Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie byłoby zrobić takie porównanie w jednych warunkach, bo faktycznie system systemowi nierówny. Niemniej jednak, śmiem twierdzić, że akurat tutaj mam rację :) Reponse 2S za to zaczarują średnicą, tego spodziewałbym się w bezpośrednim porównaniu,

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, Kupiłem właśnie Proaci Response D2. Grają z Denonem pma-2020AE. Jakie kable głośnikowe polecilibyście do tych kolumn? Zauważyłem, że te kolumny lepiej grają w bi-ampingu (bi-wiringu) - tak mam teraz podłączone na Chord Odyssey 2 (góra) i Ultralink MTP-12(dół). Chciałbym pozostać przy bi-ampingu bądź bi-wiringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, można by ciekawie ukształtować sobie dźwięk biwiringiem lub biampingiem. To jednak zwiększa koszty. Na pewno zastąpienie oryginalnych zworek dobrymi - znowu, używam tutaj Nordosta Norse - poprawia sytuację. Jeżeli ma się ograniczone zasoby, wg mnie jednak zainwestować w jeden dobry wzmacniacz, jeden porządny kabel głośnikowy i dokupić właśnie sesnsowne zworki, kierując nimi sygnał w stronę głośnika wysokotonowego.

 

Do biwiringu świetny mógłby być Audioquest Redwood, ale to już bardzo drogi kabel, a używek nie widać raczej. Mój znajomy ma nim podpięte swoje ProAki D48R.

 

Patrząc subiektywnie na to, jaki masz wzmacniacz, zacząłbym od posłuchania czegoś jeszcze lepszego, subtelniejszego ale z podobnym wykopem. Może to rozwiązałoby kwestie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.mundorf.com.pl/mundorf-sgw110w-przewod-zloto-srebro-w-izolacji-1-00mm-1-metr-p-347.html

Jeden z najlepszych patentów na zwory. Chyba lepiej wydać niecałe 200 zł za metr Mundka niż wywalić kilka tysięcy na kable w systemie połączeń bi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, można by ciekawie ukształtować sobie dźwięk biwiringiem lub biampingiem. To jednak zwiększa koszty. Na pewno zastąpienie oryginalnych zworek dobrymi - znowu, używam tutaj Nordosta Norse - poprawia sytuację. Jeżeli ma się ograniczone zasoby, wg mnie jednak zainwestować w jeden dobry wzmacniacz, jeden porządny kabel głośnikowy i dokupić właśnie sesnsowne zworki, kierując nimi sygnał w stronę głośnika wysokotonowego.

 

Do biwiringu świetny mógłby być Audioquest Redwood, ale to już bardzo drogi kabel, a używek nie widać raczej. Mój znajomy ma nim podpięte swoje ProAki D48R.

 

Patrząc subiektywnie na to, jaki masz wzmacniacz, zacząłbym od posłuchania czegoś jeszcze lepszego, subtelniejszego ale z podobnym wykopem. Może to rozwiązałoby kwestie kabli.

No właśnie, tylko jakiego wzmaka posłuchać zamiast Denona - ja właśnie bardzo lubię ten wykop w PMA2020ae , słuchałem wielu wzmacniaczy w zbliżonej cenie i wybrałem Denona.

Wpiąłem właśnie Oyaide Explorer 2.0 na bas - znacznie lepszy od Ultalinka - nie wycina basu, fajny rytm i niezła kontrola. Muszę go jeszcze na górze pasma przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

40 tysięcy zł to nie jest absurdalna cena, choć brzmi wciąż dużo, jak za dwie paczki bez kopułki na średnicy. Jestem jednak pewien, że ten nowy Kevlar z korektorem fazy robi swoje i nadrabia brak 2” stożka na średnicy na tyle, na ile to możliwe, w stosunku do K6.

 

Wierzę, że K3 będą zauważalnie lepsze od D48R, a co do ceny - trzeba się targować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poukładany, w sensie zwarty i równy? Mam salon 20mkw, z małym otwarciem na kuchnię, obecnie gram na D2 i uważam, że one naprawdę dają radę, ale jezeli mierzysz wyżej, to sprawdź podłogówki z tej samej rodziny Response, D30.

 

Zwarty i równy :) Ja mam aneks i pokój też otwarty ale wzbudza mi się bas za bardzo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,a może i dwa.

Czym różni się brzmienie kefów od Proaka?

Tu liniowe granie i tam. Kefy mają obniżone brzmienie, dociążone, nie czaruje brzmieniem, nie słodzi.

Myślę o modelu Proac 140.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF dobra marka. Trzeba posłuchać i porównać.

 

Response D2 dają zaskakująco solidny bas, naprawdę nisko schodzący i co ważniejsze, nie mają z problemu z jego kontrolą, przy założeniu odpowiedniego wzmacniacza w torze. Uważam, na podstawie empirycznych odsłuchów, że w nie za dużych pomieszczeniach jakością basu ogółem (nie mylić z samym wolumenem jego, bo tutaj może być inaczej) mogą wygrać z D18/D20R, w których coś dziwnego się dzieje z pewnym podzakresie i jakby lekko się wzbudzało. Dopiero Response D30 przebija D2 na tyle, aby się skusić. Tylko ta cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.