Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ustawieniach w Cayine> Network Setting> masz mozliwosc wylaczneia WLAN, a czy masz mozliwosc, czy jest opcja wylaczenia DHCP?

Ja w moim Naimie 172 XS mam taka mozliwosc, ale nie wiem czy oprogramowanie Cayina pozwala na takie dzialanie.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W ustawieniach w Cayine> Network Setting> masz mozliwosc wylaczneia WLAN, a czy masz mozliwosc, czy jest opcja wylaczenia DHCP?

Ja w moim Naimie 172 XS mam taka mozliwosc, ale nie wiem czy oprogramowanie Cayina pozwala na takie dzialanie.

 

Nie ma możliwości wyłączenia dhcp ani wpisania adresu IP na sztywno w Cayinie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

A zrób coś takiego, na routerze ustaw dhcp ale zmniejsz zakres przydzielanych adresów do minimum,czyli tyle ile urządzeń korzysta z sieci. Np 192.168.0.100 do 192.168.0.105

 

Spróbuję tak zrobić. Ciekawe co się stanie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche inaczej bo utrzymywanie dzierzawienia adresow na ruterze ciezko bedzie utrzymac ciagle przy DHCP, to przydzielic po MAC adresach pozostalych urzadzen jakies okreslone IP adresy ponizej puli DHCP (ktora ograniczyc do jednego IP bedzie go wybieral iDAP-6) na ruterze. A tak wogole to pisac do supportu niech poprawiaja tego babola a tymczasowo zrobic ograniczenie DHCP do jednego IP.

Instrukcja iDAP-6 wyraznie mowi ze jest tylko mozliwosc automatycznego wyboru adresu IP bez ingerencji w to chcielibysmy zmodyfikowac ot taka zabawka dla 'audiofilskich blondynek'.

 

A swoja droga jak to gra w porownaniu z malina>i2S>LKS DAC ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że nie dopracowane wszystko jest. Jak tak patrze na niektóre produkty Cayina wyglądają troche jakby koło Pathosa stały kiedyś. Dap6 - Converto eve , Cayin M11LS - Pathos ethos.

Myśle że nawet jak zrobią update do oprogramowania i tak wszystkich niedociągnięć nie usuną. Po stronie naszej zachodniej granicy wysyp używanych Cayinów.

Cayin zdaje sie jakieś kolumny chyba też robił? Słuchał może ktoś z Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Niespodziewanie wylądowałem w szpitalu. Na jakiś czas jestem uziemiony.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Sorki, źle przeczytałem, myślałem że Cayin zachorował

 

To dużo zdrowia Ci życzę

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Koledzy forumowicze powiedzcie co sądzicie o standardzie APT-X Bluetooth ? Poszukuje jakiegoś dac'a BT do sluchania z Tidala lub Spotify plus usb na ipoda.

Jakieś doświadczenia w tym temacie ?

 

Testowałem z iDAP-6 Tidal po APT-X. Jakość nie do zaakceptowania.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy forumowicze powiedzcie co sądzicie o standardzie APT-X Bluetooth ? Poszukuje jakiegoś dac'a BT do sluchania z Tidala lub Spotify plus usb na ipoda.

Jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Słuchanie z dac po BT to trochę droga naokoło. Może pomyśl o streamerze kontrolowanym z tableta albo telefonu przez Wifi. Takie rozsadne minimum to np Auralic Aries mini. Ja używam Bluesound node2 bo sterowany z Androida.

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A jak ogólnie jakość idap 6 jako transportu

 

Pod względem grania, gra naprawdę dobrze. Od siebie muszę powiedzieć, że do tej pory podchodziłem bardzo sceptycznie lub z pewną dozą ostrożności w wypowiadaniu się na temat roli transportu i jego wpływem na dźwięk. IDAP-6 gra zadziwiająco dobrze (pisałem o tym wyżej ).

Myślę jednak, że aby docenić lepszy transport niż np transport z laptopa, Raspberry PI itp, potrzebny jest nienaganny system. Na budżetowym systemie nie ma szans usłyszeć jakichkolwiek zmian.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pod względem grania, gra naprawdę dobrze. Od siebie muszę powiedzieć, że do tej pory podchodziłem bardzo sceptycznie lub z pewną dozą ostrożności w wypowiadaniu się na temat roli transportu i jego wpływem na dźwięk. IDAP-6 gra zadziwiająco dobrze (pisałem o tym wyżej ).

Myślę jednak, że aby docenić lepszy transport niż np transport z laptopa, Raspberry PI itp, potrzebny jest nienaganny system. Na budżetowym systemie nie ma szans usłyszeć jakichkolwiek zmian.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo jestem ciekaw jak idap-6 ma się jakością jako transport do sotm-SMS 200 , auralic aries femto , bluesound , drążę ponieważ zamierzam nabyć transport w mniej więcej takich pieniądzach a Cayin wydaje się fajną i konkurencyjną propozycją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bardzo jestem ciekaw jak idap-6 ma się jakością jako transport do sotm-SMS 200 , auralic aries femto , bluesound , drążę ponieważ zamierzam nabyć transport w mniej więcej takich pieniądzach a Cayin wydaje się fajną i konkurencyjną propozycją

P.s czy idap 6 działa poprawnie z softem bubble upnp i serwerem nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn Aries plus myślałem o A 70T mkll ale z tego co czytam to nie wysteruje tych kolumn , czy się mylę ? Czy pozostaje polować na mocne monobloki na kt88 . A może na jakiejś innej lampienie niż kt88 też może być dobrze ? Ktoś ostatnio miał na zbyciu monobloki Cayin ale zdaje się na lampie 845. Miało by to sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAP-6 gra zadziwiająco dobrze (pisałem o tym wyżej ).

 

Czuję w tym stwierdzeniu jednak pewną wstrzemięźliwość...;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do kolumn Aries plus myślałem o A 70T mkll ale z tego co czytam to nie wysteruje tych kolumn , czy się mylę ? Czy pozostaje polować na mocne monobloki na kt88 . A może na jakiejś innej lampienie niż kt88 też może być dobrze ? Ktoś ostatnio miał na zbyciu monobloki Cayin ale zdaje się na lampie 845. Miało by to sens ?
Cayin A70 jest na KT88

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin A70 jest na KT88

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Jeśli z lampą to nie A70mk2 gdyż nakładały by się cechy kolumn i wzmacniacza. Wydaje się że byłoby za gęsto, zbyt sklejony dźwięk.

Może CS-55A, dobre połączenie, A88mk2 to jeszcze lepsze

Z takim jak mój CS88A nie wiem czy też nie byłoby już za ciepło

Natomiast co do prowadzenia niskich tonów to z lampą na KT88 ogólnie będzie dobrze ale jak to Aries PLUS to TYLKO wydajny tranzystor bym sugerował.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn Aries plus myślałem o A 70T mkll ale z tego co czytam to nie wysteruje tych kolumn , czy się mylę ? Czy pozostaje polować na mocne monobloki na kt88 . A może na jakiejś innej lampienie niż kt88 też może być dobrze ? Ktoś ostatnio miał na zbyciu monobloki Cayin ale zdaje się na lampie 845. Miało by to sens ?

 

 

Ariesy zbudowane na pojedynczym głośniku 18W iluminator każdej odmiany są dobrym partnerem dla wzmacniacza A70TMK2 . Natomiast Ariesy Plus są zbyt dużym wyzwaniem dla tego i wielu innych wzmacniaczy .Grac będzie ale nie zapewni takiego stopnia kontroli basu .

 

Do Ariesow Plus polecam A-100T lub monobloki 860 Cayina , te wzmacniacze są przeznaczone do ciężkich i bardzo ciężkich zadań .One wyrywają wręcz głośniki ,panują nad nimi zapewniając świetną kontrolę basu ,jego różnorodność i atak .

 

Oczywiście można pomyśleć o zmianie kolumn na CREDO R150 to istotne rozwinięcie Ariesów Plus pod każdym względem . Zachowując naturalność i barwę średnicy Ariesa otrzymujemy wyborny bas ,szybszy ,schodzący niżej z lepszą gradacją niskich tonów ,różnica jest wyraźna .Scena dźwiękowa ,przestrzeń jest krok do przodu w stosunku do Ariesa Plus. Pozostawić w rozliczeniu Ariesy Plus zawsze można .

 

Do Credo R150 też potrzebny mocny wzmacniacz ale odwdzięczą się klasą brzmienia lepszą niż Ariesy Plus. Krell KAV 500i to dobry partner dla tych kolumn jak i monobloki Cayina 860 + dobry preamp lub inne wyżej w hierarchii Krelle z dobrych lat rzecz oczywista .

 

Lampy 845 są świetne lecz dla nich partnerem mogą być Minas Anory i w porywach Arcada 2,5 - choć tej nie sprawdziłem jak zagra z 845 ,ale to relatywnie nie trudne obciążenie .Lampy 845 SET to ok.24 watów to nie mało dla efektywnych kolumn ,ale za mało do niezbyt skutecznych kolumn,zwłaszcza gdy układy drgające głośnika są ciężkie.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Do kolumn Aries plus myślałem o A 70T mkll ale z tego co czytam to nie wysteruje tych kolumn , czy się mylę ? Czy pozostaje polować na mocne monobloki na kt88 . A może na jakiejś innej lampienie niż kt88 też może być dobrze ? Ktoś ostatnio miał na zbyciu monobloki Cayin ale zdaje się na lampie 845. Miało by to sens ?

 

Studio16Hz dobrze radzi, mając KAV500i pomyślałbym o Credo, 3Way i 22cm Revelator to niesamowita potęga brzmienia, przy jednocześnie zachowanej finezji.

 

A jak lampa do Aries plus, to musi być coś konkretnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin A70 jest na KT88

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Tak wiem tylko czy sobie poradzi ?

 

Ariesy zbudowane na pojedynczym głośniku 18W iluminator każdej odmiany są dobrym partnerem dla wzmacniacza A70TMK2 . Natomiast Ariesy Plus są zbyt dużym wyzwaniem dla tego i wielu innych wzmacniaczy .Grac będzie ale nie zapewni takiego stopnia kontroli basu .

 

Do Ariesow Plus polecam A-100T lub monobloki 860 Cayina , te wzmacniacze są przeznaczone do ciężkich i bardzo ciężkich zadań .One wyrywają wręcz głośniki ,panują nad nimi zapewniając świetną kontrolę basu ,jego różnorodność i atak .

 

Oczywiście można pomyśleć o zmianie kolumn na CREDO R150 to istotne rozwinięcie Ariesów Plus pod każdym względem . Zachowując naturalność i barwę średnicy Ariesa otrzymujemy wyborny bas ,szybszy ,schodzący niżej z lepszą gradacją niskich tonów ,różnica jest wyraźna .Scena dźwiękowa ,przestrzeń jest krok do przodu w stosunku do Ariesa Plus. Pozostawić w rozliczeniu Ariesy Plus zawsze można .

 

Do Credo R150 też potrzebny mocny wzmacniacz ale odwdzięczą się klasą brzmienia lepszą niż Ariesy Plus. Krell KAV 500i to dobry partner dla tych kolumn jak i monobloki Cayina 860 + dobry preamp lub inne wyżej w hierarchii Krelle z dobrych lat rzecz oczywista .

 

Lampy 845 są świetne lecz dla nich partnerem mogą być Minas Anory i w porywach Arcada 2,5 - choć tej nie sprawdziłem jak zagra z 845 ,ale to relatywnie nie trudne obciążenie .Lampy 845 SET to ok.24 watów to nie mało dla efektywnych kolumn ,ale za mało do niezbyt skutecznych kolumn,zwłaszcza gdy układy drgające głośnika są ciężkie.

Credo R150 ładne paczki godne zastanowienia :) Niestety nie miałem przyjemności posłuchania a tym bardziej porównania z Aries Plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to jeszcze nie wykorzystałem możliwości Ariesów bo co ja tam mam za klocki :( oprucz wzmaka to nic specjalnego . Przydał by się dobry CD i ( lub ) bardzo dobry DAC.

 

Dobry CD lub dobry DAC wskazany jest zawsze niezależnie jakie kolumny będą w systemie . . Krell KAV 500i to bardzo dobry partner dla Ariesów Plus oraz Credo R150 . Obie kolumny z tym wzmacniaczem grają bardzo dobrze ,tzn.są w pełni wysterowane ,Credo grają lepiej bo to wyższa liga ,wyższa technika .

 

Takie większe Credo R150 to Ethosy Vertigo (z dodatkowym basowcem) które zastąpiły Ariesy Plus naszego kolego forumowego tybero .Nie wiem czy jest na forum ,ale może by sam napisał jaka różnica w momencie zamiany kolumn w dniu kiedy stały Ethosy Vertigo obok Ariesów Plus.

post-15230-0-68124800-1512672919_thumb.jpg

post-15230-0-21562200-1512673026_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.