Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś HD DAC1?

Jak to gra że słuchawkami?

Dużo lepiej niż taki wzmacniacz słuchawkowy w pm7004 czy pm7005…

U mnie gra z" Beyerami" 990 edition nie narzekam na jakość .Z pm 7000 seria nie słuchałem ale lepiej niż w pm 17 czy cd denon 1500,

Dodatkowo jest dobrej klasy dac .Jest sporo opisów w sieci większość zgodna z moimi odczuciami.

Jeśli chodzi o sam wzmacniacz słuchawkowy to w tej cenie można lepiej ale tu jest dac i przedwazmacniacz a to już duży plus .U mnie chodził jako pre bo wzmacniacz przepiłem na końcówkę mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra z" Beyerami" 990 edition nie narzekam na jakość .Z pm 7000 seria nie słuchałem ale lepiej niż w pm 17 czy cd denon 1500,

Dodatkowo jest dobrej klasy dac .Jest sporo opisów w sieci większość zgodna z moimi odczuciami.

Jeśli chodzi o sam wzmacniacz słuchawkowy to w tej cenie można lepiej ale tu jest dac i przedwazmacniacz a to już duży plus .U mnie chodził jako pre bo wzmacniacz przepiłem na końcówkę mocy.

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie DT990 wczoraj przyszły, słuchałem całe popołudnie Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD-AMP1 - czy ktos ma i moze sie podzielic wrazeniami prosze?

 

Ponoc to wybitny wzmacniacz w swojej cenie (ktoremu moze podskoczyc tylko Rega Brio 2017), ale szkopul jest w tym ze bardzo dlugo sie wygrzewa (tygodniami) i duzo ludzi o tym nie wie (podobnie jak sprzedawcow) i jak odsluchuja w salonach to sie ludzie krzywia bo przed wygrzaniem dzwiek jest przecietny, czy jakos tak.

 

Mocowo tez podobno duzo silniejszy niz Marantz podaje bo 61W w 8Ω a nie tylko 35W w 8Ω.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielotygodniowe wygrzewanie się małej integry w klasie D ????

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec jednak!

Dzieki kaaapa

 

To ponoc bardzo fajny wzmacniacz, ktory malo ludzi w ogole bierze pod uwage, a nawet jak juz ktos slucha w salonie to sie potem krzywi (razem ze sprzedawca) wlasnie przez brak wygrzania.

Niby jak sie juz w pelni wygrzeje to jest rewelacyjna konstrukcja w stosunku do swojej ceny co zaskakuje.

 

Wydajnosc pradowa jest chyba tez na wzglednie wysokim poziomie bo prawie idealnie podwaja moc przy spadku obciazenia z 8 na 4Ω oraz przy wysterowaniu 2 kanalow moc sie praktycznie nie zmienia do wysterowania tylko jednego kanalu.

Szkoda ze teraz tak malo producentow podaj wydajnosc pradowa w danych technicznych.

 

hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czytając dzisiaj holenderskie forum Marantza trafiłem na odnośnik do sklepu, gdzie znajduje się informacja na temat nadchodzącego wzmacniacza, z sygnaturą KI o bardzo dziwnej nazwie, jak w poniższym linku:

 

https://www.stassen.nl/versterkers-en-receivers/stereo-versterker/marantz-pmk-ruby

 

Zastanawiam się co to za model, czyżby jakiś podrasowany PM 11S3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego...

Oprócz tego że to wzmacniacz zintegrowany, to jeden ma inne funkcje dodatkowe, niż drugi.

No i mała różnica w mocy ale chyba pomijalna.

Jeden ma DAC, drugi może być końcówką mocy ale nie ma DAC.

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając dzisiaj holenderskie forum Marantza trafiłem na odnośnik do sklepu, gdzie znajduje się informacja na temat nadchodzącego wzmacniacza, z sygnaturą KI o bardzo dziwnej nazwie, jak w poniższym linku:

 

https://www.stassen.nl/versterkers-en-receivers/stereo-versterker/marantz-pmk-ruby

 

Zastanawiam się co to za model, czyżby jakiś podrasowany PM 11S3?

Ostatnia edycja PM-11 ? W oczekiwaniu na PM-15

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dawna posiadam taki zestaw Marantz 1072, deck SD 3000, tuner ST 300. Z różnych opinii w necie wyczytałem, że lepszym odpowiednikiem byłby wzmacniacz 1060 jeżeli chodzi o bardziej "jasne" granie. Moje pytanie - czy jest sens zmiany wzmacniacza, czy uzyskam na nim odrobinę więcej basu?... ale nie jest to warunek....nie jestem jego zwolennikiem ale wg troszkę go brakuje przy tych monitorach co używam / Rogers LS2 / . Czy 1060 "barwą" różni się dużo od 1030 i co powiecie o tym wzmacniaczu tj 1030? Słucham w 90% winyli, gramofon Grundig 4500 wkładka Nagaoka MP-110, kable Melodika purple rain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.