Skocz do zawartości
IGNORED

recenzje prasy audiofilskiej


troy

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas żadne z czasopism nie zdecydowało się na powazne potraktowanie "ruchu" DIY (jesli nie liczyć nieśmiałego i niezbyt fachowego przebąkiwania o tuningu). W moim odczuciu temat ten był pomijany, przemilczany jako niewygodny, niezręczny, co nie wpływało dodatnio na postrzeganie "niezależności" owych czasopism. Zatem, czy znajdzie się miejsce na w miarę regularnie ukazujacy się kącik DIY, choćby jednostronicowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to kupie, moze byc ciekawe

Ty jozwa miales chyba szanse zablysnac jako redaktor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki troszkę inny kierunek niż wydawany kiedyś Hi-End, którego kupiłem chyba ze trzy numery po czym zniknął. Tam jednak cena była skalkulowana inaczej.

Jeśli to byłby nowy magazyn i pojawiłoby się coś niecoś z tematyki DIY, oraz np. informacje o najbardziej udanych zestawieniach sprzętu, a także recenzje niezależnych audiofili to pewnie z ciekawości zakupiłbym kilka numerków.

Niezależność mogłaby polegać na zorganizowaniu odsłuchu i zaproszeniu na niego kilku osób z zewnątrz, które mogłyby zamieścić swoje recenzje obok siebie. Podobną formułę dwóch recenzji przyjęło kiedyś hifi i ze zdaniem jednego z dwóch panów tam piszących zgadzałem się po własnych odsłuchach w 90%.

Faktem było, że dość ostro obeszli się w recenzjach z wieloma klockami, ale o to chodzi - jeśli taka jest prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver - DIY - znajdzie swoje miejsce jeśli znajdzie się projekt (łącznie ze schematem itp),

nakład - na tyle niski aby nikomu nie wchodzić w drogę,

a i zapomniał bym o konkursie z nagrodami oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

jak dla mnie bomba. Stereo rulez. Oprócz testów poszczególnych klocków w chwili obecnej brakuje testów gotowych zestawów, przykładowo w przedziałach do 3,5,8,12kzł. Wiem że najniższy przedział to praktycznie hardcore i aby cokolwiek sensownego słożyć trzeba się mocno nagimnastykować, ale.... od czegoś biedny student, czy zbuntowany nastolatek musi zacząć.

Oczywiścię kącik DYI gorąco popieram pod warunkiem prezentacji gotowych i działających urządzeń wraz z dokładnym kosztorysem i schematami. Przy okazji widze tu szansę na pozyskanie środków z reklamy polecanych przez czytelników stolarni, ślusarni i innych zakładów oferujących usługi dla audiodłubaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Przy okazji widze tu szansę na pozyskanie środków z reklamy polecanych przez czytelników stolarni, ślusarni i innych zakładów oferujących usługi dla audiodłubaczy.

 

Trochę od stereo byśmy odeszli. DIY jak najbardziej ale pozostawiając kwestie "zrób to sam" gdzieś z boku (schemat, elementy jak najbardziej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie i sa dla mnie wiarygodne eksperymenta z porownywaniami na slepo: z przyjemnoscia przeczytalem stosowny artykul w Audio n/t transportow czy w A/V n/t budzetowych CD/DVD.

 

Bardzo mi brakuje porad n/t akustyki pomieszczenia, szczegolnie popartych czyms wiecej niz natchnione analizy odsluchowe.

 

Prosze nie konkurowac z Hi-Fi i Muzyka z Rozgaleznika. Bede ich czytal dalej z innych powodow, ale na nowa pozycje w tym stylu nie mam ochoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie !

A skoro magazyn niezależny od dystrybutorów , to może wreszcie pojawią się w prasie testy używanych klocków , ich porównania z propozycjami nowych , w zbliżonej cenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formuła i poziom starego (czarno-białego) Magazynu HiFi, rozwinięta o małe DIY + systematyczne ukazywanie się (!!!).

Mało konkretnie, ale stary Magazyn HiFi to dobra "ściąga" i co miesiąc te 7 zł, ze świnki-skarbonki, jakoś wyciągnę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Magazyn - a będziecie na Audio Show? Jeśli tak to może się ujawnicie na Lukarowym spotkaniu w sobotę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Cele nader szczytne, stary magazynio to było to. Taka "podziemna" gazeta audiofila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważnie z ocenami (w HFiM jakby zrobili się odważniejsi, zauważyliście?). I recenzowac nie to co wszyscy - obecnie Audio Klan jest wszędzie, zwłaszcza B&W i ich diamentowe cuda, a to co ciekawe i dostępne. Hi-end i low-end na marginesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ! Jednak nowy magazyn. Ale jak to się dziwnie plecie, upada MHF za 20+ zl, pojawia sie Magazyn Audio z 7 zl ? Jak to mozliwe ? Bez reklam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten Magazyn Audio będzie taki, jak pierwsze numery Magazynu Hi-Fi to będzie dobrze - ja własnie od niego zacząłem przygodę z polską prasą audiofilską ( pomijam Audio - Video :) ).

Nawet mi list wydrukowali już w drugim numerze :))

Ogólnie M-H-F był najmniej zależny od komercji - a dwie, nawet trzy różne opisy tego samego klocka czytało się z wypiekami na twarzy ( kiedy to było.....).

Pozdr. i życzę powodzenia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.