Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Vlado ,to co powiesz na temat recenzji w prasie fachowej gdzie robi sie testy grupowe interkonektow ,,cyfrowych" czy chocby wlasnie HDMI i ocenia sie wystepujace roznice miedzy modelami roznych producentow w brzmieniu czy reprodukcji obrazu? I robia to powazni ludzie. Że niby co,sciemniają? Maja omamy?

 

Odpowiem, dlatego że zapytujesz mnie jako usera vlado a nie moderatora.

Tylko jak mam ci odpowiedzieć, skoro postawiłeś pytanie w formie retorycznej, zamieszczając sugerowaną odpowiedź na swe pytanie? :-)))

Tak. Twoje odpowiedzi są prawdziwe choć sugerujesz w nich że kłamią. To wyłącznie zabieg retoryczny, niezmieniający jednak faktu posłużenia się odpowiedzią prawdziwą. Ja ze swej strony dodam jeszcze jedno. Redaktorzy własnie prasy fachowej po prostu zarabiają pieniądze. Jeśli ich wydawnictwa finansują się z reklam zamieszczanych przez producentów "badanych" i ocenianych urządzeń, to o bezstronnej ocenie takich dziennikarzy mowy być nie może. Tak ściemniają, a omamy maja mieć klienci :-)))

Pozdrawiam serdecznie.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odpowiem, dlatego że zapytujesz mnie jako usera vlado a nie moderatora.

Tylko jak mam ci odpowiedzieć, skoro postawiłeś pytanie w formie retorycznej, zamieszczając sugerowaną odpowiedź na swe pytanie? :-)))

Tak. Twoje odpowiedzi są prawdziwe choć sugerujesz w nich że kłamią. To wyłącznie zabieg retoryczny, niezmieniający jednak faktu posłużenia się odpowiedzią prawdziwą. Ja ze swej strony dodam jeszcze jedno. Redaktorzy własnie prasy fachowej po prostu zarabiają pieniądze. Jeśli ich wydawnictwa finansują się z reklam zamieszczanych przez producentów "badanych" i ocenianych urządzeń, to o bezstronnej ocenie takich dziennikarzy mowy być nie może. Tak ściemniają, a omamy maja mieć klienci :-)))

Pozdrawiam serdecznie.

Włodek.

Nie czepiam sie. Bylem ciekawy co o tym myslisz. To co piszesz o zarobkowym charakterze ich pisania i reklamach to oczywiscie prawda. Rozumiem ,ze pozytywna recenzja danego urzadzenia moze byc formą odwdzieczenia sie . I oczywiscie vice versa. Jednak w tescie grupowym ,zwlaszcza gdy przeprowadzane byly porownania przewodow HDMI z wielu pulapow cenowych nie tyle chodzi o wskazanie najlepszego w stawce ale czy jakiekolwiek roznice sa uchwytne. Reputacja takiego kogos kto o tym pisze wystawiona jest niejako pod mur na rozstrzelanie przez wszystkich oponentow a trudno podejrzewać by ten ktos robil to otrzymujac profity z tego tytulu. Bo niby od kogo? Wszyscy producenci kabelkow o ktorych pisze robia zrzute? Sam z czystej ciekawosci niebawem porownam taniutki kabelek HDMI z takim za 1500 zl na topowym tv Sony i odtwarzaczu Oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pięciometrowych kabli HDMI. Zdarzenie niezależne ode mnie zmusiło mnie do wymiany użytkowanego kabla na inny. Zwyczajnie, podczas zmiany umeblowania został przecięty przez robotników montujących nowe meble. Zakupiłem wiec drugi kabel o solidnych wtykach i grubej izolacji. Po podłączeniu żadnych cudownych zmian w odtwarzaniu obrazu przez projektor nie zauważyłem, tak samo w odtwarzanym dźwięku.

Ot proza życia i luksus starzenia się :-)

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pięciometrowych kabli HDMI. Zdarzenie niezależne ode mnie zmusiło mnie do wymiany użytkowanego kabla na inny. Zwyczajnie, podczas zmiany umeblowania został przecięty przez robotników montujących nowe meble. Zakupiłem wiec drugi kabel o solidnych wtykach i grubej izolacji. Po podłączeniu żadnych cudownych zmian w odtwarzaniu obrazu przez projektor nie zauważyłem, tak samo w odtwarzanym dźwięku.

Ot proza życia i luksus starzenia się :-)

 

Włodek.

Ja nie oczekuje cudownych zmian. Jesli pojawia sie jakiekolwiek roznice w obrazie bedzie to swiadczyc ze nie masz racji. Mam tez w domu specjalna plyte testowa wlasnie do testu i kalibracji obrazu. Bedzie jak znalazl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oczekuje cudownych zmian. Jesli pojawia sie jakiekolwiek roznice w obrazie bedzie to swiadczyc ze nie masz racji. Mam tez w domu specjalna plyte testowa wlasnie do testu i kalibracji obrazu. Bedzie jak znalazl

 

Niestety nie pojawiły się. Zatem uznaję rację tych, których zacytowałem w swym pierwotnym wpisie w sprawie kabli za 14tys zł.

Za płyty dziękuję. Posiadam większość płyt testowych dla urządzeń AV.

Więcej nie mam nic do powiedzenia w drążonym tu temacie.

Pozdrawiam Wszystkich.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ja używam pięciometrowych kabli HDMI.

Wpis nie w temacie 3 pkt ...

Kolejny wpis nie w temacie i pójdziesz na urlop ;)

Co z Wami chłopaki ?

 

Edit ...kurdę ...nie mam takich uprawnień ..ehhh.

Vlado idź lepiej na spacer .

Znów u Was pada i jeszcze ten Brexit ;)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w temacie :-) Czy "audiofilskie bezpieczniki" maja również wpływ na jakość reprodukcji obrazu w wyświetlaczach matrycowych, czy wyłącznie ubogacają one brzmienie reproduktorów dźwięku?

 

Włodek.

 

Wpis nie w temacie 3 pkt ...

Kolejny wpis nie w temacie i pójdziesz na urlop ;)

Co z Wami chłopaki ?

 

Edit ...kurdę ...nie mam takich uprawnień ..ehhh.

Vlado idź lepiej na spacer .

Znów u Was pada i jeszcze ten Brexit ;)???

 

Wybaczcie mały off :-)

Nie pada, a Brexit to problem obecnej ekipy rządzącej U.K. a za niedługo wszystkich Anglików, nie mój :-)

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazz(głównie free, improve, awangard) j

 

Oooo. Ja też od tego nie stronię. Może nie jestem wybitnym znawcą (jednak większość to spokojny jazz), ale kilka projektów mniej lub bardziej wyczynowych mam i czasem dla obudzenia się z letargu codziennego życia słucham. ;-)

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Oooo. Ja też od tego nie stronię. Może nie jestem wybitnym znawcą (jednak większość to spokojny jazz), ale kilka projektów mniej lub bardziej wyczynowych mam i czasem dla obudzenia się z letargu codziennego życia słucham. ;-)

Pozdro.

No to dawaj tytuły ..moje klimaty .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wzorem Twej sugestii usunął z tego wątku wszystko co nie jest o - "audiofilskich bezpiecznikach i ich wpływie na brzmienie systemów audio, raczej wyższej klasy..." - niewiele by z niego pozostało:-) Zapewne sporo i Twoich wpisów by zniknęło :-)

Szczerze powiedziawszy, byłoby to bardzo sensowne działanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz pytalem czy pralki lepiej piora a zelazka prasuja jak sie m takie bezpieczniki da, oczywiscie urazilo to "slyszacych" i skonczylem z banem.

 

Ostrzegam :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(atak personalny).. czy forumowicz rozumie na jakim forum się znalazł,

 

Panie Moderatorze Vlad nie było żadnego ataku personalnego.

Napisałem:

>>Drogi Trollu Audiofan01, czy forumowicz rozumie na jakim forum się znalazł<<

 

Napisałem tak, gdyż forumowicz Audiofan01 w poście mnie dotyczącym napisał:

 

Trochę to brzmi obsesyjnie. Czy zamiast tej wykonanej roboty i wydanej kasy oraz zrobieniu z pokoju wystawy sprzętu i ustrojów akustycznych nie lepiej od razu było zdać się na ten fuks?:)

 

Pozdr, Troll audiofan01

 

 

WYRAŹNIE podpisał się jak wyżej więc tak rozpocząłem zdanie. Za co te punkty karne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieściłeś tego zwrotu używając cudzysłowu, ani nie zakończyłeś go "uśmieszkiem".

Czym innym jest jeśli sam autor wypowiedzi używa w kontekście sarkazmu, określenia siebie mianem "troll", a czym innym kiedy interlokutor tak go nazywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieściłeś tego zwrotu używając cudzysłowu, ani nie zakończyłeś go "uśmieszkiem".

 

OK, ale zatytułowałem go "drogi" i to powinno wystarczyć. Teraz będę szafował "uśmieszkami" sowicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado, bez przesady. Niczym cie nie obrazil..

 

A tak w ogole, dajcie sobie wszyscy na luz, wypiszcie sie z watku i po sprawie...i tak rozmowy nie maja nic wspolnego z tematem do ktorego zostal zalozony..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje się obrażony, skąd ten pomysł? Odpowiadam zapytany. Jeśli taka wola piszących usunę ostatnie wpisy nie odnoszące się do zagadnień hiend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jednak obsesja:)

 

Czy jest w tym czas na muzykę? Czy wysłuchałeś ostatnio tej samej płyty w całości nie zmieniając w trakcie "konfiguracji systemu", czy zdarzyło Ci się wysłuchać jakiejś płyty dwukrotnie w odstępie powiedzmy kilku tygodni w tych samych warunkach sprzętowo-akcesoryjno-akustycznych?

 

Panie Audiofan01,czy mogę do Pana zwracać się zgodnie z tym ostatnim podpisem za który oberwałem punkty karne?"uśmiech"

"Jednak obsesja"? Może i tak. Jeśli policzyć, że muzyką i możliwościami jej odtwarzania zajmuję się ponad 40 lat, to można to nazwać jak się komu podoba. Jeśli swoje hobby traktuje się poważnie, to ma ono jednak znamiona obsesji i uzależnienia, i nie ma tu czego się wstydzić. Człowiek może być uzależniony od wielu rzeczy: alkoholu, papierosów, jedzenia, seksu, robienia zakupów...innych osób.. klepania głupot- trolle, udających, że niosą kaganek oświaty nieoświeconym... itp. Od dobrego dźwięku można się uzależnić i to mocno, jak od narkotyku. Najgorsze są okresy "wygrzewania" czegokolwiek gdyż w tym czasie nie słucham muzyki bo się nie da. Wówczas brakuje czystego dźwięku jak narkotyku, a są to okresy niejednokrotnie 2-3 tygodni. Poważna audiofilia wymaga dużej cierpliwości, a kto jej nie ma, jest stracony.

 

>>czy zdarzyło Ci się wysłuchać jakiejś płyty dwukrotnie w odstępie powiedzmy kilku tygodni w tych samych warunkach sprzętowo-akcesoryjno-akustycznych?<<<<

 

Raczej nie. Kupuję płyty hurtowo. Wklejałem już te zdjęcia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-18481-0-91882600-1491481270_thumb.jpg

 

Ostatnio to:

post-18481-0-51092500-1491481341_thumb.jpg post-18481-0-69495000-1491481358_thumb.jpg

 

Tuż po zakupie wysłuchuję je trzykrotnie każdą, ale nie pod rząd tą samą.Mam trochę tych płyt więc możliwość posłuchania ich za parę tygodni jest niemożliwa, może za parę lat.

post-18481-0-56604900-1491481454_thumb.jpg post-18481-0-47410700-1491481476_thumb.jpg post-18481-0-74783100-1491481497_thumb.jpg post-18481-0-34080400-1491481520_thumb.jpg post-18481-0-83208800-1491481552_thumb.jpgpost-18481-0-82427700-1491481616_thumb.jpg

 

Jak widzisz u mnie tego dostatek, a to jeszcze nie wszystko. Zaraz wkleję resztę szafy i podłogi gdyż nie chce więcej przyjąć

 

cd.

post-18481-0-10183400-1491482261_thumb.jpg post-18481-0-91372100-1491482281_thumb.jpg post-18481-0-39536700-1491482303_thumb.jpg

post-18481-0-88184300-1491481586_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chochla, mocny gość z Ciebie...

od dziś reprezentujesz Toruń w wadze ciężkiej i na mój nos nie masz sobie równych ;-)

jeżeli istnieje kategoria ''pozytywnie zakręceni'' to z całą pewnością jesteś w samej szpicy...tak trzymaj ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już wspomniałem o pozytywnie zakręconych to bezapelacyjnie na pierwszym miejscu jest Sly30

za kolekcję gitar ...jak zobaczyłem te zdjęcia....dosłownie usiadłem na dupę ;-)

...i wtedy dotarło do mnie jak bardzo Sylwek kocha te hobby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

Nie zamieściłeś tego zwrotu używając cudzysłowu, ani nie zakończyłeś go "uśmieszkiem".

Czym innym jest jeśli sam autor wypowiedzi używa w kontekście sarkazmu, określenia siebie mianem "troll", a czym innym kiedy interlokutor tak go nazywa.

 

Kuriozalne tłumaczenie.

:)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troll to troll :-).

i żadne " " tego nie zmienią.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Ps. Chochla na zaczepki ze strony pi.... pi.... Nirvany i reszty z "Kółka różańcowego dla Niedoświadczonych" powinieneś za każdym razem odpowiadać : " You Talkin' to Me? "

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wkleję resztę szafy i podłogi gdyż nie chce więcej przyjąć

Weź tylko coś łyknij, bo Ci trochę "ręka lata" i ostrość przez to jest słaba...

Kupuję płyty hurtowo

To najlepsze co można zrobić - zwłaszcza jak się kupuje dobre płyty - nie ma to oczywiście nic wspólnego z "dobrymi sklepami" itp....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chochla

 

Kolekcja, ... nie powiem , ogromna. Pewnie od mojej większa bo sam mam tylko ok. 1500 CD i ok. 300 LP. Ten artystyczny nieład to współczuję bo jak chcesz coś znaleźć to pewnie kłopot. Swoje mam alfabetycznie ułożone w specjalnie zaprojektowanej szafce w szufladach, na zewnatrz nie widać żadnej płyty. Unikam tym samym głupich uśmieszków gości którzy nie maja pojęcia o tym hobby. Natomiast i mnie a Tobie tym bardziej nie uda się do końca życia przesłuchać choć raz każdej z posiadanych płyt, a trumna nie ma kieszeni jak wiadomo. I tym smutnym akcentem zakończmy te utarczki. Pozdr

 

PS Oczywiście w temacie watku pozostajemy bez urazy przy swoich zdaniach, a moje wiadomo: bezpiecznki to ściema i naciagactwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uda się do końca życia przesłuchać choć raz każdej z posiadanych płyt,

też mam "trochę płyt" i większość przesłuchałem; większość z nich niejednokrotnie, a te kilkaset jeszcze nieprzesłuchanych się niedługo nadrobi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

też mam "trochę płyt" i większość przesłuchałem; większość z nich niejednokrotnie, a te kilkaset jeszcze nieprzesłuchanych się niedługo nadrobi....

 

Możeś młody jest, to po pierwsze. Po drugie tak na siłę to pewnie by się dało ale nie wszystkie płyty, które się tyle lat gromadziło człowiek kupiłby drugi raz, innym słowy po latach już się nie podobaja, wyrzucić szkoda, a słuchać się nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.