Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
6 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

 


My też na odsłuchach musimy znosić Rafała płyty Modern Talking Japanese Version.

A tak serio to lubimy Andreasa ? Rafał chyba czuje się przesłuchany tymi dźwiękami ?
W sumie jeśli z muzyki mamy czerpać przyjemność, to z słuchania pełnych albumów, ich koncepcji i klimatu przy dobrej realizacji nagrania.
Osobiście Andreasa traktuję jako super test selektywnego i rozdzielczego grania ale całych płyt na co dzień nie słucham. Stąd można zrozumieć wytrawnego słuchacza jakim jest Rafał, iż odpalając N’ty raz ten sam utwór można dostać mdłości. Nie mniej jednak, nie odpuszczę ? Brodka MTV Unplugged jutro przy testach lampy 845 musowo.
 

 

Ja żadnej płyty Modern Talking nie mam, proszę mnie nie obrażać ? 

-------------

Dobra coś, trawienie zjedzonej płyty nie wychodzi, przepiję ją Izopropanolem, może pomóc. 

Gdybym jutro się nie pojawił, to może oznaczać dwie rzeczy: Izopropanol jest trujący albo dojechała mnie bojówka Krakowskich Audiokiboli :

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, plastik1989 napisał:

No wreszcie coś fajniejszego niż Brodka ? 

Nie znam. Posłucham czy faktycznie jest taka dobra ? 

 

Pojawiła się recenzja. Można rzucić okiem. 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/05/kolumny-podstawkowe-studio-16-hertz.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, ależ sobie zaserwowaliśmy audio majówkę ?

Dzięki uprzejmości Grzegorza @Studio16Hertz, który wypożyczył nam CS’a 845 i Rafała @plastik1989 mieliśmy w trójkę wraz z @MrSalieri dniowy odsłuch trzech wzmacniaczy lampowych – Cayin CS88A, Cayin CS-845A, Unison Simply 845. W dwóch słowach, granie z lamp 845 wprowadza tak przyjemny odbiór muzyki, że ciężko oderwać się od słuchania. To przekaz analogowy, z piękną przestrzenią, wybrzmieniami tak naturalnymi, że ma się wrażenie przebywania w klubie na koncercie.

Obydwa wzmacniacze na 845 zagrały przepięknie z Arkadami 2,5. Cayin pokazał trochę lepszą przestrzeń i rozdzielczość, Unison natomiast jak się okazało, miał już wysłużone lampy 845. Po włożeniu tych nowych, już rozgrzanych z Cayina zaskoczył nas niebywałą dynamiką. W porównaniu tak do CS 845 jak i mojego CS’a 88A na 6550, Unison pociągnął utwory symfoniczne z bardzo dobrą dynamiką, czego zabrakło nam w poprzednikach. Natomiast znowu w pozostałym repertuarze CS 845 czarował detalem, analogiem, brzmieniem jak ja to określam 3D. Obydwa wzmacniacze prezentują to co najlepsze z lampy 845 i na obu mógłbym słuchać muzyki godzinami. Te wokale, ta fruwająca góra...

Dodatkowo poszły testy NOS'ów w tych wzmacniaczach. Unison grał na ecc83 RCA i ecc83 Philips Miniwatt. Wygrały RCA. Przy Miniwatach bas i środek zrobił się pełniejszy ale basu (być może ze względu na wielkość pomieszczenia) było ciut za dużo. Podobnie w CS-845, NOSy Sylvani 6F8G na podstawkach oraz szaraki 6SN7 RCA. Tu również wygrały RCA. Są szybsze od Sylvani, proporcja basu i środka dużo lepiej się nam wpasowała a góra dostała piękną analogową przestrzeń. Co nie oznacza, że w Sylvania gra źle, grała mocniej, pełniej. Bliżej temu co prezentowały Miniwatty w Unisonie.

Kolejny raz trzeba pochwalić w naszym klubie, dziecko Grzegorza jakim jest Arcada 2,5 ? Ta kolumna jeszcze mnie nie zawiodła a testów mniejszych lub większych trochę za nami. Barwa basu i jego mega różnicowanie, środek i te wokale, aksamitna i rozdzielcza góra z lampą 845 to poezja dla uszu. Przy lampie 845 zaczynam dosadniej odczuwać dyskomfort małego pokoju odsłuchowego. Czuć, że dźwięki latają na dużo większej przestrzeni i fajnie byłoby siedzieć jakieś 3m dalej.

Wrażenia przewspaniałe, Rafał pierwszy raz wniósł na 3piętro samodzielnie unisona pod wpływem emocji ? No i Brodkę też pochwalił a mi przybyła płyta Andreasa do kolekcji ? .

Dzięki chłopaki za wspólny dzień odsłuchów. Grzegorz @Studio16Hertz dziękuję za wypożyczenie wzmacniacza no i Arcady, @MrSalieri za jego transport, @plastik1989 za 3 piętro z Unisonem :D.

Kilka fotek średniej jakości ale ważne, że ze skarpetami:

 

2.jpg

IMG_5798.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał oczywiście większość odsłuchu przegadał ?

Dźwięk lampy 845 mnie zauroczył już po odsłuchu Cayina CS-845A u siebie.  U Łukasza było jeszcze lepiej. 

Spostrzeżenia jak zawsze podobne.

Dzięki za fajnie spotkanie i cenne doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
20 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Wrażenia przewspaniałe, Rafał pierwszy raz wniósł na 3piętro samodzielnie unisona pod wpływem emocji ? No i Brodkę też pochwalił a mi przybyła płyta Andreasa do kolekcji ? .

Jedno małe, aczkowiek bardzo ważne sprostowanie.

Owszem chwaliłem płytę Brodki, bo brzmiała całkiem przyjemnie póki Pani Brodka nie zaczęła śpiewać. Można więc uznać, że chwaliłem Brodkę za to, że NIE śpiewa ?

A co dźwigania Unisona - dużego wyboru nie miałem, sam nie chciał się wnieść. Ale co tam 40 kg wytargać, muszę mieć kondycję bo jak mnie audiokibole znajdą będę w formie. Po drugiej stronie Krakowa z Accuphase'y na klatę wyciskają - one też sporo ważą więc sam też muszę pakować?  

6 minut temu, MrSalieri napisał:

Rafał oczywiście większość odsłuchu przegadał ?

Przecież o to chodzi w odsłuchach. Zdjecie skarpetek i gadanie ?  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, plastik1989 napisał:

Jedno małe, aczkowiek bardzo ważne sprostowanie.

Owszem chwaliłem płytę Brodki, bo brzmiała całkiem przyjemnie póki Pani Brodka nie zaczęła śpiewać. Można więc uznać, że chwaliłem Brodkę za to, że NIE śpiewa ?

To niestety prawda, płyta MTV Unplugged jak już pisałem, ma fajną aranżację utworów i dość dobrą realizację do czasu pojawienia się wokalu, który albo został dograny w studio albo doklejony na końcu mixu w dość nieudolny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Ale co tam 40 kg wytargać, muszę mieć kondycję bo jak mnie audiokibole znajdą będę w formie. Po drugiej stronie Krakowa z Accuphase'y na klatę wyciskają - one też sporo ważą więc sam też muszę pakować?  

Weekend mi zrobiłeś tym wpisem, dziękuje XD, idę po chusteczki, muszę wytrzeć monitor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Sprzedaję moje Ethos Vertigo.

Stan idealny, produkcja 2015, pierwszy właściciel.
Fornir dąb naturalny, maskownice.
Dane techniczne: pasmo 27-30000Hz (-+3 dB), skuteczność 90 dB, impedancja: 4 Ohm.
Zakres wysokotonowy: Scan Speak Illuminator R3004 ("szpilka"), średniotonowy: Illuminator 18cm, niskotonowy: 2 x 22cm Revelator.
Zalecane do mocnego wzmacniacza tranzystorowego.

Może ktoś z klubowiczów miał by ochotę... ?

 

Ethos_Vertogo_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 11:11, h3x_Lukasz napisał:

Unison natomiast jak się okazało, miał już wysłużone lampy 845. Po włożeniu tych nowych, już rozgrzanych z Cayina zaskoczył nas niebywałą dynamiką.

Ustawiliście bias i sprawdziliście prądy? Czasem jest tak, że lampy pracują na innym nachyleniu charakterystyki oraz odmiennych parametrach i stąd wynika różnica. Niekiedy można "uwalić" nowe lampy więc warto wziąć miernik ?

21 godzin temu, tybero napisał:

Czołem,

Sprzedaję moje Ethos Vertigo.

Stan idealny, produkcja 2015, pierwszy właściciel.
Fornir dąb naturalny, maskownice.
Dane techniczne: pasmo 27-30000Hz (-+3 dB), skuteczność 90 dB, impedancja: 4 Ohm.
Zakres wysokotonowy: Scan Speak Illuminator R3004 ("szpilka"), średniotonowy: Illuminator 18cm, niskotonowy: 2 x 22cm Revelator.
Zalecane do mocnego wzmacniacza tranzystorowego.

Może ktoś z klubowiczów miał by ochotę... ?

 

Nawet nie wiedziałem, że taki model istnieje. Aż wstyd się przyznać. Piękne paczki do większych pomieszczeń i konkretnego wzmocnienia, jakie mają wymiary?

Widzę ścianę z bali to Tomek tb82 będzie wiedział coś na ten temat...

W dniu 1.05.2019 o 21:34, Silver_85 napisał:

Moje Minas Anory w końcu zaszczycone klasyką ? 

 

Widzę tu wpływ ostatniej wizyty :)))

Teraz czas na marsze czyli płyta, która gra tylko w najlepszych zestawach. 99% się na niej wykłada.

RR-85_Cover.jpg

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymon napisał:

Ustawiliście bias i sprawdziliście prądy? Czasem jest tak, że lampy pracują na innym nachyleniu charakterystyki oraz odmiennych parametrach i stąd wynika różnica. Niekiedy można "uwalić" nowe lampy więc warto wziąć miernik ?

Unison ma Auto Bias ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, h3x_Lukasz napisał:

Unison ma Auto Bias ?

Tylko pytanie jaki poziom prądów jest ustawiony przez producenta. Jeden z tej samej lampy uzyskuje 15W drugi 25W. To jest kwestia aplikacji. Rafał powinien coś wiedzieć bo rozkręcał ten wzmacniacz i pewnie sprawdzał działanie urządzenia. Sam wiesz, że używane sprzęty mogą być w różnym stanie technicznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MrSalieri napisał:

Mnie ten temat nurtuje bo różnica w dynamice była spora. 

Ciekaw jestem pomiaru realnej mocy wyjściowej obydwu wzmacniaczy. Szkoda, że nie było GMki, to dobry punkt wyjściowy jak o dynamice i Arcadach 2,5 mowa.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3 godziny temu, Szymon napisał:

Tylko pytanie jaki poziom prądów jest ustawiony przez producenta. Jeden z tej samej lampy uzyskuje 15W drugi 25W. To jest kwestia aplikacji. Rafał powinien coś wiedzieć bo rozkręcał ten wzmacniacz i pewnie sprawdzał działanie urządzenia. Sam wiesz, że używane sprzęty mogą być w różnym stanie technicznym.

 

Rozrysowałem wszystko, jak wrócę do domu to sprawdzę. Napięcie Anody 1000V to pamiętam, napięcie siatki z tego o pamiętam dokładne takie jak zaleca datasheet lampy 845 przy tym napięciu, nic tam konstruktora nowatorskiego nie wymyślał. Moc deklarowana to chyba 24W i z tego co na szybko przeliczyłem Ua i prąd płynący przez lampy, ta deklaracja wydaje się prawdziwa. 

Co do stanu technicznego masz rację, to stary sprzęt, musiałem odessać i przelutować każdy lut, bo było kilka lutów już niepewnych. Przy okazji pomierzyłem wszystkie kondensatory elektrolityczne, sporo z nich już nadgryzł ząb czasu, więc praktycznie wszystkie zmówiłem nowe (na szczęście te serie nadal są dostępne w handlu) i już od jakiegoś miesiąca gra na nowych elektrolitach. Napięcia z trafa pomierzyłem i wszytko się zgadza. Jeszcze tylko muszę ogarnąć głośną pracę trafa zasilającego i jego stan techniczny  nie pozostawia niczego do zarzutu.  

Porównanie do set42 wydaje się ciekawe, ale obecnie wszycy moi znajomi z małopolski pozmieniali już amplfiony gm70 na inne sprzęty. Zresztą kilka lat temu takiego unisona vs set42 słuchano w Krakowie, znam relację osób z tego odsłuchu, ale sam niestety tego nie słyszałem. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, plastik1989 napisał:

Zresztą kilka lat temu takiego unisona vs set42 słuchano w Krakowie, znam relację osób z tego odsłuchu, ale sam niestety tego nie słyszałem. 

Oj tam. Nie było Szymona na tym teście to wynik się nie liczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, plastik1989 napisał:

Przy okazji pomierzyłem wszystkie kondensatory elektrolityczne, sporo z nich już nadgryzł ząb czasu, więc praktycznie wszystkie zmówiłem nowe

Czy zmieniłeś metodę i przyrządy pomiarowe, czy jak poprzednim razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
18 minut temu, hi_aro napisał:

Czy zmieniłeś metodę i przyrządy pomiarowe, czy jak poprzednim razem...

Miernik tylko do pojemności uF.  Mój multimetr ma pomiar do chyba 200uF a potrzebowałem większe wartości mierzyć więc pożyczyłem od kolegi lepszy sprzęt.

 Ale chyba znaczenie ma to drugorzędne skoro i tak zmieniłem te kondensatory?

A miernik mi wystarczy taki który zgrubnie pomierzy, bo jak mam jakieś wątpliwości to je wymieniam po prostu. 

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, piorasz napisał:

Oj tam. Nie było Szymona na tym teście to wynik się nie liczy ?

Z pewnością był Piorasz i mnie zaprosi aby zaprezentować jak powinien grać prawdziwy hi end ?

 

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Porównanie do set42 wydaje się ciekawe, ale obecnie wszycy moi znajomi z małopolski pozmieniali już amplfiony gm70 na inne sprzęty. Zresztą kilka lat temu takiego unisona vs set42 słuchano w Krakowie, znam relację osób z tego odsłuchu, ale sam niestety tego nie słyszałem. 

Tak konkretnie to ilu ich było 2 czy 3? Śledzę trochę giełdę i nie widziałem tych wzmacniaczy z tego rejonu. Pewnie nikt ich nie chciał odkupić i poszły na recykling:))) Następnym razem niech się zgłoszą do mnie odkupię powyżej ceny złomu.

Znam relację tunera spod Warszawy, któremu LKS po tajnym tuningu zagrał lepiej niż dcs Vivaldi ale niestety sam tego nie słyszałem.

P.S. Obecnie tuninkuje Denafrips Terminator za drobne 11 000zł. Oczywiście schemat zmian jest tajny!

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, plastik1989 napisał:

 Ale chyba znaczenie ma to drugorzędne skoro i tak zmieniłem te kondensatory?

Skoro wybrałeś taką metodę, czyli wymiana na przysłowiową "pałę", to rzeczywiście nie ma znaczenia. 

Ale skoro piszesz tu, że sporo z nich nadgryzł "ząb czasu", to zachodzi pytanie na jakiej podstawie to wnosisz?. Twoja metoda pomiarowa nie jest rzadną uznawaną, jak już wcześniej ustaliliśmy. 

Ciekawi mnie również, jak poradzisz sobie z głośnym trafem, też ma takowe i jestem ciekaw rozwiązań. Wstępnie planuję próżniowe zalewanie lakierem, a Ty?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, McGyver napisał:

Jakie jest znaczenie

No właśnie, takie jak stosowane pomiary. 

3 minuty temu, Szymon napisał:

Najlepiej zalać smołą na gorąco, w razie braku możliwości lepikiem na zimno

@Szymon1 pomierzyłeś to jakoś miarodajnie?

 

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, hi_aro napisał:

pomierzyłeś to jakoś miarodajnie?

przeciez sobie z Ciebie jaja robi ?

chcesz prof lakier to szelak i wypalic w piecu

a jesli chcesz na próbe to rozpuść w toluenie styropian ile sie rozpuści zalej trafo osusz i tak kilka razy . jesli drgania będa się zmiejszac to na koniec zalej w pojemniku zywica epoksydową poruszając kikakrotnie trafem i powinno byc dobrze

ewentualnie napisz do daris666 by Cie skontaktował z Pawłem a ten zrobi Ci chyba  najlepiej

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
15 minut temu, hi_aro napisał:

Twoja metoda pomiarowa nie jest rzadną uznawaną, jak już wcześniej ustaliliśmy. 

Ty tak ustaliłeś. Producenci mierników twierdzą inaczej. Bardziej ufam im niż Tobie.  

---------------------------------

Odnowiono bany w klubie, które po aktualizacji znów zniknęły. 

25 minut temu, Szymon napisał:

Tak konkretnie to ilu ich było 2 czy 3? Śledzę trochę giełdę i nie widziałem tych wzmacniaczy z tego rejonu.

Bardzo dobrze znasz tą osobę, ale z tego co wiem obecnie nie pałacie do siebie zbytnio wzajemną sympatią. 

 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, plastik1989 napisał:

Producenci mierników twierdzą inaczej.

jesli mierzysz pojemnośc konda miernikiem to powinien on mieć wyższa niz znamionowa

nawet jesli kond wydaje sie ok warto go uformować

nowy też

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, h3x_Lukasz napisał:

 


Za to Ty się nic nie cenisz. Żegnałeś sie sam z tym klubem z pięć razy a z forum jakieś trzydzieści za mojej rocznej kadencji.

 

Prawda jest taka, że Piorasz bez 16hz żyć nie może, tylko wstydzi się do tego przyznać  :)))

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za to Ty się nic nie cenisz. Żegnałeś sie sam z tym klubem z pięć razy a z forum jakieś trzydzieści za mojej rocznej kadencji.

Zupełnie nie widzę związku z powyższym.
Prawda jest taka, że Piorasz bez 16hz żyć nie może, tylko wstydzi się do tego przyznać  :)))

Nie. Prawda jest taka, że bez Ciebie trudno mi żyć :)  

 

 

 

Żegnałeś sie sam z tym klubem z pięć razy a z forum jakieś trzydzieści za mojej rocznej kadencji.

 

Nie miałem okazji Cię poznać osobiście to raz. Po drugie nie sądzisz, że jesteś zbyt młodym stażem uczestnikiem tego forum abyś sięgał po tak daleko idące wnioski? (zresztą daleko im od prawdy). Proponuję więc trochę dystansu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.