Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto Dexter przyniósł swój dokończony projekt - wzmacniacz klasy D z wbudowanym dac-kiem, a nawet modułem bluetooth.

 

Wielkiej urody jest ten "maluch". Skoro gra też bardzo dobrze, to tym lepiej. Co będzie, jeśli zostałby zmodyfikowany w stronę hi-endu :).

 

Nowa Ugoda też bardzo solidnie i schludnie wygląda. Ile to ma na kanał? A/B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony, bo wieczór zakończyłem szczęśliwie i udało mi sie nikogo nie zabić. Na szczęście zdołałem zahamować i zatrzymać się przed rowerzystą. który nagle pojawił mi się przed maską. Przeżył chyba tylko dzięki temu, ze znam dobrze to miejsce i zawsze tam zwalniam maksymalnie. A był nieoświetlony, ubrany na ciemno bez odblasków i zjeżdżał z górki. A godzina była ok. 23.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym by nie grał (skrzypcach "zwykłych", renesansowych, czy elektrycznych), wykonanie jest genialne. Cohen z tej prostej melodyjki stworzył hymn o miłości, a słuchając Bałdycha mam wrażenie, że to jest o przemijaniu. Jakoś wyjątkowo mnie ten kawałek wczoraj poruszył. Może dlatego nie zwróciłem uwagi czy barwa skrzypiec jest aby naturalna. ;-)

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos płyty Adama Bałdycha i wykonania "Halleluajah, czy grał na skrzypcach elektrycznych czy nie, bo tu mielismy pewne rozbiezności w ocenach?

To, że grywa na elektrycznych to fakt,

post-644-0-05157700-1511612647_thumb.jpg

 

A ja znalazłem w sieci fotkę z naturalnymi skrzypcami, ale nic, na czym grał podczas sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem w sieci fotkę z naturalnymi skrzypcami, ale nic, na czym grał podczas sesji.��

Ale najczęściej ma zainstalowane bezpośrednio na nich mikrofoniki, takich zdjęć tez jest duzo,

Zresztą sam pisał, że wywalili go ze szkoły muzycznej (skrzypce) bo zajął się jazzem i przeszedł na skrzypce elektryczne ;)

Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło się czyta takie słowa. Gratuluje. Widać światełko na końcu tunelu dzięki Setupowi. A może nie tylko

 

To było drugie podejście do tego krążka, bo dwa, albo trzy tygodnie temu nie chwycił. Wczoraj podczas wizyty nowej Ugody było inaczej. Poprosiłem o ten utwór tylko dla zasady, gdyż go lubię, ale po ocenie siedząc z boku sam chciałem posłuchać w skupieniu ze szczególnym uwzględnieniem skrzypiec. To pokazało mi, że jesteśmy na dobrej drodze, ale na chwilę obecną z pewnym "ale". Niestety nie mogę napisać jakim, bo Jarek obiecał, że się zemści. ;-)

Jednak co by nie mówić, po tym podejściu rozpoczęło się przeszukiwanie netu celem wytropienia odpowiedzi, na jakich skrzypcach (elektryczne, czy klasyczne) podczas sesji nagraniowej grał Bałdych?

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie wiem, czy jedna jaskółka czyni wiosnę, ale jeśli już co najmniej jednemu klubowiczowi kolumny zaczynają się podobać (jak myślicie, komu?), to może w piątek wpadnę z tym. ;-)

Jak to mawiał klasyk, stalismy na skraju ale ostatnio zrobiliśmy ogromny krok naprzód. :)

A co to jest? Cayin tranzystorowy, nie mogę nic znaleźć w necie.

Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może w piątek wpadnę z tym. ;-)

 

wreszcie coś dla ludu

 

 

"Moc wyjściowa:

HI- PWR 2x120W (1 kHz,8 Ω)

LO-PWR 2×55 W (1 kHz,8 Ω)"

 

Czy ktoś mógłby rozwiązać zagadkę tego "HI" i "LOW"?

Edytowane przez J@rek

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby rozwiązać zagadkę tego "HI" i "LOW"?

 

Jak wynika z Twojej tabelki, chodzi o oddawaną moc. A wzmaczek ma na pokładzie jeszcze DAC-a. ;-)

 

Dodatkowo: pierze, prasuje, zmywa naczynia, czyli jak normalny wzmacniacz zintegrowany. Takie czasy. ;-)

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Musisz się spieszyć, bo to jedyny egzemplarz w Europie. ;-)

 

 

Dobrze że nie na świecie :)

 

 

Wygląda świetnie, oby tak też grał. Do tej pory Cayiny (ale lampowe) wypadały całkiem nieźle.

 

Ciekawe jak sobie poradzi z waszymi kolumnami, Chińczyki piszą że wysteruje prawie każde kolumny.

Podobno gra bardzo ładnie, takie mnie słuchy doszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Maciej_59085

Dziękuję za pochwałę. :) Co do ceny - biorąc pod uwagę dźwięk, bardzo rozsądnie wycenione. ;) Pamiętaj, że czym innym jest kupić jakieś DIY bezpośrednio od twórcy, który akurat potrzebuje kasy na kolejny projekt (więc wyzbywa się poprzedniego praktycznie po kosztach) - a czym innym od normalnie działającej firmy audio, której celem musi być zysk. A tak przy okazji - ja kompletną dokumentację techniczną tych kolumn udostępniałem tu na forum bezpłatnie przez kilka lat, więc na upartego każdy może je sam sobie zrobić.

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.