Skocz do zawartości
IGNORED

Dyfuzory Schroedera, Rezonatory Helmholtz'a


Imacman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie wpisałeś jednego zera za dużo? Kurde próbuję sobie wyjaśnić co w tej pułapce może kosztować 4 tyś euro? Ma ktoś może jakieś wyjaśnienie

 

Nie mam pojęcia. Koszt materiałów pewnie 200 euro ale może teź cena za pomysł.

Powiedz mi co w Vari Bass-ach z Vicoustic kosztuje 500 euro za 2 sztuki a 6 sztuk które miałem na test 1500 euro i zerowe działanie?

To te Phemo przynajmniej działają ale faktycznie ceny z kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tamtych stron to znam je dobrze. Pianki profesjonalne o tych samych gęstościach są bardzo drogie dla tego stosuje się wełnę mineralną, która przy tych samych parametrach jest tańsza.

 

Sprawa jest prosta, wełna jest tania i daje dobre efekty ale jest ciężka w obróbce. Gąbka jest łatwa w obróbce i estetyczna, efekty są porównywalne ale jest bardzo droga.

 

Sory że to drugi wpis ale nie mogłem zedytować. Zawodowo mam związek z produkcją poliuretanów i wełny mineralnej. Trochę mnie ciekawi stwierdzenie pianka profesjonalna i jej związek z ceną. Zapewniam że gęstość w procesie produkcji nie wpływa na kilkusetprocentową różnicę w cenie, bardziej kilkudziesięcio a nawet kilkunastoprocentową. Sam proces produkcji jest stosunkowo prosty i niczego w tym względzie nie wyjaśnia. Nie zajmuję się stroną akustyczną tych produktów ale w mojej branży wełna i pianki są w wielu aspektach porównywalne kosztowo, a uzyskanie odpowiedniego kształtu /wycięcie/ też niedrogie i nietrudne. Co zatem powoduje jakieś abstrakcje cenowe? Nie żebym się czepiał, ale mam wrażenie że wszystko co można podczepić pod zastosowanie w akustyce uzyskuje jakąś niezrozumianą dla mnie wartość dodaną. Tu raczej bazuje się na niewiedzy, oczekiwaniach i dążeniach za które cwańsi każą słono płacić. Wniosek? Czy nie jest tak że wiele ustrojstw /nie uogólniam/ to po prostu robienie z ludzi idiotów i świadomość że udowodnienie kantu jest trudne? Tak się rozpisałem bo jestem na etapie kończenia budowy pomieszczenia odsłuchowego i gdy stykam się z patentami które mają jakiś związek z moim zawodem to już nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że to drugi wpis ale nie mogłem zedytować. Zawodowo mam związek z produkcją poliuretanów i wełny mineralnej. Trochę mnie ciekawi stwierdzenie pianka profesjonalna i jej związek z ceną. Zapewniam że gęstość w procesie produkcji nie wpływa na kilkusetprocentową różnicę w cenie, bardziej kilkudziesięcio a nawet kilkunastoprocentową. Sam proces produkcji jest stosunkowo prosty i niczego w tym względzie nie wyjaśnia. Nie zajmuję się stroną akustyczną tych produktów ale w mojej branży wełna i pianki są w wielu aspektach porównywalne kosztowo, a uzyskanie odpowiedniego kształtu /wycięcie/ też niedrogie i nietrudne. Co zatem powoduje jakieś abstrakcje cenowe? Nie żebym się czepiał, ale mam wrażenie że wszystko co można podczepić pod zastosowanie w akustyce uzyskuje jakąś niezrozumianą dla mnie wartość dodaną. Tu raczej bazuje się na niewiedzy, oczekiwaniach i dążeniach za które cwańsi każą słono płacić. Wniosek? Czy nie jest tak że wiele ustrojstw /nie uogólniam/ to po prostu robienie z ludzi idiotów i świadomość że udowodnienie kantu jest trudne? Tak się rozpisałem bo jestem na etapie kończenia budowy pomieszczenia odsłuchowego i gdy stykam się z patentami które mają jakiś związek z moim zawodem to już nie wiem czy śmiać się czy płakać.

 

Wiesz ja mam świadomość tego że "cenę" robi wartość dodana. Bo jest tak jak mówisz. Zawsze produkty dedykowane są droższe. Poza tym adaptacje akustyczne przeprowadza się da firm i zazwyczaj ma to charakter inwestycji. No i jest okazja by biznes się kręcił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono Forumowiczów Oto moje dzieło,panele z PT-80.Zrobiłem 4szt.Jestem w trakcie eksperymentów gdzie najlepiej zdadzą egzamin.Różnica jest słyszalna ale jeszcze trochę pokombinuję ,może znadę właściwsze miejsce do ich ustawienia,gdzie różnice będą większe, oczywiście na plus.

Podziękowania dla L3VY, Imacmana i Paltona.

Pozdrawiam Mariusz.

Może to nie całkiem ten temat, ale tutaj też wymienia się w wątkach i poleca te panele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kiza

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje dzieło,panele z PT-80

 

Całkiem fajnie Ci to wyszło. Spróbuj postawić w tak jak rysunkach w różnych wariantach i opisz swoje spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie Ci to wyszło. Spróbuj postawić w tak jak rysunkach w różnych wariantach i opisz swoje spostrzeżenia.

Witam.W moich warunkach mieszkaniowych pozostaje mi tylko proponowany przez Ciebie wariant nr.2 ,jutro przetestuję i dam znać co z tego wyszło.Jak pisałem Tobie wcześniej małe pomieszczenie 13m2 i w związku z tym mało możliwości(meble, kanapa, fotele ,ława,no i 4 osobowa rodzina.Rewolucji nie mogę zrobić.Ale i tak się cieszę że zrobiłem krok do przodu.

Pozdrawiam Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - cieszę się, że mogłem Ci pomóc. Odważyłeś się i jesteś o krok do przodu. W wariancie 2 zniwelujesz ewentualny efekt SBIR - interferencji brzegowej od ścian. Jakbyś miał system pomiarowy, to efekty byłby wyraźnie widoczny na wykresie wodospadowym. Na pewno poprawi Ci się "odbiór" dźwięków o niskich częstotliwościach, bo wygładzisz sobie trochę podbicia i dziury w w/w paśmie akustycznym.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - cieszę się, że mogłem Ci pomóc. Odważyłeś się i jesteś o krok do przodu. W wariancie 2 zniwelujesz ewentualny efekt SBIR - interferencji brzegowej od ścian. Jakbyś miał system pomiarowy, to efekty byłby wyraźnie widoczny na wykresie wodospadowym. Na pewno poprawi Ci się "odbiór" dźwięków o niskich częstotliwościach, bo wygładzisz sobie trochę podbicia i dziury w w/w paśmie akustycznym.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Wielkie dzięki ,jutro będę kombinował.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam.W moich warunkach mieszkaniowych pozostaje mi tylko proponowany przez Ciebie wariant nr.2 ,jutro przetestuję i dam znać co z tego wyszło.Jak pisałem Tobie wcześniej małe pomieszczenie 13m2 i w związku z tym mało możliwości(meble, kanapa, fotele ,ława,no i 4 osobowa rodzina.Rewolucji nie mogę zrobić.Ale i tak się cieszę że zrobiłem krok do przodu.

Pozdrawiam Mariusz.

 

Tak jak wcześniej Ci proponowałem, zastosuj wariant drugi. Jedyną ew. zmianę, widziałbym w bliższym zsunięciu paneli za kolumnami. Myślę, że kilka cm. odstępu, będzie optymalne.

 

Nie rozumiem tylko, jak panele z PT 80, miałyby działać na basie ? Ta gęstość wełny, przy jednocześnie stosunkowo małej grubości (10 cm ?), w minimalny stopniu tłumi bas, tym bardziej w takim ustawieniu. Jeszcze żeby w narożnikach, lub w łączeniu ścian z sufitem, to miałoby jakiś wpływ, a tak to się dziwię. Nie jestem tu ekspertem, więc sam chętnie się czegoś nauczę. Być może jestem w błędzie, więc czekam na odpowiedź z pokorą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko, jak panele z PT 80, miałyby działać na basie ? Ta gęstość wełny, przy jednocześnie stosunkowo małej grubości (10 cm ?), w minimalny stopniu tłumi bas, tym bardziej w takim ustawieniu. Jeszcze żeby w narożnikach, lub w łączeniu ścian z sufitem, to miałoby jakiś wpływ, a tak to się dziwię. Nie jestem tu ekspertem, więc sam chętnie się czegoś nauczę. Być może jestem w błędzie, więc czekam na odpowiedź z pokorą.

 

Ja osobiście jeśli miał bym walczyć z modami to ustawił bym zupełnie inaczej.

U siebie racze będę zmierzał w kierunku czegoś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Panele ustawiał bym możliwie jak najdalej od ściany (ale to wymaga tylko pokoju pod audio).

Dzięki takiemu ustawieniu mamy możliwość walczenia z modami w osiach X i Z. Fale stojące (efekt sibir) itd wyraźnie dostają po dupie :) a oto nam chodzi.

W miejscach pierwszych odbić dyfuzory najlepiej skyline lub jednowymiarowy schroedera.

Szare miejsce to element rozpraszający na suficie. (skyline lub Półwalec).

Zielone to wykładzina możliwe gruba na macie.

Rogi to bas trapy strojone na sam koniec.

 

Zaletą jest to że wełna jest daleko od ściany. Odradzam montowania wełny na ścianach zewnętrznych. Przy działowych w domu czy bloku nie ma to znaczenia. Przy takim wytłumieniu liczył bym na zejście do 0,6 s może niżej. Ja zakładam że ściany będą gołe i będzie jeszcze tylko fotel lub kanapa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko, jak panele z PT 80, miałyby działać na basie ? Ta gęstość wełny, przy jednocześnie stosunkowo małej grubości (10 cm ?)

 

Tej grubości panel z PT80 ma współczynnik pochłaniania 1 dla częstotliwości 250Hz, oraz 0,7 przy 125Hz - więc z tłumieniem basu radzi sobie całkiem dobrze. Warianty, które tu podałem odnoszą się do 4 szt. Oczywiście masz rację, że można je użyć w rogach pomieszczenia, ale trzeba ich więcej.

 

Na moim rysunku panele są trochę za duże w stosunku do wymiaru pokoju - proponowane przesunięcie ich do środka "zabezpieczy" tylne pierwsze odbicie i to też jest prawidłowe działanie. W przypadku Wariantu 2 chodziło mi tylko o osłabienie interferencji fali odbitej od ściany w sąsiedztwie kolumn. Złe ustawienie kolumn powoduje dość spore podbicia i dziury w paśmie niskich tonów i gdy nie można "wyjechać" kolumnami jedynym ratunkiem na to jest zastosowanie materiału pochłaniającego w miejscach gdzie ta fala interferuje ze ścianą. RYSUNEK

 

Ja osobiście jeśli miał bym walczyć z modami to ustawił bym zupełnie inaczej.

 

@Arczi - z 4 sztukami 10cm PT80 nie da się walczyć z modami - a kolega Kizia ma ich tylko 4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczi - z 4 sztukami 10cm PT80 nie da się walczyć z modami - a kolega Kizia ma ich tylko 4.

 

Hej nie zarzucam Ci złego doradztwa bo w/w kolega nie ma dużego pola do popisu :)

Z mojej strony rzuciłem tylko kierunek w którym zmierzał bym osobiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w absorberach z PT80 zamiast sklejki mogę zastosować tzw. płytę plecówkę (bo mam) - bez strat dla ich działania?

Czy mogę ją (płytę) okleić tapetą i nie zepsuć działania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w absorberach z PT80 zamiast sklejki mogę zastosować tzw. płytę plecówkę (bo mam) - bez strat dla ich działania?

Czy mogę ją (płytę) okleić tapetą i nie zepsuć działania ?

 

Możesz, chodzi aby materiał był w miarę sprężysty - nie zepsujesz działania, jeśli zależy Ci na tłumieniu niskich częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Tak niskich i pogłosu.

Biegam po pokoju ze wszystkimi poduchami i materacami z mebli tapicerowanych i słabo to widzę (pianka).

Bardzo liczę na Isover

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, uważnie czytam to co piszesz, wcześniej akustykę pomieszczenia traktowałem jako stan nabyty.

 

Super, jak użyjesz tej wełny z głową, to osiągniesz dobre rezultaty adaptacyjne. Trzymam kciuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Eksperymentowałem dzisiaj z wariantem nr.2.Poprawa jest słyszalna w całym paśmie.Trochę mniej ciągnącego się basu co wyszło na plus średnicy(bardziej czytelna), a wysokie bardziej precyzyjne-więcej wybrzmień.Nie wiem czy to jest miarodajna w wielkim skrucie ocena ponieważ gram teraz na tanim RCA Qed Audio 2, swoje A.Q. King Cobra XLR (może nie jest to pierwsza liga ,ale napewno lepsze od Qed-Audio2),mam pożyczone.Także myślę że ta różnica może być większa na plus przy A.Q. Czasami bas potrafi jeszcze delikatnie(jeśli tak mogę określić zawyć),a średnica się skotłować,ale nie jest to zjawisko nagminne.Poniedziałek-wtorek mam wolne to trochę jeszcze w miarę możliwości pokombinuję.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o skuteczności takich rozpraszaczy? Mam na myśli te dyfuzory słupkowe, bo te czarne to zakładam jakieś panele pochłaniające. nie chodzi mi oczywiście o głębokość bo tutaj zapewne działa to w wąskim wycinki ale o sam kształt. Czy takie układ porozcinany w trójkąty i porozsuwany zapewni taka samą skuteczność jak.

W końcu kalkulatory podają kształt , wymiar , ilość dość precyzyjnie a tutaj piła jedziemy. Choć nie powiem, wygląda na pewno lepiej niż standardowy ustrój na ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o skuteczności takich rozpraszaczy?

 

Jest to do zaakceptowanie - stosując różnego rodzaju panele też nie pokrywa się szczelnie ściany, tylko stosuje się przerwę. Najlepiej jest układać na przemian elementy rozpraszające i pochłaniające. Wykonawca podzielił sobie w ten sposób, bo najbardziej mu tak odpowiadało. Myślę, że ten Skyline ze zdjęcia jest jednak policzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podrzucić jakiś kalulator żeby zorientować się jak wymiary słupków wpłyną na określone częstotliwości i czy jest jakaś zasada ich ustawiania względem siebie. Podawałeś taki do dyfuzora 2d ale chodzi mi własnie o taki jak na zdjęciu. Chyba że to ten sam kalkulator? Pytam bo słupki w tym ze zdjęcia mają bardzo nieregularny układ, albo mi się tylko wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podrzucić jakiś kalulator żeby zorientować się jak wymiary słupków wpłyną na określone częstotliwości i czy jest jakaś zasada ich ustawiania względem siebie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11945-0-57233600-1330269095_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mam go i nie obejrzałem dokładnie :-) Dzięki . Pytanie jeszcze jak wpłynęłoby naciągnięcie na dyfuzory tkaniny? Czy to ryzykowne zagranie ? Nijak nie podoba mi się widok dyfuzora w pomieszczeniu. A tak byłby i efekt wizualny i ten założony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jak wpłynęłoby naciągnięcie na dyfuzory tkaniny?

 

Śmiało możesz zrobić taki dyfuzor z tkaniną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11945-0-67085300-1330270412_thumb.jpg

post-11945-0-63843000-1330270428_thumb.jpg

post-11945-0-94811200-1330270437_thumb.jpg

post-11945-0-46396500-1330270450_thumb.jpg

post-11945-0-82580700-1330270460_thumb.jpg

post-11945-0-06873800-1330270483_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A czy istnieje jakiś kalkulator gdzie można przyjąć określoną szerokość słupków lub ustawić przybliżoną wielkość dyfuzora?

coś na wzór zwiększania /zmniejszania ilości okresów w 1d?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje jakiś kalkulator gdzie można przyjąć określoną szerokość słupków lub ustawić przybliżoną wielkość dyfuzora?

coś na wzór zwiększania /zmniejszania ilości okresów w 1d?

 

Przelicz sobie. Najbardziej popularnym rozmiarem jest z kantówki 5cm i odpowiednio wysokości słupków 5,10,15,20cm. Wychodzi 60x60cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicz sobie. Najbardziej popularnym rozmiarem jest z kantówki 5cm i odpowiednio wysokości słupków 5,10,15,20cm. Wychodzi 60x60cm.

 

Właśnie dlatego że najbardziej popularna to pytam. I co mam przeliczać ? Bo mnożyć 5x12 to umiem, ale kalkulator zmienia szerokość słupka przy zmianie zakresu działania częstotliwości, a mi chodzi aby zadać stały przekrój i długością słupka, względnie wielkością dyfuzora łączną regulować częstotliwość działania .

Chyba że mając powyższe dane w pamięci idzie policzyć częstotliwości na jakie działa ustrój?

A o wielkość dyfuzora pytam dość konkretnie , bo mając dość duże odległości i ustawiając dyfuzor 60x60 w miejscu odbicia to chyba głową nie można ruszyć żeby złapać się w polu działania a już nie wspomnę żeby wygodniej zapaść się w fotelu. Chcę zebrać jak najwięcej info, po prostu projektuję teraz stronę wizualną pomieszczenia i chcę to zrobić tak, aby zostały miejsca na ustroje jeśli będą konieczne, nie ma wiedzy jak chociażby Twoja więc może pytania wydają się tendencyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Risto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.