Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie,

 

Przepraszam, miałem wrzucić i jakoś uleciało pamięci.., dopiero powiadomienie zuka przypomniało.

Z rańca Was tu zaatakuję "kakadu".

To było nagranie "spotkania". Pewnie dziś na nikim nie zrobi wrażenia.Materiał muzyczny, chyba nic szczególnego, ale śmiechu było po pachy!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ps.Palton, brakuje tych spotkań, cisza i zgłupieć można.

 

Dzięki za pamieć:)

Owszem, wielkiej muzyki tu nie ma, ale żeby zaraz śmiać się...

Są dni, że słucham Pieśni Patriotycznych czy Chóru Aleksandrowa, albo jeszcze "gorszych" rzeczy. Cóż, że to nie audiofilskie.

Ze swej strony "do wyluzowania" polecam utwór Constellation Starburst z albumu Percussion Fantasia - All Star Percussion Ensemble. Na melodię "były sobie świnki trzy..." Ale też niezła rzecz do oceny dynamiki, przejrzystości i dokładności systemu.

 

Niestety, nie mogę zdobyć tej płytki:( Zdaje się, że nawet nie ma szans darmowo jej przesłuchać na PC...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co za kraj:(

 

Sorry za off-top.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Owszem, wielkiej muzyki tu nie ma, ale żeby zaraz śmiać się..."

 

Zukzukzuk,

 

Co by nie zaśmiecać wątku, dodam tylko, że utwór był rodzajem katalizatora do "solówki" Robcia.

Kto był wie, kto nie był się nie dowie, bo to były jajca nie do powtórzenia:)i przeniesienia na papier.To po prostu trzeba było widzieć:)

 

.., a ja sobie dziś wróciłem do tego pana;

 

Pozdrowienia dla Kujawiaków,:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Użytkownicy+

Nie miałem ostatnio czasu, więc nadrabiam zaległości. Sporo odsłuchów mieliśmy w ostatnim czasie, bawiliśmy się kilkoma fajnymi urządzeniami, jednak jak zwykle, najwięcej frajdy niosły ze sobą spotkania .

W trakcie wystawy AS miałem okazję posłuchać systemu Marka Dyby (pal55), dzięki za zaproszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-24402-0-46305000-1395617073_thumb.jpgpost-24402-0-85676900-1395617091_thumb.jpg

 

Ponieważ nie mam ostatnio możliwości organizacji odsłuchów, chłopacy przejęli pałeczkę. "Trochę" podziękowań się należy, pewnie i tak wszystkich nie wymienię.

 

Już jakiś czas temu spotkaliśmy się w czwórkę w Poznaniu, tak więc ślę tradycyjnie słowa podziękowań w stronę Przemka, który nas jak zwykle wspaniale ugościł. Dzięki też Maćkowi (Piano), za przybycie.post-24402-0-50910600-1395617118_thumb.jpgpost-24402-0-62578500-1395617177_thumb.jpgpost-24402-0-87542900-1395617224_thumb.jpg

 

Wiele spotkań odbyło się u Sławka, więc również pięknie dziękuję. Marek, Krzysiek i Witek (Wittold), również dzięki za organizacje spotkań. Piotrek1, dzięki za przybycie. Paweł (nookie736) i Wiesław (bazodrut), zawitali do nas wczoraj, co też mnie cieszy.

post-24402-0-46292900-1395617340_thumb.jpgpost-24402-0-43612100-1395619061_thumb.jpg

Jeśli chodzi o sprzęt, to męczyliśmy końcówkę mocy Wells Audio Innamorata, Octavę 110, Diapason Astera, wzmacniacz i dac Piotra1, gramofon VPI Przemka, sporo drutów (w tym bazodruty i sevenrods-y), nowe podstawki antywibracyjne bazodruta i itd.

 

Pewnie chłopaki napiszą kilka słów o dźwięku, później też coś klepnę.

post-24402-0-11539000-1395618060_thumb.jpg

post-24402-0-44922400-1395618107_thumb.jpg

post-24402-0-91653900-1395619017_thumb.jpg

post-24402-0-02973600-1395619047_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba idzie wiosna, bo wątek jakby trochę odżył;-)

Faktycznie słuchaliśmy kilku pięknych urządzeń, jak wrócę do domu, to też wrzucę parę zdjątek....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałbym aby ten wątek był bardziej aktywny i cieszę się jak coś się dzieję

w marcu nie dam rady ale w kwietniu zorganizuję ciekawe spotkanie....

Harbeth m30.1 vs Harbeth SHL5 vs Dynaudio S25se....do tego trzy wzmacniacze

Accuphase, Leben, Jadis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane wcześniej zdjęcia, sorki za jakość - zez telefona one som;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-11828-0-08242300-1395697566_thumb.jpgpost-11828-0-92466000-1395697607_thumb.jpgpost-11828-0-98676100-1395697669_thumb.jpgpost-11828-0-93197100-1395697709_thumb.jpgpost-11828-0-95403400-1395697817_thumb.jpgpost-11828-0-35669700-1395697868_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oceny brzmienia, trudno jednoznacznie wyrokować.

Na mnie po raz kolejny b. dobre wrażenie robi Octave, chociaż końcówka 290 była znacznie lepsza.

Monitory Diapasona (udające dźwiękiem podłogówki;-) są jednymi z najpiękniejszych kolumn z jakimi miałem styczność, chociaż parę rzeczy można by dopracować - frezy pod wysokotonowe i sposób ustawienia kolumn na firmowych podstawkach - do satysfakcjonującej stabilności daleko... Jednak są b. przejrzyste, w każdej konfiguracji grają inaczej, posiadają wiele zalet, a nie mają ewidentnych wad. Warte grzechu, chociaż wymagające znalezienia optymalnego towarzystwa.

To tak na szybko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Palton, napisz obszerniej o tych monitorach.... przede wszystkim jak grają z Octave

 

Po ostatnim odsłuchu mam problem, bo ewidentnie kolumny nie wpasowały się w pomieszczenie. Oprę więc swoją opinię na poprzednich odsłuchach u Witka (pomieszczenie ~30m2) i Krzyśka (~19m2). Kolumny polubiły się z Octavą, która ma kapitalny bas. Różne podpięte elementy elektroniki, pokazały podobne cechy kolumn - duży dźwięk, z lekkim naciskiem na niższe składowe i bardzo czytelną średnicę pasma, rozdzielcze, ale delikatnie wycofane wysokie tony. Dość dziwne połączenie potęgi brzmienia (jak na monitor, duży dźwięk) i dużej czytelności (poza najniższym basem). Przyzwyczaiłem się, że jeśli kolumna gra szybko, to przeważnie jest odchudzona, jeśli gra dużym i pełnym dźwiękiem, to rozmazuje kontury, a tu nic z tych rzeczy. Duża sprawa. Połączenie ognia z wodą. Rozmach jak z dużej kolumny (w monitorach, to coś podobnego do dynek), jednak o wiele szybsze. Zacierałem ręce na porównanie u Sławka z jego C3 i moimi kulkami. Walczyliśmy z ustawieniem, doborem pozostałych elementów, jednak poddaliśmy się. Może jeszcze raz spróbujemy, trzeba by inaczej rozmieścić ustroje. Czuć było, że pomieszczenie gryzie się z kolumnami. Wcześniejsze porównania w innych pomieszczeniach, pokazywały (tak jak wyżej pisałem) lekkie wycofanie góry, a tutaj odwrotnie, wręcz odchudzenie i rozjaśnienie. Sądzę, że to przekłamanie, pomieszczenie zrobione pod dynie nie było gościnne dla Diapasonów.

 

Ogólne wyrafinowanie naprawdę duże, do tego zaskakujący atak na średnicy. Dobrze zestawiać z szybkimi wzmacniaczami ze względu na większą ilość dołu.

 

Dodam jeszcze kilka zdjęć, poniżej wzmacniacz Piotra1:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-24402-0-66541000-1395773418_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Panowie wybaczcie że wtrącam, ale nie które rzeczy warte uwagi (Octave) na załączonych zdjęciach wstawione są do szafki jak podejrzewam dość prymitywnej. Prymitywnej w kontekście częstych Waszych wypowiedzi o zbawiennym wpływie różnego rodzaju poprawiaczy, ulepszaczy i czego tam jeszcze nie wymienić, a co ma wpływ na dźwięk. Więc jak to jest. Kiedy testujecie całe systemy, to szafki, absorbery, podstawki, nakładki i inne duperele nie mają znaczenia by oceniać wartości soniczne poszczególnych rzeczy ??

 

Mam nadzieję na merytoryczną odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Zastanawiające.

Diapason podobno znakomicie współpracują z lampowymi wzmacniaczami Mastersound-a.

Zresztą w takim zestawieniu są często prezentowane na wystawach.

Octava to lampa i było z nią dobrze, jednak gra nietypowo dla tej technologii, z dużą kontrolą. Trzeba też dodać, że (przynajmniej na firmowych lampach) nie ma docieplenia w średnicy, ba może nawet jest odrobinę po chłodniejszej stronie. Sądzę, że doborem lamp i ewentualnym upgrade poprzez zewnętrzny (lepszy) zasilacz (firma ma dwa modele w ofercie), można wiele zyskać. Gdy miałem kiedyś wyższy dzielony model pre i końcówkę), do był w komplecie przysłany przez dystrybutora taki zasilacz. Rozum podpowiada, że powinien się najbardziej zmienić bas i dynamika, a jednak usłyszałem, że całość zyskuje na wyrafinowaniu. Problem tylko taki, że te zewnętrzne zasilacze, kosztują nie mało... Tańszy 4 000zł, a wyższy model z większą baterią kondensatorów, dyszkę. Sama octava nie jest tania - 26 000zł, więc pewnie dołożenie 4-ech tysi już tak nie zaboli. Jednak muszę powiedzieć, że to co usłyszałem z tego wzmacniacza, naprawdę mi się podobało. Wprawdzie usłyszałem słowa Przemka, że nic szczególnego w niej nie ma, jednak porównanie odbywało się z dużo droższymi urządzeniami, na zwykłych lampach i bez wspomnianych zasilaczy. Nawet w pełnym wypasie, nadal byłby to najtańszy wzmacniacz tego wieczoru.

 

Co do innych lam, to jednak obawiam się o bas, który dość mocno jest wspomagany otworem bass reflexu. Pozostała część pasma, byłaby zapewne fajna, ale ograniczyłoby to słuchanie muzyki do małych składów akustycznych. Diapasony chyba najefektowniej wypadały w symfonice i rocku, więc chyba nie tędy droga. Raczej już nie zdążę przetestować ich ze słabą lampą, więc do końca prawdy nie poznam. Jedzie do mnie wprawdzie kolejna lampa (jutro powinna być), jednak to również mocarz, tym razem na na KT 150- Ayon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Panowie wybaczcie że wtrącam, ale nie które rzeczy warte uwagi (Octave) na załączonych zdjęciach wstawione są do szafki jak podejrzewam dość prymitywnej. Prymitywnej w kontekście częstych Waszych wypowiedzi o zbawiennym wpływie różnego rodzaju poprawiaczy, ulepszaczy i czego tam jeszcze nie wymienić, a co ma wpływ na dźwięk. Więc jak to jest. Kiedy testujecie całe systemy, to szafki, absorbery, podstawki, nakładki i inne duperele nie mają znaczenia by oceniać wartości soniczne poszczególnych rzeczy ??

 

Mam nadzieję na merytoryczną odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Szafka Wittolda, to dość ciężki mebel (antyk), wiem, że pod źródłem stosuje on dodatkowo podstawki antywibracyjne (dwie pary). Do wnętrza nie pasowałby typowy stolik audio, zresztą nie jestem pewien, czy byłby lepszy. Rozmawialiśmy ostatnio, jaki materiał jest najlepszy na stolik. Odpowiedź ze strony Bazodruta padła - drewno. Sam mam platformy wykonane z klejonki klepek drewnianych i nie zauważyłem negatywnego wpływu. Mam płytę granitową i czasami podkładam ją pod sprzęt, lub kładę na nim. To wyszczupla brzmienie i skraca bas.Nie zawsze jest to dobre dla dźwięku. Mam znajomego, z którym czasami pogadam przez tel. (osobiście się nie widzieliśmy). Ma on cały system Audionote. Twierdzi, że nie ma nic lepszego, niż grube płyty pleksi pod sprzętem. Testował wszystko co możliwe i doszedł do takich wniosków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximus....przecież to jest zajebiste szafiszcze :)

Chodzi chyba o moją szafkę...

Więc odpowiem. Mirek jest bliżej prawdy - do drewniany mebel z czasów kiedy nie robiono ich z paździeża, czy innych płyt!

Tak, jest to kompromis, bo sprzęt stoi i gra (jak mu dadzą..domownicy) w tzw. saloonie;-)

Więc dlatego u mnie sprawdzają się podkładki itp... a każdy komponent ma zapewnioną stabilność!

Podstawowym materiałem na którym wszystko stoi jest lite drewno, to nie najgorsza opcja...

Już gra przyzwoicie, a co by było w dobrych warunkach (akustyka, high-end szafka i jeszcze lepsze trunki;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy ostatnio, jaki materiał jest najlepszy na stolik. Odpowiedź ze strony Bazodruta padła - drewno.

 

Ciekawe, że najlepszy był inny materiał, gdy zajmował się sprzedażą (dystrybucją) stolika Sroka.

Niezrównany - wtedy - cud świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ciekawe, że najlepszy był inny materiał, gdy zajmował się sprzedażą (dystrybucją) stolika Sroka.

Niezrównany - wtedy - cud świata.

To nie nasze zmartwienie. Czytałem sporo swego czasu i również doszedłem do takich wniosków. W nogach moich podstaw, jest sporo piasku. To daje stabilność i tłumi rezonanse. Drewno wydaje się niezłe, jednak nie będę się upierał, że zawsze i wszędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Twierdzi, że nie ma nic lepszego, niż grube płyty pleksi pod sprzętem.<br />

 

Acrylic najczęściej sprawdza się pod źródło, np;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tych spotkań u Paltona. Nudno jest ogólnie, samo forum to nie to. Może powinniśmy wynająć jakieś ładne, przestronne pomieszczenie. Jest nas kilka osób, najbiedniejsi nie jesteśmy, ja się z chęcią dołożę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tych spotkań u Paltona. Nudno jest ogólnie, samo forum to nie to. Może powinniśmy wynająć jakieś ładne, przestronne pomieszczenie. Jest nas kilka osób, najbiedniejsi nie jesteśmy, ja się z chęcią dołożę.

Masz rację!

Było to miejsce, gdzie poznałem wielu fajnych ludzi, też mi brakuje, a forum.......

Też się dołożę, ale kto to zorganizuje????

Ja liczę, że Robert, jako pisze, tak i zrobi i się znowu będzie gdzie spotykać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Pomieszczenie jest, trzeba tylko dostosować je do naszych potrzeb. Mam teraz mało czasu, ale w końcu się za to wezmę, obiecuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kujawsko-pomorskich forumowiczów. Po wymianie głośników stoję przed wyborem kabli. Zwracam się do szanownych koleżanek i kolegów z prośbą o sugestie co do wyboru. Jak na razie nie posiadam nic swojego ( poprzednie kable poszły w świat razem z kolumnami) Podłączyłem pożyczone CV8 - efekt dość przykry w średnicy 2-6 kHz - wypchnięta do przodu, krzykliwy sax i talerze , wypożyczyłem AQ OAK - dźwięk spokojniejszy na średnicy bardziej aksamitny mniej natarczywy, ale bas bułowaty mało konturowy, następnie posłuchałem Nordosta Frey - średnica spokojniejsza niż w CV8 - nawet do słuchania, ale całe spektrum odchudzone mało nasycony bas, jak za tą cenę dźwięk w moim systemie mało ekscytujący. Srebra jeszcze nie słuchałem, czekam na nowe kabelki od Grzegorza, trochę to jeszcze zapewne potrwa aż wyhoduje kryształy;) za tydzień będę miał stare Metamophosis. Jeżeli ktoś przyjmie zaproszenie na odsłuch swoich kabli na moim systemie będę zobowiązany:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Cześć,

Oczywiście AQ Midnight ... co innego mam polecać, skoro wielokrotnie okazywał się najlepszy? Warto jeszcze zerknąć na Cardasa GR i ... Transparenta (tfu, nie sądziłem, że to napiszę ;) Słuchałem kilu modeli tego ostatniego ze średniej półki, wszystkie jak jeden mąż są nadmuchane, ale mogą się wpasować w "szczupły"system. Jak będzie okazja, wpadnę do Bydzi z jakimiś kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transparenta (tfu, nie sądziłem, że to napiszę ;) Słuchałem kilu modeli tego ostatniego ze średniej półki, wszystkie jak jeden mąż są nadmuchane,

 

Jesteś pewien??

To zależy od systemu...

A tak ogólnie, to "co Ty wiesz o dmuchaniu";-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jeżeli jeszcze ktoś będzie miał jakieś propozycje możemy spotkać się w większym gronie, chętnie jak będę miał Metamorphosis.

Mój system szczupło raczej nie gra;) chodzi mi o utemperowanie średnicy, która przy niewłaściwie dobranych kablach jest na dłuższą metę męcząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kabli sygnałowych Shunyaty z serii Z-Tron jak Cobra, Python i Anaconda. Robiliśmy ostatnio porównanie i Python wypadł lepiej niż 2x droższa, teź bardzo dobra Tara Labs The 0.8 EX, a Anaconda S wypada lepiej od niektórych nawet 3-4x droższych kabli. To znacznie lepsze kable od każdego Cardasa i większości Transparentów, poza 2 najwyższymi modelami, które też są dobre tylko za jaką kasę. A i tak nie ma pewności że wypasną lepiej niż Shunyaty. Trzeba próbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sygnałowych niestety potrzebuję 2 par, a to trudniej zrealizować logistycznie. Bydgoszcz to nie Wawa , nawet cierpliwi dystrybutorzy nie za bardzo chcą ściągać tak drogie rzeczy tylko do odsłuchu:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.