Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Marantza sr6008 posiadam kilka lat..Na testach mam sr7010 i powiem że aż takiej roznicy się nie spodziewałem na plus oczywiście dla nowszego. Gra to z Ma pl100 i gxc350 . Dynamika i przekaz w filmach dużo dużo lepiej.. Na tyłach mam jeszcze podpięty brata Marantz pm8005 a na froncie lampę.. Powiem szczerze że trochę ten ampli namieszal mi w głowie.. Wziąłem go żeby sprawdzić jak skalibruje mi dwa subwoofery osobno.Ogolnie w planach miałem(kiedyś) 7702mk2 ale w tej chwili budżet nie pozwala +monoblock do centralnego itd.. Grubo myślę czy nie wziąść sr7010. Ogólnie kalibracja xt32 lepiej wszystko układa.. Szczególy w filmie i ta przestrzeń plus siła robi wrażenie. Po powrocie do sr6008 wszystko jest grzeczne, płaskie i lekko zlane. Jedynie w sr6008 barwa jest deko na plus dla mnie, jest cieplejsza ale to kwestia gustu.Pzdr

 

:)

 

:)

post-48078-0-81130300-1498489474_thumb.jpg

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zestaw kolegi:

https://www.olx.pl/oferta/marantz-pm-14-cd-17ki-st-17-CID99-IDnnCRo.html

 

Pierwszy właściciel, kartony, stan perfekt !

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że Black . I tu ciekawostka : 17 były produkowane w czarnym specjalnie na rynek skandynawski i ....polski

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

SR8012 bedzie dostepny zdaje sie od listopada.... cena pewnie 12k+

Podobno jest to taki przelomowy ampli marantza, niby powrot do solidnej konstrukcj i zasilania z mocnym nastawieniem na dzwiek.

Denon 7200wa ma inny zasilacz, ale moc bardzo podobna, pobor na tylniej sciance tez 780W. Zastanawiam sie nad nim ,bo jest duzo tanszy, ale podobno nie gra ciekawie....

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się pełnoprawnym członkiem klubu Marantza bo aktualnie w roli sprzętu gabinetowego używam 611 tki . Jednak cały czas obserwuję ruchy marki a szczególnie nowości rynkowych . I mam zgryz czy spodziewamy się nowej serii "X007"?

Dlaczego - szybki koniec kariery modeli 6006 , powolne opuszczanie oferty przez streamer 6005 oraz długi czas od zapowiedzi do potencjalnej premiery rynkowej urządzeń 8006 które bym się nie zdziwił gdyby wystartowały z 7 na końcu...

Druga rzecz to zmiana wyglądu , bo choć niedawno Ken I. się zarzekał to jednak Marantz co mniej więcej 10 lat dokonuje zmian na tym polu a aktualna seria M1 debiutowała w 2008 roku.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak marantz to tylko PM-16 PM-14 PM-15, kolejnośc celowa oczywiscie Pm-15 najlepsza ale mowa o starej 15stce, zadnych s1, czy s2

jeśli ktoś jest milośnikiem marki, lubi ten dzwiek to proponuje sie skupic na w/w modelach, oczywiscie mialem wszystkie :)

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, panie i panowie. Od dłuższego czasu chciałem się zaciągnąć do posłuchania winyli, mam t tego sportu stos ale brak sprzętu. Dziś zupełnym przypadkiem wpadł w moje ręce model 6300. Powiedzcie proszę jakie ustrojstwo jeszcze potrzebuje aby to odpalić. Nie chciał bym wydawać zbyt dużo, ale chciałbym aby dawało przyjemność, raczej nie planuje słuchać głośno, bardziej nastrojowo. Mile widziane linki. Jestem początkujący w tym temacie dlatego proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.