Skocz do zawartości
IGNORED

Wałęsa człowiek z nadziei.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już po obejrzeniu filmu i stąd pierwsze refleksje.Film poruszający(chwilami nawet wzruszający),ważny i uczciwy.Pokazujący Wałęsę nie jako herosa ale postać złożoną,ze wszystkimi wadami ale i zaletami.Postać chwilami tragiczną ale i jako kabotyna.Osią dramaturgiczną filmu jest wywiad Wałęsy,którego udziela on O.Fallaci a który to przerywany jest wydarzeniami z przeszłości.W wywiadzie tym Wałęsa często wypada humorystycznie co kontrastuje ze scenami z kego działalności politycznej.Film pokazuje początki tej działalności ( również okoliczności podpisania lojalki w bezpiece) aż do okrągłego stołu i przemówienia w Kongresie.Cichą bohaterką filmu jest Danuta,która w tych trudnych warunkach usiłuje wychowywać 6 dzieci.Wiele pisano o aktorstwie Więckiewicza,który rzeczywiście jest znakomity( choć czasami ociera się o parodię) ale równie świetna jest A.Grochowska jako Danuta.Znakomitym pomysłem jest użycie jako podkładu muzycznego czołowych utworów polskiego rocka alternatywnego z tamtych lat.Te piosenki w tym kontekście zyskują dodatkowy wymiar!Film jest zrobiony "po bożemu" czyli bez tzw. pomysłów reżyserskich.I bardzo dobrze!Przejmujące są obrazy tego ówczesnego PRLu o czym tak wielu teraz zapomina.Widoczna jest również troska twórców filmu aby był on zrozumiały dla młodego pokolenia i dla zagranicy.

Do dyskusji zapraszam tych,którzy FILM WIDZIELI.

 

Zastanawiałem się gdzie umieścić ten wątek.W dziale film czy bocznica?Zdecydowałem się na film aby dyskusji nie zdominowała polityka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie odezwę się bo filmu nie widziałem. :)

Widziałem tylko trailery i Więckiewicz faktycznie jest znakomity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie odezwę się bo filmu nie widziałem. :)

Widziałem tylko trailery i Więckiewicz faktycznie jest znakomity.

Podziwu godna wstrzemięźliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwu godna wstrzemięźliwość.

 

Bo ja wiem do kogo Wojciech pije... ;) ale faktycznie - komentowanie filmu przed obejrzeniem to czysta głupota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem do kogo Wojciech pije... ;) ale faktycznie - komentowanie filmu przed obejrzeniem to czysta głupota.

Zgoda w 100 % tez tak mysle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trailerze muszę przyznać, że Więckiewiecz bardzo mnie pozytywnie zaskoczył. Nie sądziłem, ze tak się potrafi wczuć w rolę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentowanie filmu przed obejrzeniem to czysta głupota.

Oj , doktorek... No to już wiesz z kim trzymasz!:) Film "Pokłosie" obsobaczyło tak ze sto milionów Twoich kompanionów:) - przed jakąkolwiek projekcją !:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że jak to u nas opinie ludzi o tym filmie są zależne od ich przekonań swiątopoglądowo-politycznych.

Z jednej strony słychać, że miała być taka katastrofa, a film jest całkiem udany. Natomiast ci ponoć "bardziej świadomi narodowo" zauważają, że miało być tak wybitnie, a ogólnie obraz mocno rozczarowuje.

Prawda jak to zwykle leży na pewno po środku, ale ja i tak raczej nie zamierzam tego oglądać.

Dla mnie Wajda już od dawna jest wypalonym starszym panem, tworzącym "bezpieczne" dzieła, głównie z myślą o jak największej frekwencji. A wszystkie recenzje tylko to potwierdzają.

 

Ale zgłoszenie filmu do wyścigu o nominację do Oscara (pomijając, że nagroda to w obecnych czasach częściej obiekt drwin niż wyznacznik dobrego kina) to też nie najszczęśliwszy pomysł.

Choć nie tak debilny jak w przypadku innego dzieła "mistrza" - "hermetycznie polskiego" Pana Tadeusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jak to zwykle leży na pewno po środku, ale ja i tak raczej nie zamierzam tego oglądać.

Boś głupi. A "Pana Tadeusza", jeśli nie oglądać , to mógłbyś przynajmniej - przeczytać. Szanse , że po polsku nauczysz się pisać - wzrosną niepomiernie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boś głupi. A "Pana Tadeusza", jeśli nie oglądać , to mógłbyś przynajmniej - przeczytać. Szanse , że po polsku nauczysz się pisać - wzrosną niepomiernie.

 

Chciałeś być błyskotliwy i ci się nie udało, jak zwykle zresztą.

Powiedz mi kochany "obrońco poprawnej polszczyzny" co zrozumieli za granicą z tego filmu i jak sens miało wystawienie tego "dzieła" poza uwzględnieniem naszej dumy narodowej i niepotrzebnym dowartościowaniem starego reżysera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie się zgodzę. We francuskiej telewizji był raz. O czwartej rano!:) A,że tak Panów zapytam- film, jako taki się nie podobał? Nie??? A może reżyser z przyczyn bliżej mi nieznanych- buc? A może - aktorzy źli? A może Mickiewicz uj, bo "Litwo..."?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dyskusji zapraszam tych,którzy FILM WIDZIELI.

A jak tam podkład dźwiękowy? Faktycznie było w tym filmie dużo punk rocka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem - dobry film,

aczkolwiek dość specyficzny - z całej trójki umieścił bym go na 2 miejscu

 

warsztat lepszy w człowieku z marmuru a "fabuła" w człowieku z żelaza

 

dość ostro wyjaśniający o co w tym wszystkim chodziło, komu i dlaczego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Wajda już od dawna jest wypalonym starszym panem, tworzącym "bezpieczne" dzieła, głównie z myślą o jak największej frekwencji. A wszystkie recenzje tylko to potwierdzają.

 

To pokrywa się z moim zdaniem o Wajdzie, za to plus. Ja bym do tego dodał podziwu godne tempo zmiany "pana" (po śmierci L. Kaczyńskiego).

To tempo, budzi uznanie jak na pana w jego wieku.

 

Film obejrzę przy jakiejś okazji - zapewne w tv. Jakoś nie garnę się do kina na polskie produkcje, a te poświęcone polskim "herosom" już w szczególności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna ścieżka dzwiękowa : KSU , Chłopcy z Placu Broni , Proletaryat i wiele innych a.....

mimo to sam film bije tą ścieżkę na głowę. Polecam film rewelacyjny z humorem kilkoma uważam kultowymi zdaniami , wart obejrzenia . Wiąckiewicz w pierwszych scenach zagrał 100 % Wałęsy potem wycofał się jakby chciał własnie usunąć grę na bok a na pierwszy plan wysunąć opowieść o historii i człowieku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie się zgodzę. We francuskiej telewizji był raz. O czwartej rano!:) A,że tak Panów zapytam- film, jako taki się nie podobał? Nie??? A może reżyser z przyczyn bliżej mi nieznanych- buc? A może - aktorzy źli? A może Mickiewicz uj, bo "Litwo..."?

Szczerze? To nie jest dzieło, które mozna od tak przestawić na wersje filmową. Specyfika Pana Tadeusza jest nienaruszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danka wychowała 8-oro dzieci w takich czasach i warunkach , Szacunek dla tej Kobiety moja Żona poleca jej książkę Panom .

 

Znajomy ożenił się w tamtych czasach i spłodził 3 dzieciaków, jego żonie nie opłacało się pracować.

Chore ?

Nie, w "tamtych" czasach po prostu kolega z tytułu posiadania 3 dzieci dostawał takie rodzinne (dodatek za posiadanie dziecka, za każde kolejne kasa szła ostro do góry) do pensji iż jego żonie nie opłacało (!!!) się pracować.

Nawet jakby poszła do jakiegoś biura pracować jako urzędniczka za niezła w sumie pensję - nie zarobiłaby takich pieniędzy.

A za każde kolejne dziecko dodatek rodzinny szedł ostro w górę.

To nie obecna Polska gdzie gro ojców rodzin zarabia poniżej sensownego zasiłku, a kobiety zachęca się do rodzenia dzieci ulgami na bilety PKP. LOL

 

Także nie przesadzajmy z tamtymi czasami - były inne, dla jednym lepsze, dla drugich gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmu jeszcze nie widziałem , ale wpadła mi w ręce recenzja w prawicowym szmatławcu "do rzeczy" , gdzie niejaki pan Cenckiewicz jedzie po nim równo, jaki to on pełen fałszu i przekłamania przy okazji reklamując swoją najnowszą książkę o Lechu. Oczywiście podchodzę do takich "recenzji" mniej więcej tak samo poważnie jak do wypocin dziennikarzyn z Faktu czy superexpresu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie przesadzajmy z tamtymi czasami - były inne, dla jednym lepsze, dla drugich gorsze.

 

Boże Święty, czasem jak czytam takie brednie to mnie krew zalewa! Zapraszam kolegę na Kubę albo do Korei Pn. Tam się jeszcze ostały te tylko "inne" systemy. Przepraszam autora wątku - to się więcej nie powtórzy :)

 

Co do filmu to miałem do niego obojętny stosunek, ale po obejrzeniu trailera i poczytaniu opinii w sieci myślę że jest świetny (jeszcze nie obejrzałem). Nie zgodzę się też że Pan Tadeusz był słaby - moim zdaniem lepiej tego nie można było zrobić, zabrakło mi tylko wypasionej oprawy wizualnej, wysmakowanych zdjęć - film trochę przypominał teatr tv nakręcony na taśmie filmowej.

 

Wajda w ogóle robi przynajmniej coś konstruktywnego z sensem - "Katyń", "Pan Tadeusz", teraz "Wałęsa" - takie filmy powinno się kręcić, a dopiero później jakieś "Pokłosia" itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danka wychowała 8-oro dzieci w takich czasach i warunkach , Szacunek dla tej Kobiety moja Żona poleca jej książkę Panom .

 

Danka OK.

tylko nie mówmy, że Lechu zarabiał na rodzinę - to był typowy dzieciorób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały film.Wieckiewicza stawiam teraz na równi z Gajosem czy Kondratem.

 

Do Wujek DB:Dzieki temu dzieciorobowi masz teraz wolny kraj,wktórym mozesz klepać takie żałosne wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wujek DB:

Dzieki temu dzieciorobowi masz teraz wolny kraj,wktórym mozesz klepać takie żałosne wpisy.

 

dziecko drogie, to WY macie wolny kraj, którego to dobra nie potraficie zagospodarować (sic!).

 

a my? my mieszkamy tam gdzie chcemy - bo o to także walczyliśmy trzydzieści lat temu :)

 

PS. Danka zawsze chciała mieć dużą rodzinę, a Lechu... robił ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.