Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyraziłem swoją opinię! Dlaczego mnie pouczasz? Kto cię togo nauczył?

Powtórzę jeszcze raz PYLON DIAMOND brzmiały tragicznie na wsytawie AS2016

a warunki? Były podobne dla wszystkich wsytawców, z tym, że tym którzy mieli gnioty ponoć przeszkadzały warunki.

Pozdrawiam

Adam

Na Audio Show 2015 słabiutko zagrały Living Voice Vox Olimpian za 7 mln PLN. Albo to straszne gnioty, albo przeszkodziły warunki... To chyba jasne, że prezentacje na tego typu imprezach nie zawsze dają pogląd o realnych możliwościach wystawianego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoją opinię! Dlaczego mnie pouczasz? Kto cię togo nauczył?

Powtórzę jeszcze raz PYLON DIAMOND brzmiały tragicznie na wsytawie AS2016

a warunki? Były podobne dla wszystkich wsytawców, z tym, że tym którzy mieli gnioty ponoć przeszkadzały warunki.

Pozdrawiam

Adam

 

Jednego nie rozumiem. Dlaczego tyle agresji w twojej wypowiedzi...? Napisz z czym to grało np. Dla przestrogi żeby potencjalni zainteresowani wiedzieli że te konkretnie klocki się nie zgrywaja

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, zachodni portal twierdzi co innego, mając Diamondy 25 jakiś już czas jestem skłonny uwierzyć są to jednak przyzwoite monitory. Nikt na ten moment nie oferuje kolumn z tej klasy przetwornikami taniej.

 

http://hifipig.com/pylon-diamond-monitor-loudspeakers/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co cieszy to że w końcu ktoś dba o ten wątek. Znikają te żenujące wypowiedzi które mają za zadanie opluwać produkty firmy Pylon.

Właśnie złożyłem set dla kolegi gdzie będą grały Diamondy 28 w białej fortepianowej politurze. Jak się zgodzi wrzucę zdjęcia ;)

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skopiowane z tego forum kilka miesięcy temu:

 

 

 

 

KTOŚ robi z nas kompletnych idiotów. Na szczęście niektórzy moderatorzy nie pozwalają na tak prymitywne praktyki i wychwycili podejrzanych

Poniżej lista kilkudzisięciu KLONÓW naganiających na kolumny PYLON , których cechuje zawsze ten sam wspólny mianownik tj.

 

- zero postów

- zero tematów

- zero aktywności

- zarejestrowanie po to aby napisać pozytywną opinię o kolumnach PYLON !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej lista kilkudzisięciu KLONÓW naganiających na kolumny PYLON , których cechuje zawsze ten sam wspólny mianownik tj.

 

- zero postów

No właśnie - a Ty masz niewiele więcej niż zero.

 

Ps. Pozdrawiam branżę z Bydgoszczy za bardzo dobre podejście do klienta a przede wszystkim poradę odnośnie zakupu Diamondów 25. Bardzo udany zakup, za każdym razem jak ich słucham coraz bardziej się w tym utwierdzam.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór zależy od preferencji własnych ale raczej szukał bym coś bardziej dynamicznego, przejrzystego Atoll, Cambridge, Hegel, z lamp KT88

 

Atoll In 100 nie daje rady Diamondom28.. Miałem wiem porażka. Chwale sobie Roksana K3 ale z kolei jako Integra nie zagra tak dobrze jak jako końcówka mocy z dobrym Dac lub przedwzmacniaczem. Wzmacniacz do tej serii musi mieć wydajność prądową, tylko odsłuch na żywo może to potwierdzić

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Diamond'y 28 bardzo ładnie zasila NAD C375.

Podłączałem też ampli Yamaha 797 i też bardzo ładnie, to grało - żywo, dynamicznie, swobodnie ale mniej rozdzielczo niż NAD.

Także nie przesadzałbym, że Diamond'y są wymagające prądowo (chyba, że Yamaha jest mocniejsza niż myślałem).

Szczególnie Yamaha mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła z Pylon'em - super granie.

A mam ten ampli od niemal 10 lat.

 

Przy okazji przyłączam się do podziękowań dla Elektropunkt, za Pylony (i Yamahę, którą też u Was kupiłem dawno, dawno temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni testuję różne konfiguracje z moimi Diamondami 28, które na codzień grają z NADem C388. Przerobiłem Cambridge Audio CXA80, Roksana K3, Hegla Rosta. Wkrótce zabiorę się za Naima. Na dzień dzisiejszy dla mnie najlepiej zagrały z CXA80. Dźwięk był czysty, rzeski, przejrzysty a dół dokładnie tak wybrzmiewających jak lubię. Jako źródło używałem Cambridge CXN + Spotify lub wbudowanych odtwarzaczy+TIDAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Diamond jest niesamowita, najbardziej udana konstrukcja pylona a przy okazji moje ulubione kolumny do 10 tyś.

 

TAAAA.

 

Miałem znajomego, który pracował w salonie HIFI. Po kilku latach dopiero powiedział mi tak: słuchanie opinii sprzedawcy w salonie jest podyktowane dwoma wytycznymi:

1. miałem wcisnąć towar na którym najwięcej mamy marży.

2. miałem wcisnąć towar, który zalega na magazynie.

 

To tyle o doradzaniu naganiaczy.

 

 

proponuje dalszą dyskusje w temacie watku

 

Można wiedzieć gdzie jest ten wątek? Mam zamiar założyć bloga i tam komentować ten klub, gdyż po skasowaniu moich postów uważam, że jest to prawie w całości grupa wzajemnej adoracji i jej zadaniem jest upychanie kolumn Pylon. To widać, słychać i czuć... na kilometr.

Edytowane przez Leszek B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem bezstronny. Nie mam żadnego interesu w bezpodstawnym "kadzeniu" branży. Dzielę się własnymi odczuciami. Nie rozumiem takich gości jak Leszek B.

Edytowane przez Waldek1968

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na czym polega Twój problem. Nie piszesz nic lub prawie nic merytorycznego w temacie kolumn Pylon. Proste. Więc czemu się dziwisz.. Jakieś aukcje allegro z pytaniem dlaczego ktoś sprzedaje kolumny, brak logo na zdjeciu sorry po co to komu..

 

 

 

 

TAAAA.

 

Miałem znajomego, który pracował w salonie HIFI. Po kilku latach dopiero powiedział mi tak: słuchanie opinii sprzedawcy w salonie jest podyktowane dwoma wytycznymi:

1. miałem wcisnąć towar na którym najwięcej mamy marży.

2. miałem wcisnąć towar, który zalega na magazynie.

 

To tyle o doradzaniu naganiaczy.

 

 

 

 

Można wiedzieć gdzie jest ten wątek? Mam zamiar założyć bloga i tam komentować ten klub, gdyż po skasowaniu moich postów uważam, że jest to prawie w całości grupa wzajemnej adoracji i jej zadaniem jest upychanie kolumn Pylon. To widać, słychać i czuć... na kilometr.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać każdemu zagra dobrze z czymś innym.

 

Co do marży to wszędzie jest mniej więcej taka sama, biorąc pod uwagę kategorie produktu. A zawsze zastanawia mnie opinia o wciskaniu tego co zalega na magazynie, towarów słabych nie bierze się na magazyn i nie ma co zalegać. Po co brać badziewiaka na magazyn żeby go później wciskać ? Każdy sklep audio zapewne ma swoją politykę więc za innych się nie będę wypowiadał a klient swoje uszy ma.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

jako klient salonu Elektropunkt mogę potwierdzić jak powyżej Panowie napisali. Na swoje Diamondy 25 musiałem poczekać, gdyż nie czekały w ich magazynie. Salon raczej prezentuje i pokazuje ofertę niż magazynuje. Potwierdzam też opinie pozytywne co do pylonów tej serii i tej cenie trudno jest znaleźć coś tak dobrze grającego. Inna kwestia czy ich sposób grania odpowiada oczekiwaniom i potrzebom odbiorcy. To już trzeba samemu sprawdzić i ocenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Byłem ostatnio na Audio Show w Warszawie. Zwiedzanie zacząłem od stadionu narodowego, pojechałem tam min. porównać bezpośrednio kolumny Pylon Pearl 25 z pozostałą śmietanką. Wiedziałem że takie porównanie da dużo więcej niż chodzenie do salonu. Więc osłuchany przybyłem do Hotelu Sobieski. Zwiedzanie zaczęło się od emerald na parterze. Doznałem szoku, bo nie grały. Nie wiem dlaczego ale mi to nie grało. Rok temu na tej samej wystawie grały świetnie, może muzyka, może akustyka nie mam pojęcia. Ale wiedziałem już że co prawda Pylon Pearl 20 (ja mam 25) zagra znacznie gorzej. Byłem pewny wręcz druzgocącej porażki. Żeby przeciągnąć te spotkanie z rzeczywistością zacząłem zwiedzanie od 7 piętra. Na czwartym piętrze z przekonaniem porażki wszedłem do pokoju pylona. Chyba nawet nie słuchałem na początku, nie pamiętam dokładnie, już nawet wcześniej zacząłem rozmowę z współtowarzyszem który zna się na robieniu kolumn. Ustalałem jakie głośniki kupić. Rozmawialiśmy o projektach Kisiela i ewentualnych kosztach. Po chwili dotarł do mnie dźwięk z kolumn Pylon Pearl 20. Na początku nie mogłem w to uwierzyć. Co jest grane i dlaczego to tak gra. Szybka kontrola informacji która była na kolumnach, nie no, pisze na nich Pylon Pearl 20. Współtowarzysz i pozostałe dwie osoby to samo. Współtowarzysz zapytał się a gdzie się podział bas. Ja na to że po pierwsze Pearl 25 mają więcej basu a po drugie zobacz sobie cenę tych kolumn. Nie mogli uwierzyć że kolumny za takie pieniądze tak grają.

Piszę to bo chciałem się podzielić tym co usłyszałem. Na Facebook znalazłem podobne wpisy. Te kolumny miały słabo podkreślony bas, ale pozostałe pasmo uważam za wybitne. Oczywiście można mieć odmienne zdanie dlatego moja opinia jest subiektywna. Może gdybym sam był nie napisałbym tego tekstu, ale potwierdziły to trzy osoby z którymi byłem więc odrzucam subiektywna ocenę ze swojej strony. Te kolumny nie miały się czego wstydzić i tu już nie chodzi o to ile kosztują bo gdyby kosztowały trzy albo cztery razy tyle to nadal nie miały by się czego wstydzić, no oprócz basu. Słabo podkreślony bas dostarczał taką huśtawkę emocjonalna, bo tak z jednej strony graja pięknie na poziomie dużo droższych kolumn no ale ten bas, no ale cena, no ale graja pięknie, no ale bas ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka pytań do osób które miały bezpośrednio możliwość porównania kolumn Topaz 20 i Pearl 25.

 

1. Które mają łagodniejsze/mniej ostre wysokie tony?

2. Które mniej podkreślają sybilanty?

3. Które są jaśniejsze w ogólnym brzmieniu?

4. Które są bardziej muzykalne?

5. Które bardziej maskują kiepskie nagrania albo jazgoczące wzmacniacze?

6. Które mają lepszy bas?

7. Które mają lepszą średnice? (Głównie chodzi mi o wokale)

Dzięki, Pozdrawiam

Edytowane przez sk91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem obu z Atolem 100, w dobrze zaadaptowanym akustycznie pomieszczeniu.

Pearl 25 grają większą ilością niskich tonów, wysokie są złagodzone, nawet lekko zamglone.

Topaz 20 grają cieplej i chyba trochę wyraźniej z lepszym wokalem i średnicą.

Ilość wysokich tonów i tzw. muzykalność jest podobna w obu.

Znacznie lepiej (moim zdaniem) od obu w/w zagrały Sapphire 25 (czytelność, przejrzystość, bas) ale były też jaśniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala ciekawostka: Pylon Diamond 25 byl obecny na wystawie Hifi w Paryzu w zeszly weekend (podlaczony do kombajna marki Trigon), i zrobil tam mala sensacje. Niektorzy twierdza, ze byl to najciekawszy system dostepny za rozsadne pieniadze.

 

 

Wiecej ponizej (dla czytajacych po francusku, albo umiejacych poslugiwac sie translatorem;))

 

http://www.homecinema-fr.com/forum/enceintes-haute-fidelite/enceintes-pylon-audio-made-in-poland-t30083845.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję porównania w salonie Pylon Topaz 20 z Pearl 25 tak więc odpowiadam na twoje pytania:

 

1. Które mają łagodniejsze/mniej ostre wysokie tony?

Ostrzejsze są Topazy ale tani tweeter Visatona w Pearl 25 też jest nieprzyjemny szczególnie w ciężki fakturach z nasyconymi blachami

 

2. Które mniej podkreślają sybilanty?

Niestety obydwie pokreślaja ale to sa tanie kolumny więc nie oczekuj cudów.

 

3. Które są jaśniejsze w ogólnym brzmieniu?

Ogólnie obydwie są zakonturowane na skajach pasma więc jako monitory studyjne na pewno nie będą dobryn wyborem.

 

4. Które są bardziej muzykalne?

Obydwie są muzykalne poprzez wspomniany kontur ale jest to wada w kontekście neutralności.

 

5. Które bardziej maskują kiepskie nagrania albo jazgoczące wzmacniacze?

Obydwie nie mają możliwości maskowania gdyż jak wspomniałem są to tanie kolumny.

 

6. Które mają lepszy bas?

Topazy maią lepszy bas ale i tak bas w nich jest monotonny, prawdopodobnie wynika to z podniesienia charakterystyki o około 10 dB przy tzw. częstotliwości "stopy"

 

7. Które mają lepszą średnice? (Głównie chodzi mi o wokale)

Obydwie konstrukcje mają słabą średnicę ale w tym konkretnym przypadku lepsze będą Peral 25

 

Ogólnie nie są to kolumny wysokich lotów, Pearl 25 to marketowe kolumny więc oczekiwania powinny być adekwatne do poziomu zaawansowania.

Jak chcesz Pylona to Emerald powinien byc ok.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.