Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre i słabe konfiguracje systemów audio w kontekście wystaw jak Audio Show czy Monachium.


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Fakt pewnego rozjaśnienia na średnicy czy jak piszesz przenikliwości został zauważony przez kilka osób i ja też to potwierdzam. Mnie zastanawia, że jeżeli jakieś kolumny grają w ten sposób z lampowym McIntoshem to jakby je podłączyć z neutralnym tranzystorem to będzie krew z uszu .... ?

 

pozdrawiam

Arkadix

 

Może tak być Arku, przy czym ja uważam za nieszczególnie fortunne użycie kabli Transparent Audio. One mają tendencję do przerysowywania konturów na średnicy i górze ale też gubią różnicowanie na basie. Jeśli podłączyłbyś Rockporty z ostrzejszym tranzystorem to ja bym szukał cieplejszych kabli głośnikowych, idealny byłby tu choćby konkurent Transparenta czyli MIT, bądź też jakiś topowy Harmonix, może Tara 0,8, itp.

 

Też odniosłem takie wrażenie jak pisze Sylwek, że one są po prostu niewygrzane i stąd te wyostrzenia i zabarwienia na wokalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kolumn na takich wystawach jest niewygrzana dlatego oceny tak grających systemów są w gruncie rzeczy bez sensu.Można z ciekawości posłuchać ale formułowanie kategorycznych wniosków świadczy raczej o nieświadomości tego faktu oraz braku doświadczenia.Bo jak to jest że kolumny X na jednej wystawie grają fatalnie a na 2 innych zdobywają dźwięk wystawy? Może być różnica 10-20% ale nie aż taka. Wynika to z niedopasowania konfiguracji oraz z faktu użycia niewygrzanych kolumn jak i reszty systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem innego zdania. Trimex nigdy nie miał wzmacniaczy do Utopii.

Fakt, że Trimex nigdy nie miał bardzo drogich tranzystorów w swojej dystrybucji nie oznacza , że nie można było do nich przyjechać ze swoim wzmacniaczem i posłuchać w bardzo dobrych warunkach. Ja w przeszłości grałem na JMLabach przez 7 lat i bardzo sobie ostrzyłem zęby na nowe Utopie. Niestety moim zdaniem od kilku lat JMLab wraz ze zmianą nazwy na Focal zmienił charakter brzmienia który dla mnie jest nie do zaakceptowania i żadne wzmacniacze tu nie pomogą. I jak od lat czytam opinie ludzi po AS, którzy co roku konsekwentnie narzekają na to brzmienie to wiem o co chodzi. Tym bardziej , że jak napisałem bezpośrednia możliwość porównania brzmienia z innymi kolumnami na AS ukazuje bardzo dobitnie specyficzny charakter nowych Utopii.

 

pozdrawiam

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma kolega prawo mieć swoje zdanie. Ja użytkuje 3 różne pary dobrych kolumn w tym Grand Utopie III i uważam, że nie ma nic lepszego jak do tej pory. Może z czasem coś się pokaże na rynku ale na dziś deklasują wszystko. Jeżeli kiedyś zdecyduję się je wymienić to chyba tylko na Grand Utopie IV ale premiera nie wcześniej niż za 5 lat. Oczywiście potrzebują one mocnych monobloków, odpowiedniego okablowania i przede wszystkim należy je wyregulować na łagodne brzmienie. Faktem jest też, że Utopie są wrażliwe na wpływ akustyki pomieszczenia. A jakie kolumny na Audio Show uważa kolega za godne uwagi? Bo rozumiem, że Rockporty też nie. To jakie?

 

Jeśli kolega lubi kolumny łagodne i bez basu to chyba raczej tylko jakieś magnetostaty lub elektrostaty bez opcji suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Nie można oceniać Focala na podstawie tej prezentacji, zasilanie ich, skądinąd przyzwoitym, sprzętem Exposure, nie ma sensu, bo oddaje jakieś 25% ich możliwości zwłaszcza w zakresie dynamiki i trójwymiarowości grania. Focale nie są moimi ulubionymi głośnikami, ale doceniam pewne ich aspekty. Swego czasu podobały mi się Grande Utopia Be napędzane z Accuphase P-7100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paru kolegow pisalo jak Maki, ze im sie podobaly Gauder Akustik.

Wiem , ze gusta moga byc rozne i nie chce zadnej firmie dowalac, bo sie starali, ale Gauder jest u mnie w czolowce nieudanych dzwiekow wystawy. Dudniacy bas, brak precyzji i slabo lokalizacja zrodel to tylko niektore mankamenty. Prosze nie pisac, ze Gauder graly swietnie, to nieporozmienie bylo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie właśnie to było świetne granie. Słyszałem klasykę za analogu i 2 swoje rzeczy. Dobrze mówisz o rożnych gustach, powstrzymaj sie w ostatecznych ocenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być Arku, przy czym ja uważam za nieszczególnie fortunne użycie kabli Transparent Audio. One mają tendencję do przerysowywania konturów na średnicy i górze ale też gubią różnicowanie na basie. Jeśli podłączyłbyś Rockporty z ostrzejszym tranzystorem to ja bym szukał cieplejszych kabli głośnikowych, idealny byłby tu choćby konkurent Transparenta czyli MIT, bądź też jakiś topowy Harmonix, może Tara 0,8, itp.

 

Też odniosłem takie wrażenie jak pisze Sylwek, że one są po prostu niewygrzane i stąd te wyostrzenia i zabarwienia na wokalach.

 

Akurat wiem coś na temat tych konkretnych kolumn jak i produktów marki Rockport.

 

1. Grające na wystawie kolumny były słabo wygrzane. Trafły do HIFI Clubu dosłownie kilka dni przed wystawą. Biorąc to pod uwagę można się tylko cieszyć, iż potrafiły się dobrze zaprezentować. Jak będzie po miesiącu ich grania? Tylko lepiej...

 

2. Uzycie kabli Transparent Audio miało sens bowiem wewnętrzne okablowanie samych kolumn zostało wykoonane przy uzyciu kabli Transparenta!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak miałem rację, przy czym miesiąc to za mało na wygrzanie. Minimum 500h a najlepiej trochę więcej. Grając 10h dziennie to 2 miesiące byłyby ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być Arku, przy czym ja uważam za nieszczególnie fortunne użycie kabli Transparent Audio. One mają tendencję do przerysowywania konturów na średnicy i górze ale też gubią różnicowanie na basie. Jeśli podłączyłbyś Rockporty z ostrzejszym tranzystorem to ja bym szukał cieplejszych kabli głośnikowych, idealny byłby tu choćby konkurent Transparenta czyli MIT, bądź też jakiś topowy Harmonix, może Tara 0,8, itp.

 

Też odniosłem takie wrażenie jak pisze Sylwek, że one są po prostu niewygrzane i stąd te wyostrzenia i zabarwienia na wokalach.

 

Kolumny były wygrzane-grały przed AS wystarczajaco dlugo-wiem to od dystrybutora.

Proponowałbym abyś miał u siebie takie zróżnicowanie na basie.

Jeśli masz jakieś lepsze i cieplejsze kable głośnikowe niż transparent i będa dopełnieniem systemu tzn.kable Mita-to musisz szukać kabli z

zeszłego tysiąclecia,jesli takie kable masz to daj znać,przewież je do hi-fi clubu może zechcą je tam spróbować.

Topowy Harmonix i może Tara powiadasz.............dobre,dobre-szukajcie a znajdziecie))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że dźwięk był daleki od naturalności. Efektowny i przerysowany. Mógł się podobać ale szału nie było. daleki jest dźwięk fortepianu na żywo od tego który można było usłyszeć na tej prezentacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że dźwięk był daleki od naturalności. Efektowny i przerysowany. Mógł się podobać ale szału nie było. daleki jest dźwięk fortepianu na żywo od tego który można było usłyszeć na tej prezentacji.

 

Zawsze można na coś narzekać. Chodzi o to jaki był dźwięk w porównaniu do innych prezentacji.

 

Jak za dwa miesiące zamówisz sobie odsłuch w swoim domu to wtedy można będzie pisać szczegółowe i ostateczne opinie oraz porównywać do wybrzmień fortepianu marki Steinway & Sons, który zapewne posiadasz w głównym salonie. Chętnie poczytamy wtedy Twoją szczegółową recenzję.

 

Koledzy z HIFI Clubu zapewne z radością przywiozą do Ciebie Rockporty aby móc się osobiście przekonać jak brzmi absolut Steinway & Sons.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że dźwięk był daleki od naturalności. Efektowny i przerysowany. Mógł się podobać ale szału nie było. daleki jest dźwięk fortepianu na żywo od tego który można było usłyszeć na tej prezentacji.

 

Z ciekawostek, zdziwił byś się już dla klawiatur po MIDI są takie sample że ucho potrafi być świetnie oszukane.

 

Uszczypliwości mógłbyś sobie darować...

 

Nie przejmuj się! jak czytam jego wpisy to jak bym innych kolumn na AS słuchał. Słyszenie jak wiemy jest to sprawa indywidualna tak że spieranie się nie tylko z nim nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, zdziwił byś się już dla klawiatur po MIDI są takie sample że ucho potrafi być świetnie oszukane.

 

Tak jest. Jednak mówimy o systemie który zagrał fortepian po swojemu. słuchałem tego samego portepianu na wilson sophia i grało cudownie. Ale jak nie było fajerwerków i skali dźwięku która powala to dla niektórych jest to już kiepskie granie. Czy to gitara czy fortepian czy jakikolwiek inny instrument w hifi clubie grało nienaturalnie, grubą kreską ale efektownie i to mogło się podobać.Hi-endem jest dla mnie jak najwierniejsze odwzorowanie brzmienia instrumentów jeśli dla kogoś jest to coś innego to nigdy się nie dogadamy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Odpowiedź dlaczego różne Utopie tak słabo wypadają od lat na AS jest prosta - bo to niestety niezbyt udane kolumny są. Na AS można porównać bezpośrednio brzmienie różnych drogich kolumn i od razu słychać jak bardzo Utopie odstają w dziedzinie reprodukcji barwy i jak dziwne mają wysokie tony. Poprzednio Trimex próbował coś z tym zrobić i łączył Utopie z flagowym lampowcem Unison Research ale to też nie pomogło. A jeszcze wcześniej używali jakiegoś korektora i też było słabo. Bo z niestety z Focalem to jest tak dziwnie, że im tańsze kolumny tym są bardziej muzykalne ....

 

pozdrawiam

Arkadix

 

Można mieć oczywiście swoje zdanie i gust na temat poszczególnych urządzeń audio i jak widać z wypowiedzi po AS najlepszych zestawów było tyle ilu odwiedzających AS ludzi.

 

Co innego jest pisanie o tym .że skoro mi się coś nie podoba to znaczy ,że generalnie coś jest nieudane.

Jest to tym bardziej infantylne bo pisane po słuchaniu czegoś przez 15 min , gdzieś na jakiejś wystawie w przypadkowej konfiguracji i do tego zazwyczaj niewygrzane.

 

Większych bzdur dawno nie czytałem na tym forum niż twoje kategoryczne "recenzje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że Trimex nigdy nie miał bardzo drogich tranzystorów w swojej dystrybucji nie oznacza , że nie można było do nich przyjechać ze swoim wzmacniaczem i posłuchać w bardzo dobrych warunkach. Ja w przeszłości grałem na JMLabach przez 7 lat i bardzo sobie ostrzyłem zęby na nowe Utopie. Niestety moim zdaniem od kilku lat JMLab wraz ze zmianą nazwy na Focal zmienił charakter brzmienia który dla mnie jest nie do zaakceptowania i żadne wzmacniacze tu nie pomogą. I jak od lat czytam opinie ludzi po AS, którzy co roku konsekwentnie narzekają na to brzmienie to wiem o co chodzi. Tym bardziej , że jak napisałem bezpośrednia możliwość porównania brzmienia z innymi kolumnami na AS ukazuje bardzo dobitnie specyficzny charakter nowych Utopii.

 

pozdrawiam

Arkadix

Nie żebym stawał w obronie Focala, nie chcę też być uszczypliwy, ale z ciekawości - na czym teraz grasz? Kiedyś Twój wątek o dobrych monitorach byl swojego rodzaju wskazówką dla ludzi gdzie szukać jakiegoś (dobrego) brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Skoro na poprzednim AS Stella Utopia grała z....NAD-em to o czym ty pisać? Jak to mogło dobrze grać?

Po przeczytaniu komentarzy po AS nasuwa mi się jeden generalny wniosek.

Na miejscu kilku producentów sprzętu zweryfikował bym umowy z niektórymi dystrybutorami.

Zamiast zachęcić ludzi do tego hobby jak widać skutecznie do niego zniechęcają.

I wcale mnie nie dziwią potem komentarze na AS ,że trzeba być skrajnym idiotą aby wydać kilkaset tyś. pln na sprzęt , który nie potrafi potem nic zagrać.

Z resztą moje zdanie na temat takich pokazów już napisałem wcześniej.

Towarzyska impreza w miłej atmosferze , która ze słuchaniem muzyki ma nie wiele wspólnego.

A teraz możecie mnie zlinczować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie panuje u nas amatorka i bylejakość - trudno żeby nie dotyczyło to również przygotowania sprzętu do odsłuchów ;-)

 

Ile sprzeda egzemplarzy drogiego sprzętu w Polsce - dwa ? To po co się męczyć jak można to zrobić byle jak, a na wolumen sprzedaży to i tak nie wpłynie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko po co w ogóle wystawiać takie sprzęty? Od dawna wiadomo, że takie wystawy tylko szkodzą dystrybutorom. Sami sobie strzelają gola! Oni to wiedzą i corocznie niechętnie się tam wystawiają. Koszty takiej imprezy są dla nich spore a poważny klient i tak tam nie jedzie. Co najwyżej zniechęci się do ewentualnego zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek,

 

Nieobecni nie maja racji:)

Przyjąłem na klatę i ..... ;)

 

Rozumiem ,że ty na podstawie "biegu po dobry dżwięk" po pokojach wybrałeś to co byś chciał kupić?

Szczególnie w kontekście pokoju Zeta Zero ;)

 

Wszędzie panuje u nas amatorka i bylejakość - trudno żeby nie dotyczyło to również przygotowania sprzętu do odsłuchów ;-)

Niestety jest to brutalne ale prawdziwe ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo, ale co znaczy, że nieobecni nie mają racji? Byłem 4 czy 5 razy na kilka razy większej wystawie w Monachium. Jarek teź niejedno słyszał. A na AS nie byłem i co z tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Proponowałbym abyś miał u siebie takie zróżnicowanie na basie.

Jeśli masz jakieś lepsze i cieplejsze kable głośnikowe niż transparent i będa dopełnieniem systemu tzn.kable Mita-to musisz szukać kabli z

zeszłego tysiąclecia,jesli takie kable masz to daj znać,przewież je do hi-fi clubu może zechcą je tam spróbować.

Mam zdecydowanie lepsze zróżnicowanie na basie, nie ma o czym w ogóle gadać, przy czym dawno już odszedłem od kabli z puszkami na rzecz srebrnych Kimberów KS. Co nie zmienia mojej oceny że Rockporty grały naprawdę przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kolumn na takich wystawach jest niewygrzana dlatego oceny tak grających systemów są w gruncie rzeczy bez sensu.Można z ciekawości posłuchać ale formułowanie kategorycznych wniosków świadczy raczej o nieświadomości tego faktu oraz braku doświadczenia.Bo jak to jest że kolumny X na jednej wystawie grają fatalnie a na 2 innych zdobywają dźwięk wystawy? Może być różnica 10-20% ale nie aż taka. Wynika to z niedopasowania konfiguracji oraz z faktu użycia niewygrzanych kolumn jak i reszty systemu.

 

Mam pytanie na jakiej podstawie piszesz że większość kolumn jest na AS niewygrzana ?

 

OK, tylko po co w ogóle wystawiać takie sprzęty? Od dawna wiadomo, że takie wystawy tylko szkodzą dystrybutorom. Sami sobie strzelają gola! Oni to wiedzą i corocznie niechętnie się tam wystawiają. Koszty takiej imprezy są dla nich spore a poważny klient i tak tam nie jedzie. Co najwyżej zniechęci się do ewentualnego zakupu.

 

w zeszłym roku było 80 wystawców w tym 100 . Koszt dla wystawcy to marża ze sprzedaży jednej parydobrych kolumn .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu komentarzy po AS nasuwa mi się jeden generalny wniosek.

Na miejscu kilku producentów sprzętu zweryfikował bym umowy z niektórymi dystrybutorami.

Zamiast zachęcić ludzi do tego hobby jak widać skutecznie do niego zniechęcają.

I wcale mnie nie dziwią potem komentarze na AS ,że trzeba być skrajnym idiotą aby wydać kilkaset tyś. pln na sprzęt , który nie potrafi potem nic zagrać.

Z resztą moje zdanie na temat takich pokazów już napisałem wcześniej.

Towarzyska impreza w miłej atmosferze , która ze słuchaniem muzyki ma nie wiele wspólnego.

A teraz możecie mnie zlinczować ;)

 

Mądre słowa...

 

ja skorzystałem o tyle, że kupiłem sobie kilka płyt jakich szukałem...natomiast jakbym się dopiero zaczął interesować Audio i odwiedził Audio Show to bym szybko zmienił swoje hobby...

 

Atmosfera była całkiem ok...bo w niedzielę nie było duszno;-)...a w jednym pokoju klimatyzacja włączona na maks chłodzenie, chcieli zamrozić zainteresowanych;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.