Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aqs

(Konto usunięte)

Daj mi trochę czasu ale na szybko napiszę, możesz już zamawiać :)

Skoro tak mówisz, to trzeba będzie przetestować, na razie numer 1 u mnie, jeśli chodzi o transport plików to Sparky USBridge z zasilaczem liniowym od McGyvera

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Super, Kraków ma nową dzielnicę.

Nie zaśmiecam wątku i bardzo przepraszam, żem pytał

Jak już wspomniałem, nie chodziło mi o żadną konkretną markę tylko o zjawisko.

Ale Rafaell się nie zastanawiał tylko od razu słał do mnie obraźliwe PM. Gratuluję temu panu metod marketingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież ja już dawno sobie zaklepałem odsłuch.

Ja tysz :)

 

 

Skoro tak mówisz, to trzeba będzie przetestować, na razie numer 1 u mnie, jeśli chodzi o transport plików to Sparky USBridge z zasilaczem liniowym od McGyvera

Pierwszy to jest Rafalowy :)

Później DCS NB potem reszta świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie. Mam skromne pytanie. Zakupiłem kolumny audiovectora qr3 . Graja one z wiekowym wzmacniaczem arcama avr 100. Niestety przyniosłem do domu od sprzedawcy lampe cayin vp 100i. Słuchałem jej od piatku do dzis. I sie zakochałem. To moja pierwsza w życiu styczność z lampą oraz kolumnami w tym przedziale cenowym. Moge ja odkupić za 7000zł. Prosze mi powiedzieć jak sie ma nowa lampa cs 55 do tej 100i. Czy to dobra cena 7000zł czy w tym przedziale szukac jeszcze czegoś innego. ?/ ps generalnie jestem strasznie na nia napalpny. Tylko potrzebuje opini oraz kilku rad. Pozdrawiam i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jestem rozczarowany, myślałem że Cayin jest bliżej;-)

Jezeli Cię pocieszę to leje Linna Maijk i Akurate. Za 4-5kzł więcej nie wymagam. Gra lepiej od Sotm, maliny itp.

 

Witam was serdecznie. Mam skromne pytanie. Zakupiłem kolumny audiovectora qr3 . Graja one z wiekowym wzmacniaczem arcama avr 100. Niestety przyniosłem do domu od sprzedawcy lampe cayin vp 100i. Słuchałem jej od piatku do dzis. I sie zakochałem. To moja pierwsza w życiu styczność z lampą oraz kolumnami w tym przedziale cenowym. Moge ja odkupić za 7000zł. Prosze mi powiedzieć jak sie ma nowa lampa cs 55 do tej 100i. Czy to dobra cena 7000zł czy w tym przedziale szukac jeszcze czegoś innego. ?/ ps generalnie jestem strasznie na nia napalpny. Tylko potrzebuje opini oraz kilku rad. Pozdrawiam i dziekuje.

Lampkę to lepiej nową na gwarancji. Może zaszalejesz z A70? Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Cię pocieszę to leje Linna Maijk i Akurate. Za 4-5kzł więcej nie wymagam. Gra lepiej od Sotm, maliny itp.

 

Lampkę to lepiej nową na gwarancji. Może zaszalejesz z A70?

 

Pewnie i bym mogł. Ale chyba raczej nie w tym momenci. Zaznaczam ze 100i z zródła sprawdzonego. Bardzo mało używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> Zaznaczam ze 100i z zródła sprawdzonego. Bardzo mało używana.<br />
Jak źródło sprawdzone i uczciwe, a dźwięk Ci się podoba i zgrywa się z kolumnami, przy tym wydatek nie spowoduje że przez trzy miesiące będziesz się żywił owsianką bo na wędlinę nie starczy, to nic tylko brać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak źródło sprawdzone i uczciwe, a dźwięk Ci się podoba i zgrywa się z kolumnami, przy tym wydatek nie spowoduje że przez trzy miesiące będziesz się żywił owsianką bo na wędlinę nie starczy, to nic tylko brać.

Ok rozumiem że cena 7000zł jest adekwatna. ??Do tej klasy sprzetu. oczywiście. Spokojnie przezyje. Może i bym mógł sobie pozwolić na coś lepszego, ale powoli zaczynam. Rok temu kupiłem bronze 2 i marantza 5005 i stoi w piwnicy już :)

Dziś wróciłem do arcama iii jakos niechce mi sie go tak słuchać z przyjemnościa jak cayin :) tam poprostu wszystko płynie.

Edytowane przez Pawel_68815
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok rozumiem że cena 7000zł jest adekwatna. ??Do tej klasy sprzetu. oczywiście. Spokojnie przezyje. Może i bym mógł sobie pozwolić na coś lepszego, ale powoli zaczynam. Rok temu kupiłem bronze 2 i marantza 5005 i stoi w piwnicy już :)

Dziś wróciłem do arcama iii jakos niechce mi sie go tak słuchać z przyjemnościa jak cayin :) tam poprostu wszystko płynie.

 

Przy tej cenie niech Ci sprzedający opuści 2-3 stówki i będziesz Pan zadowolony.... i przekonany :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i bym mogł. Ale chyba raczej nie w tym momenci. Zaznaczam ze 100i z zródła sprawdzonego. Bardzo mało używana.

Ten wzmacniacz ma z 8 lat. To stary model, co z naprawą i częściami? Może spytaj Grzegorza czy są dostępne.

Tutaj masz nówkę od dystrybutora, wzmacniacz niezwykle ceniony za granicą. Najnowsza wersja na pełnej gwarancji.

Brzmienie nawet lepsze od tej 100i, zwłaszcza jak się wie jakie lampy wsadzić.

 

http://allegro.pl/cayin-a-88t-mk2-silver-i7046238255.html

 

Mam nadzieję, że się nie rozczaruję.

Będziesz Pan zadowolony :)

Wybacz, że się wyrwałem.

 

Ok rozumiem że cena 7000zł jest adekwatna. ??Do tej klasy sprzetu. oczywiście. Spokojnie przezyje. Może i bym mógł sobie pozwolić na coś lepszego, ale powoli zaczynam. Rok temu kupiłem bronze 2 i marantza 5005 i stoi w piwnicy już :)

Dziś wróciłem do arcama iii jakos niechce mi sie go tak słuchać z przyjemnościa jak cayin :) tam poprostu wszystko płynie.

Paweł z jakiej części kraju jesteś? Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz ma z 8 lat. To stary model, co z naprawą i częściami? Może spytaj Grzegorza czy są dostępne.

Tutaj masz nówkę od dystrybutora, wzmacniacz niezwykle ceniony za granicą. Najnowsza wersja na pełnej gwarancji.

Brzmienie nawet lepsze od tej 100i, zwłaszcza jak się wie jakie lampy wsadzić.

 

http://allegro.pl/cayin-a-88t-mk2-silver-i7046238255.html

 

Będziesz Pan zadowolony :)

Wybacz, że się wyrwałem.

 

Paweł z jakiej części kraju jesteś?

Kielce

 

Ten wzmacniacz ma z 8 lat. To stary model, co z naprawą i częściami? Może spytaj Grzegorza czy są dostępne.

Tutaj masz nówkę od dystrybutora, wzmacniacz niezwykle ceniony za granicą. Najnowsza wersja na pełnej gwarancji.

Brzmienie nawet lepsze od tej 100i, zwłaszcza jak się wie jakie lampy wsadzić.

 

http://allegro.pl/cayin-a-88t-mk2-silver-i7046238255.html

 

Będziesz Pan zadowolony :)

Wybacz, że się wyrwałem.

 

Paweł z jakiej części kraju jesteś?

Jutro zadzwonie do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASURA QUALITY RECOVERY SYSTEM Level 1

http://www.highfidelity.pl/@main-3106&lang=

 

Czysta deska, bez kabelków - 825 euro.

825 x 4,2592 = 3 514 zł

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Cayin iDAP-6 Firmware v1.1

New Functions and System Optimization

1. Modify pin assignment for DSD signal in I2S digital interface

2. Enhance I2S digital interface output to support 352.8kHz and 384kHz

3. Enhance S/PDIF digital interface output to support 24Bit/384kHz and DoP128, Toslink output upto 24Bit/192kHz

4. Enhance “About the Player” page at System setup by incorporating MAC address and IP address information.

5. Modify the default device name to Cayin_iDAP-6 after connect to a Router

6. Optimize compatibility and stability of file sharing in LAN

7. Rectify software bug with Resume from Breakpoint

8. Rectify unexpected halt where the device will freeze at Playback screen when network is disconnected during playback of NAS music files.

9. Rectify occasional wrong character assignment with capital M at on-screen keyboard

10. Rectify the “Fail to play. File not found” problem when manually skip a DSD file at shuffle mode

11. Rectify the reboot problem when press and hold the standby button to force the player to power off during music playback

12. Rectify occasional unexpected power on (instead of standby) when the Player connected to AC power supply.

13. Rectify other reported bugs.

http://en.cayin.cn/download/show?id=13521

 

Zakupiłem kolumny audiovectora qr3

 

Znam te kolumny, lampa lub A klasowy tranzystor wskazane, z A70mkii będzie jasno klarownie z fajną średnicą, bas A70 ma świetny, ale qr3 już nie, wypożycz tego nowego Cayina 120 to może być to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin iDAP-6 Firmware v1.1

New Functions and System Optimization

1. Modify pin assignment for DSD signal in I2S digital interface

2. Enhance I2S digital interface output to support 352.8kHz and 384kHz

3. Enhance S/PDIF digital interface output to support 24Bit/384kHz and DoP128, Toslink output upto 24Bit/192kHz

4. Enhance “About the Player” page at System setup by incorporating MAC address and IP address information.

5. Modify the default device name to Cayin_iDAP-6 after connect to a Router

6. Optimize compatibility and stability of file sharing in LAN

7. Rectify software bug with Resume from Breakpoint

8. Rectify unexpected halt where the device will freeze at Playback screen when network is disconnected during playback of NAS music files.

9. Rectify occasional wrong character assignment with capital M at on-screen keyboard

10. Rectify the “Fail to play. File not found” problem when manually skip a DSD file at shuffle mode

11. Rectify the reboot problem when press and hold the standby button to force the player to power off during music playback

12. Rectify occasional unexpected power on (instead of standby) when the Player connected to AC power supply.

13. Rectify other reported bugs.

http://en.cayin.cn/download/show?id=13521

 

 

 

Znam te kolumny, lampa lub A klasowy tranzystor wskazane, z A70mkii będzie jasno klarownie z fajną średnicą, bas A70 ma świetny, ale qr3 już nie, wypożycz tego nowego Cayina 120 to może być to.

A tranzystor jaki bys do nich polecił... Pamietaj że dzwiek z cayina 100 mnie urzekł :)

Edytowane przez Pawel_68815
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

A tranzystor jaki bys do nich polecił... Pamietaj że dzwiek z cayina 100 mnie urzekł :)

 

 

Wypożycz Cayin CS-120, to mocny A klasowy tranzystor, nie wiem jak gra Cayin VP 100, tu niech się wypowie dystrybutor co by podobnie zagrało z lampy Cayina

O innych markach nie będę pisał bo to klub Cayina :)

 

Dodam tylko że QR3 słuchałem z Heglem H80 i Krellem KAV300i, Krell robił co chciał, świetna przestrzeń, wydobył z nich sporo niskiego basu, ale było za ostro, na dłuższą metę męcząco, H80 nijakie granie

 

Jak będziesz sprzedawał QR3 to zapytaj co kupić bo w tych pieniądzach można lepiej, chyba że kupiłeś je w okazyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz Cayin CS-120, to mocny A klasowy tranzystor, nie wiem jak gra Cayin VP 100, tu niech się wypowie dystrybutor co by podobnie zagrało z lampy Cayina

O innych markach nie będę pisał bo to klub Cayina :)

 

Dodam tylko że QR3 słuchałem z Heglem H80 i Krellem KAV300i, Krell robił co chciał, świetna przestrzeń, wydobył z nich sporo niskiego basu, ale było za ostro, na dłuższą metę męcząco, H80 nijakie granie

 

Jak będziesz sprzedawał QR3 to zapytaj co kupić bo w tych pieniądzach można lepiej, chyba że kupiłeś je w okazyjnej cenie.

Hm. Lepiej. To jak zwykle zalezy dla kogo co jest potrzebne. ja nie lubie poterznego twardego basu a raczej miekki. Uwage moja za to przykuwa przestrzeń. I piekny srodek. Góra musi być ale tak żeby po 3 godzinach nie zmęczyła. To dawał cayin 100i. Miałem jakies wzmaki pod tytułem primare marantz w okolicach 5000 zł ale to wogole niebyło satysfakcjonujące. Poki co jade do wawy. A przyszły tydzien pojade do tych. Może sie skusze na a88t. Ps sprzedawać raczej nie bede dopiero kupiłem. Cena 15 procentów niżej od katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Pan Andrzej Marków zawitał do primazena . Rozkręcił wzamcniacz A70 ,pomierzył napięcie anodowe,wyciągnął ksiązkę i z wykresu odczytywał bias dla lamp KT88 (nie z tabelek internetowych) i wyszło mu ze bias w A70 na KT88 ma wynosic 0,38-0,39V ,a dla lamp 6550 0,46 V. Powiedział że to jest optymalny bias i optymalna temperatura pracy samej lampy ,W instrukcji obsługi Cayin podaje 0,3 -0,35V .

Fabryczne ustawienia (dla naszego krajowego średniego napięcia w sieci ) wynoszą W A70 ok.0,4 A. I ja tak zostawiam, mówimy tutaj także o tolerancji +/- 10 % . Lampie nic nie szkodzi taka podana wartość biasu .Nie pamietam ale w większości Cayinów napięcie anodowe wynosi powyżej 420 V coś koło tej wartości,zmierzymy i podam dokładną wartość .Będę u naszego serwisanta zapytam go dokładnie mierząc napięcie anodowe w A70 i innych modelach Cayina.

Jaki bias dla a 55tp na 6550?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.