Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakąś dokładniejszą analizę brzmienia myślę że jeszcze za wcześnie ponieważ jeszcze efekt WOW nie minął .Słucham go dopiero drugi dzień ale powiem tak- jest DOBRZE. W odniesieniu do mojego po przedniego Denona 1500 AR praktycznie wszystkie aspekty są na plus. Zdaje sobie sprawę że to nie ta sama liga (bo jaki sens miało by kupowanie czegoś z tej samej półki?) Przed wszystkim to co mi się pierwsze rzuciło w ucho to góra. W poprzednim brakowało mi trochę góry. Przyznam że szukam też wzmacniacza i bardzo długo myślałem o przejściu na Hegla ale włączeniu kilku pierwszych nagrań pomysłem chwila czy musze zmieniać wzmacniacz przecież teraz to gra dozo lepiej. Przy tym CD wzmacniacz się mocno ożywił. Teraz będę polował na Marantza pm11 s słuchałem go w takim zestawieniu przed zakupem. Napęd dobrze różnicuje nagrania i ich jakość jaka coś jest słabo nagrane to będzie to niestety słychać Marantz nic nie upiększy i nie doda od siebie .Przerzuciłem przez niego już kilkadziesiąt płyt po kawałku i wiem że nie które zyskały na tym nie które wręcz przeciwnie i nie chodzi tylko o jakość materiału ale to głównie zależy też od wydawcy płyty.

Z SACD myślałem że będzie trochę lepiej oczywiście jest różnica między warstwą CD a SACD ale przepaść nie ma .Co prawda testowałem tylko Dire Straits Brothers in arms . Poprzedni CD też czytał SACD więc jakieś porównanie mam.

Jak na razie jestem super zadowolony nie żałuje ani złotówki wydanej na tego CD-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kliknął mi się klawisz obok powinno być Denon 1500AE

 

Krisby67, dzięki za podzielenie się opinią. Najważniejsze, że jesteś zadowolony. Ja posiadam SA 11s3, który brzmi pewnie niemal identycznie, więc wiem mniej więcej, co możesz słyszeć.

 

Brzmieniowo jest prawie tak samo ale S3 ma wbudowane wejście cyfrowe (DAC) co znacznie zwiększa funkcjonalność .Dla mnie DAC nie był priorytetem ponieważ mam HD-1 DAC który jest dość dobry może to nie jakieś super urządzenie ale recenzje miał dobre i taki jest.U mnie zastąpił Arcama irdac-a wygrał też w bezpośrednim odsłuch z tak bardzo reklamowanym kiedyś Asusem Xonar essence one w wersii muse .

 

zobaczymy jak zagra z pm S3 spięty po XLR i tu pytanie jakie kabelki XLR polecacie oczywiście w ludzkiej cenie bo te z kosmosu to na audioshow mogłem po oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SACD myślałem że będzie trochę lepiej oczywiście jest różnica między warstwą CD a SACD ale przepaść nie ma .Co prawda testowałem tylko Dire Straits Brothers in arms

 

Nie wiem jakie masz wydanie, ale jeśli to krążące za 50-60 PLN to jest to słabo nagrany SACD. - Chcesz jedne z najlepiej nagranych SACD to szukaj nagrań z wytwórni Fone Records (do nabycia w naszym kraju), Lub Japońskie nagrania w standardzie SHM-SACD - jest na nich Dire Straits.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów i miłośników Marantza. :)

 

W końcu jestem posiadaczem kilku elementów Marantza:

 

MM7025 MM7055 AV7703 CD6006 DV4003 UD7007

 

A dlatego że oferował osobne końcówki mocy do zestawu 2+5 w rozsądnej dla mnie cenie. Jak potrzebuję stereo, to włączam MM7025 + AV7703 + CD6006 lub UD7007 (SACD). Jak kino domowe lub wielokanałowe audio SACD/DVD-Audio to MM7025 + MM7055 + AV7703 + DV4003 lub UD7007.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś maił możliwość bezpośredniego porównania na 6005 i na8005 .Czy różnica w jakości dźwięku jest cenowo uzasadniona .Ostatnio widzę ostra obniżkę na NA8005 i zastanawiam się czy warto ? Czy mój HD1 DAC plus komp to ten sam poziom czy z odtwarzaczem był o by lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej niżej , w HD1 dopracowano obwód słuchawkowy

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć od kilku lat niemam na stanie żadnego Marantza w listopadzie i grudniu nasłuchałem się różnych urządzeń z aktualnej oferty łącznie z PM 8006

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś maił możliwość bezpośredniego porównania na 6005 i na8005 .Czy różnica w jakości dźwięku jest cenowo uzasadniona .Ostatnio widzę ostra obniżkę na NA8005 i zastanawiam się czy warto ? Czy mój HD1 DAC plus komp to ten sam poziom czy z odtwarzaczem był o by lepiej?

pm 6005 posiadał mój brat a obecnie ma pm8005

 

w skrócie jednak PM6005 i PM8005 to inna klasa brzmienia. Model wyższy nie ma jaśniejszej, bardziej wyraźnej czy ostrej góry. Wręcz przeciwnie, góra jest bardziej spójna, trochę łagodniejsza, bardziej plastyczna. Pomimo jednak pierwszego wrażenia, że jest mniej wyeksponowana, potrafi przenieść znacznie więcej szczegółów i to w dodatku z większą dokładnością.Ogolnie czuć o wiele większą moc z pm8005, dodatkowo pm8005 może grać jako końcówka mocy z podłączonym amplitunerem jest wygoda.

 

 

Ups zbyt pochopnie przeczytałem a chodziło o,, na,, a nie,,

,,pm,, porównanie zostawimy, nie będziemy kreślic.. Pozdr

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w branży audio od prezentacji (na targach) do wprowadzenia do sprzedaży mija około 6 miesięcy

do tej pory nie odbyła się taka prezentacja

jeżeli teraz w Los Angeles (wielbłąd w Las Vegas) coś się pojawi to do kupienia będzie na wakacje

jeśli nie będzie takiej prezentacji to nie wcześniej niż za rok coś może być nowego

 

(np. obecnie wchodzący do handlu odtwarzacz hybrydowy ND8006 pokazywany był latem)

Edytowane przez niebond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani Denon ani Marantz nie planuje nowych odtwarzaczy Blu-ray

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich lubiących Marantz'a z moimi: PM7004, SA7003 i ST6003.

Ostatnio zupgrejdowałem się z KEF Q500 na R500. Myślę o przeskoczeniu na wyższy wzmak Marantza. Chodzi mi po głowie PM8005 bo można jeszcze łapnąć w dobrej cenie nówkę lub z drugiej ręki PM-14S1 (bez SE), lub PM-15S2.

Jak waszym zdaniem z KEF R500 wypadnie PM8005 w porównaniu z PM-14S1 lub PM-15S2? Będzie duża różnica? Kupowanie nowego PM-14S1-SE na razie odpuszczam (trochę drogo i nie wydaje mi się, że warto w porównaniu ze zwykłym 14S1). Nie mam za bardzo możliwości bezpośredniego porównania. A może ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poproszę o pomoc w wyborze zwmacniacza lub amplitunera . Ma grać z cd sr63 ki, moj ampli sr63 nagle zaczoł grać ciszej na jednym kanale (nie jest to słyszalne przy głośnym słuchaniu ale cichym już tak i mnie to denerwuje a szkoda lubiłam ten wzmacniacz )

Naprawa chyba jest nie opłacalna , przynajmniej tak myśle :(

 

Nie mam pojęcia czy polować na taki sam amplituner czy sr65 , czy skupić się na wzmacniaczu (myślałam o pm52 ) ,

Czy zmiana na wzmacniacz bedzie miała wpływ na poprawę dzwiku względem sr63?

Poproszę o jakaś podpowiedz , rozmyślałam już o zmianie na inna firmę ale lubię dzięk marantza , mam cd za który sporo zapłaciłam :(

i jeszcze jedno wzmacniacze pm52 i podobne chyba nie mają pilota , w swoim sr 63 mogłam zciszyc ampli pilotem od cd , przy zmacniaczu chyba sie nie uda?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poproszę o pomoc w wyborze zwmacniacza lub amplitunera . Ma grać z cd sr63 ki, moj ampli sr63 nagle zaczoł grać ciszej na jednym kanale (nie jest to słyszalne przy głośnym słuchaniu ale cichym już tak i mnie to denerwuje a szkoda lubiłam ten wzmacniacz )

Naprawa chyba jest nie opłacalna , przynajmniej tak myśle :(

 

Nie mam pojęcia czy polować na taki sam amplituner czy sr65 , czy skupić się na wzmacniaczu (myślałam o pm52 ) ,

Czy zmiana na wzmacniacz bedzie miała wpływ na poprawę dzwiku względem sr63?

Poproszę o jakaś podpowiedz , rozmyślałam już o zmianie na inna firmę ale lubię dzięk marantza , mam cd za który sporo zapłaciłam :(

i jeszcze jedno wzmacniacze pm52 i podobne chyba nie mają pilota , w swoim sr 63 mogłam zciszyc ampli pilotem od cd , przy zmacniaczu chyba sie nie uda?:(

Ręce opadają.

Już Ci to kiedyś rzekłem.

 

Ty wciąż nie szanujesz rozmówców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie poprawa pisowni znacznie ułatwiła by odbiór tego o co Ci chodzi...

Inwestując w wzmacniacz wiele zyskasz w stereo a nie wiele stracisz w kinie jeżeli taki zastaw posiadasz.

Z modeli warto się zainteresować tymi które podał rafal735r powyżej. Polecam również modyfikację tych wzmacniaczy że względu na wiek oraz wyraźną poprawę brzmienia. Możesz też pójść w coś nowszego np. z serii 6xxx ale to już trochę inne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.