Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

brakuje mi przestrzeni. bardziej 3d sceny tzn. chciałbym jej więcej. + detalu może

Dynaudio to może być dobry trop

"Artów" nie słyszałem ale sprawdziłbym jeszcze Tannoye i popracowałbym nad akustyką (nie mam pojęcia jak z tym u Ciebie).

 

Hybrydy słuchałem byłą dla mnie za ostra.

A jesteś pewien, że to nie Focale?

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że to nie Focale?

 

Słuchałem jeden do jednego lampy i hybrydy na dynach. Lampa miała w moim odczuciu dużo przyjemniejsze brzmienie i lepszą melodyjność.

 

Myślę jeszcze o podejściu do focusów 260. z okazji na łatwiejsze sterowanie, ktoś ich słuchał może? dadzą radę w pomieszczeniu 30m2?

 

miłym zaskoczeniem były ARTy, tutaj synergia jest spora.

masz na myśli jakiś konkretny model?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli jakiś konkretny model?

 

Miałem okazje słuchać na AVS nowej serii na Alnico, ale te serie pominę bo pieniądze jakie żądaja są ogromne. Ale po wprowadzeniu nowych serii, można kupić "moderne" lub "deco" w bardzo przyzwoitych pieniażkach, najlepiej prosto z UK.

 

U kolegi Łukasza (Plato23) słuchałem starszych serii z LARem. Moderne daje juz satysfakcjonujacy odsluch, a z Deco moglbym już żyć i nic nie zmieniać. Ze względu na metraż skierował bym się Twoim przypadku w kierunku konstrukcji trójdrożnej np. modelu kolegi Michała (Misio1973) tj. Deco 15 i zapomnial o wymianie kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plato nie ma już Moderne 8, ponieważ odkupiłem je od niego :-).

 

 

ART Moderne 8. Mogę sprzedać, jeśli jesteś zainteresowany.

dzięki ale z tego co widzę to chyba jest jakaś skala cenowa dla mnie noo.. niedostępna. a przy okazji nie podobają mi się jak wyglądają. wiem kolumny mają grać no ale fajnie jak jest ta wartość dodana :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lepid

Prosze pamietac o napisaniu paru słów o. wrażeniach

Mam x32 i tez myślę o Lar

finalnie nie było odsłuchu na x34 a na x38, mam spory pokój 30+m2. x38 się z swoim basem mocno wzbudzało i faktycznie trzeba było trochę wzmacniacz podkręcić ale było dobrze, choć mnie nie porwało. sprawdziliśmy z zatyczkami do bass reflexu i oczywiście było lepiej jak chodzi o bas ale niestety całość mocno straciła. szkoda kolumny w ten sposób traktować. możliwe że komuś to połączenie bardziej przypodoba się i ma lepiej wytłumiony pokój. warto sprawdzić i poświęcić temu modelowi więcej czasu.

 

za to focus 260 już przy pierwszym utworze dostałem gęsiej skórki.

obecnie słucham midori takada & masahiko satoh - lunar cruise i brzmi to po prostu rewelacyjnie. jest to ładne i brzmiące połączenie. naprawdę jestem obecnie zadowolony z brzmienia i jakości.

początkowo urzekł mnie bas (z nim miałem problem w chorusach). niski a jednak trochę wycofany tzn może inaczej nie wybijający się. lubię jak bas zna swoje miejsce a nie przysłania innych pasm i tutaj mamy właśnie takie efekt. jak trzeba jest go dużo i potrafi "przywalić" ale zna swoje miejsce i jest zdyscyplinowany, nie rozpasany.

góra bardzo miłą, wręcz aksamitna.

gra równo pasmem i przyjemnie. chce się słuchać.

wydaje się być to para w sam raz do mojego pokoju. jestem BARDZO zadowolony (sorry że się powtarzam) ale tak jest :) znów powróciły myśli "aaaa jaką by sobie tu płytkę kupić" a nie "może wymienić to albo siamto" :)

odmeldowuje się.

Edytowane przez lepid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAR jest mocniejszy, ale sceptycznie podchodziłbym do tego, że Leben dobrze wysterował takie kolumny.

 

Jeżeli ktoś słucha tylko wieczornego plumkania to może i wystarczy, ale też raczej sceptcznie podchodził bym do pełnego wysterowania.

 

finalnie nie było odsłuchu na x34 a na x38, mam spory pokój 30+m2. x38 się z swoim basem mocno wzbudzało i faktycznie trzeba było trochę wzmacniacz podkręcić ale było dobrze, choć mnie nie porwało. sprawdziliśmy z zatyczkami do bass reflexu i oczywiście było lepiej jak chodzi o bas ale niestety całość mocno straciła. szkoda kolumny w ten sposób traktować. możliwe że komuś to połączenie bardziej przypodoba się i ma lepiej wytłumiony pokój. warto sprawdzić i poświęcić temu modelowi więcej czasu.

 

za to focus 260 już przy pierwszym utworze dostałem gęsiej skórki.

obecnie słucham midori takada & masahiko satoh - lunar cruise i brzmi to po prostu rewelacyjnie. jest to ładne i brzmiące połączenie. naprawdę jestem obecnie zadowolony z brzmienia i jakości.

początkowo urzekł mnie bas (z nim miałem problem w chorusach). niski a jednak trochę wycofany tzn może inaczej nie wybijający się. lubię jak bas zna swoje miejsce a nie przysłania innych pasm i tutaj mamy właśnie takie efekt. jak trzeba jest go dużo i potrafi "przywalić" ale zna swoje miejsce i jest zdyscyplinowany, nie rozpasany.

góra bardzo miłą, wręcz aksamitna.

gra równo pasmem i przyjemnie. chce się słuchać.

wydaje się być to para w sam raz do mojego pokoju. jestem BARDZO zadowolony (sorry że się powtarzam) ale tak jest :) znów powróciły myśli "aaaa jaką by sobie tu płytkę kupić" a nie "może wymienić to albo siamto" :)

odmeldowuje się.

 

Czyli rozumiem kolumnowy króliczek już złapany ? :)

 

b6dce1d4b86e1795gen.jpg

 

Spotkanie "na szczycie" ;)

 

Dzięki uprzejmości kolegi Łukasza (Plato23) mogliśmy przetestować obok siebie dwa modele lampowe ze stajni LAR. Nowy zestaw na lampach KT150 i Nazkę na sterydach - z potencjometrami od Khozmo. Ależ to była uczta, mam nadzieję, że Łukasz skrobnie tu kilka slów od siebie bo z uroczą Małżonką długo sie wsłuchiwali ;)

 

Za gościnę serdecznie dziękuję !

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bardzo serdecznie dziękuje Jakubie za możliwość posłuchania nowej konstrukcji Pana Czyżewskiego u siebie w domu we własnym systemie. Myślę, że będzie cieżko o jakieś szczegółowe porównania miedzy Nazcą a nowym projektem na KT150. Po pierwsze dlatego, że Nazca po przeróbkach Pana Eugeniusza jest dla mnie tak jakby nowym urządzeniem. Urządzenie teraz w większym zakresie pracuje w klasie A, co bardzo pozytywnie wpłynęło na dynamikę oraz na kontrolę basu, Khozmo zwiększyło przejrzystość oraz ilość szczegółów, wprowadziło "czarne tło". Zmianę na potencjometr Khozmo polecam wszystkim właścicielom Nazci. Po drugie czas na porównanie nie był aż tak długi, po trzecie moja 2 letnia córka (pozdrowienia dla Asi) uprzyjemniała nam czas wraz z Panem Groszkiem i Świnką Peppą. Jednak odsłuch był i jakieś wnioski zostały wyciągnięte :) wydaje mi się, że od razu słychać że oba wzmacniacze (zestawy) są od tego samego producenta. Charakterystyka brzmienia jest bardzo podobna. Miałem okazje czytać kilkanaście postów wyżej opis KT150 innego użytkownika Nazci i absolutnie się z nim nie zgodzę. Może to kwestia mojego toru, który jest typowo lampowy. U mnie KT150 na pewno nie zagrało w żaden sposób ostro, moja Żona stwierdziła nawet że dźwięk z KT150 jest bardziej delikatny niż z Nazci. Dźwięk z KT150 był wypełniony na średnicy, a wokale namacalne. Absolutnie się tego nie spodziewałem gdyż zawsze wydawało mi się, że lampy KT zbliżają się charakterystyką brzmienia do wzmacniaczy tranzystorowych. Widać jak bardzo się myliłem. Dźwięk był lampowy i bardzo przyjemny, bez żadnej ostrości. Żałuję bardzo, że nie mogłem posłuchać KT150 późnym wieczorem, gdy prąd jest lepszy ;), a dzieci śpią, w tych warunkach lampy 211 pokazują swoje prawdziwe oblicze i magię. Na pewno jedno i drugie urządzenie jest godne polecenia i posłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, czy ten tzw nowy projekt to te monobloki których słuchaliśmy u Ciebie? Ten który sprawił, że wyskoczyłem z trampek? I który muszę kiedyś posiąść i już? :)

 

Tak, z tym, że wtedy był podpiety przedwzmacniacz nie od kompletu, ten docelowy akurat został na warsztacie u Eugeniusza.

Ale chyba nie było tragicznie sądząc po Twoim wpisie ;)

 

O kurna.. na widok Artów kręgosłup zaczyna strajkować;) Fajny secik żeście chłopaki zebrali .

 

Na szczęscie przesuwa się je dość łatwo ;)

I fakt ciekawie sobie to wszystko Łukasz poskładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczynają mi padać lampy. LARek ma 3 lata, więc chyba już może się to zdarzyć.

Objawy na słuchawkach to słyszalny cichy przydźwięk w lewym kanale, kiedy nie gra muzyka.

Na kolumnach zaczynam słyszeć zniekształcenia z głośników wysokotonowych, takie nieczyste wybrzmiewanie z szeleszczeniem.

Pytanie: padają lampy mocy czy w przedwzmacniaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczynają mi padać lampy. LARek ma 3 lata, więc chyba już może się to zdarzyć.

Objawy na słuchawkach to słyszalny cichy przydźwięk w lewym kanale, kiedy nie gra muzyka.

Na kolumnach zaczynam słyszeć zniekształcenia z głośników wysokotonowych, takie nieczyste wybrzmiewanie z szeleszczeniem.

Pytanie: padają lampy mocy czy w przedwzmacniaczu?

Tak szybko? Z tego co mi pisał kiedyś Pan Czyżewski to powinny wytrzymać znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź.

Muszę zapukać do lampyelektronowe.

 

Lampy sterujace maja duzy wpływ na dźwięk, można pokombinować z jakimiś NOS'ami ;)

 

Tak szybko? Z tego co mi pisał kiedyś Pan Czyżewski to powinny wytrzymać znacznie dłużej.

 

Zależy ile kto słucha, ja miałem podobne objawy juz po roku z KT150.

 

Niestety obecna produkcja lamp pozostawia wiele do życzenia w kwestii żywotności (i nie tylko), to juz nie jest wykonanie jak dlla wojska z licznikiem użytkowania 10tys godzin +. Konstruktorzy maja teraz nielatwe zadanie w produkcji lampowych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prototyp na lampach KT150 miał przez weekend nowego kolegę ze stajni LARa - końcówka mocy na lampach EL34.

Ledwo wtargałem na górę, cieższe nisz cały set razem wziety, i grzeje się też zdecydowanie bardziej, moc identyczna - 100W/kanał.

 

A wygląda to tak:

 

174b07d10f445e30gen.jpg

 

Za jakość przpraszam ciemno juz było i aparat mam tylko w telefonie.

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.