Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry CD lub dobry DAC wskazany jest zawsze niezależnie jakie kolumny będą w systemie . . Krell KAV 500i to bardzo dobry partner dla Ariesów Plus oraz Credo R150 . Obie kolumny z tym wzmacniaczem grają bardzo dobrze ,tzn.są w pełni wysterowane ,Credo grają lepiej bo to wyższa liga ,wyższa technika .

 

Takie większe Credo R150 to Ethosy Vertigo (z dodatkowym basowcem) które zastąpiły Ariesy Plus naszego kolego forumowego tybero .Nie wiem czy jest na forum ,ale może by sam napisał jaka różnica w momencie zamiany kolumn w dniu kiedy stały Ethosy Vertigo obok Ariesów Plus.

Jak zwykle wszystko rozbija się o kasę niestety. Ale może kiedyś ? Kto wie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mojego Krella Kav 300i zmieni Cayin A-88T na EH6550.

Powiedzcie mi proszę, jakie są różnice między wersją podstawową, a MK2?

W tej chwili moje Vienny Mozart Grand łączy Kimber 4PR. Czy będzie ok, czy już powinienem rozglądać się za innym przewodem?

No i co z zasiłką? Czytałem, że dobry kabelek wnosi sporą poprawę...

Edytowane przez Margin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Cayin CS-88A będzie jeszcze produkowany? W niemieckiej dystrybucji też jak by nie dostępny....

 

Dostępny na niemieckiej stronie Cayina :

https://cayin.com/produkt/cayin-cs-88a/

 

Fakt bez ceny ,pewnie zeszły wszystkie egzemplarze ,ale każdy dystrybutor zamawia indywidualnie a fabryka produkuje pod konkretne zamówienia więc za pewien czas stany pewnie będą uzupełnione.

 

Dostępny także na polskiej stronie :

http://cayin.com.pl/cs-88a-lampowy-wzmacniacz-mocy-push-pull/

 

U nas 1 sztuka czarna na stanie ,też pozostałe sprzedane .

 

Recenzja się już ukazała CS-120 SA,dziękuję za pracę Marcina i Jacka wykonaną przy opisie ,noszeniu do klubu urządzenia i świetnych zdjęć także wnętrzności.

 

http://soundrebels.com/cayin-cs-120sa-2/

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... zdradziłem lampę - nie bijcie ;)

Jak dobrze wiecie jest to nowy tranzystor Cayin CS-120SA

 

post-11746-0-35048900-1513449389_thumb.jpg

 

Czas żmudny przede mną bo wygrzać Go myśle że 100 godzin :)

 

Wrażenia bardzo pozytywne, gra muzykalniej, bardziej analogowo od lampy!

Więcej za jakiś czas.

Pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No i stało się... zdradziłem lampę - nie bijcie ;)

Jak dobrze wiecie jest to nowy tranzystor Cayin CS-120SA

 

post-11746-0-35048900-1513449389_thumb.jpg

 

Czas żmudny przede mną bo wygrzać Go myśle że 100 godzin :)

 

Wrażenia bardzo pozytywne, gra muzykalniej, bardziej analogowo od lampy!

Więcej za jakiś czas.

Pzdr.

 

Przypomnij jaka lampa była do tej pory ?

Jeśli dobrze pamietam grasz z Canto Grand ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... zdradziłem lampę - nie bijcie ;)

Jak dobrze wiecie jest to nowy tranzystor Cayin CS-120SA

 

post-11746-0-35048900-1513449389_thumb.jpg

 

Czas żmudny przede mną bo wygrzać Go myśle że 100 godzin :)

 

Wrażenia bardzo pozytywne, gra muzykalniej, bardziej analogowo od lampy!

Więcej za jakiś czas.

Pzdr.

 

Czemu cd już na aukcji na sprzedaż? Takie zachwyty były przecież w wątku. http://allegro.pl/cayin-cs-100cd-i7091472502.html

Tranzystor pewnie też niebawem na sprzedaż? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s czy idap 6 działa poprawnie z softem bubble upnp i serwerem nas

 

Sorry nie zauważyłem wcześniej pytania.

 

Z Bubbleupnp jak i z innymi podobnymi apkami (upnp) IDAP-6 gra poprawnie tzn znajduje serwery DLNA i odtwarza z nich w roli renderera. Problemem jest brak wsparcia gapless poprzez odtwarzanie przez DLNA. Mam nadzieję, że ta niedogodność wkrótce zostanie naprawiona wraz z najnowszym softem.

 

Przy okazji chciałbym uzupełnić nieco moje spostrzeżenia co do funkcjonalności iDAP-6.

Okazuje się bowiem, że najlepiej jest się przestawić (to dla takich jak ja - przyzwyczajonych do korzystania z zew aplikacji takich jak np Linn Kazoo) na aplikację dedykowaną dla tego urządzenia czyli Hiby Music (Hiby Link) wraz z dyskiem/dyskami podłączonymi po iDAP-6.

Przynosi to wiele korzyści takich jak bardzo szybkie przewijanie utworów, przeszukiwanie biblioteki czy też idealny wręcz interfejs (apka na android) ze zdjęciem okładki na cały ekran (zdj poniżej).

 

6259cc3101c7f4044ba20cf8682dd3f8.jpg

f09804860be6dd22dda1ddac99845671.jpg

17387380c625aef8e86e83fc53625093.jpg

544046ea1ed0737cf6b1b75c8df668ef.jpg

 

Urzywając w ten sposób Hiby Link (czyli z podłączonymi dyskami przez usb) działa bez problemu gapless.

Póki co Hiby Link nie obsługuje NAS (obsługa działa tylko ręcznie - poprzez wybór ręczny ). Myślę, że wkrótce i ta niedogodność ulegnie poprawie.

Tak czy inaczej ja się przestawiłem i póki co jestem bardzo zadowolony.

Po naniesionych poprawkach w oprogramowaniu będę jeszcze bardziej uszczęśliwiony.

 

W razie, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pytania to proszę pytać na forum. Na priw nie będę w tym temacie odpowiadał.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorry nie zauważyłem wcześniej pytania.

 

Z Bubbleupnp jak i z innymi podobnymi apkami (upnp) IDAP-6 gra poprawnie tzn znajduje serwery DLNA i odtwarza z nich w roli renderera. Problemem jest brak wsparcia gapless poprzez odtwarzanie przez DLNA. Mam nadzieję, że ta niedogodność wkrótce zostanie naprawiona wraz z najnowszym softem.

 

Przy okazji chciałbym uzupełnić nieco moje spostrzeżenia co do funkcjonalności iDAP-6.

Okazuje się bowiem, że najlepiej jest się przestawić (to dla takich jak ja - przyzwyczajonych do korzystania z zew aplikacji takich jak np Linn Kazoo) na aplikację dedykowaną dla tego urządzenia czyli Hiby Music (Hiby Link) wraz z dyskiem/dyskami podłączonymi po iDAP-6.

Przynosi to wiele korzyści takich jak bardzo szybkie przewijanie utworów, przeszukiwanie biblioteki czy też idealny wręcz interfejs (apka na android) ze zdjęciem okładki na cały ekran (zdj poniżej).

 

6259cc3101c7f4044ba20cf8682dd3f8.jpg

f09804860be6dd22dda1ddac99845671.jpg

17387380c625aef8e86e83fc53625093.jpg

544046ea1ed0737cf6b1b75c8df668ef.jpg

 

Urzywając w ten sposób Hiby Link (czyli z podłączonymi dyskami przez usb) działa bez problemu gapless.

Póki co Hiby Link nie obsługuje NAS (obsługa działa tylko ręcznie - poprzez wybór ręczny ). Myślę, że wkrótce i ta niedogodność ulegnie poprawie.

Tak czy inaczej ja się przestawiłem i póki co jestem bardzo zadowolony.

Po naniesionych poprawkach w oprogramowaniu będę jeszcze bardziej uszczęśliwiony.

 

W razie, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pytania to proszę pytać na forum. Na priw nie będę w tym temacie odpowiadał.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok dzięki za odpowiedzi , interesuje mnie porównanie pod kątem jakości dźwięku jako transport iDAP6 do innych rozwiązań np sotm ultra , auralic aries , malina , soundware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czemu cd już na aukcji na sprzedaż? Takie zachwyty były przecież w wątku. http://allegro.pl/cayin-cs-100cd-i7091472502.html

Tranzystor pewnie też niebawem na sprzedaż? :-P

 

Ogólnie miałem praktycznie cały system na sprzedaż. Obecnie Cedek CS-100CD na sprzedaz bo chciałbym kupic dedykowany Cayin CDT17A MK2 DIAMOND EDITION

A standy, okablowanie, liswa sieciowa, kolumny może zmienię na coś tańszego. Z czegoś trzeba zrezygnować na rzecz innego.

 

 

 

Przypomnij jaka lampa była do tej pory ?

Jeśli dobrze pamietam grasz z Canto Grand ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Było sporo lamp, Mingda MC88C, Cayiny CS-55A, A88-T, CS-88A.

Kolumny na tą chwile mam Small ARIES

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szału nie ma, po kiego oni Cayina z Sonicą porównują.

Najlepszy test, to test we własnym systemie.

 

Bardzo dobrze, że szału nie ma. Przeczytałem ten test z dużą uwagą i świadczy on o dość rzetelnej ocenie. Oczywiście pominęli niektóre aspekty ale przynajmniej nie skłamali nigdzie. Ja osobiście odebrałem ten tekst dość optymistycznie. Zobaczymy jak urządzenie będzie się rozwijać dalej. Jakby nie było to pierwsze dziecko Cayina w ubranku transportu. Ciekawe co będzie, gdy przestanie nosić pieluchy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo dobrze, że szału nie ma. Przeczytałem ten test z dużą uwagą i świadczy on o dość rzetelnej ocenie. Oczywiście pominęli niektóre aspekty ale przynajmniej nie skłamali nigdzie. Ja osobiście odebrałem ten tekst dość optymistycznie. Zobaczymy jak urządzenie będzie się rozwijać dalej. Jakby nie było to pierwsze dziecko Cayina w ubranku transportu. Ciekawe co będzie, gdy przestanie nosić pieluchy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

najbardziej interesuje mnie jakość dźwięku jako transport w stosunku do maliny , sotm , auralic itp powiedzmy tak do 6 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
najbardziej interesuje mnie jakość dźwięku jako transport w stosunku do maliny , sotm , auralic itp powiedzmy tak do 6 tys

 

Cóż. Do Maliny nie wracam choć jest napewno bardziej funkcjonalna pod względem sterowania.

Szymon porównywał z Auraliciem, Linem (nie wiem który model) i stwierdził, że iDAP gra lepiej.

Ja co do grania (wraz z DAC Soekris ) nie mam żadnych zastrzeżeń.

W obu urządzeniach zasilacze liniowe to napewno swoje robi. Dźwięk jest delikatny (co jest u mnie ważne bo kopułki mam tytanowe ),bez wyostrzenia z wykopem tam gdzie trzeba. No i czarne tło.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_57210 : z tymi aplikacjami Hiby to nie tylko w przypadku iDAP-6 nie widzi dysku, to wina chyba aplikacji nie udalo mi sie zmusic do zobaczenia NAS na zadnych urzadzeniach, a szkoda bo odtwarzaja ISO SACD. I dlatego ma jeszcze Obkyo HF i USBplayer zainstalowane jako uzupelnienie. Ciekawe jest tez nowe Soundaware D300 zwykla wersja jak i wesja REF.

Ta recenzje w necie odbieram jako robiona na zamowienie producenta, moze nie koloruja ale za duzo tam ochow i achow nad tym jak dobrze wykonane jest urzadzenie (chyba sie nie przygladali wnetrznosciom Soundaware).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piotr_57210 : z tymi aplikacjami Hiby to nie tylko w przypadku iDAP-6 nie widzi dysku, to wina chyba aplikacji nie udalo mi sie zmusic do zobaczenia NAS na zadnych urzadzeniach, a szkoda bo odtwarzaja ISO SACD. I dlatego ma jeszcze Obkyo HF i USBplayer zainstalowane jako uzupelnienie. Ciekawe jest tez nowe Soundaware D300 zwykla wersja jak i wesja REF.

Ta recenzje w necie odbieram jako robiona na zamowienie producenta, moze nie koloruja ale za duzo tam ochow i achow nad tym jak dobrze wykonane jest urzadzenie (chyba sie nie przygladali wnetrznosciom Soundaware).

 

Też myślę, że winę za brak obsługi NAS ponosi apka Hiby.

Poczekamy może to się zmieni.

Co do recenzji to poczytaj uważnie całość. W żadnym stopniu nie odczułem aby ta recenzja była „na zamówienie”.

Piszą o poważniej, haniebnej wadzie w ustawieniach sieci.

Tidala nie testowali bo nie ma go w ich strefie. Opisu o braku gapless przez DLNA myślę, że przegapili.

Nie chcę stać po niczyjej stronie ale z racji tego, że urządzenie kupiłem trzymam kciuki za rozwój projektu.

Rozważałem wszystkie „za” i „przeciw” - wychodzi mi więcej zalet niż wad. Po którymś kolejnym upgrade firmware liczę, że będzie jeszcze lepiej.

 

P.S

Sprawdzę te apki co podałeś.

Jakieś ich zalety widzisz w obsłudze iDAP ?

To są przecież apki do zastosowania z kablem otg ?

Używasz tego z iDAP-6 ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obecnie iDAP-6 (jeden sprzedany, a drugiego nie zdecydowalem sie oferowac znajomemu i poszedl spowrotem do sprzedawcy).

Chwilowo testuje te apki na HiMedia Q10 PRO bezposrednio po USB do MusicalFIdelity M5si, telefonow nie testowalem ale bez problemu powinny dzialac z kablem OTG.

Ustawien sieci to w tym urzadzeniu nie ma, to najwieksza glupota jaka widzialem w urzadzeniu strikte sieciowym. Na dodatek jakos nie kwapia sie z dopisaniem kodu do 'swojego' firmware aby to poprawic, a nie mowimy tutaj o jakis dziwnych rzeczach ktore trzeba wykryc aby to poprawic tylko o prostym menu konfiguracyjnym.

 

Stawiam osobiscie na cos co bedzie mialo sterowanie zewnetrznym zegarem i dlatego zamowilem probnie Soundaware D300REF jak nie wypali to pozostanie tylko NetworkBridge ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Szukam DAC-a z nastawieniem na Tidal, nie posiadam biblioteki plików i na razie mi to przeszkadza :)

Jako zadowolony posiadacz Minas Anor i A55 naturalnie kieruję się w stronę DAC11 od Cayina.

Mała wadą tego urządzenia, w moim mniemaniu, jest fakt iż nie ma możliwości pracy "po WIFI" a może coś mylę, proszę o poradę.

Dodatkowo zastanawiam się czy ktoś próbował łączyć DAC z WIFI po Chromaster od Googla.

 

Po stronie naszej zachodniej granicy wysyp używanych Cayinów

Mógłbym prosić o jakiś namiar na ten wysyp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Miałem tutaj na myśli, fakt, czy takowe połączenie niesie za sobą degradację dzwięku.

 

 

W mojej ocenie tak.

Pomyśl o malinie + Digione i granie po Coax, ale to już temat na inny dział, tu http://www.audiostereo.pl/raspberry-pi-malinka-z-daciem-hifi-swietny-odtwarzacz-sieciowy_121319.html/page__st__4050 koledzy i koleżanka wszystko Ci wytłumaczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina plus Digi One ma wyprowadzony także sygnał I2S, najlepiej byłoby podłączyć się tym sygnałem do DACa. Pozwoliłoby to ominąć w DACu receiver SPDIF wchodząc z I2S bezpośrednio na kość konwertera. Ale najpierw DAC musiałby taką sztuczkę umożliwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Malina plus Digi One ma wyprowadzony także sygnał I2S, najlepiej byłoby podłączyć się tym sygnałem do DACa. Pozwoliłoby to ominąć w DACu receiver SPDIF wchodząc z I2S bezpośrednio na kość konwertera. Ale najpierw DAC musiałby taką sztuczkę umożliwiać.

 

Czyżbyś Adamie przekonał się do plików i zapodałeś u sobie Malinkę ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.