tylko czy masz do niego dostęp?

 

Zdjęcia chyba z różnych okresów? Widzę inny sprzęt i kable głośnikowe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względnie równo z każdego krańca Polski, bo blisko pewnie nie dla każdego:)

 

Gratuluję systemu, fajnie to wygląda, sprawę okna mądrze załatwiłeś, tylko czy masz do niego dostęp?

 

Zdjęcia chyba z różnych okresów? Widzę inny sprzęt i kable głośnikowe.

 

Pozdrawiam.

Uważany obserwator

 

Względnie równo z każdego krańca Polski, bo blisko pewnie nie dla każdego:)

 

Gratuluję systemu, fajnie to wygląda, sprawę okna mądrze załatwiłeś, tylko czy masz do niego dostęp?

 

Zdjęcia chyba z różnych okresów? Widzę inny sprzęt i kable głośnikowe.

 

Pozdrawiam.

Uważany obserwator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wizytę i miłe słowa. W Łodzi jest nas paru :) i najważniejsze, że środek Polski, to blisko :).

 

Ze środka Polski faktycznie w miarę blisko dojechać ,zwłaszcza że jazda zwykle jest autostradą A1 i A2 .

Marek mieszka blisko zjazdu z A1,to ułatwia podrożowanie.

 

Z południa na północ wybrać się to trzeba przez Częstochowę ,a pamiętajcie tam są przebudowy ,prędkość spada do 10km/h , a na pewnych odcinkach jeżdżą nieoznakowane pojazdy BMW 3 w czarnym kolorze częstochowskiej Policji i kręcą kamerką i złapać punkty bardzo łatwo nawet niezbyt szybkim samochodem :-)

 

A u Marka bardzo ciekawy system stale rozbudowywany ,stale jakieś zmiany ,nie są one zbyt częste ale znaczące dla brzmienia .

 

Kolumny to najbogatsza wersja wykonana pod zamówienie Marka Minas Anor Titanium.Opiera się ona na midwooferach ScanSpeaka oraz wysokotonowym Titanium Morela o skuteczności 95dB. Te kolumny posiadają efektywność 92,5dB tak więc niewiele ten głośnik jest ściszony tak naprawdę .A brzmienie ? otwartość i elektrostatyczność przekazu .Bardzo dobra barwa ,jest nasycenie ,jest klarowność .

 

Warto rzucić uchem .To brzmienie dla pasjonata kultury przekazu .Zestaw nie sili się być najmocniejszym i najbardziej dynamicznym ,w zamian za to otrzymujemy brzmienie analogowe ,miękkie i muzykalne .Jazz,klasyka brzmi genialnie . Byłem ostatnio i progres po zmianie kabli oraz innych gadżetów spory.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze środka Polski faktycznie w miarę blisko dojechać ,zwłaszcza że jazda zwykle jest autostradą A1 i A2 .

Marek mieszka blisko zjazdu z A1,to ułatwia podrożowanie.

 

Z południa na północ wybrać się to trzeba przez Częstochowę ,a pamiętajcie tam są przebudowy ,prędkość spada do 10km/h , a na pewnych odcinkach jeżdżą nieoznakowane pojazdy BMW 3 w czarnym kolorze częstochowskiej Policji i kręcą kamerką i złapać punkty bardzo łatwo nawet niezbyt szybkim samochodem :-)

 

A u Marka bardzo ciekawy system stale rozbudowywany ,stale jakieś zmiany ,nie są one zbyt częste ale znaczące dla brzmienia .

 

Kolumny to najbogatsza wersja wykonana pod zamówienie Marka Minas Anor Titanium.Opiera się ona na midwooferach ScanSpeaka oraz wysokotonowym Titanium Morela o skuteczności 95dB. Te kolumny posiadają efektywność 92,5dB tak więc niewiele ten głośnik jest ściszony tak naprawdę .A brzmienie ? otwartość i elektrostatyczność przekazu .Bardzo dobra barwa ,jest nasycenie ,jest klarowność .

 

Warto rzucić uchem .To brzmienie dla pasjonata kultury przekazu .Zestaw nie sili się być najmocniejszym i najbardziej dynamicznym ,w zamian za to otrzymujemy brzmienie analogowe ,miękkie i muzykalne .Jazz,klasyka brzmi genialnie . Byłem ostatnio i progres po zmianie kabli oraz innych gadżetów spory.

Grzesiek co to jest elektrostatyczność przekazu? :)

może bardziej eteryczność...

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek co to jest elektrostatyczność przekazu? :)

może bardziej eteryczność...

 

Paweł to u Marka to takie brzmienie elektrostatów -tych dobrych na górze pasma ,wysublimowane i lekkie .Morel Titanium brzmi bardzo lekko ,zmiany w mikrodynamice są natychmiastowe . Stąd moje stwierdzenie elektrostatyczne brzmienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Marka właśnie ta klarowność jest na świetna.

Słuchając zastanawiałem się czy to akustyka elektronika czy ten Titanium na górze robi taką robotę.

Dźwięk u Marka jest taki jakby bardziej srebrny a u mnie bardziej złoty.

Ale to same 211 mogą mieć bardziej tę cechę niż 845.

Do dziś dnia zastanawiam się co mi się bardziej podoba. Bo mam okrutny dylemat.

A może to ta różnica między Morel Titanium a Scan Speak 9700.

Tak się zastanawiam jakby mój set zagrał w pomieszczeniu gdzie jest taka akustyka jak u Marka coś czuję że rozbił by przysłowiowy bank. Na tę chwilę ciężko mi wskazać lepszą opcje .

A zaznaczam że u mnie nie ma nic co by poprawiało akustykę, poza dywanem firanami kwiatami i obrazami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego świadomość.

Samo to że mój set elektroniką o podobnej a nawet ciut gorszej klasie daje radę.

Bez adaptacji akustycznej co najważniejsze.

Jakbym miał pomieszczenie jak u Marka byłoby z pewnością lepiej.

U Imacmana gra to wszystko wybitnie. Tam Minasy grają namiastką prawdziwego high endu.

To tylko pokazuje jakie to świetne kolumny a z dobrą akustyką zrywają beret.

Inna sprawa że system jak Grzegorz pisał jest cały czas dopieszczany. Każdy detal jest idealnie ze sobą dobrany na tę chwilę i możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver_85 widzę, że ktoś się zaangażował do uszycia pokrowca na TV :D ? Masz realne odczucia różnic odsłuchu z i bez zakrycia TV ?

 

hehe to tak dla lepszego samopoczucia :) i na fotkach wszystko się odbija w tv, a kobita się nieraz kręci w bieliźnie ;)

 

A na poważnie to za dużych różnic nie ma. Ciut przy najwyższych rejestrach. Wrażenie jest jakby scena w głąb była lepsza, ale nie są to duże zmiany. Mam w planach powiesić tam poważniejszy dyfuzor. Nie będzie to tak profesjonalnie całościowo zrobione jak ma Marka (Imacmana), ale coś dłubię. Bobas już mi rośnie i coraz więcej słucham więc czas trochę "dopieścić" system.

 

Byłem kiedyś chwile u Imacmana i wiem , że warto zainwestować w akustykę. Było to jeszcze zanim miał MA Titanium. Muszę się wprosić i posłuchać na spokojnie jak to teraz gra.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A na poważnie to za dużych różnic nie ma. Ciut przy najwyższych rejestrach. Wrażenie jest jakby scena w głąb była lepsza, ale nie są to duże zmiany.

 

Mam dokladnie te same odczucia. U mnie TV plazma wiec totalne szklane lustro. Po zaslonieciu wyraznie scena osadza sie w glebi i jest tak jakby precyzyjniejsza. W nocy jest to mocniej odczuwalne.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.