Skocz do zawartości
IGNORED

Na jakim sprzęcie sie zawiedliście?


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę mało pozytywny wątek, ale myślę, że w sumie potrzebny.

Na jakim sprzęcie, mimo dobrej reklamy, rekomendacji, legendy się zawiedliście?

Pojawił się jeden nowy klocek w domu, drżenie rąk - włączacie a tu...a tu nie jest dobrze:-( Głowa pod kran, w końcu nie może być tak źle - przecież to legenda, może mnie się tylko wydaje, że coś nie gra, ale mija dzień, drugi, a dźwięk uwiera jak kamień w bucie na pielgrzymce.

Po jakimś czasie bezbolesne rozstanie (przeważnie z małym deficytem w kieszeni) i szukanie dalej lub "back to the roots":-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony - budżetowe cedeki Yamahy - porażka dźwiękowa.

Inna sprawa, że to żadne legendarne, cenione sprzęty, ale słowo Yamaha może wielu neofitów audio wprowadzić w błąd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Parasound CDP 1000 ze względu na konstrukcję przede wszystkim, bo jakoś to tam grało, ale metalowy blok przyklejiny do spodu obudowy, w tej klasie sprzętu to porażka.

Ze wzmacniaczy to Accuphase E-206. Granie bez polotu, bez życia co nie znaczy liniowe ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 1500R, Denon POA-2200, Sharp SX8800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wzmacniacz Yamaha S2000 - grało toto fatalnie. Może powodem był odsłuch między wzmacniaczami Musical Fidelity a Krellem? Nie wiem, i chyba już nie chcę wiedzieć. Na szczęście było gdzie posłuchać i na szczęście nie kupiłem.

 

2. Wzmacniacz Marantz PM8003 - tego kupiłem w ciemno bo nie było innego wyjścia. To był chyba jeden z pierwszych egzemplarzy, które trafiły do Polski. Delikatnie mówiąc, nie podobało mi się takie granie. Na szczęście udało się szybko sprzedać z w miarę akceptowalną stratą.

 

3. Kabel głośnikowy AudioQuest Type8 - tanio kupiłem (używany), tanio sprzedałem. Po drugiej transakcji byłem zadowolony zdecydowanie bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Zestaw Harmana HK670 / HD750 - kiedyś wychwalany pod niebiosa, w rzeczywistości chodząca (nigdy się nie zepsuł) przeciętność, do tej pory żałuję, że moim pierwszym zestawem nie był Creek czy nawet Rotel.

 

CEC TL51Z Mk. II - nuda panie... sloooow :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej kolega :-) Tyle że to były miniaturowe kolumienki (7cm wysokości) :-))i dwudrożne myślałem, a to był tylko odlew z plastiku :-)Ja naprawdę myślałem wtedy że to dobrze zagra z walkmana :-)))))

 

A tak normalnie już na dorosło to marantz PM-80 - cyfralizacja, bez duszy, jałowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado Prestige Gold - niby mocno selekcjonowane, nawet używane trzymają dość wysoką cenę, bardzo pozytywne opinie - szczególnie do rocka. Cieszyłem się jak już sprzedałem tą wkładkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Grado Gold. Dobra wkładka, lepsza IMHO od Clearaudio Aurum Classic Wood. Ostatecznie wymieniłem ją na Denona, a obecnie nie słucham analogu z powodu braku warunków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K-701

Od ponad roku "wygrzewają się" podłączone non stop do wzmacniacza, a ja ciągle się zastanawiam czy aby na pewno są sprawne (kupione nówki w zaklejonym fabrycznie kartonie) bo basu jak nie było tak nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie wzmaki sony na końcówkach stk, dużo hałasu i nic wiecej. Yamaha A500, zrobiony niczego sobie ale dzwięk kicha. Kupiony kiedyś za 100zł, sprzedany za 300zł na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz :-), 18 Maj 2010, 01:17

 

>B&O, poczawszy od nowego 4004, pozniej jakis amplituner, poczatek lat 80. VW,

>81GOLF,83GTI,86GTI,95(VR6), wszystkie kupione nowe i beznadziejne.

 

Jak byly tak beznadzieje to czemu kupywales kolejne egzemplaze? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Panie ! Bo coś słabe może być, ale zestaw gra. Czasami lepiej słabsze a pasujące, niż dobre i niet. Synergia się liczy.......... i ja jej wciąż szukam ;-)))

 

Zawiodłem się na.......słuchawkach. Miało być tak pięknie, ale jestem za stary albo co? Wolę kolumny i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.