Skocz do zawartości
IGNORED

ANKIETA - kto słyszy KABLE a kto nie


Therion

ANKIETA - kto słyszy kable a kto nie  

1 047 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszę rożnicę po zmianie kabli na inne?

    • tak
      662
    • nie
      384


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt tu nie jest gorszy od nikogo w U.K.

 

Historia tego narodu, krwią jest pisana.

Naszemu narodowi, naszym rodakom, nie dane było się rozwijać tak, jak mogły czynić to inne nacje.

My nie mieliśmy kolonii, to nas kolonizowano.

 

Tyle wstęp, bo jak czytam że ktoś gdzieś coś potrafi, a tu tylko co?

Ludziom brak inteligencji?

 

Nic z tych rzeczy, odwrotnie, przeciwnie, boją się nas, wiedzą jak jesteśmy pomysłowi i kreatywni, jaką mamy motywację, siłę i ambicję, aby w końcu pokazać światu na o nas stać.

A stać nas na wiele, co najmniej na tyle co innych, jak nie więcej, dowiedliśmy tego my Polacy wiele razy w historii.Wystarczy poczytać aby się dowiedzieć, ale tej historii się boją, boją się tej historii i zabierają ją ze szkół, potrzebują tanią siłę roboczą, kogoś komu tylko można powiedzieć czy pokazać - zobacz co my tu nie mamy, popatrz sobie, zobacz sobie, przez chwilę.

 

Hi - End i U.K. - to połączenie bez uzasadnienia.Bez japońskich podzespołów niewiele by z tego zostało, no może poza systemem dolby.

 

Gdyby rodzice naszych tu forumowiczów byli tak zamożni jak zamożni są audiofile w U.K. nikt nie miałby żadnych problemów, gdyby w Polsce warunki gospodarowania przedsiębiorstw przypominały warunki brytyjskie, powstałyby w Polsce poważne firmy branży audio produkujące produkty w oparciu o własne patenty.

 

I.T.D.

I.T.P.

 

Po jakimś czasie i u nas tu na miejscu powstawałyby jak grzyby po deszczu "ziemianki" do odsłuchu hi-end.

Mój przyjaciel 15 lat temu szukał lokalu i znalazł w dużym mieście, który był 1.5 metra w gruncie, a grubość muru 70 cm, z cegły.

Prowadził tam sklep audio, ludzie kupowali sprzęt, jechali do własnych domów i już tak im nie grało.

 

Przepraszam

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co!

 

> Komuś żyłka pękła.

Czy prócz bufonady mamy coś tu jeszcze? Może ukryte kompleksy?

Mnie się podejście angoli do tematu audio bardzo podoba. Jest kompleksowe. Gdy byście zobaczyli niektóe polskie instalacje za ciężkie pieniądze i jeszcze ich posłuchali oraz ich właścicieli. Prawdą jest, że sie pakuje sprzęt do pomieszczeń nie przystosowanych. Czasem gra to niestety fatalnie lub w sposób nie przystający do ceny.beerchugt.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, że do sprzętu za 5.tys zł kupujesz kable za max 300-500zł ale jeżeli zapłaciłeś za sprzęt 500 tys zł to nie zepniesz go tym samym kabelkiem, bo ograniczysz jego możliwości i te całe 500 tys będzie najgłupiej wydaną kwotą.

To to samo jakbyś założył do Ferrari opony marki Hankook. Jechać się jako tako da, byle nie za szybko i nie za daleko.

To ja tak na szybko tylko taka drobna uwaga.

Z twojej wypowiedzi wynika, ze:

a) najwazniejszym parametrem kabla (oraz reszty sprzetu) jest jego cena i marka

b) ten sam kabel uzyty do polaczen tanszego i drozszego sprzetu bedzie z jakis blizej nieznanych powodow dzialal odpowiednio lepiej i gorzej

Mam nadzieje, ze widzisz do czego zmierzam. Przejaskrawienie jest oczywiscie celowe. Wydaje mi sie, ze rozumiem co miales na mysli, ale pewnosci nie mam wiec bylbym wdzieczny gdybysmy mogli tak nie generalizowac i byc bardziej konkretni.

 

@mikson

Jesli ludzisz sie, ze ten plebiscyt cokolwiek udowodni to przykro mi ale musze cie wyprowadzic z bledu. Jego wyniki sa tak samo wiarygodne jak wyniki glosowania w Time z 2009.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co!

 

> Komuś żyłka pękła.

Czy prócz bufonady mamy coś tu jeszcze? Może ukryte kompleksy?

Mnie się podejście angoli do tematu audio bardzo podoba. Jest kompleksowe. Gdy byście zobaczyli niektóe polskie instalacje za ciężkie pieniądze i jeszcze ich posłuchali oraz ich właścicieli. Prawdą jest, że sie pakuje sprzęt do pomieszczeń nie przystosowanych. Czasem gra to niestety fatalnie lub w sposób nie przystający do ceny.beerchugt.gif

Ilekroć napiszę, że coś mi się nie podoba, zostaję oskarżony o frustrację.

Tylko czy nie jest czasem tak że piszą to inni frustraci nieświadomi swojej frustracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>747

Sorry! To nie było do Ciebie. smilee.gifsmilee.gifsmilee.gif

 

Piękne kable z puszeczkami za piękne ceny. Czy nie są aby w jakimś garażu robione a puszeczkach mamy zamknięte audiofilskie powietrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

He he. W UK poważne audio zaczyna się zapewne nawet od wyburzania całych dzielnic byle tylko stworzyć dobrą akustykę,co tam się ograniczać do pluszu :) Tymczasem tu padaka w drugą stronę: jeden koleś z drugim kupi jakiegoś posklejanego na ślinę Technicsa czy JVC z Allegro i mocno pyskuje, że nie słyszy, a z pewnością jest przekonany, że też uczestniczy w poważnym audio :) Kupa śmiechu.

 

Ale to może być problem z wiarygodnością ankiety. Zbyt dużo przypadkowych ankietowanych, którzy trafili tu raczej by ratować strucla bo jeden kanał pierdzi, niż są wyrobionymi, osłuchanymi posiadaczami utrzymanego w czystosci i bez wad narządu słuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło tu porównanie podłączenia zwykłych kabli w Hi-Endzie do założenia opon Hankook w Ferrari. To jest niezupełnie tak. O oponach Hankook nie trzeba pisać, znam je z autopsji. Czymprędzej (całkowicie nowe) kazałem wymienić na inne, uznanej firmy, gdyż życie mi miłe.

 

Natomiast połączenie bardzo wysokiej klasy sprzętu zwyczajnymi kabelkami? Sprawę należy rozpatrywać w kategorii "nie wypada". Podobnie jak udać się na przyjęcie na Zamku Królewskim z udziałem oficjeli założywszy elegancki garnitur od Hugo Bossa, a do tego buty Adidas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przykład z oponami i ferrari - jeżeli mieszkasz w Polsce i jeździsz zgodnie z przepisami, nie ma znaczenia jakie opony założysz (byleby spełniały zalożenia progowe/normy), tych lepszych i tak nie wykorzystasz i jedyne co mają lepsze - to wygląd, ewentualnie wpływ na ego właściciela. Być może z kablami jest podobnie - nawet jeżeli te "lepsze" są lepsze, to w parametrach, które są bez znaczenia dla dźwięku, bo progowe spełniają wszystkie. Także analogie mają zawsze dwie strony, zależy, jak je zinterpretuje się i czemu mają służyć.

Piszę "być może" - bo niech każdy uważa jak uważa - mamy demokrację :)

pzdr

 

P.S. A ferrari i tor formuły 1 - być może jest gdzieś dla muzyki jakiś "tor", ale wg mnie najsłabszym ogniwem dla muzyki odtwarzanej jest samo źródło, czyli nagranie - i tu wg mnie poruszamy się ciągle po polskich drogach, nie po torach F1. Stąd osobiście bagatelizuję znaczenie kabli, bo bardziej irytuje mnie, że często ulubiona muzyka jest fatalnie nagrana i sprzęt (w tym kable), jaki by nie był, niewiele pomaga...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło tu porównanie podłączenia zwykłych kabli w Hi-Endzie do założenia opon Hankook w Ferrari. To jest niezupełnie tak. O oponach Hankook nie trzeba pisać, znam je z autopsji. Czymprędzej (całkowicie nowe) kazałem wymienić na inne, uznanej firmy, gdyż życie mi miłe.

 

Najwyraźniej znasz się na oponach (szacun;).

Na stereo za to się nie znasz - sam przyznales, ze wolisz dźwięk "5.1". Nawet 2.0 przez jakieś prologiki słuchasz.

Po co wiec wypowiadasz się na temat dla CIebie całkowicie obcy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he. W UK poważne audio zaczyna się zapewne nawet od wyburzania całych dzielnic byle tylko stworzyć dobrą akustykę,co tam się ograniczać do pluszu :) Tymczasem tu padaka w drugą stronę: jeden koleś z drugim kupi jakiegoś posklejanego na ślinę Technicsa czy JVC z Allegro i mocno pyskuje, że nie słyszy, a z pewnością jest przekonany, że też uczestniczy w poważnym audio :) Kupa śmiechu.

 

Ale to może być problem z wiarygodnością ankiety. Zbyt dużo przypadkowych ankietowanych, którzy trafili tu raczej by ratować strucla bo jeden kanał pierdzi, niż są wyrobionymi, osłuchanymi posiadaczami utrzymanego w czystosci i bez wad narządu słuchu.

 

Ale spokojnie, używany sprzęt nie znaczy gorszy. Ile tutaj jest głosujących, którzy np. mają wzmacniacz za 4 tys złotych? Za 15 lat będzie kosztował na allegro 700 zł - czy to znaczy, że te osoby już dzisiaj narażają się na kupę śmiechu i nie uczestniczą w poważnym audio? Czy ktoś kogo kolumny warte są 100 tys złotych, a za 20 lat będą warte 8 tys złotych też nie uczestniczy w poważnym audio i kupa śmiechu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej znasz się na oponach (szacun;).

Na stereo za to się nie znasz - sam przyznales, ze wolisz dźwięk "5.1". Nawet 2.0 przez jakieś prologiki słuchasz.

Po co wiec wypowiadasz się na temat dla CIebie całkowicie obcy ?

Znam się na oponach to za dużo powiedziane. Nie trzeba być specjalnym mistrzem kierownicy aby zauważyć, że na Hankookach strach jeździć.

 

Natomiast co do meritum Twojej wypowiedzi - to dokonałeś nieuzasadnionego uproszczenia. Zarówno w 5.1 jak i w stereo może być zarówno tendetne bądziewie, jak i szczytowy Hi-End. Czynienie jakichś zależności wynikowych że jeśli ktoś lubi i słucha 5.1 to znaczy że się na niczym nie zna jest nieuprawnione.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło tu porównanie podłączenia zwykłych kabli w Hi-Endzie do założenia opon Hankook w Ferrari. To jest niezupełnie tak. O oponach Hankook nie trzeba pisać, znam je z autopsji. Czymprędzej (całkowicie nowe) kazałem wymienić na inne, uznanej firmy, gdyż życie mi miłe.

 

Natomiast połączenie bardzo wysokiej klasy sprzętu zwyczajnymi kabelkami? Sprawę należy rozpatrywać w kategorii "nie wypada". Podobnie jak udać się na przyjęcie na Zamku Królewskim z udziałem oficjeli założywszy elegancki garnitur od Hugo Bossa, a do tego buty Adidas.

 

 

Nie. System bardziej zachowa się tak jak Ferrari zatankowane benzyną 78 oktanową. Niby wszystko ok, ale zupelnie inaczej niż bezposrednio po wyjeździe z salonu. Nie to brzmienie, nie ten dźwięk nie ten blaski ogólne wrażenie ze coś jest nie tak.

 

Porównanie do opon miało pokazać ze zakładając je nie skorzystasz ze wszyskich możliwości sprzętu

Ograniczasz go juz na starcie.

 

To, ze nie wypada to akurat plasuje sie na koncu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego modrzew - coś chyba nie wyszło z metrami w tej odpowiedzi?

Ale myśle,że sens odczytałaś.I co?

 

Padło tu porównanie podłączenia zwykłych kabli w Hi-Endzie do założenia opon Hankook w Ferrari. To jest niezupełnie tak. O oponach Hankook nie trzeba pisać, znam je z autopsji. Czymprędzej (całkowicie nowe) kazałem wymienić na inne, uznanej firmy, gdyż życie mi miłe.

 

Natomiast połączenie bardzo wysokiej klasy sprzętu zwyczajnymi kabelkami? Sprawę należy rozpatrywać w kategorii "nie wypada". Podobnie jak udać się na przyjęcie na Zamku Królewskim z udziałem oficjeli założywszy elegancki garnitur od Hugo Bossa, a do tego buty Adidas.

Widać aluzji nie poniał.Chodziło nie o opony a koła(całe),trzeba ze zrozumieniem czytać...może troche wolniej i bez zapędów.Moj wpis akurat był o BMW i kołach a na kołach od fiata nie pojedzie BMW.Ja rozumiem,że artonkowi ciężko zrozumieć pewne zasady,mama tak wychowali to nie pojmie ale widać,jest takich osób jeszcze kilka i obojętnie jakich porównań nie przytoczymy,zawsze będzie krytyka.

 

Powiem jeszcze tak:Czy w nowej generacji domu,inwestor montując okna aluminiowe(ciepłe,jest taka możliwość)zamontować każe w nich jedną szybe...zamiast trzech wypełnionych Argonem?

Czy można o takim przedsięwzięciu napisać,że zamontowano bo nie wypada?Gdzie byłaby logika?Ktoś wydaje na okna kupe kasy by zaoszczędzić na szybach...paranoja,taka sama jak z kołami i kablami,tanimi do drogiego sprzętu...bo nie wypada.

 

Czasem czuje się jakbym rozmawiał z dziećmi...we mgle.

 

>747

Sorry! To nie było do Ciebie. smilee.gifsmilee.gifsmilee.gif

 

Piękne kable z puszeczkami za piękne ceny. Czy nie są aby w jakimś garażu robione a puszeczkach mamy zamknięte audiofilskie powietrze?

Artonek kup,rozbierz a zobaczysz co w środku jest i zapewniam cię,że nie tylko powietrze jest.Ironie zostaw...cienko ci wychodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat może wypowiesz się jak nabędziesz większe doświadczenie i w Twoim domu zagoszczą lepsze klocki;-)

 

Ale z Ciebie przemądzalec. To, że mam klocki jakie mam, nie oznacza jeszcze, że nie znam się "trochę" na audio i że nie mam jako takiego osłuchania. Takich jak Ty, Kolego za takie lekceważące wypowiedzi to na wielu normalnych forach banuje się :)

 

Nie widzę powodu, aby nie wypowiadać się w sprawie kabli - w końcu jest to zdaje się wolne forum dla wszystkich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam się na oponach to za dużo powiedziane. Nie trzeba być specjalnym mistrzem kierownicy aby zauważyć, że na Hankookach strach jeździć.

 

Natomiast co do meritum Twojej wypowiedzi - to dokonałeś nieuzasadnionego uproszczenia. Zarówno w 5.1 jak i w stereo może być zarówno tendetne bądziewie, jak i szczytowy Hi-End. Czynienie jakichś zależności wynikowych że jeśli ktoś lubi i słucha 5.1 to znaczy że się na niczym nie zna jest nieuprawnione.

 

Pozdrawiam.

Podtrzymuje moja opinie- nie znasz się na stereo.

Znasz się za to na muzyce w 5.1 - pasuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrzewiu - ale o ile może rzeczywiście BMW na kolach od fiata nie pojedzie, o tyle system na kablach, jakie by one nie były, zagra (o ile spełniają normy)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co!

 

> Komuś żyłka pękła.

Czy prócz bufonady mamy coś tu jeszcze? Może ukryte kompleksy?

Mnie się podejście angoli do tematu audio bardzo podoba. Jest kompleksowe. Gdy byście zobaczyli niektóe polskie instalacje za ciężkie pieniądze i jeszcze ich posłuchali oraz ich właścicieli. Prawdą jest, że sie pakuje sprzęt do pomieszczeń nie przystosowanych. Czasem gra to niestety fatalnie lub w sposób nie przystający do ceny.beerchugt.gif

 

Przystosowany i urzadzony pokoj prawdziwego audiofila i fachofca od sorołnd sołndu.

Na filmikach mozna zobaczyc na jakich to zestawach autor zbieral doswiadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mamy tu m.in.

 

CREATIVE T40

XORO HXS614

CREATIVE FPS1600

XORO HXS614

TECHNICS SC-EH590

BOSE COMPANION 5 Vs. LOGITECH Z-2300

Magnat Monitor 220

Creative Gigaworks T20 & T40

 

I jeszcze kilka popierdziawek z "plastiku"

 

 

Na ponizszych zdjeciach przstosowany pokoj i wysokiej klasy zestawy: stereo i sorołnd sołnd.

post-1391-0-27748800-1308048946_thumb.jpg

post-1391-0-49190300-1308048979_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje moja opinie- nie znasz się na stereo.

Znasz się za to na muzyce w 5.1 - pasuje?

 

 

 

Panowie - nie dawajmy się wprowadzić w żaden tunel - słowa kieruje do jednej i do drugiej strony. Mogą współistnieć na tym forum obok siebie ludzie słyszący kable, niesłyszący, preferujący 5.1 lub 2.0 - z tym nie ma problemu, byle nikt nikomu nie wytykał, że jest w jakiś sposób gorszy (słyszy bo ma omamy /nie słyszy bo ma problemy ze słuchem).

 

 

Jeżeli tego unikniemy, będzie mozna dyskutować, choć tak na prawdę, ten watek nie miał służyć dyskusji. W jakiś taki prowizoryczny i podstawowy sposób chciałem sie dowiedzieć w jak licznej grupie sie znajduję. Kiedyś na zajęciach ze statystyki, prowadzący nam powiedział, że przy wyborze 2 pytań, aby badanie choć w podstawowy sposób odzwierciedlało opinie społeczną na zadany temat - minimalną liczbą głosujących ma być 100 i tego się trzymałem. Oczywiście im więcej osób weźmie udział w głosowaniu tym jest on dokładniejszy, co widzimy na naszym przykładzie, gdzie liczba osób słyszących zmiany kabli spadła z 72 do 65%.

 

 

Oczywiście nadal niewiele to mówi - raptem może to, że zmiany w kablach słyszą nie 3 osoby, nie 5 ale ponad 100 co oznacza, że nie da się do tych osób powiedzieć - wydaje się wam że słyszycie. A to z kolei oznacza, że osoby ktore takich zmian nie slyszą, mają jeszcze fajne poletko w audio do odkrycia.

 

 

Ja, jeżeli już komuś "muszę" udowodnić zmiany w brzmieniu kabli, to włączam zawsze Katie Melua. Słuchacz na początku jest zaskoczony, ponieważ głos Katie dobiega dokładnie z pokoju odsłuchowego (rzeczywiście, jest to fajny efekt - sam go lubię). I tu nigdy nie było, że ktokolwiek miał inne wrażenia - wszyscy w tym momencie mówili - "łał", ponieważ Katie jest wręcz "namacalna" (sorry Katie:) - stoi 2 m od nas i śpiewa.

 

Kiedy opadały pierwsze emocje, wyłączałem sprzęt i zmieniałem kable. Nie na żadne podłe - "od lampki", ale na kable audio renomowanej firmy z podobnego a nawet wyższego budżetu. Włączałem sprzęt ponownie i... zawsze był grymas na twarzy. Bo Katie już w pokoju nie było. Niby wszystko grało tak samo - żadnej zmiany w barwie (to opinia słuchaczy - w mojej opinii pojawiał się w większej ilości bas) ale głos Katie nie był już "namacalny". Śpiewała niby z tego samego "punktu" na scenie, ale nie było jej tak realnie, jak była wcześniej.

 

I teraz - czy to oznacza, że tamte kable są gorsze? Nie. Po prostu w moim systemie się nie sprawdzają tak, jak kabel "główny".

 

 

na płycie Katie jest tez moment, w którym pojawia się sprzężenie (znacie wszyscy ten przykry pisk). Na moim ulubionym kablu, dźwięk pojawia się i rozpływa gdzieś w przestrzeni, na innym kablu zanim zniknie, świdruje nam czaszkę powodując - dyskomfort i uczucie przytkania uszu.

 

 

To prezentuję osobom, które mnie odwiedzają, bo to daje się wychwycić od ręki. Sam, jako że znam brzmienie swojego systemu na wskroś, słyszę oczywiście zmiany znacznie większe. Ba - nawet wiem kiedy jest już czas poruszać wtykami w gniazdach, bo dźwięk stracił blask a scena tak imponującą głębię, jaką potrafi wykreować na niektórych płytach.

 

Na filmikach mozna zobaczyc na jakich to zestawach autor zbieral doswiadczenie.

 

 

A mi jest żal tego psa. Ile te zwierzęta potrafią znieść w imię miłości do nas.... A musiało go boleć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jesteśmy mistrzami w biciu piany!! Proste pytanie TAK/NIE a ile wpisów?? Qrcze sam się sprowokowałem :)

 

To bardzo polskie :)

 

-TAK?

 

-No TAK, ale...

 

czyli parafrazując znany dowcip - jednym słowem - TAK! A w dwóch słowach? NIE TAK!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Przystosowany i urzadzony pokoj prawdziwego audiofila i fachofca od sorołnd sołndu.

Na filmikach mozna zobaczyc na jakich to zestawach autor zbieral doswiadczenie.

http://www.youtube.com/user/altonalton

 

Mamy tu m.in.

 

CREATIVE T40

XORO HXS614

CREATIVE FPS1600

XORO HXS614

TECHNICS SC-EH590

BOSE COMPANION 5 Vs. LOGITECH Z-2300

Magnat Monitor 220

Creative Gigaworks T20 & T40

 

I jeszcze kilka popierdziawek z "plastiku"

 

 

Na ponizszych zdjeciach przstosowany pokoj i wysokiej klasy zestawy: stereo i sorołnd sołnd.

 

 

Padłem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się muszę z Therionem zgodzić :)

 

Powiedzcie mi proszę co Waszym zdaniem lepiej zagra:

 

(a) sprzęt za 100000 zł spięty kabelkami za drugie 100000 zł

 

(b) czy może sprzęt za 200000 zł spięty byle jakimi, najtańszymi kabelkami?

 

Przyjmijmy, że opcja sprzęt za 200k plus kabelki za 100k nie wchodzi w grę. Jest tylko możliwość (a) LUB (b). Gdy czytam niektóre wypowiedzi to można nabrać przekonania, że są tu zwolennicy opcji (a).

 

Podtrzymuje moja opinie- nie znasz się na stereo.

Znasz się za to na muzyce w 5.1 - pasuje?

Są mądrzejsi ode mnie w 5.1 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Teraz się muszę z Therionem zgodzić :)

 

Powiedzcie mi proszę co Waszym zdaniem lepiej zagra:

 

(a) sprzęt za 100000 zł spięty kabelkami za drugie 100000 zł

 

(b) czy może sprzęt za 200000 zł spięty byle jakimi, najtańszymi kabelkami?

 

 

 

Najlepiej zagra sprzęt dobry. Odpowiednio wybrany pod kątem pomieszczenia. Zestawiony z odpowiednimi kolumnami. I wcale nie musi kosztować aż tak bardzo dużo. Właściwe okablowanie jedynie go dopieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się muszę z Therionem zgodzić :)

Powiedzcie mi proszę co Waszym zdaniem lepiej zagra:

(a) sprzęt za 100000 zł spięty kabelkami za drugie 100000 zł

(b) czy może sprzęt za 200000 zł spięty byle jakimi, najtańszymi kabelkami?

 

Mus, to mus ;)

 

Wg mnie lepiej zagra sprzęt za 200.000zł choć nie zagra pełnią swoich możliwości.

 

 

Przykład z kosmosu, bo nie ma sensu do sprzętu za 100.000zł pakować kabli za taką samą wartość (max 10-15.000zł).

 

 

Mnie nie tak dawno zjedzono za to, że stwierdziłem, iż kolumna np. b&W 800 wstawiona na styk pomiędzy ścianę a wersalkę w zamałym (dla niej) pokoju zagra znacznie gorzej niż kolumna za połowę jej wartości w tym samym pokoju. Moi przeciwnicy ślepo brnęli że im drożej tym lepiej bez względu na akustykę, kubaturę itp.

 

 

Ps. Disco ma absolutną rację - kupując klocki za grubą kasę tez nie możemy robić tego bezmyślnie ufając, że musi się zgrać, bo dużo kosztuje. Ktos inny za połowę (albo i mniej) może złożyć znacznie lepiej brzmiący system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby milion osób w ankiecie napisało że słyszy kable to i tak nie zmienia to naukowo udowodnionego faktu, chociażby przez Boston Audio Society:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) iż człowiek nie potrafi usłyszeć różnicy między nimi a wszystko się odbywa na zasadzie psychoakustyki. W obiektywnym teście, człowiek kabli nie słyszy. Tyle nauka. Koniec i kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby milion osób w ankiecie napisało że słyszy kable to i tak nie zmienia to naukowo udowodnionego faktu, chociażby przez Boston Audio Society:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) iż człowiek nie potrafi usłyszeć różnicy między nimi a wszystko się odbywa na zasadzie psychoakustyki. W obiektywnym teście, człowiek kabli nie słyszy. Tyle nauka. Koniec i kropka.

nie wytrzymał kolega i musiał coś napisać o kablach :) i jaki zły że jest w mniejszości ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.