Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pmcompie, Bum już zapowiedział, że kończy, ale nie rozumiem dlaczego nadal prowokujesz do dyskusji, która wiemy prowadzi donikąd. Po prostu w sieci Waszej dyskusji giną posty w temacie :). Uszanujcie proszę wątek Townka i KAiM'u.

 

Odpowiem tak.

 

Jak się kończy to się mówi przepraszam, kłania się albo mówi do widzenia i się wychodzi.

 

Bumek natomiast robi kupę i ... trzaska drzwiami.

 

Czujesz różnicę?

 

Przepraszam, kłaniam się wszystkim, pa.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno okreslic różnice nie słysząc ich nieprawdaż?

 

Dlaczego? - Łatwizna!

Połowa, a może nawet większość wpisów na forum dotyczy właśnie takiej paradoksalnej sytuacji.:)

( i nie mam na myśli tylko lansowanego powszechnie wyciągania wniosków na podstawie komponentów, zdjęć i opisów)

 

Słyszenie mylone jest z ogólnym odczuwaniem/ postrzeganiem i ma się często nijak do występowania faktycznych, akustycznych różnic i bodźców.

Słyszeć, a raczej odczuwać można różne rzeczy, nawet bez impulsu akustycznego. To tylko kwestia odpowiedniego, czasem alternatywnego pobudzenia i "wysterowania" naszego układu nerwowego.

 

A już sama próba określenie na tej podstawie poprawności odtwarzanego dźwięku; często próba jego obiektywnego "pomiaru" (bo , to właściwie wg własnych definicji starają się robić różni testujący) to w tym świetle zadanie, a zwłaszcza rezultat....- wręcz humorystyczny. ;)

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>globtroter

...A astrale tez może widzisz? :)

 

;)

...

Teatr mój widzę ogromny,

wielkie, powietrzne przestrzenie,

ludzie je pełnią i cienie,

ja jestem grze ich przytomny. :)

 

Ot cała różnica....

Między rzeczywistością, a jej wyobrażeniem! ;)

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

;)

...

Teatr mój widzę ogromny,

wielkie, powietrzne przestrzenie,

ludzie je pełnią i cienie,

ja jestem grze ich przytomny. :)

 

Ot cała różnica....

Między rzeczywistością, a jej wyobrażeniem! ;)

 

W audio jest podobnie jak z poezją czy malarstwem. Jedni widzą szczegóły, inni nie.

Można się nauczyć tego dostrzegania piękna lecz nie każdy uczyć się lubi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak poprosiłem o dane liczbowe, to zapadło milczenie ;) Oczywiście nie wiesz dlaczego i dlatego też dalej wierzysz we wszystko co "usłyszysz", i we wszystko co ci ktoś powie, bo z własnym zdaniem jest u ciebie duży problem.

Bum ale jakie dane liczbowe, Arta daje wyniki w postaci grafiki, szerokopsmowy analizator rowniez. No a jesli niby jestes w temacie to takich rzeczy nie powinienem Ci wyjasniac ;) Widocznie nie bardzo wiesz oczym rozmawiamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum ale jakie dane liczbowe, Arta daje wyniki w postaci grafiki, szerokopsmowy analizator rowniez. No a jesli niby jestes w temacie to takich rzeczy nie powinienem Ci wyjasniac ;) Widocznie nie bardzo wiesz oczym rozmawiamy ;)

 

Czyli dostajesz taki wykres poglądowy, tak?

 

Przecież na osiach masz jakieś wartości, prawda? Wklej wykresy, to pogadamy dalej.

 

Przecież coś mierzyłeś, a nie bawiłes się w obserwowanie kolorowych słupków analizatora z boomboxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie jestem wrozka i nie zrobilem zrzutow specjalnie dla Ciebi wtedy gdy to mierzylem. ;) Ja Tobie zaproponowalem wykonanie wlasnych pomiary abys sam mogl sie przekonac. No ale skoro nie wiesz co i z czym i jak, to ozacza ze nie jestes w stanie sam sie o tym przekonac na drodze pomiarowej. Pisanie wiec Twoje ze kable jakoby nie wplywaja na dzwiek jest tylko czystym bajkopisarstwem nic wiecej. Bo jest to wynik nie konkretnej wiedzy ale wiary i przekonan a te jak wiadomo nie zawsze sa logiczna prawda.

 

Co innego byloby gdybys napisam zrobilem pomiary porownawcze wyniki sie nie roznia, wtedy to i moglibysmy toczyc dalsze dysputy...tak temat jest zamkniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś, że:

 

Jest inny rozklad widma harmonicznych...owszem odbywa sie to na niskich poziomach, ale roznice sa oczywiste.

 

więc w jakiś sposób musiałeś te różnice ocenić. Szkoda, że nie pamiętasz wartości.

 

Przy okazji - napisałeś rozkład widma harmonicznych - czy kabel jest elementem nieliniowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kabel jest elementem nieliniowym?

Dla duzych czestotliwosci TAK

Jesli chodzi o poziomy to roznice w pasmie akustycznym sa na poziomach -80 -90 dB

A dla w.cz roznice sa juz bardzo duze na poziomie -60 -40 dB

Ale roznice nie sa w poziomach ale bardziej w rozkladzie harmonicznych.

Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla duzych czestotliwosci TAK

Jesli chodzi o poziomy to roznice w pasmie akustycznym sa na poziomach -80 -90 dB

A dla w.cz roznice sa juz bardzo duze -60 -40 dB

 

Ponieważ audio to nie w.cz. więc takie różnice możesz sobie darować, bo jest to poziom szumów, a więc w gruncie rzeczy nie wiadomo skąd źródlo tych zmian. Nie mówiąc o tym, że na takim poziomie to raczej ich nie usłyszysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak sucham muzyki na poziomoe 90dB to zmiany w odbiorze beda znajdowaly sie przy 0dB. No ja chyba mam granice sluchu przy 30dB a moja 5letnia corka ma przy 10dB. Wiem bo widzialej jej wykres sluchu bo badali ja.

 

Widac, ze nawet ona nie uslyszy tego co niektorzy koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namówiłem wczoraj twonka na eksperymentowanie z bas refleksem. Wygląda na to, że jest to to miejsce, nad którym warto poeksperymentować. Ma duże znaczenie na spójność basu z resztą pasma, szybkość i drive całości przekazu. Wróciliśmy do pierwotenj wersji, długości rury basrefleksu (dłuższej) i róznica była spora. Zanikł efekt "przeciązenia" i lekkiego spowolnienia. Znowu przyjemnie było posłuchac cięższego grania

Zdecydowanie poprawiła się odpiwedź impulsowa,

 

Zastanawialiśmy się nad jakimiś kolcami dla kolumn, co na ogół skutkuje oderwaniem się dźwięku "od ziemi" i swobodą. Może wtedy, byłoby szybko i energetycznie nawet przy dłuższym basrefleksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiśmy się nad jakimiś kolcami dla kolumn, co na ogół skutkuje oderwaniem się dźwięku "od ziemi" i swobodą. Może wtedy, byłoby szybko i energetycznie nawet przy dłuższym basrefleksie.

Z pewnością! Nie zapomnijcie też o podkładkach pod kable.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dominowała muzyka z jej problemami w odtworzeniu w zależności od strojenia kolumn. ;-)

Gdy chciałam zaszczepić w kolegach nutkę romantyzmu podczas słuchania brzmiącej niczym rozstrojona gitary, okazywało się, że kolumny były w specyfikacji by Jar1 i dupa z czaru. Podobnie z najnowszym krążkiem Adama Bałdycha. ;-) Natomiast po korekcji w moją stronę, stary rock tracił wykop. Ale bez względu na to, chyba jesteśmy coraz bliżej brzmieniowego konsensusu dla całego klubu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum czepiasz się, chyba już tylko dla zasady.

Każdy kto uważnie czytał posty zrozumie, że to skrót myślowy.

Wyszło trochę humorystycznie fakt, ale żeby tak brzydko dogryzać. a fuj to takie małostkowe.

 

Brak precyzji słowa pisanego = brak precyzji myślenia = wiara w zegary atomowe, kable i inne takie głupstwa.

Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum, masz jakas jazde na punkcie pmcompa, naprawde nie mozesz sobie dac z tym rady?

Kwiatek nie kwiatek, kto inny by napisal i nawet bys nie zareagowal, udowodnij w koncu nam i sobie, ze nie jestes od niego uzalezniony.

Nie twierdze, ze nie mozna miec obsesji na punkcie np kabli, ale, jak sam widzisz, mozna tez miec obsesje na punkcie ludzi. Chyba, ze fetysz:)

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.