Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mają tanieć za rok lub dwa po rozbudowie kolejnych fabryk LG i po rozpoczęciu produkcji matryc Olef przez JOLED i TCL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak jest matryc .

Zapotrzebowanie jest na 3 mln szt za produkcja jest 1,5 mln.

Więc póki co nie będzie zmian.

 

Matryca 2018 w Philips Oled803, 903.

 

Konkretnie proszę o link źródłowy do informacji o zapotrzebowaniu. Linki do forum, które czyta prywatną korespondencję użytkowników mnie nie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają...

Naucz się korzystać z wujka Google -to nie boli.

Ale tam będą informacje po angielsku, włosku bądź w innych językach ale zawsze to będzie przedruk informacji.

Informacje Badań bezpośrednie na całym świecie są płatne - i też znajdziesz to w Google.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło zazwyczaj jest jedno. Bez problemu możesz dać w języku obcym.

Może być płatne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analityczna firma IHS Markit szacuje, że sprzedaż telewizorów OLED przewyższyła sprzedaż telewizorów QED, pomimo znacznie niższych kosztów produkcji telewizorów lcd i próby Samsunga wejścia do segmentu mid-range z modelami Q i 7 serii. Sojusz również rozpada się, gdy Hisense przygotowuje się do uruchomienia swojego pierwszego telewizora OLED.......ciąg dalszy na - Flatpanelshd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jet taki, że z zakupem OLED-a, aby ceny stały się normalne, należy wstrzymać się jeszcze z 2-3 lata?

No to współczuję, bo przez te lata interesu na nich się nie zrobi, nawet jak się dołoży do TV rewelacyjny smartfon z Biedronki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jet taki, że z zakupem OLED-a, aby ceny stały się normalne, należy wstrzymać się jeszcze z 2-3 lata?

No to współczuję, bo przez te lata interesu na nich się nie zrobi, nawet jak się dołoży do TV rewelacyjny smartfon z Biedronki.

 

Na pewno ceny będą spadać, już spadły przez ostatnie lata mocno w porównaniu z sytuacją gdy ta technologia wchodziła na rynek TV. W tym momencie jest tak, że wybierając TV z wyższej półki masz do wyboru OLED lub LCD z wymyślnymi systemami (wygaszanie, kropki kwantowe) które są wdrażane po to, żeby nawiązać rywalizację jakościową z OLEDami. Do tego cenowo prezentuje się to podobnie... Pozostaje kwestią indywidualnego wyboru czy ktoś woli wejść w OLED, czy kombinować nadal z LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD to już przeżytek, teraz technologia ta jest sztucznie podtrzymywana, do czasu aż zostaną uwolnione ceny OLED i zejdą do normalnego pułapu. Niestety jak na razie różowo to nie wygląda. Przed świętami znowu pójdą w górę, to już niedaleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED to idealna technologia wpisująca się w dawno już opanowany trend sztucznego postarzania produktu.

W przypadku LCD jak już się trafi dobry ekran to pomijając długość życia ledow (a jest długi) może być praktycznie wieczny. Psują się wtedy inne części. Jakieś kondensatory umieszczone celowo obok źródła ciepła itd.

W OLED sam ekran, najdroższa cześć w tv psuje się wypalając po trochu. Tak ma być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plazmę prawie od 10 lat. Stara ale jara. Jeszcze mi się nic w niej nie wypaliło. A strachy były identyczne jak z obecnymi OLED-ami. Może pierwsze egzemplarze miały jakieś niedoskonałości, ale potem zrobiono to co trzeba było.

 

A że się psuje? Obecnie wszystko się ma psuć, takie czasy, zobaczymy więc co LG nam zgotuje.

Szkoda, że Japońce nie produkują matryc, byłbym o wiele spokojniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie prawda.

BO system powidoków obciąża serwis.

I każdy z przyjemnością by to próbował ominąć.

 

Z pustego i Salomon...

Jak wybudują kolejną fabrykę ruszą się ceny.

Na razie Telewizory LCD to ponad 95% rynku.

Nowe Qledy Samsuga są bardzo dużą konkurencją dla LG

 

Ale podany poziom cenowy realizuje Philips z Oledem POS9002 - to bardzo dobry model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co pokaże Philips OLED 803/12 , w czym będzie lepszy od poprzedniego modelu.

 

ps. Tę dyskotekę ambilight w opcjach to bez problemu można wyłączać?

 

Czy są jakieś przymiarki do tego aby nowe TV nie były naszpikowane SMART-em?

Pytam bo gdzieś mi się obiło o uszy, że będzie opcja do wyboru.

Mam TV Apple 4K i jest naprawdę genialny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) już jest.

Ambilight jest włączany i wyłączany.

Są takie przymiarki - dotyczą LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś przymiarki do tego aby nowe TV nie były naszpikowane SMART-em?

Dla jednokomórkowca smart jest najważniejszy albo prawie najważniejszy ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD to już przeżytek, teraz technologia ta jest sztucznie podtrzymywana, do czasu aż zostaną uwolnione ceny OLED i zejdą do normalnego pułapu. Niestety jak na razie różowo to nie wygląda. Przed świętami znowu pójdą w górę, to już niedaleko.

 

Kwestia czasu, dłuższego lub krótszego, OLEDy tanieją i będą tanieć, bo LG nie będzie wiecznie monopolizować rynku jako producent tych ekranów. Co to jest normalny pułap cenowy? Na razie brak OLEDów w niższej i średniej klasie cenowej, więc ceny można uznać za wysokie w ujęciu przekrojowym, ale nie są one wyższe niż porównywalnych TV LCD. Nawet jeśli jak twierdzisz przed świętami ceny wzrosną, to będzie to chwilowy trend, a po Nowym Roku nastąpi korekta :)

 

OLED to idealna technologia wpisująca się w dawno już opanowany trend sztucznego postarzania produktu.

W przypadku LCD jak już się trafi dobry ekran to pomijając długość życia ledow (a jest długi) może być praktycznie wieczny. Psują się wtedy inne części. Jakieś kondensatory umieszczone celowo obok źródła ciepła itd.

W OLED sam ekran, najdroższa cześć w tv psuje się wypalając po trochu. Tak ma być.

 

Tak, tak, wszyscy przecież kupują TV na 10-15 lat, jak dawniej bywało :)

 

Zobaczymy co pokaże Philips OLED 803/12 , w czym będzie lepszy od poprzedniego modelu.

 

ps. Tę dyskotekę ambilight w opcjach to bez problemu można wyłączać?

 

Czy są jakieś przymiarki do tego aby nowe TV nie były naszpikowane SMART-em?

Pytam bo gdzieś mi się obiło o uszy, że będzie opcja do wyboru.

Mam TV Apple 4K i jest naprawdę genialny.

 

Philips 803 w czymś ma być lepszy? Chyba nie bardzo, skoro zeszłorocznego Philipsa 9002 przemianowano na 873, a seria 803 ma być niższa od tej. Zróżnicowanie może być tylko w kwestii zastosowanych matryc (2016, 2017, 2018) - legendy głoszą, że są jakieś różnice między nimi :)

 

Telewizor bez tych wszystkich smartów byłby ideałem, ale ja bym na to nie liczył... Swego czasu Samsung robił podejście ze swoją przystawką, która niby miała być wymienialna, a ekran zostawałby na dłużej, ale szybko się wycofali z tego. Ewentualnie smart byłby czymś pozytywnym, ale taki na pełnym wypasie, z długim wsparciem producenta... Jest już trochę lepiej niż dawniej, ale zewnętrzne playery, boxy itp. zawsze będą lepsze, bo można je wymienić łatwiej niż dobry ekran.

 

Ambilight, oczywiście, że można wyłączać, wedle potrzeb i gustu. Ja tam go lubię, do grania czy oglądania telewizji jest super, do filmów też często używam delikatnego podświetlenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, wszyscy przecież kupują TV na 10-15 lat, jak dawniej bywało :)

A kolega co ile lat kupuje telewizor? Co roku? Jeżeli tylko ekran dobry znajdę to nie widzę sensu zmiany. Chyba, ze padnie bez możliwości naprawy. 8k jest dla niekumatych. Wielokrotnie tu porównywałem gęstość pikseli itd. Cuda na kiju a i tak z odległości normalnie oglądając nie zobaczysz zmiany. Skończy się wsparcie dla vodow i innych takich to dokupię przystawkę. Jakieś Apple TV albo inne co tam będzie w danym czasie dobre.

Dawniej bywało normalnie. Jeden tv na te 10-15 lat. Dzisiaj jest nienormalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój TV Panasa mam już prawie 10 lat, nie jest źle, nawet gdy teraz by padł, to szacunek dla Japońców za solidność i bezawaryjność pozostanie. Chęć wymiany na nowszy wynika wyłącznie z ciekawość OLED-ów i posiadania większej przekątnej ( może powieszę sobie go na ścianie? :-) )

 

Co do Philipsa mam pewne obawy, bo to już nie europejska marka, i lęk pozostaje, że chińskie łapki nie będą już tak solidne.

 

Normalny pułap cenowy?

To taki aby mieć coś komfortowego w domu bez konieczności zarzynania się w długich kredytach. Dla mnie na TV to kwota ok. 5000 zł za 55 cali. Po ok. 2 latach od wejścia na rynek TV zazwyczaj uzyskują taką cenę, bez względu na to czy na starcie kosztowały 10.000 czy 50.000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szaman777

 

Ludzie mają jeszcze działające telewizory robione solidnie z lat 90-tych....teraz płaskie je wypierają, nawet te działające idą na śmietnik, ale które z tych nowych tyle będą działać? :))

 

W przypadku LCD jak już się trafi dobry ekran to pomijając długość życia ledow (a jest długi) może być praktycznie wieczny. Psują się wtedy inne części. Jakieś kondensatory umieszczone celowo obok źródła ciepła itd.

 

Tak, tak, wszyscy przecież kupują TV na 10-15 lat, jak dawniej bywało :)

 

 

 

Dziesięć lat wytrzymał taki Samsung mojej siostry i tylko tyle......wcześniej już zaczęły się problemy z załączaniem, w końcu nie dało się go normalnie włączyć choć nieraz sam się włączał, wyłączał - cuda panie..... :))

 

Wrócił z serwisu z diagnozą; wymiana całego modułu, naprawa 500-700zł!! To za dużo za taki tv więc siostra kupiła następny.

Znalazłem w internecie informację na temat tej usterki, okazuje się typowej dla tego i wielu innych telewizorów.

Pomimo tego że słaby ze mnie elektronik wymieniłem (nie bez przygód) kondensator warty 50 groszy i telewizor odpalił z kopyta i hula do dzisiaj. Winny był właśnie badziewny kondensator umieszczony blisko emitującego sporo ciepła elementu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak produkują to jedno ale dlaczego taki serwis nie potrafi wymienić kondensatora , tylko cały moduł za 700zl.

To jest oszustwo.

Ja też kilka spuchnietych kondensatorów wymieniłem w samsungu (padły po dwóch latach). Teraz gram na nim w play station już kolejne 7 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Wszyscy dobrze wiemy że to celowa robota...aby szlo wszystko po 2 latach na śmietnik a my damy im zarobić kupujac nowy....ale gdzie są Ci co przypinają się do drzew jak jakaś droga będzie budowana...:) ;)

Zielone wybiórcze sprzedawczyki...wtedy ich nie ma....a wyspiska pełne dwóletnich odpadów.... szkoda gadać. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Yodas.....kończąc ten OT dodam tylko że to był malutki kondensator (50uF) których w takich telewizorach mnóstwo i nie nosił żadnych zewnętrznych śladów że padł, wokół niego było jeszcze takich kilka.

 

Z lektury wielu wpisów jakie wtedy czytałem wiem też że nie jest łatwe zdiagnozować co odpowiada za to co działo się z tym tv.....serwisantom firmowym nie chcą płacić za długie godziny szukania nietypowej usterki.....wymagają od nich by sprawnie załatwiali sprawy. Nie zapłacą też godzinne wertowanie internetu w poszukiwaniu informacji czy ktoś dotarł do przyczyny podobnej usterki.....ja miałem szczęście i przypadkowo, w miarę szybko to znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki. ...poproszę moderację o poprawę słowa "dwóletnich"...hehe....

Ach te słowniki w smartfonach. ... dzięki z góry. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis dobrze wiedział, co trzeba wymienić. Tylko lepiej kogoś naciągnąć na 700zl niz na 10zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yodas;

Kowalski żąda TANIEJ ...

No to akcjonariat i księgowy decydują ...

I mamy to co mamy.

NIKT nie zapłaci ceny: godnej.

Jedzie miazga: TOSHIBA 55" za 1990 pln. Z audio ONKYO. Nikt takiej konkurencji nie dźwignie.

A to niezły TV.

 

ps.:

Właśnie szukam nowych słuchawek i na rynku jest taki chłam, że szkoda gadać.

Kabel, jeden przewód ... mogą być stare i głośne używki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winny był właśnie badziewny kondensator umieszczony blisko emitującego sporo ciepła elementu.

 

Kondensatory elektrolityczne zwykłe mają gwarantowaną żywotność ca. 2000 godzin w maksymalnej temperaturze znamionowej. Long life-y mają 18-20 tyś godzin w tych samych warunkach. Wystarczy że ktoś przegapi coś w projekcie i taki kondensator nie wytrzyma długo. 2000 godzin to niewiele dla telewizora. Na szczęście naprawa jest w takim przypadku jak w powyższym opisie tania i prosta. Serwis ma swoje cele nie zawsze oparte na uczciwych działaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.