Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś orientuję się w jakim przedziale ustawić bias w a55tp dla 6550 Tangsoul przy fabrycznych kt 88 ustawiony był na 0.4A.

 

0,4 V dla 6550 tungsola jest właściwy ,dobry dla ochrony lamp przed nadmiernym zużyciem. Do 0,46 mV dla lamp 6550 jak najbardziej możliwy lecz z pewnością ciut szybsze zużycie lamp mocy nastąpi, lub tego też można zapewne nie zauważyć .

 

Nie polecam 0,5 V i wyżej .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam ja ustawialem dla 6550 EH bodaj 57mA. Zreszta w dostepnej tabeli jaka posiadam ( podobnie tez wg kalkulatora) dla napiecia anodowego 450V zakres ustawien min - max, to 47 - 65mA, natomiast dla 400V, to 53 - 74 mA. Pamietam, ze zmierzone przeze mnie napiecie anodowe wynosilo bodaj 420V. Bylo to dawno i dlatego pisze "bodaj"

 

Ktoś orientuję się w jakim przedziale ustawić bias w a55tp dla 6550 Tangsoul przy fabrycznych kt 88 ustawiony był na 0.4A.

 

Nie 0,4A, a raczej na 0,04A

 

Nie wiem czy Bogdan majac ten wzmacniacz wymienial lampy mocy, ale od kiedy z powrotem wzmacniacz u mnie i ustawilem bias-y, to chodza bezawaryjnie, a juz pare latek minelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem czy to dobra chwila aby napisać o moich odczuciach na temat nie dawno nabytego przeze mnie transportu plików Cayin iDAP-6.Dlaczego się tak wahałem o tym poniżej.

 

Nie będę się zbytnio rozpisywał tytułem wstępu bo o tym napisał już wcześniej Szymon.

Po wyciągnięciu z opakowania pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Wizualnie nie ma się czego czepiać. Cayin i tym razem udowodnił, że jego "wyroby" są na wysokim poziomie.

 

Po krótkiej dość łatwej konfiguracji przystąpiłem do słuchania. Do połączenia z moim DAC-iem (R2R Soekris po wszystkich modach) użyłem kabla USB.

Muszę powiedzieć, że od pierwszej chwili aż do teraz odtwarzacz gra zadziwiająco dobrze. Jeśli chodzi o scenę to główny plan jest nieco wysunięty do przodu (przed kolumny) ale nie brakuje mu też tylnych planów. Zadziwiająco dobrze jest prowadzony bas. Tak. Jest dość szybki i przez to bardzo dobrze kontrolowany. Przestrzeń jest na bardzo wysokim poziomie. Słychać bardzo dobrze wszystkie instrumenty nawet w wieloskładowej muzyce symfonicznej. Źródła pozorne

naprawdę na wysokim poziomie.

Słuchając kilka dni zdecydowanie stwierdzam, że urządzenie gra wyraźnie lepiej poprzez LAN niż przez WiFi. Dźwięk przez LAN wyraźnie "większy" oraz bardziej rozdzielczy. To akurat mnie nie dziwi, gdyż od dawna u mnie konfiguracja z LAN w tym aspekcie lepiej wypada.

Ogólnie porównując iDAP-6 do mojej Maliny + Kali Reckloker dźwiękowo to jest przepaść i nie ma co do tego żadnej wątpliwości.

Niestety jeśli chodzi o funkcjonalność oraz sterowanie jest jeszcze sporo do poprawy.

 

Oto najważniejsze (wg mnie) funkcje do poprawy:

 

1.Adres Mac (WLAN adress) za każdym razem jest inny (to jakiś absurd) co nie daje możliwości wpisania na "sztywno" adresu IP do routera. Ta niedogodność powoduje, że po każdym wyłączeniu urządzenia musimy wyłączyć i ponownie włączyć "DLNA" aby był widoczny w Sieci ( bez tego nie widać go jako renderer).

2. Grając poprzez DLNA brak obsługi gapless - duuuży błąd

3. Moja ulubiona aplikacja Linn Kazoo nie ładuje plików z Tidal - wyskakuje info o błędzie (w bubbleupnp nie ma tego problemu).

4. Zalecana aplikacja Hiby Link nie widzi serwera NAS. W pełni sprawnie (funkcjonalnie) działa tylko, gdy dysk usb (lub inna pamięć masowa) jest wpięta do iDAP-6.

 

Jest jeszcze kilka drobnych błędów. Są one jednak mało istotne i moim zdaniem nie warte aby o nich pisać.

Tak czy inaczej dla mnie powrotu do słuchania z Maliny już nie ma.

 

Panowie z firmy Cayin odpowiedzialni za działanie iDAP-6 obiecują naprawę błędów oraz dalszy rozwój w jego oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak gapless i natywnej obsługi streamingów (np. Tidal) to jednak mały falstart i na dzisiaj praktyczna niedoróbka. :)

Na AVS, ktoś mówił że niby nad tym pracują...

Osobiście trzymam kciuki, bo produkt faktycznie wydaje się ciekawy.

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Ogólnie porównując iDAP-6 do mojej Maliny + Kali Reckloker dźwiękowo to jest przepaść

 

A jak podłączyłeś Kali do Twojego DACa ? Kiedyś pisałeś że kali gra na tym samym poziomie co czysta malina z LKS 004, tu już ja dodaje, słabo i nie dziwie się że Cayin gra dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres Mac (WLAN adress) za każdym razem jest inny

Adres MAC to fizyczny adres karty urządzenia i w 99% przypadkach nie da się go zmienić. Zmienny masz adres IP, myślę że należy wybrać jakąś opcję w menu, aby na stałe ten adres wpisać. To jest podstawowa funkcja każdego urządzenia sieciowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura z tym MAC adresem, nadpisac fizyczny adres MAC da sie chocby w kazdej kompterowej karcie sieciowej na Realteku, nadpisac w dobrych ruterach.

Chwila moment i masz nowy MAC adres i ban na forach usuniety ;) bo IP czesto macie dynamiczne. Wyraznie napisal ze chcial przypisac stale IP w ruterze na podstawie MAC karty sieciowej iDAP wiec potrafi rozroznic MAC od IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Adres Mac (WLAN adress) za każdym razem jest inny"

 

Super że umiesz czytać ze zrozumieniem. Kolega pomieszał zupełnie dwie różne warstwy. MAC nigdy nie jest dynamiczny.....

 

Napisałem że w 99% przypadkach, a nie w 100%. To że da się w Realteku zmienić to super.

 

Chwila moment i masz nowy MAC adres i ban na forach usuniety ;)

 

Znaczy że jesteś klonem.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak podłączyłeś Kali do Twojego DACa ? Kiedyś pisałeś że kali gra na tym samym poziomie co czysta malina z LKS 004, tu już ja dodaje, słabo i nie dziwie się że Cayin gra dużo lepiej.

 

W moim DACu nie mam wejścia I2S.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Adres Mac (WLAN adress) za każdym razem jest inny"

 

Super że umiesz czytać ze zrozumieniem. Kolega pomieszał zupełnie dwie różne warstwy. MAC nigdy nie jest dynamiczny.....

 

 

Chodziło mi o WLAN MAC. Mój błąd.

Poniżej 2 fotki. Na drugiej widać inny MAC po restarcie iDAP-6.

Po każdym restarcie dostaje inny MAC.

 

3544787682edf7ff701331aaed55e715.jpg

 

0eee70c82d7ff4221168a29785bde607.jpg

 

 

Doszedłem jeszcze do czegoś dziwnego. Gdy w iDAP-6 włączę wifi to ten WLAN MAC już się nie zmienia. Na samym kablu LAN, adres MAC po każdym wyłączeniu i ponowym załączeniu jest inny.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale wlan to sieć wifi a ty grasz po lan, coś tam namieszałeś :)

 

Nic nie namieszałem. Wiem, że wlan to sieć wifi. Piszę co widzę na wyswietlaczu. Nie korzystam z połączenia wifi w iDAP-6. A jednak WLAN MAC się zmienia (stosując połączenie kablem ethernetowym).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tobie się ip zmienia ustaw na sztywno, wyłącz dhcp

 

Nie pasuje mi wyłączać dhcp.

Mam w domu dużo urządzeń sieciowych i niektóre z nich mają przypisany statyczny adres IP. I nie ma żadnego problemu. Z iDAP-6 problem występuje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok ale ustaw na sztywno ip bo będziesz miał problemy z bubleupnp i dlaczego linnkazoo nie działa, dziwne

 

Grzesiu przecież piszę, że nie da się ustawić na sztywno IP bo za każdym razem LAN dostaje inny Mac. Ja to widzę na routerze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ale dhcp w cayin wyłącz, musi być opcja ręcznego wpisania ip w cayin

 

Nie ma takiej opcji w Cain.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Doszedłem jeszcze do czegoś dziwnego. Gdy w iDAP-6 włączę wifi to ten WLAN MAC już się nie zmienia. Na samym kablu LAN, adres MAC po każdym wyłączeniu i ponowym załączeniu jest inny.

 

Cofam to stwierdzenie. MAC przy włączonym wifi nadal się zmienia po restarcie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A nie masz problemu w ogóle z siecią, jak włączasz iDAP? Coś się nie wysypuje lub wolniej działa?

 

Nic złego z siecią się nie dzieje.

Wszystkie inne urządzenia działają bez problemu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Nie ma takiej opcji w Cain.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Cofam to stwierdzenie. MAC przy włączonym wifi nadal się zmienia po restarcie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tylko i wyłącznie jak wyciągnę z iDAP wtyczkę z LAN i ustawię wifi to adres WLAN MAC pozostaje niezmienny. Wtedy mogę przypisać adres IP na sztywno.

Po takim zabiegu Tidal w Linn Kazoo nadal nie ładuje poprawnie plików.

Poza tym jak pisałem wyżej granie z NAS lepiej brzmi poprzez połączenie kablowe.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

4. Zalecana aplikacja Hiby Link nie widzi serwera NAS. W pełni sprawnie (funkcjonalnie) działa tylko, gdy dysk usb (lub inna pamięć masowa) jest wpięta do iDAP-6.

 

Można wybrać ręcznie (w iDAP) katalog lub pojedynczy plik z NAS, który chcemy odtworzyć i wtedy można sterować poprzez Hiby Link (przewijanie, następny utwór).

Wybierając ten sposób działa gapless.

Gapless nie działa tylko poprzez DLNA.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co bym jeszcze sprawdził, czy któryś z MAC występuje dwukrotnie. Jak się zmienia MAC w iDAP. Czy totalnie losowo, czy jednak jakoś powtarzalnie. Pisałeś że masz dostęp do routera. Ale jeżeli by takie coś miało miejsce, sieć by się rozsypała.

 

Nie zmienia to faktu, że firmware w iDAP jest coś nie teges. I jak widzę nie ma nowszej wersji jak 1.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co bym jeszcze sprawdził, czy któryś z MAC występuje dwukrotnie. Jak się zmienia MAC w iDAP. Czy totalnie losowo, czy jednak jakoś powtarzalnie. Pisałeś że masz dostęp do routera. Ale jeżeli by takie coś miało miejsce, sieć by się rozsypała.

 

Nie zmienia to faktu, że firmware w iDAP jest coś nie teges. I jak widzę nie ma nowszej wersji jak 1.1.

 

Sprawdzałem to na routerze. Nie ma drugiego (powielanego) MAC-a. Adresy MAC w iDAP są za każdym razem inne. Czy się powtarzają za którymś z koleji razem - nie stwierdziłem.

Czekamy więc na nowy firmware.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Adres Mac (WLAN adress) za każdym razem jest inny"

 

Super że umiesz czytać ze zrozumieniem. Kolega pomieszał zupełnie dwie różne warstwy. MAC nigdy nie jest dynamiczny.....

 

Napisałem że w 99% przypadkach, a nie w 100%. To że da się w Realteku zmienić to super.

 

Jak widzisz Chinczycy potrafia zrobic MAC dynamiczny - ladny babol wyprodukowali nawet nie trzymaja pierwszych octetow jednakowych jako producent, ale oni zwasze byli dobrzy w sprzecie a co do oprogramowania to zostaja daleko w tyle jak narazie. Nie ma problemu z siecia bo ten losowy MAC adres jest rozny od pozostalych znajdujacych sie w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest MAC-adres dynamiczny dla (WLAN) bezprzewodowej karty sieciowej. Natomiast MAC-adres (LAN) prawdopodobnie pozostaje ten sam co nalezy sprawdzic w ustawieniach routera. Na wyswietlaczu Cayina nie widac adresu MAC karty sieciowej (LAN).

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale to jest MAC-adres dynamiczny dla (WLAN) bezprzewodowej karty sieciowej. Natomiast MAC-adres (LAN) prawdopodobnie pozostaje ten sam co nalezy sprawdzic w ustawieniach routera. Na wyswietlaczu Cayina nie widac adresu MAC karty sieciowej (LAN).

 

Widzę, że kolega nie poczytał dokładnie. Na routerze dostaję za każdym razem inny adres LAN (więcej powyżej ).

 

P.S.

Gdy w iDAP mam wyłączoną sieć wifi na wyswietlaczu w miejscu „WLAN MAC” pojawia się MAC LAN (karty ethernetowej) - po każdym restarcie urządzenia inny (gdy wpięty jest kabel zakończony rj45).

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyczyna lezy prawdopodobnie w sofcie urzadzenia, sterownik(u -ach) karty sieciowej etc.

A przy walaczanym w Cayinie WiFi i DHCP tez w Cayinie problem wystepuje takze?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.