Skocz do zawartości
IGNORED

klon Accuphase P360 , P500 lub P700


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem zdjęcie spodu płytki z slotem na pre jest tam opis R-sub L-sub chyba to dotyczy filtru subsonic. ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do masy bez tego suscoś . Zrobie zasilacz na tran.Stabilizowany .A reszta to standard Aby tylko przewody niebyły za długie od płytki do płytki >trzeba by to dać na tylnej ścianie a płytkę zrobić tak żeby gniazda rca były lutowane do płytki Co nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to też są wejścia, ale cgyba w przeciwfazie do LI,RI.

W takim razie desymatryzacja musi odbywać się wsześniej i sygnał idzie niesymetrycznie. Bo nie sądze by połowa sygnału szła tylko przez filtr. Ciekawe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do złącz z płytki przedwzmacniacza, lepiej niech idzie kabelkami jak w orginale do płytki końcówki mocy. Bo każdy będzie miał inną obudowę inaczej je umiejscowi. Chyba, że chodzi o co innego.

Potencjometr głośności oczywiście przed przedwzmacniaczem, bo siłą rzeczy "preamplifier out" służy zawsze do podłączenia dodatkowej zewnętrznej koncówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry tak, tobie przecież chodzi o RCA (czincz). :-)

 

Sory, za zamieszanie.

Można od razu zrobić pod dwie pary gniazd - wystarczy i bardzo praktyczne oraz proste. (styki lub dużo lepjej małe, tanie przekażnikczki. Jest przecież tego sporo. Bo do podwójnych czy czterech pojedyńczych nie trzeba żadej logiki sterowania - tylko dowolny przełącznik), chyba że to pokomplikuje płytkę.

Ale naprawdę będzie praktycznie. Przełaczniki obrotowe się złużywają i trzeba prawdzić tujejki aż na przedni panel, to odpada. Bo (pomijając potka) w tor audio nie będziemy przecież już wrzucać żadnych układów.

 

Co o tym myślisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super projekt. Moje gratulacje dla twórcy i pomagających.

 

Jeśli już pchać przekaźniki to można i więcej. Logika nie jest aż tak skomplikowana, czy by to miał być jakiś licznik, czy kontroler. Może od razu wsadzić kontroler, analogowego potka z silnikiem i będzie full integra z wygodnym zdalnym sterowaniem. Mogę w tym pomódz, bo w kontrolerach trochę siedzę.

 

Osobiście jak projekt dojdzie do skutku piszę się na parę płytek końcówek i na parowane tranzystorki. Potrzebuję 4 komplety do biampingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak to zrobić z gniazdami RCA czy bez ,czy z potencjometrem czy bez .Najlepiej jak zrobię sam preamp a resztę każdy sam zadecyduje jak chce budować. Jak to wszystko się zegra to najmniejszy problem ze selektorem wej. Głośnością nawet z pilota/ .Zaczynamy za dużo kombinować nawet płytek nie mamy.Te oszołomy z merkaru nawet nie potrafią otworzyć pliku który im przesłałem Rano wysyłam do prototype Tam mam pewne że zrobią na czas ,bo nie mogę się doczekać dwóch kanałów.Wy na pewno też .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może faktycznie zrobimy projekt samej, orginalnej płytki przedwzmacniacza jak na zdjęciu. Nie ma co wydziwiać. Tomek0104 ma rację.

 

Ale osobną, małą wejściową pod RCA na przekażnikach (cztery wejścia to będzie w sam raz) z potencjometrem głośności no i logiką możemy zorbić dodtkowo.

O ile spodka się to z aprobatą z waszej strony.

W przeciwnym wypadku sami coś grzebiemy na własną rękę.

Jednak wówczas otrzymamy gotowiec - kompletny kilkuwejśćiowy wzmacniacz ze wszystkimi modułami.

 

Jak sadzicie ?

Aby było prosto i bez zamieszania można logikę zrobić na bramkach.

Prosto i skutecznie. Jak wróce do domu, to poszukam tego schematu.

Przełączanie wejść z sygnalizacją wejścia, zintegrowanym prostym zasilaczem podepniemy dodatkowe małe trafko.

Wyprowadzenia tylko na switche i diody led, na przednim panelu według naszej woli, żadnych zakłóceń od procka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nick30

>żółwik

 

Sterowanie można zrobić na małej atmedze np. ATMEGA8 , rozwiąże to sprawę zdalnego sterowania potkiem i wejściami a scalak i tak tylko jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiki jeszcze nie robiłem. Takiego zaawansowanego projektu też nie.

Ale wszystko brzmi tak, że zaczynam grzać lutownicę:))

Jeszcze tutaj link do w miarę tanich tranów.

Może dałoby się nakłonić gościa do sparowania.

Wiem, że Hong Kong, ale sądzę, że w Polsce prawdopodobieństwo kupienia oryginałów jest marna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, procek fajny tylko znowu komplikacje moim zdaniem i wzrost kosztów.

Mi chodzi jak inni też tak samo uważają o prosty, elektroniczny wybór źródła.

Zdalne sterownie można sobie zrobić zupełnie samemu.

 

Mogą zacząć się problemy z zakupem potencjometra z silnikiem i jeszcze jego koszty (apls polecany).

Po drugie zakup procka, zmiana zasilania, komplikacja znowu płytki, później pisanie programu i odsyłanie do zaprogramowania, potem znowu zwrot tych scalaków itd znając z doświatczenia. Do tego jeszcze właściwy projekt.

Poza tym procek sieje w MHz i nie powiecie że nie, bo robiłem właśnie badania napopurarnym 89c4051 na politechnice poznańskiej. Wiem, że to nie problem, ale trzeba go dobrze odseparować jeśli mówimy o sprzęcie tej klasy.

Trzeba by to właściwie poprowadzić. Ale mniejsza z tym.

 

Mi chodziło głównie o prosty i sprawdzony układ, a bardziej rozbudowane zdalne sterowanie, to już we własnym zakresie.

Dodatkowo w razie niepowodzenia my wymieniamy scalak (płytki są sprawdzone) na nowy (cena naprawdę 1-2 zł) i bez problemów pracuje latami i nic się nie skomplikuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O la la

procek, programowanie, dwie wysyłki tam i z powrotem, etc...

 

bez sensu to komplikowanie. zrobić najprostszy układ do selektora jak radzi żółwik i gut.

Jak zaczniemy bawić się w sterowanie to dużo osób bez doświadczenia naprzykład ja odpadnie na starcie.

Moim zdaniem nie trzeba od razu projektować wszystko na raz bo to znacznie skomplikuje projekt i wydłuży czas.

 

Jak projekt okaże się świetny to na bank będzie kilka edycyj PCB jak chociaż by z KRELLem.

 

I może w drugiej edycji jak będzie taka potrzeba niech ktoś z profesjonalistów zaprojektuje PCB uwzględniając sterowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się od niedawna temu niezwykle ciekawemu projektowi, i też sądze podobnie.

Ludzie już bez cyrków.

Zróbmy sobie podstawowy selketor elektroniczny jak radzi żółwik i co najważnesze inni też reflektują oraz uzyskał przychylność od samego tomeka0104.

 

A nie zabawy - wysyłki, programowania, ktoś nie zna sie na sterowniu, komplikacje coś mu padnie i dupa zimna.

Niepwene zmiany i niewiem jakie sterowania, potem znowu któś wymyśli a może do wskaźników na zapas.

 

Rówież pozostamy już przy podonej propozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regulacji głośności mam coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ten strach przed prockiem. Mega8 kosztuje 7zł, stk200 15zł i nic wicej nie trzeba. Nie trzeba też wysyłać i odsyłać uc, bo starczy, że jeden kupi większą ilość, zaprogramuje i roześle.

 

Poza tym procesory sieją, to fakt, ale jak zroić sterownik z osobnym trafkiem,sygnał pójdzie przez przekaźniki więc mamy całkowitą separację gawaniczną. W efekcie taki układ jest prostrzy niż logiczny, kosztuje podobnie i ma o wiele większe możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tomek, po co te dodatkowe komplikacje i podnoszenie kosztów.

Przecież każdy może kupić w dowolnej chwili układ który podałeś i zastosować w razie potrzeby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wstępnie ustalić ile płytek będziecie potrzebować. Cena to po ok160zł za parę Moje płytki wzięli na testy ,Wiec niedługo je wam pokaże. Napiszcie orientacyjnie ile kto chce to przy zbiorowym zamówieniu będzie trochę taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 160 zł za parę płytek pod końcówki mocy to jest dosyć drogo. Przecież te płytki są jednostronne, bez metalizacji. Para płytek do Ugody w pierwszym zamówieniu wychodziła jakieś 80 zł, a są dwustronne i metalizowane o podobnej powierzchni. Nie żebym wybrzydzał, ale skontaktuj się Tomku z jar1 i spytaj się gdzie robił płytki, bo ta cena wydaje mi się zbójecka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.