Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 09-10.11.2013


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawostek - monobloki Audio Tekne oraz preamp na tyle się komuś spodobały, że zostają już po wystawie w Polsce.

 

W przyszłym roku Suon'Arte chce przyjechać z FM Acoustics.

 

PS.

 

Konkurs z dzieciństwa dotyczący kolumn, o których statystycznie najwiecej mówi się po AS 2013, czyli...

 

Znajdź szczegóły (oprócz koloru obudowy), którymi różnią się dwie kolumny na zdjęciu - różnych producentów :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rozmawiałem z ludźmi z Pylona, i wg nich tylko wysokotonowy jest ten sam. Tak czy inaczej - nie wróżę w takiej sytuacji kariery 4x droższym głośnikom WLM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie był to najlepiej grający system w Tulipie i jeden z 5 najlepiej grających na tegorocznym Audio Show.

 

Calkowita zgoda, chyba pierwszy napisalem ,ze to byl moj nr 1 w Tulipie , przed Cessaro /Soulution.

 

Piotr1,

 

I tu zgoda co do Dynaudio , ja mysle , ze one sie dusily w tym pokoju wypelnionym ustrojami i mnostwem gosci.

Dajcie je do mojego salonu na probe, chetnie przyjme ( to do Roberta Szklarza ) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze napisac i zamiescic zdjecia o kolumnach wysokoskutecznych jak tuby,horny,odgrody,chyba cos bylo na AS,ciekawy jestem czy ktos sluchal takich kolumn jak chyba Ardento!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź szczegóły (oprócz koloru obudowy), którymi różnią się dwie kolumny na zdjęciu - różnych producentów :-)

 

Ze zdjęcia wynika, że raczej głośniki są w całkiem odmiennych gabarytowo obudowach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze napisac i zamiescic zdjecia o kolumnach wysokoskutecznych jak tuby,horny,odgrody,chyba cos bylo na AS,ciekawy jestem czy ktos sluchal takich kolumn jak chyba Ardento!!!!

Akurat zwróciłem uwagę na system Ardento.

Ciekawy ale chyba nie całkiem w moim guście.

Kolumny grały z lampą 300B i ichnim przetwornikiem.

Całość prezentowała gładki, aksamitny, miły dla ucha dźwięk. Żadnych wyostrzeń. Wokale pierwsza klasa - żadnych sybilantów. Tak ten system był zestrojony. Dla mnie zbyt miękko i delikatnie.

Koszt ok 70 tys PLN. (z mniejszymi kolumnami). Myślę, że wart tej ceny ale trzeba takie zestrojenie lubić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to na tego typu prezentacjach sprzętu trudno znaleźć idealne brzmienie. Zainteresowały mnie natomiast dwa systemy, ''mały i duży''.

 

Maluch (gabarytami i cenowo) był prezentowany w Audiopunkcie na 5 piętrze gdzie grały malusieńkie RLSy z NAIMem UNIQUTE2, pokój był przepełniony muzyką, aż chciało się szukać większych kolumn. Swietne zestawienie, miła i kompetentna obsługa, znakomity wybór muzyki.

Na pewno wpadnę do sklepu po AS aby posłuchać czegoś fajnego, może czas na zmianę systemu :-)

 

Duży system prezentowały AIDy, Baty oraz gramofon Projecta w sali Wilanów zaraz koło wejścia. Początkowo byłem trochę zaskoczony tym co usłyszałem, wszystko jak by wydawało się wolniejsze, ale chyba to kwestia przyzwyczajenia. Po dłuższym wsłuchaniu jednak zmieniłem zdanie. Przykładowo wokal Petera Gabriela w Don't give up był rewelacyjny, nie wiem czy to kwestia tego, że grało to z płyty winylowej, po prostu klasa. Może jak by dali takiej muzyki więcej było by lepiej. Trudno powiedzieć czy był to najlepszy dźwięk wystawy, jednak mi się podobało i sądząc po reakcjach reszty słuchających to nie jestem jedynym co tak uważa.

 

Co do reszty to było sporo fajnych pokoi, były też małe katastrofy, ale nie sposób wszystkiego opisać czy dublować już napisane.

jedno jest pewne, w następnym roku znów jadę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe rozeznanie, co konkretnie grało w pokoju Audio Tekne. Były to:

 

Głośniki Audio Tekne:

- SP 8716 3.5 C - monitor pełnozakresowy z obudową z bloku carbonowego, carbonowymi standami oraz tweeterem 160 p. Do tego zewnętrzna zwrotnica w wersji super permalloy.

 

Przedwzmacniacz lampowy Audio Tekne:

- TFA-8695PCS z transformerami w wykonaniu super permalloy oraz attenuatorami na wyjściu i wejściu

 

Monofoniczne lampowe wzmacniacze mocy Audio Tekne:

- TM 8801 push pull na lampach 300 B z transformatorami w wersji super permalloy, 15W na kanał

 

Lampowy przedwzmacniacz gramofonowy Audio Tekne:

- TEA-2000 moving coil w układzie push pull z transformatorami w wykonaniu super permalloy

 

Odtwarzacz CD:

- Marantz 16 CD player zmodyfikowany przez Mr. Imai.

 

Gramofon:

- TW acoustics Raven One z ramieniem TW 10.5 i starą wkładką Supex (próby z wkładką AT nie wypaliły)

 

Kable Audio Tekne:

- ARC-500 rca oraz xlr

- ARSP-500 głośnikowe

- zasilające Special blue cable

 

Główny kabel zasilający:

- Faber's cable power cord Fifth element

 

Zasilanie:

- Farber's power La potenza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetr

 

Podsumowałeś cenę za całość?

Jestem ciekaw ile dokładnie kosztował ten zestaw :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetr

 

Podsumowałeś cenę za całość?

Jestem ciekaw ile dokładnie kosztował ten zestaw :).

Nie, nie podsumowałem, ponieważ to jest własciwie bez znaczenia... :-)

Wypisałem te komponenty, żeby było wiadomo po które urządzenia trzeba sięgnąć, by odtworzyć tamto brzmienie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie podsumowałem, ponieważ to jest własciwie bez znaczenia... :-)

Wypisałem te komponenty, żeby było wiadomo po które urządzenia trzeba sięgnąć, by odtworzyć tamto brzmienie :-)

 

No tak,wiem,że jak ktoś pyta o cenę to go nie stać ;).

Ale mimo wszystko dobrze wiedzieć ile nam jeszcze nam brakuje :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,wiem,że jak ktoś pyta o cenę to go nie stać ;).

 

Nie no, to chyba nie do końca tak działa.

Jak ktoś w salonie Rols Royca pyta, ile pali, to wtedy go nie stać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wypadł na tym zdjęciu ten odtwarzacz plików w sali Audio Fast:

 

q3lt.jpg

... ciekawe czy by mi sprzedali samą obudowę ... chętnie bym sobie MUSE do tego przełożył :)

 

Ktoś pytał ile to kosztuje ? Bo 30k to cena dziwnie niska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

 

Ladny dzwiek poplynal tez z pokoju Jplay-a system gral z plikow ( to jednak co dziwne nie mozna bylo grac ani ze swojej plyty ani ze swojego pliku) musialem wiec sluchac to co serwowala kuchnia. ;) Dzwiek przede wszystkim bardzo bardzo cieply, dobrze zagral kontrabas, bardzo dobrze zagraly tez wszelkie instrumenty perkusyjne wokale tez byly dobre, ale calosciowo to jednak dzwiek spowolniony i jednak brakowalo mi sporo powietrza - ktore jest na duzo drozszych systemach. To jednak cena zestawu usprawiedliwia te mankamenty. W kazdym badz razie mowienie ze z plikow gra technicznie czy tez ostrawo nie ma w tym wypadku tutaj zadnego zastosowania.

Przestrzeń i powietrze w systemie JPlaya pojawiało się w okolicach 3 rzędu. Kilkukrotnie wracałem do tego pokoju i miałem okazję być jedynym słuchaczem, więc trochę sobie połaziłem i pokombinowałem z miejscówkami. Róznice były na tyle znaczne, że za zasadne uznałbym zlikwidowanie przynajmniej 1 rzędu.

 

Dzwiek dosc dobry chociaz sporo zbyt jasny barwowo, byl w pokoju Zeta-zero. Najbardziej zdziwil mnie fakt porownania ktorego dokonywalem w locie przelacznikiem pomiedzy wzmacniaczami firmowymi cyfrowkami Zeta oraz wzmakiem Dagostiono. Zdecydowanie preferowalem wzmaki cyfrowe (przynajmniej tak na koniec testu oznajmil sam konstruktor, zreszta bardzo przemily pan) co mnie zaskoczylo! Wzmak Dagostino gral z wyraznym nalotem, jakby cyfrowym ( co dziwne) to samo potwierdzil kolega ktory rowniez uczesticzyl w tej prezentacji. Dziwne skad ten nalot cyfrowy na wzmacniaczu analogowym...?

 

Pozdr. StasioP

 

Niestety z końcówkami M6000 Accuphase'a góra i średnica wypadły na Zetach szaro, matowo i mało przekonująco :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zwrocil uwagi na prezentacje ktora byla zrobiona przez Ancient Audio, tej klasy dzwiek ze zwyklych tanich szerokopasmowych glosnikow?

Malo tego przetwornikiem C/A byl zwykly laptop za 700zl a do aktywnych kolumienek sygnal szedl z wyjscia glosnikowego laptopa. Oczywiscie dzwiek mial wiele niedostatkow ale i tak trzeba przyznac ze jak za te pieniadze to dzwiek byl duzego formatu, partie skrzypcowe byly jak na takie glosniczki bardzo dobre, co czesto ciezko nawet uslyszec w systemach ekstremalnie drogich. Brawo firma Ancient Audio!

 

Ciekawy byl tez krotki wyklad o korekcji cyfrowej glosnika (oczywiscie szczegoly sa owiane konstruktorska tajemnica) ale z tego co mozna sie bylo zoorientowac chodzi tutaj o korektor w dziedzinie czasu co pokrywa sie z moimi doswiadczeniami jesli chodzi o konstrukcje audio.

 

Powinien zainteresowac sie tym przemysl i robic to w milionach, zwykli zjadacze chleba z maslem zaczeliby miec lepszy gust muzyczny oraz mogliby posluchac prawdziwosci nagran za nie duze pieniadze.... jeszcze raz BRAWO!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ciekawie wypadł na tym zdjęciu ten odtwarzacz plików w sali Audio Fast:

 

q3lt.jpg

... ciekawe czy by mi sprzedali samą obudowę ... chętnie bym sobie MUSE do tego przełożył :)

 

Ktoś pytał ile to kosztuje ? Bo 30k to cena dziwnie niska.

 

jak za pierwszym razem zobaczyłem "Bestię" to pomyślałem, że to nowa "designerska" wersja Musy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeń i powietrze w systemie JPlaya pojawiało się w okolicach 3 rzędu. Kilkukrotnie wracałem do tego pokoju i miałem okazję być jedynym słuchaczem, więc trochę sobie połaziłem i pokombinowałem z miejscówkami. Róznice były na tyle znaczne, że za zasadne uznałbym zlikwidowanie przynajmniej 1 rzędu.

Bylem dwa razy siedzialem w 3 rzedzie, brakowalo oddechu, powietrza i przejrzystosci (tego ostatniego najbardziej mi brakowalo), dzwiek byl scisniety, ale i tak bylo dobrze, biorac pod uwage tania elektronike.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak za pierwszym razem zobaczyłem "Bestię" to pomyślałem, że to nowa "designerska" wersja Musy ;-)

 

O tym samym pomyślałem !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

]

<br />Ciekawie wypadł na tym zdjęciu ten odtwarzacz plików w sali Audio Fast:<br />
<br />Ktoś pytał ile to kosztuje ? Bo 30k to cena dziwnie niska. <br />

 

Cenę podawał prowadzący prezentację Amerykanin. O ile dobrze zrozumiałem, wynosi ona - zależnie od konfiguracji - od 9 do 30 tysięcy. Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

Możesz napisać, jak było z frekwencją?

Miałem wrażenie, że w tym roku było mniej odwiedzających.

 

Nie wiem skąd takie wrażenie - frekwencja była najwyższa od 5 lat. Było trochę więcej w sobotę i sporo więcej w niedzielę (w zeszłym roku niedziela była bardzo słaba, bo 11 wypadł akurat w niedziele i były burdy). Generalnie wszyscy wystawcy bardzo zadowoleni ... więc ja tym bardziej.

 

Cenę podawał prowadzący prezentację Amerykanin. O ile dobrze zrozumiałem, wynosi ona - zależnie od konfiguracji - od 9 do 30 tysięcy. Euro.

 

Czyli pewnie za 9k euro dostajemy sam serwer, bez DACa. Tak coś myślałem, bo 30kzł za taką obudowę, do tego z DACiem który sam z siebie kosztuje chyba 35kzł (siedzi tam Analog DAC MSB), to trochę za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wrażenie mniejszej frekwencji w Sobieskim mogło wynikać z "rozciągnięcia" wystawy na wszystkie piętra i większą liczbę pokoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd takie wrażenie - frekwencja była najwyższa od 5 lat.

 

Wrażenie pochodzi z obserwacji własnej.

Jeżeli statystki mówią co innego, to tylko lepiej, że impreza cieszy się powodzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu troche filmikow z AS2013

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku tez bylo slychac ze te glosniki maja potencjal, ale nie maja dobrej elektroniki.

Czy zawodowcy z branży nie usłyszeli że wstęga w Graj-pudłach gra niespójnie z resztą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawodowcy z branży nie usłyszeli że wstęga w Graj-pudłach gra niespójnie z resztą ?

Dla mnie, spojnie. I wlasnie uwazam ze jesli wstega to tylko na sam koniec pasma, tylko wtedy to ma sens. moim zdaniem to rozwiazanie to strzal w 10!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Z tego co slyszalem to najlepszy dzwiek wystawy - zestaw Jadis oraz Audio Tekne. Zestaw Jadis-a zagral przepieknie w poteznym klimatem jak i atmosfera, moj testowy fortepian z plyty Stereophila przeszedl najpiekniej wlasnie na tym systemie. Audio Tekne tez piekne a moze nawet lepsze granie niz z Jadisa ale tylko z analoga (sluchalem tego zestawu okolo 1h) glownie z analoga - cos przepieknego i chcialoby sie miec taki dzwiek w domu, wokale rewelacyjne (nie slyszalem lepszych ze sprzetu) instrumenty tez bardzo naturalne i ma sie wrazenie ze jest sie wewnatrz. To jednak sluchanie systemu z CD to duzo nizsza liga dzwiekowa, ale to wynika najpewniej z grania muzyki ze zwyklego Maranzta (dziwna sprawa, w systemie za tyle kasiory).

 

Bardzo dobra muzyka poplynela tez w Bristolu z systemu Wilson Audio - Wzmak potezny lampowy Audio Resererch - MSB platinium. Prawde mowiac zdziwilem sie ze MSB platinium moze jednak zaoferowac bardzo poprawny atrakcyjny i jednak wysoce muzyczny dzwiek. To jednak odtwarzanie tesowego mojego nagrania ze Stereophila owszem pokazalo klase ale niestety dla mnie jak i dla kolegi z ktorym sluchalem tego zestawu pewne klawisze poginely gdzies w tle, ale sumarycznie nie bylo zle. Mysle ze jakosc, system mial uzalezniona od lampowych koncowek mocy ktore zrobily bardzo dobra robote w tym systemie.

 

Ladny dzwiek poplynal tez z pokoju Jplay-a system gral z plikow ( to jednak co dziwne nie mozna bylo grac ani ze swojej plyty ani ze swojego pliku) musialem wiec sluchac to co serwowala kuchnia. ;) Dzwiek przede wszystkim bardzo bardzo cieply, dobrze zagral kontrabas, bardzo dobrze zagraly tez wszelkie instrumenty perkusyjne wokale tez byly dobre, ale calosciowo to jednak dzwiek spowolniony i jednak brakowalo mi sporo powietrza - ktore jest na duzo drozszych systemach. To jednak cena zestawu usprawiedliwia te mankamenty. W kazdym badz razie mowienie ze z plikow gra technicznie czy tez ostrawo nie ma w tym wypadku tutaj zadnego zastosowania.

 

Dzwiek dosc dobry chociaz sporo zbyt jasny barwowo, byl w pokoju Zeta-zero. Najbardziej zdziwil mnie fakt porownania ktorego dokonywalem w locie przelacznikiem pomiedzy wzmacniaczami firmowymi cyfrowkami Zeta oraz wzmakiem Dagostiono. Zdecydowanie preferowalem wzmaki cyfrowe (przynajmniej tak na koniec testu oznajmil sam konstruktor, zreszta bardzo przemily pan) co mnie zaskoczylo! Wzmak Dagostino gral z wyraznym nalotem, jakby cyfrowym ( co dziwne) to samo potwierdzil kolega ktory rowniez uczesticzyl w tej prezentacji. Dziwne skad ten nalot cyfrowy na wzmacniaczu analogowym...?

 

Dobrze zagralo tez na dole w Sobieskim na systemie Vivid audio - Constelation audio (wzmak) oraz DAC Trinity, slychac klase tego DAC-a ( sluchalem tego systemu okolo 2h) i dziwi troche zapuszczanie muzyki ze zwyklego laptopa przez zwykly kabel USB to jednak pomimo tego ewidenentego bledu ( moim zdaniem) nie bylo slychac komputera i plynela tam prawdziwa muzyka dosc dobrze wypelniona, wlasciwie bylo slychac klase tego systemu ale chyba cos blokowalo ten system zeby zagral jeszcze duzo, duzo lepiej (takie mialem wrazenie) Nie wiem czy przetwarzanie C/A jest na poziomie lepszym anizeli caly set Vivaldiego (czym chwali sie sam konstruktor) ale raczej mam powazne watpliwosci sluchajac testowego swojego fortepianu byly jednak braki w powietrzu i lotnosci klawiszy.

 

Dzwiek wysoce niepoprawny na wystawie to moim zdaniem numer jeden system Levinsona z JBL-em - szarosc dnia tak bym to ujal.Oraz prezentacja MBL-a - porazka pod kazdym wzgledem.

 

Pozdr. StasioP

 

 

Mógłbyś szerzej opisać na czym polegała niepoprawność dzwieku JBL/ML bo stwierdzenie szarość dnia nic mi ie mówi ,opisz prosze rzetelnie jak to grało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś szerzej opisać na czym polegała niepoprawność dzwieku JBL/ML bo stwierdzenie szarość dnia nic mi ie mówi ,opisz prosze rzetelnie jak to grało

Plasko, bezbarwnie, bez emocji, bez barw basu i gory, to co uslyszalem to bylo bardzo dziwne. Kolega z ktorym bylem mowil to samo a sluchal tego 2 razy. To bardzo dziwne ze tak zagral ML i JBL, Bardzo - cos tam bylo mocno nie tak

 

Jesli chodzi o prezentacje MBL-a to dzwiek byl znieksztalcony czesto niekontrolowany a wokale drapioco szarawe, wielka orkiestra ktora zagrala to byl pokaz poprostu ze ktos to konfigurowal nie ma sprawnych chyba uszu, przeciez ta orkiestra zagrala w sposob mocno ograniczony, nie bylo to ostre ale drapiace szare i suche. Mysle ze to byla wina za malych wzmakow do tych kolumn, bo slyszalem juz MBL-a i mi sie podobalo, ale tym razem porazka dla Audio systemu i DUZA kompromitacja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wrażenia Stasiopa:

Ladny dzwiek poplynal tez z pokoju Jplay-a system gral z plikow ( to jednak co dziwne nie mozna bylo grac ani ze swojej plyty ani ze swojego pliku) musialem wiec sluchac to co serwowala kuchnia. ;) Dzwiek przede wszystkim bardzo bardzo cieply, dobrze zagral kontrabas, bardzo dobrze zagraly tez wszelkie instrumenty perkusyjne wokale tez byly dobre, ale calosciowo to jednak dzwiek spowolniony i jednak brakowalo mi sporo powietrza - ktore jest na duzo drozszych systemach. To jednak cena zestawu usprawiedliwia te mankamenty. W kazdym badz razie mowienie ze z plikow gra technicznie czy tez ostrawo nie ma w tym wypadku tutaj zadnego zastosowania.

 

Biorąc pod uwagę cenę elektroniki,zagrało rzeczywiście znakomicie.W akustycznym jazzie dynamika,piękne barwy i holograficzne rozmieszczenie instrumentów.

 

Dla mnie drugi rok z rzędu najlepiej grał TAD (pomimo gorszej końcówki w tym roku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta ostatnia prezentacja na AS2012 Avalonow + MSB-dac + Constellation Audio to byla jeszcze wieksza porazka. slyszalem pozniej w oddzielnych zestawieniach te klocki i wiem ze moga zagrac...czyli? Winny jest wystawca a bardziej jego podejscie do estetyki muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zwróciłem uwagę na system Ardento.

Ciekawy ale chyba nie całkiem w moim guście.

Kolumny grały z lampą 300B i ichnim przetwornikiem.

Całość prezentowała gładki, aksamitny, miły dla ucha dźwięk. Żadnych wyostrzeń. Wokale pierwsza klasa - żadnych sybilantów. Tak ten system był zestrojony. Dla mnie zbyt miękko i delikatnie.

Koszt ok 70 tys PLN. (z mniejszymi kolumnami). Myślę, że wart tej ceny ale trzeba takie zestrojenie lubić.

a dla mnie to był dżwięk nr 1 w Sobieskim . Ktoś podał płytę Pink Martini , znam ten krażek doskonale ale tutaj zabrzmiał zjawiskowo. Takiej równowagi tonalnej nie słyszałem na całej wystawie . Za chwilę ktoś podał nowego Waglewskiego i ponownie popłynął czar. Nawet właściciel płyty mocno sie zdziwił gdyż uważał ja za nienajlepiej nagraną . Nie uważam sie za wielkiego znawcę , może po waszych zachwytach inaczej bym słychał zestawu Audio Tekne ale akurat puszczono tam trzeszczący naleśnik Tchaykowsiego i to granie nie wzbudziło zadnych emocji. Wygląd mocno kontrowesyjny , kojarzylo mi sie z pancernikiem Patiomkinem , ale nie podważam klasy zestawu być może a na pewno na innem rodzaju muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.