Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Powtórzę:

to że wy czegoś nie słyszycie albo czegoś nie widzicie nie oznacza, że tego tam nie ma. I żadna aparatura pomiarowa tego nie wychwyci ponieważ nie jest w stanie zmierzyć i porównać interpretacji komórek nerwowych mózgu na docierające do niego impulsy fali dźwiękowej. Czyli wasze mózgi nie są w stanie wychwycić i zinterpretować różnic pomiędzy kablami. Zapewne dlatego, że sami nałożyliście "naukową" blokadę.

 

 

 

Mój drogi, jak zwykle wykazałeś się niezwykłą przenikliwością i błyskotliwym rozumowaniem. To co napisałeś nie uwzględnia nawet 1/10 tego co dzieje się w mózgu interpretującym sygnały powstałe w trakcie słuchania muzyki. W tym co piszesz jest kardynalny błąd. Jaki? Pomyśl, może do tego dojdziesz. Jeśli nie napiszę ci to później.

 

To jest juz tylko smieszne :D Tyle lat na forum i nie miales okazji dotknac tego zjawiska swoimi uszami, a o aparaturze pomiarowej juz nie wspomne, bo mozna to rowniez zmierzyc i powstaje z tego wielka masa danych.

 

Zmierzyć można, owszem, ale ze słyszeniem to nie jest taka prosta sprawa. W większości przypadków jest to tylko efekt synestezji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyć można, owszem, ale ze słyszeniem to nie jest taka prosta sprawa. W większości przypadków jest to tylko efekt synestezji.

Pozycz sobie do domu jakis drogi kabel Siltecha, moze wlasnie najlepiej zaczac z grubej rury od kabla sieciowego (zasilajacego), wplac kaucje, na pewno Ci pozycza. Uwierz mi wystarczy 15 sekund i zrozumiesz ze roznice sa zbyt duze aby ulegac sugestii.

Powiem Ci obrazowo jaka jest roznica pomiedzy kablem od zelazka, po wpieciu Siltecha jest tak jakbys nagle podkrecil sobie wysokie czestotliwosci na maksa oraz bardzo wzmocnil bas, ale to jeszcze malo przestrzen jest gigantyczna i bardzo mocno ponasycane sa instrumenty. Mozesz tez wziac mikrofon pomiarowy i pomierzyc z glosnikow widmo THD ze zwyklym kablem i z markowym. Zauwazysz wyrazne roznice w widmie. ;)

 

Wepnij tez na wejscie wzmaka jakis kondensator, np 1nF, powpinaj rozne typy kondensatorow, wszystko to bedzie inaczej grac, A niby nie powinno. Z Siltechem bedzie prosciej bo roznice sa tak ze 100 razy wieksze niz uslyszysz zmiany wpinajac kondensatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownaj widmo, bedziesz mial dowod.

Tylko wtedy nie pisz ze oczy tez nie sa najlepszych przyrzadem pomiarowym. ;)

No chyba ze idziesz w zaparte z innych psychologicznych wzgledow ;)

 

A Siletcha nie muszę pożyczać, bo go mam ze starych czasów ;)

I co nie slychac? Jaki to model?

Zmierz widmo i porownaj, chociaz nie wiem czy na starych kablach Siltecha beda roznice pomiarowe.

 

Nowe modele Siltecha sa duzo mocniejsze w dzialaniu...i beda dawac pewnie wieksze roznice, ktore mozna uchwycic pomiarem.

Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyjda roznice w widmach to gdzie tu bajka?

Gdzie sie nagle podzialo kolegi logiczne myslenie, jak przyszlo do konkretow? ;)

Zmierz a pozniej pisz ze to bajka.

Ja zmierzylem korzystajac z Emu0204 i programem Arta w pasmie slyszalnym na wyjsciu DAC-a, mierzylem tez szerokopasmowym analizatorem widma w znacznie szerszym zakresie az do okolo 1GHz...pozniej jest juz zazwyczaj cicho.

Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wytłumaczcie czemu te zmiany w większości przypadków idą w kierunku rozjaśnienia systemu?

 

po wpieciu Siltecha jest tak jakbys nagle podkrecil sobie wysokie czestotliwosci na maksa oraz bardzo wzmocnil bas, ale to jeszcze malo przestrzen jest gigantyczna i bardzo mocno ponasycane sa instrumenty.

 

O właśnie...

 

 

Czyli co? System za "ciemno" zestawiony i ratujemy sytuację?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wytłumaczcie czemu te zmiany w większości przypadków idą w kierunku rozjaśnienia systemu?

A skąd Ci to przyszło do głowy? Przez ostatnie półtora miesiąca grało nam na ogół ciut za jasno (za wyjątkiem relacji sprzed tygodnia, kiedy wręcz "zabiłem" beryla zbyt dużym tłumieniem). Pewnie dlatego ten Neotech przedwczoraj tak nam się spodobał... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? System za "ciemno" zestawiony i ratujemy sytuację?

 

Miałem cały set Siltecha od sieci, przez sygnał po kolumny w ciemno grającym systemie u siebie i słyszałem go w znanym mi bardzo dobrze zestawie z Gauderami i Vitusem. W obydwu przypadkach wypadał tak samo. Więcej dźwięku w dźwięku przy fenomenalnej rozdzielczości całego zakresu włącznie z basem. Tak więc, nie jest to typ poprawiacza, tylko narzędzie do wyciągania nigdy niesłyszanych na dotychczasowym okablowaniu informacji. ;-)

 

Haczyk? Aby z tym obcować na co dzień, trzeba otrzeć się o okrągłą bańkę PLN-ów. ;-)

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cały set Siltecha od sieci, przez sygnał po kolumny w ciemno grającym systemie u siebie i słyszałem go w znanym mi bardzo dobrze zestawie z Gauderami i Vitusem. W obydwu przypadkach wypadał tak samo. Więcej dźwięku w dźwięku przy fenomenalnej rozdzielczości całego zakresu włącznie z basem. Tak więc, nie jest to typ poprawiacza, tylko narzędzie do wyciągania nigdy niesłyszanych na dotychczasowym okablowaniu informacji. ;-)

 

Haczyk? Aby z tym obcować na co dzień, trzeba otrzeć się o okrągłą bańkę PLN-ów. ;-)

 

bumek ... wyciągamy dzindziory z banku ziemskiego i lecimy kupować ... żeby usłyszeć :).

 

Teraz rozumiem czemu czasami lepiej nie słyszeć różnicy ;).

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem czemu czasami lepiej nie słyszeć różnicy ;).

 

Poprawność i zdolność jej określania, a różnica w dźwięku i jej słyszenie, to w audio często wręcz skrajne sprawy. ;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawność i zdolność jej określania, a różnica w dźwięku i jej słyszenie, to w audio często wręcz skrajne sprawy. ;)

 

Raczej trudno okreslic różnice nie słysząc ich nieprawdaż?

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno okreslic różnice nie słysząc ich nieprawdaż?

 

W kablach nie, zwłaszcza w cyfrowych.Trudno usłyszeć coś czego nie ma. Widzę, że ban na hdtvpolska spowodował wzmożenie aktywności tu. I po co?

 

Haczyk? Aby z tym obcować na co dzień, trzeba otrzeć się o okrągłą bańkę PLN-ów. ;-)

 

To tylko dowodzi tego, że jest to typowa synestezja. Autorzy tych genialnych rozwiązań liczą na to, że "elitarność" takiego zestawu ułatwi tworzenie legend, w które ludzie uwierzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kaimie, tak myślę, chyba najważniejszy jest człowiek. Czyli sama przyjemność ze spotykanie się z ludźmi o podobnym hobby. [...] Nawet to, że każdy myśli i uważa inaczej jest nie do zastąpienia przez cokolwiek. Kłócimy się często, ale to jest wpisane w funkcjonowanie klubu. I to mi najbardziej się podoba. Sprzęt jest jedynie dodatkiem.

Dobrze to ująłeś, te wzajemne spotkania to takie jądro klubu z tym, że sprzęt który przynosi Jacek jest takim paliwem pod nasz klubowy kocioł z parą :-).

Najgorzej maja chyba goście bo oni by chcieli posłuchać, a mu jednak sporo gadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj, każdy twój wpis powinien być tak traktowany.

 

Nie ciebie przepraszam. Nawet mi to przez myśl nie przeszło. Nie ma za co przepraszać.

 

W kablach nie, zwłaszcza w cyfrowych.Trudno usłyszeć coś czego nie ma. Widzę, że ban na hdtvpolska spowodował wzmożenie aktywności tu. I po co?

 

 

Chciałbyś? Niedoczekanie. Nie karmić trolla.

 

W kablach nie, zwłaszcza w cyfrowych.Trudno usłyszeć coś czego nie ma. Widzę, że ban na hdtvpolska spowodował wzmożenie aktywności tu. I po co?

 

 

Nie ma wg. ciebie. nawet twój "kolega po fachu" Stasiop znalazł nie tylko na słuch ale i w pomiarach. O słuchaczach z KAiMu czy z audiomaniaków już nie wspominam.

Ale u ciebie nie ma. Bumek nie słyszy, nie widzi to ... nie ma i basta :).

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wg. ciebie. nawet twój "kolega po fachu" Stasiop znalazł nie tylko na słuch ale i w pomiarach.

 

Ale jak poprosiłem o dane liczbowe, to zapadło milczenie ;) Oczywiście nie wiesz dlaczego i dlatego też dalej wierzysz we wszystko co "usłyszysz", i we wszystko co ci ktoś powie, bo z własnym zdaniem jest u ciebie duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bum1234 i pmcomp jako stały uczestnik klubowych spotkań przyłączam się do prośby Twonka byście przenieśli tę dyskusję w domenę prywatną i nie rozwijali jej w tym wątku.

To jest naprawdę uciążliwe kasować kilkanaście powiadomień w poczcie o pojawieniu się nowego wpisu w Klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bum1234 i pmcomp jako stały uczestnik klubowych spotkań przyłączam się do prośby Twonka byście przenieśli tę dyskusję w domenę prywatną i nie rozwijali jej w tym wątku.

To jest naprawdę uciążliwe kasować kilkanaście powiadomień w poczcie o pojawieniu się nowego wpisu w Klubie.

Pmcomp został zbanowany na swoim forum ma zablokowanego bloga, więc się nudzi. Ja się już zmywam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.