Skocz do zawartości
IGNORED

Pacuła mówi NIE flac-om :)


donmarciano

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ten tekst jest godny zastanowienia i rozpracowania przez komputerowców :

"Specjaliści programują procesory lepiej, specjalnie pod kątem audio. To fenomen wielokrotnie podnoszony, a którego natury wciąż nie rozumiemy – choć matematycznie wynik „rozpakowania” plików FLAC, odtwarzanie WAV itp. jest identyczny, to jednak można to zrobić na różne sposoby i każdy z nich daje odmienne efekty dźwiękowe; z tego samego pliku dostajemy różny dźwięk w zależności od metody jego obróbki. Odtwarzacze plików wideo traktują audio jako dodatek. Mimo to wyniki, jakie osiągnąłem są zaskakująco dobre." (z testu PH A300)

 

no zwykly stek bzdur, ale czego sie nie robi zeby wcisnac produkt ktory jakby na to nie patrzec daje bardzo duzy zysk w porownaniu ze sprzetem komputerowym o tym samym zastosowaniu

 

a z drugiej strony sie nie dziwie redaktorom ze pisza takie bzdury gdyz audio dla redaktora czy producenta to glownie biznes, i jesli da sie wymyslic sposob zeby zarobic wiecej to chetni sie znajda na kase, wiec to normalne ze takie recenzje powstaja, dzieki temu pseudoproducenci audio chetnie beda takiego delikwenta odwiedzac i dawac mu sprzet do testow = wieksza kasa, a prawdziwi producenci audio sprzetu ktory realnie jest dobry np accuphase itd itd niekoniecznie musza szukac takich recenzentow-promotorow, na forach szukajacy info sami sie dowiedza o dobrym sprzecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba najpierw napisać,że niezależnie od algorytmu "rozpakowania" FLACa, programem, mamy ten sam efekt dźwiekowy. Bo znowu nam zarzucą "hejterstwo:"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałem tworzyć osobnego tematu -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . KABLE LAN (audiofilskie)...

 

LAN-1.0 PA + Accuphase DP-900/DC-901

(...)

Test systemu Accuphase’a prowadziłem dla magazynu „Audio”. Jednym z porównań, o które prosił wtedy Robert Szklarz, polski dystrybutor i Accu, i AR polegało na wpięciu jednocześnie kabla HS-Link i kabla RCA (S/PDIF; Acrolink 7N-D6100) i posłuchaniu, czy aby RCA (S/PDIF) nie gra lepiej. Moja odpowiedź była krótka – nie, nie gra lepiej. Przez pierwsze pięć minut wydaje się, że dźwięk jest bardziej namacalny, pełniejszy, ale dość szybko okazało się, że jest uproszczony, płytki, po prostu słabszy. Było to słyszalne ładnie przy płytach CD, ale przy SACD było po prostu nie do przyjęcia.

 

W jaki sposób udało się Panu Redaktorowi przesłać SACD w natywnej postaci do DAC-a przy pomocy wyjścia i kabla SPDIF?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identycznie robi się w przypadku płyt SACD i DVD-A i CD. Zawsze jest to ten sam master konwertowany na samym końcu z PCM do odpowiedniego standardu. Gęste PCM do SACD i te same gęste PCM do DVD-A oraz do CD.

Bzdura kompletna.

 

Skonwertuj sobie 24/96 do 16/44.1 i DOPIERO WTEDY porównuj, zaręczam, że będzie grało dokładnie tam samo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik yayacek dnia 13.03.2012 - 12:49 napisał

Identycznie robi się w przypadku płyt SACD i DVD-A i CD. Zawsze jest to ten sam master konwertowany na samym końcu z PCM do odpowiedniego standardu. Gęste PCM do SACD i te same gęste PCM do DVD-A oraz do CD.

Bzdura kompletna.

 

Skonwertuj sobie 24/96 do 16/44.1 i DOPIERO WTEDY porównuj, zaręczam, że będzie grało dokładnie tam samo!

Przecież Yayacek dokładnie o tym samym pisze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojezusickumaryjo..!

Dawno tu nie zaglądałem, a tu taka bomba :)

 

Jak widać wszelkie sępy już zleciały na żer - jest ałdjobeton, są i haj-res-rulez ;>

A tekst o tym "co zawierają bity" to już doprawdy wyższy poziom abstrakcji :D

 

PS. Trza będzie jeszcze raz płyty zripować :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

no zwykly stek bzdur, ale czego sie nie robi zeby wcisnac produkt ktory jakby na to nie patrzec daje bardzo duzy zysk w porownaniu ze sprzetem komputerowym o tym samym zastosowaniu

 

a z drugiej strony sie nie dziwie redaktorom ze pisza takie bzdury gdyz audio dla redaktora czy producenta to glownie biznes, i jesli da sie wymyslic sposob zeby zarobic wiecej to chetni sie znajda na kase, wiec to normalne ze takie recenzje powstaja, dzieki temu pseudoproducenci audio chetnie beda takiego delikwenta odwiedzac i dawac mu sprzet do testow = wieksza kasa, a prawdziwi producenci audio sprzetu ktory realnie jest dobry np accuphase itd itd niekoniecznie musza szukac takich recenzentow-promotorow, na forach szukajacy info sami sie dowiedza o dobrym sprzecie

 

Kolejnym krokiem będą rozważania na temat danych audio przesyłanych za pomocą Wifi.

No bo przecież taki wpływ być musi, skoro jest tak duża różnica, przy różnych kablach LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- mylicie ciągle jedno, w studio nagraniowym powstaje gęsty format 24/96 czy wyżej to juz bez znaczenia. Taki sygnał ma zostać udostępniony nam audiofilom czy to w postaci studyjnego pliku (najlepsze wyjście), czy też fizycznej płyty SACD, DVDAUDIO czy BluRay Pure Audio (tu juz problemy z mechaniką, laserami ble ble...).

Natomiast aby udostępnić to w postaci 16 bitowej płyty CD nie wystarczy tego przekonwertować- tu potrzeba całej masy zabiegów na żywym organizmie, aby powstała płyta Cd i tego właśnie audiofile nie mogą zaakceptować. Po jakie licho komu kosmiczne zabiegi XRCD czy Stockfischa żeby potem za 16 bitową płytę płacić 200zł ? To nie dziwcie się że audiofile wolą raz zapłacić za 24 bitowego DAC-a i kupować potem gęste studyjne pliki niż kombinować z kupowaniem należycie wydanych płyt CD - a może SHM zagra nieźle, a może MFSL, a możę XRCD. Przecież to kpina z ludzi. kto mądry da się na coś takiego nabrać.

Myślę że w związku z zamykaniem fabryk płyt CD, co właśnie ma miejsce, jakość tych płyt jeszcze się pogorszy. Stale też pogarsza się jakość odtwarzaczy CD, które tak naprawdę od kilku lat są juz odtwarzaczami DVD z zablokowaną możliwością odczytu płyt DVD i z wylutowanym wyjściem wizyjnym. W każdym takim odtwarzaczu (niby to CD) sygnał audio zamieniany jest do postaci 24 bitowej lub DSD. Przejście na gęste pliki studyjne pozwoliłoby ominąć to wszystko i tak naprawdę tu najwięcej zyskalibyśmy na jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- mylicie ciągle jedno, w studio nagraniowym powstaje gęsty format 24/96 czy wyżej to juz bez znaczenia. Taki sygnał ma zostać udostępniony nam audiofilom czy to w postaci studyjnego pliku (najlepsze wyjście), czy też fizycznej płyty SACD, DVDAUDIO czy BluRay Pure Audio (tu juz problemy z mechaniką, laserami ble ble...).

Natomiast aby udostępnić to w postaci 16 bitowej płyty CD nie wystarczy tego przekonwertować- tu potrzeba całej masy zabiegów na żywym organizmie, aby powstała płyta Cd i tego właśnie audiofile nie mogą zaakceptować. Po jakie licho komu kosmiczne zabiegi XRCD czy Stockfischa żeby potem za 16 bitową płytę płacić 200zł ? To nie dziwcie się że audiofile wolą raz zapłacić za 24 bitowego DAC-a i kupować potem gęste studyjne pliki niż kombinować z kupowaniem należycie wydanych płyt CD - a może SHM zagra nieźle, a może MFSL, a możę XRCD. Przecież to kpina z ludzi. kto mądry da się na coś takiego nabrać.

Myślę że w związku z zamykaniem fabryk płyt CD, co właśnie ma miejsce, jakość tych płyt jeszcze się pogorszy. Stale też pogarsza się jakość odtwarzaczy CD, które tak naprawdę od kilku lat są juz odtwarzaczami DVD z zablokowaną możliwością odczytu płyt DVD i z wylutowanym wyjściem wizyjnym. W każdym takim odtwarzaczu (niby to CD) sygnał audio zamieniany jest do postaci 24 bitowej lub DSD. Przejście na gęste pliki studyjne pozwoliłoby ominąć to wszystko i tak naprawdę tu najwięcej zyskalibyśmy na jakości.

 

A jakość zależy od kabla LAN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast aby udostępnić to w postaci 16 bitowej płyty CD nie wystarczy tego przekonwertować

Gorszych bzdur dawno nie słyszałem... Postaraj się lepiej, może coś lepszego wymyślisz, kto wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie piszę o tym samym. Czytaj uważnie.

Na Twoją prośbę przeczytałem uważnie kilka razy i chyba coś ze mną nie tak, bo nic nadzwyczajnego nie zauważyłem. :)

Będziesz musiał mi to wyjaśnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś słyszałem różnice pomiędzy Jplayerem i resztą, ba dałbym sobie za to rekę uciąć i podczas testu na wykrywaczu kłamstw, ewidetnie wyszłoby że mówię prawdę, twierdząc iż różnicę słyszę zawsze i na 100%.

 

Schody zaczęły się gdy przyszło do ślepych testów i ABX. Udało mi się nawet zestawić system, gdzie przełączenie było natychmiastowe, miałem 2 identyczne karty i każda z nich pracowała jednocześnie i obsługiwana była innym programem. I co? No i wniosków można się domyśleć.

 

Mało tego, zgodnie z psychoakustyką, po tym doświadczeniu, jak ręką odjął. Przestałem słyszeć różnicę. No popatrzcie państwo co za magia.... A już prawie stałem się lżejszy o 100 euro. Taki byłem pewien swego i słyszanych przeze mnie różnic.

 

Dlatego też, przeciwnie do Ciebie, nauczyłem się jednak nie wierzyć tak do końca temu co słyszę tu i teraz, bo może się okazać, że jutro będę to samo słyszał dokładnie inaczej. Widać nie jestem takim supermenem jak inni i moje zmysły jednak potrafią być omylne i są podatne na sugestię.

 

 

Chcesz innego doświadczenia, o wpływie sugestii na zmysły. Weź 4 szklanki, denkami do góry, postaw na nich odtwarzacz CD. Posłuchaj tego samego CD stojącego na tych "audiofilskich szklanych nóżkach" i później bez nich. Na 99% usłyszysz różnicę. nie żartuję... Ja praktycznie zawsze ją wtedy słyszę, tak samo znajomi, z którymi powtarzam do doświadczenie.

 

Oczywiście różnicę słyszę tylko wtedy, gdy wiem że CD stoi na szklankach. Inaczej nie ma na to szans.

 

100% się zgadzam i popieram w 1000% !!!

Psychika to tak skomplikowana bestia że jej użytkownik nawet nie zdaje sobie sprawy z umysłowej gimnastyki jaką potrafi ona zrobić...

Bodajże De Mello kiedyś napisał o duchach że jeśli nęka Cię duch to trzeba go zapytać o coś co on na 100% powinien wiedzieć a ty nie. "Duch" się przestraszy i ucieknie ;) Tutaj jest taka sama sytuacja z tym że rolę ducha przejmują magiczne kabelki i inne audiofilskie głupotki a pytanie to święty test ABX ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast aby udostępnić to w postaci 16 bitowej płyty CD nie wystarczy tego przekonwertować- tu potrzeba całej masy zabiegów na żywym organizmie, aby powstała płyta Cd i tego właśnie audiofile nie mogą zaakceptować. Po jakie licho komu kosmiczne zabiegi XRCD czy Stockfischa żeby potem za 16 bitową płytę płacić 200zł ?

Nie wiem czy wiesz, ale XRCD w ogóle nie przewiduje mastera 24/96. Po drugie - kosmiczna to jest w nim co najwyżej precyzja tłoczenia pitów na płycie. Poza tym to zwykła w miarę solidna (dziś nawet już nieco anachroniczna) sygnałówka, tyle że zamknięta w standard uniemożliwiający wykonywanie cyfrowej ciesiołki na sygnale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hejterzy wszystkich krajów – UWAGA! To jest materiał dla was, można się nieźle obśmiać! Chodzi mianowicie o wpływ na dźwięk kabli LAN i izolatorów LAN (znanych chociażby z produktów medycznych).

Przeciez to troll a wy go dokarmiacie. :D

Ale co tam, ja tez cos dorzuce. Niech bedzie widac, ze sie rynek audiofilskich skretek rozrasta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS Silnik forum cos niespecjalnie akceptuje nawiasy w adresach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi skrętkami?

W marcu uruchamiamy serwerownię za 5mln zł dla jednego z projektów IT.

Nie widziałem tam takich kabli.

Sądzicie, że serwerownia nie będzie działać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brechtałem się tydzień temu z chłopakami dostawcy UPS`a 40kVA.

Jeden z nich czyta to Forum, nie przyznał się do nick`a...

 

Kładli zasilanie w podłodze.

Fajne kabelki, na oko z 16mm2.

Nadałyby się na głośnikowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suggested Retail Price: $499.00

 

 

wydawało by się że to drogo jak za 1.5m kabelka ethernetowego...

...ale skoro słychać różnicę to pewnie warto :)

 

ciekawe czy plik WAV ściągnięty z internetu przez taki kabelek gra lepiej od WAVa na zwykłym kabelku co dorzucili do routera <hmmmm>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suggested Retail Price: $499.00

 

 

wydawało by się że to drogo jak za 1.5m kabelka ethernetowego...

...ale skoro słychać różnicę to pewnie warto :)

 

ciekawe czy plik WAV ściągnięty z internetu przez taki kabelek gra lepiej od WAVa na zwykłym kabelku co dorzucili do routera <hmmmm>

 

mam nadzieje ze to tylko zart, oczywiscie ze gra...

...

...

..

.

TAK SAMO!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

mam nadzieje ze to tylko zart, oczywiscie ze gra...

...

...

..

.

TAK SAMO!!!

 

Generalnie, pokuszę się o małe podsumowanie, jak ja to widzę, bo dyskusja i przytaczane przykłady i cytaty z artykułów, zaczynają osiągać niebezpieczne poziomy abstrakcji.

 

Przeanalizujmy więc, na spokojnie i starając się użyć do tego logiki:

 

Z jednej strony mamy rozważania dotyczące transmisji danych. A audio w cyfrowej postaci, to nic innego jak dane właśnie i to dane identyczne jak każde inne. Dla komputera to takie same bity, nie bardziej okrągłe, nie prostokątne, ot bity zapisane w postaci zero-jedynkowej. Rozważania dotyczą, raz - transmisji poprzez sieć LAN, dwa - transmisji poprzez USB, za pomocą protokołów przynależnych do transmisji asynchronicznej. Zarówno transmisja po sieci LAN, jak i transmisja asynchroniczna po USB, za podstawę mają niezmienność przesyłanych danych, z racji na zastosowane mechanizmy korekcyjne, kontrolne i możliwości nadmiarowego powtórzenia transmisji.

 

Gdyby tak nie było i gdyby mechanizmy zabezpieczające integralność danych nie działały, to nie mogłaby funkcjonować żadna sieć, nie działałyby banki, sklepy, radio, telewizja, internet, ba nie działałało by nawet forum Audiostereo :-). Wiedzą o tym wszyscy, no prawie wszyscy. Wyjątkiem są tu niektórzy audiofile, dla których jedynym wyjątkiem, są dane komputerowe dotyczące audio. Dla nich kopia na dysku zewnętrznym USB, zawierająca dokumenty tekstowe, zdjęcia, filmy i wszelkie inne dane komputerowe (poza muzycznymi), jest identyczna z oryginałem, no bo być musi. Takie jest pryncypium działania nośników kopii zapasowych. Pokazują to miliony przykładów z życia i jest to fundamentem działania jakichkolwiek rozległych sieci komputerowych. Ale już kopia danych zawierających muzykę, nie jest zgodna ze źródłem pierwotnym, gdyż "słychać" zmiany w brzmieniu.

 

To była jedna strona, medalu, teraz przejdźmy do drugiej. Tu posłużę się postem Kolegi Nedj, który z kolei zacytował:

 

Pan Redaktor Wojciech Pacuła w teście Acoustic Revive LAN-1.0 PA + RLI-1 napisał:

LAN-1.0 PA + Accuphase DP-900/DC-901

(...)

Test systemu Accuphase’a prowadziłem dla magazynu „Audio”. Jednym z porównań, o które prosił wtedy Robert Szklarz, polski dystrybutor i Accu, i AR polegało na wpięciu jednocześnie kabla HS-Link i kabla RCA (S/PDIF; Acrolink 7N-D6100) i posłuchaniu, czy aby RCA (S/PDIF) nie gra lepiej. Moja odpowiedź była krótka – nie, nie gra lepiej. Przez pierwsze pięć minut wydaje się, że dźwięk jest bardziej namacalny, pełniejszy, ale dość szybko okazało się, że jest uproszczony, płytki, po prostu słabszy. Było to słyszalne ładnie przy płytach CD, ale przy SACD było po prostu nie do przyjęcia.

 

Koniec cytatu. Podkreślenie jest mojego autorstwa.

 

Mamy tu ciekawe zjawisko, autor testu w pierwszym odruchu potrafi "stanąć obok" i używa określenia "przez pierwsze pięć minut wydaje się" co wskazuje, że jest świadom ułomności ludzkich zmysłów, zjawisk psychoakustycznych i całego tego zamieszania, jakie potrafi wywołać mózg interpretując dane ze zmysłów. Ale już po pięciu minutach, przestaje przyjmować ten fakt do wiadomości, odrzucając możliwość, że nadal może zachodzić zjawisko "wydaje się".

 

Mamy więc konfrontację dwóch stron medalu, jedna to znane i nie budzące wątpliwości fakty, w postaci niezmienności danych przesyłanych za pomocą odpowiednich mediów, zawierających algorytmy czuwające nad niezmiennością tychże danych. Druga strona medalu to podważanie tego pierwszego faktu, na podstawie "organoleptycznych pomiarów" za pomocą ułomnych ludzkich zmysłów.

 

Wnioski niech każdy już wyciągnie sobie sam. Z mojej strony to tyle i dziękuję za uwagę :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował taki test - czy plik ściągnięty łączem od jednego dostawcy internetu brzmi tak samo jak łączem od drugiego. Radiówki można od razu wyeliminować bo przecież wszyscy wiedzą, że dźwięk z radiówki jest jakiś taki matowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze to tylko zart, oczywiscie ze gra...

...

TAK SAMO!!!

jeśli gra tak samo to znaczy że:

- masz za słaby sprzęt audio

- nie masz złotych uszu

- nie testowałeś tego kabelka

 

ja mam otwarty umysł i wierzę że dla pewnej grupy ludzi ze złotymi uszami gra inaczej. Generalnie skoro scena się poszerza, a dźwięki nabierają wyrazistości i masy to jak może nie być warto? Jakbyś wydał wiele tysięcy dolarów na sprzęt hi-fi to żałowałbyś te marne pięćset dolców na kabelek i słuchał wąskiej zamulonej sceny? <_<

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

.....

ja mam otwarty umysł i wierzę że dla pewnej grupy ludzi ze złotymi uszami gra inaczej. Generalnie skoro scena się poszerza, a dźwięki nabierają wyrazistości i masy to jak może nie być warto? Jakbyś wydał wiele tysięcy dolarów na sprzęt hi-fi to żałowałbyś te marne pięćset dolców na kabelek i słuchał wąskiej zamulonej sceny? <_<

 

Dokładnie tak, trzeba mieć otwarty umysł. Ja też wierzę, że dla "pewnej grupy ludzi" będzie grać inaczej. Wierzę w to, że będą co do tego w 100% przekonani i że to usłyszą z całą pewnością.

Sam widzę nieraz po sobie, jak potrafi mi grać muzyka inaczej, jeśli po całym dniu przepracowanym, wracam zmęczony do domu, a jak inaczej potrafi zagrać kiedy jestem wypoczęty.

Jak różnie potrafi mi zagrać sprzęt jeśli jestem w radosnym nastroju, a jak diametralnie inaczej gdy jestem wkurzony na kogoś lub na coś. Samo życie...

A cóż to w końcu za bodźce - zmęczenie, subiektywny nastrój. Cóż to takiego naprzeciw wydanych 500$? Nie ma opcji, żeby właściciel takowego kabelka, widząc sprzęt nim połączony nie usłyszał różnicy i żeby do tej różnicy nie był przekonany. Taka opcja nie mieści się w głowie. Mózg jest od tego żeby poprawiać nam nastrój interpretując bodźce w odpowiedni sposób :).

Dlatego też taka niechęć do ślepych testów ABX, bo wtedy "bodziec" wizualny nie działa w sposób właściwy i jeszcze mogłoby się okazać coś zaskakującego, lepiej nie... Zdecydowanie, czynnika ludzkiego nie wolno pomijać w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze się zgadzam z Panem P. ale moje skromne doswiadczenia mówią że rip do wave16/44 brzmi bardziej naturalnie ( podobnie ) niż FLAC oczywiście do płyty CD "matki"

I po zachłyśnięciu się audofilskim formatem FLAC kiedy musze korzystam z WAVEa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio ciekawą sprawę, którą pokrótce opiszę.

 

Mam na dysku jakieś nagranie (oryginał). Skopiowałem je (obojętnie na jaki nośnik) i po tym działaniu dla mnie oryginał gra już gorzej. Tak jakby przy każdym kopiowaniu trochę informacji z tego oryginału było zabieranych. Im więcej razy coś odkopiuję od oryginału, tym gorzej oryginał brzmi. Oczywiście sumy kontrolne się zgadzają, więc ponownie dowodzi to twierdzenia, że bit-perfect to nie wszystko.

 

Macie jakiś pomysł, czemu tak się dzieje? Może wiecie, który program do kopiowania danych będzie zabierał najmniej z oryginału, przez co w najmniejszym stopniu pogarszał jego jakość dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.