Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to wyszło że cedek ma same plusy - jakoś głupio to wyszło hehe ale faktycznie minusów się nie doszukałem

 

Patryk, bardzo fajny opis, widać, że to konkretny CD-ek.

Jednak dla niektórych będzie miał jedną "wadę"

3 000 €

 

Myślę, że wielu jest w stanie wydać tyle na kolumny czy wzmacniacz, na źródło niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dla niektórych będzie miał jedną "wadę"

3 000 €

 

Myślę, że wielu jest w stanie wydać tyle na kolumny czy wzmacniacz, na źródło niekoniecznie.

 

Panowie spokojnie w PL ceny na Cayin są niższe.

Dystrybutor narzuca małe marże - mnie kosztował leciutko ponad 2000 Euro.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za plikowiec Cayina, ładne toto. Piszą, że sporo lepsze od Aurendera itp.

 

To iDAP-6, czytałem o nim kilka dni temu

 

>>https://www.head-fi.org/threads/cayin-idap-6-versatile-new-desktop-transport.861785/page-3#post-13801009,

 

wygląda fajnie jak to Cayin, przyłożyli się do wyglądu.

Opinie są różne, ciekawe jak to brzmi na tle konkurnecji, ja nie lubię wyświetlaczy bo i tak nic nie widzę z daleka, to dobre na biurko.

 

Już jest? http://audiomagic.pl/odtwarzacze-sieciowe/cayin-idap-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki pomocy Pana Grzegorza ze Studio16Hertz udało się przystosować A88t do napięcia 230V. Egzemplarz który posiadam jest z roku 2003, na przestrzeni lat podobno wiele się zmieniło, na szczęście wymieniony transformator pasuje idealnie a różnica to jedynie inny odcień koloru.

post-57100-0-30619400-1509897038_thumb.jpg

post-57100-0-94552200-1509897167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarcza jak narazie ale czasem zagra zbyt ostrawo, gra to z ss9700.

 

A zawsze było ostrowa czy tylko z nim? słuchasz muzyki z tidala?

 

Panowie mam pytanko posiadam kolumny Heco MUSIC STYLE 900 są one oznaczone na stronie producenta "4 – 8 Ohms"

W linku https://www.google.p...xLvO0eddvTjatSa

jest test gdzie kolumny te opisali w sposób

Moduł impedancji Heco ma umiarkowaną zmienność – zwracają

uwagę spłaszczone szczyty na basie, nieprzekraczające

wartości 10 Ω.. Pozytywną konsekwencją tego stanu rzeczy są

nieduże kąty fazy elektrycznej, które nie przekraczają +/- 33

stopni. Minimalna wartość impedancji wynosi 3,5 Ω (przy 112

Hz), a kolumny należy określić jako znamionowo 4-omowe.

W kontekście dużej efektywności (90,7 dB/1 m/2,83 V) trzeba

przyznać, że podłogówki Heco są zdecydowanie łatwym

obciążeniem dla wzmacniacza. Posiadcze amplitunerów A/V

nie mają powodów do obaw.

Bas-refleks dostrojono dość wysoko – do częstotliwości 53 Hz.

 

Mam wzmacniacz A88T rozumiem że oznacza to że kolumny mam mieć podłączone pod wyjścia 4 Ohms zgadza się?

Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham z plików flac, gra to wtedy mniej ostro. W moim systemie i tak scan 9700 jest dość natarczywy i suchy, może to i kwestia filtrowania nieodpowiedniego, ale napewno jest bardzo szczegółowy z mnóstwem detali. Apropo jaki masz ustawiony bias ? i jakie lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Muzyki słucham z plików flac, gra to wtedy mniej ostro. W moim systemie i tak scan 9700 jest dość natarczywy i suchy, może to i kwestia filtrowania nieodpowiedniego, ale napewno jest bardzo szczegółowy z mnóstwem detali. Apropo jaki masz ustawiony bias ? i jakie lampy?

Tez gram na 9700 i w dobrze zestrojonym systemie nie powinien grać natarczywo. Oczywiscie nigdy nie będzie tak nasycony jak morel ale to juz inna sprawa. Ja bym na Twoim miejscu przyjrzał sie źródłu, bo z moich obserwacji to wlasnie ono najczęściej powodowało u mnie takie objawy jakie doznałeś.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez gram na 9700 i w dobrze zestrojonym systemie nie powinien grać natarczywo. Oczywiscie nigdy nie będzie tak nasycony jak morel ale to juz inna sprawa. Ja bym na Twoim miejscu przyjrzał sie źródłu, bo z moich obserwacji to wlasnie ono najczęściej powodowało u mnie takie objawy jakie doznałeś.

 

Każde urządzenie należy właściwie zestawić z tym drugim i trzecim i to zagwarantuje równowagę tonalną . Zarówno ScanSpeak 9700 jak i Morel Elitte 338 jak i wiele innych głośników może być zestawione w taki sposób iż nie pokaże swoich walorów brzmieniowych które często są naprawdę bardzo szczególne.

 

Mam od klienta wzmacniacz na EL34 Haiku z R-DAC-iem zlampizowanym i powiem Wam że sam wzmacniacz z równym brzmieniowo daciem gra zbyt płasko,nie ma energii ,życia ,z R-daciem nabiera życia ,energii ,dynamiki . Dla tego zestawienia dwóch urządzeń nie radziłbym ich rozdzielacz bo jedno ciągnie drugie do poprawnego dźwięku ,a same osobno maja się dużo gorzej . R-DAC mimo lampizacji przekracza dla mnie granice ofensywności w wyższej średnicy ,jest za bardzo napastliwy .Wszak po lampizacji zyskał dużo bardziej otwarty dźwięk ,przestrzeń także jest bardzo dobra to okupione jest to zbytnią ofensywnością brzmienia wyższego środka .

 

Właściciel sprzętu na zasadzie przeciwwagi dobrał te urządzenia razem .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników Cayina lub Sparka na lampach 6550, Kt-88 próbował lamp Kt-120 lub Kt-150?

 

Posiadam Sparka 530 i znalazłem materiały prasowe, z których wynika, że jest to wzmacniacz, przystosowany do lamp kt-100.

 

Czytając inne wątki lampowe, to wielu użytkowników chwali sobie przesiadkę z lampy 6550 na kt-120.

 

Jakie są Wasze doświadczenia i czy to jest bezpieczne dla wzmacniacza?

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już w ofercie najnowszy model wzmacniacza tranzystorowego Cayina 26kg wagi netto / 29 kg brutto ,poważne urządzenie . Jest to zmodyfikowana wersja przygotowana specjalnie na rynek europejski modelu 280A .Nosi symbol CS-120 SA .(zdjęcia ze strony i na żywo) .Posiada wbudowany DAC po USB oraz coaxial ,oraz wyjście coaxial .

 

Opis ze strony i dane techniczne :

 

Bardzo muzykalne i neutralnie brzmiące urządzenie. Ten wzmacniacz wysteruje prawie każde kolumny o 2 lub 3 drożnej konstrukcji . Może pracować w dwóch trybach mocy LO- PWR lub HI- PWR dostarczając odpowiednio 2x55W lub 2×120 W. Wyposażony jest w wysokiej jakości przetwornik C/A AK 4490 firmy AKM z wejściem koaksjalnym i USB. Dekoduje format PCM oraz DSD wysokiej rozdzielczości. W stopniu końcowym pracują dużej mocy tranzystory japońskiej firmy Hitachi 2SK1058/2SJ162.

 

DANE TECHNICZNE :

* Moc wyjściowa :

HI- PWR 2x120W (1 kHz,8 Ω)

LO-PWR 2×55 W (1 kHz,8 Ω)

 

* Pasmo przenoszenia 20Hz ~ 35kHz (+/- 1 dB)

* Zniekształcenia THD 0,2% (1 kHz, 100W, 8 Ω)

* Stosunek sygnał/szum 90dB

* Czułość wejściowa 600mV

* Napięcie zasilania 230V ± 5%, 50Hz

* Waga 26 kg/29 kg brutto

* Wymiary 435 × 470 × 174 mm (szer. × głęb. × wys.)

560 x 555 x 300 mm (brutto z opakowaniem)

* Pobór mocy :

w trybie czuwania : 5 W

maksymalny :

HI -PWR: 600W

LO -PWR: 280W

post-15230-0-64012900-1510315135_thumb.jpg

post-15230-0-11321600-1510315142_thumb.jpg

post-15230-0-62125400-1510315146_thumb.jpg

post-15230-0-96444000-1510315149_thumb.jpg

post-15230-0-91953000-1510315153_thumb.jpg

post-15230-0-05289000-1510315157_thumb.jpg

post-15230-0-49105000-1510315181_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ładniejsze te Cayiny. Skurczybyki się rozwijają. Wreszcie jakiś porządny tranzystor. Muszę tego posłuchać zwłaszcza, że do tego wystarczy podpiąć sam transport i kolumny.

W cenie jest DAC AK 4490 firmy AKM? To jedna z nowszych i lepszych kostek. Toż to siedzi w najnowszych Esotericach za taczkę talarów konkretnie 88 000zł.

http://sklep-albatro...u-i-Gdyni./4598

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to nie wzmak który tylko ma pierwsze waty w A, następnie przechodzi w AB.

Ten gra albo w A albo w AB. W zależności jakie kolumny i jak tor złożony - bo zapewne charakter grania w A klasie jest gęstszy, aksamitny. Klasa AB dynamika, kontrola nad graniem.

Ale to moje domysły. Musiałbym przetestować wzmak by poznać prawdę.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te wymiary na rysunku były podane z kartonem. Coś za wielki mi się wydawał.

 

Paweł po Chińczykach trzeba sprawdzać po kilka razy ,napisali jakie są wymiary całego opakowania wzmacniacza przypisując te wymiary samemu wzmacniaczowi :-)

 

Ale nam nic nie umknie .

post-15230-0-26061400-1510388640_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.