Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre i słabe konfiguracje systemów audio w kontekście wystaw jak Audio Show czy Monachium.


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Tak co do poszczegolnych klockow w systemie sie mozna bardzo pomylic ...ale nie sposob sie pomylic jak gra caly system tutaj sprawa jest dosc prosta

Ty to jesteś osłuchany.

"Mordo ty moja...." :)

 

P.S.

Ja to taki "gupi" byłem ,że jak kupowałem np. żródło to słuchałem kilku (w domu) przez prawie miesiąc i do końca nie byłem pewny czy dobrze wybrałem.

No , ale ja nie mam wykształcenia muzycznego.

Ba, prawie żadnego wykształcenia nie posiadam ;)

 

ja do takich killerów systemów stereo dokładam jeszcze wibrafon.

No to mamy ..... "kilerów dwóch" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Ja to taki "gupi" byłem ,że jak kupowałem np. żródło to słuchałem kilku (w domu) przez prawie miesiąc i do końca nie byłem pewny czy dobrze wybrałem.

No , ale ja nie mam wykształcenia muzycznego.

Ba, prawie żadnego wykształcenia nie posiadam ;)

 

 

No cóż jak byś jeszcze nic nie potrafił to pewnie byłbyś już prezydentem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła konfigurcja, ..... niewygrzanie, ........złe pomieszczenie odsłuchowe ..... , niedopasowane okablowanie..... i inne wymówki które mają usprawiedliwić dlaczego większość hajendu nie gra wybitnie na AS. Weźmy takie Reimyo - nie można mówić o złej konfiguracji. Grało tak sobie, nawet ładnie .... Tylko, że kilka pokoi dalej też ładnie grał Creek z Eposami - a ten zestaw jest mniej więcej CZTERDZIEŚCI RAZY tańszy !!! To jest właśnie prawda o hajendzie - w większości są to bardzo drogie ale zwyczajnie brzmiące urządzenia i nie ma co zwalać na złą konfigurację.

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Weźmy takie Reimyo - nie można mówić o złej konfiguracji. Grało tak sobie, nawet ładnie .... Tylko, że kilka pokoi dalej też ładnie grał Creek z Eposami - a ten zestaw jest mniej więcej CZTERDZIEŚCI RAZY tańszy !!!

No cóż, Creek i Eposy grają razem bardzo dobrze i to wiemy nie od dziś. Przy czym kiedyś ich system grał jakby lepiej, a może to tylko wrażenie, bo inni wystawcy poprawili poziom. Mimo sympatii do Creeka i Eposów porównywanie ich dźwięku do Reimyo jest nieporozumieniem.

Abstrahując od horrendalnej ceny systemu Reimyo, on grał naprawdę dobrze i choć to nie moja bajka, to rozumiem osoby, które uważają, że był to najlepszy system wystawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa, ja do takich killerów systemów stereo dokładam jeszcze wibrafon.

 

To ten co wibruje formy od cegieł i pustaków jak robisz je samemu-prawda...........o to chodzi?

 

Mojszy kiler to klawesyn jezd))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

creek z eposami grał tragicznie. Z roku na rok coraz gorzej, aż się boje pomyśleć co będzie dalej. Seria ES eposa gra wybitnie, pierwsze Mki grały dobrze, to co teraz gra jest co najwyżej niesmaczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest w temacie wątku, ale ja bardzo, ale to bardzo cenie sobię, że jest taka impreza jak Audio Show.

 

Ja wiem, że niektórzy na samo nazwisko organizatora dostają rozwolnienia, ale zastanówmy się...

 

Wiadomo, organizator na imprezie zarabia. Pracuje, więc zarabia! I chwała mu za to.

 

Ja osobiście jestem bardzo wdzięczny Adamowi, że ta impreza po prostu jest!

Dziękuję.

 

Też to doceniam,że jest taka impreza jak AS...........opuściłem ją świadomie tylko w 2002.

 

Rozwolnienia to dostaje.......tu domyśl sie sam kto....na usłyszenie mojego nicka.

 

Organizator jest kumaty i nie tylko zarabia,a chwała i stawianie pomników..jeszcze za wczesnie na to.

 

Też jestem osobiście i niezaprzeczalnie wdzięczny Adamowi,że ta impreza jest i niech trwa-tylko za małe sa pokoje do grania.

 

Dziekuję masz plusa i nie płacz))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wystawa jest raz w roku i trochę niepoważnie wygląda wstawianie nieprzemyślanych konfiguracji, niesprawdzonych połączeń, czy niewygrzanych sprzętów jeśli poważnie podchodzi się do "sprawy" czyli mniej lub bardziej własnego biznesu". O choćby podstawowej adaptacji pomieszczenia nie wspomnę, bo wystawcy przecież wiedzą jaki pokój wynajmują i nawet jeśli nie mają ustrojów, lub kasy na nie to mogliby chociaż pożyczyć;-)

Wydaje mi się, że pokazują w ten sposób co myślą o potencjalnych klientach i gdzie ich mają...

Bo oceniać na podstawie wystawy nie można, ale nie powinno tam również być ewidentnych "kwachów" które odbiją się czkawką konkretnym dystrybutorom (czego im życzę) ale też niestety kładą się cieniem na postrzeganie naszej pasji przez resztę społeczeństwa;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła konfigurcja, ..... niewygrzanie, ........złe pomieszczenie odsłuchowe ..... , niedopasowane okablowanie..... i inne wymówki które mają usprawiedliwić dlaczego większość hajendu nie gra wybitnie na AS. Weźmy takie Reimyo - nie można mówić o złej konfiguracji. Grało tak sobie, nawet ładnie .... Tylko, że kilka pokoi dalej też ładnie grał Creek z Eposami - a ten zestaw jest mniej więcej CZTERDZIEŚCI RAZY tańszy !!! To jest właśnie prawda o hajendzie - w większości są to bardzo drogie ale zwyczajnie brzmiące urządzenia i nie ma co zwalać na złą konfigurację.

 

TUX

 

co ciekawe creek z eposami grał z pewnością nie gorzej niż Harbethy 30-ki (nie pamiętam z czym grały), choć też pamiętam, że dawniejsze eposy nie dość że były dużo ładniejsze, to jednak grały lepiej - nie tak zachowawczo, przejrzyściej, dynamiczniej, z ładniejszą barwą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób, tyle zdań. Z wieloma osobami rozmawiałam po wyjściu z sali Sonus fabera i uczciwie trzeba przyznać byli pod wielkim wrażeniem, to jedna z najlepszych prezentacji tego show, druga strona medalu jest taka, że znajdą się tacy, którzy będą narzekać bo myśleli, że Sf będzie jak grom z jasnego nieba, powali ich na glebę i długo nie wstaną. To tylko znakomite kolumny w zwykłym hotelowym pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidy grały szaro, bez życia, dynamiki, płasko. I to akurat w zgodnej opinii wielu osób. Nie wiem, jak ktoś mógł wyjść oczarowany z tej prezentacji...

 

Wrażenie było mniej więcej takie, jakby ktoś włączył jakiś tryb "night listening", który prawie całkowicie eliminuje kontrasty dynamiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak grały Aidy na prywatnej prezentacji na której byłem u Germanów. Jak je zobaczyłem to byłem zachwycony dopóki nie zagrały.To była katastrofa. Opisałem to wtedy na forum.Nie chcę się powtarzać. Elberoth pisał wtedy że może był zły dobór reszty ale było słychać że to nieudane kolumny i nie zagrają wiele lepiej nawet z najlepszym torem audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Sonusy im nowsze tym ...bardziej inne;-)

Dla mnie też Aidy grały w tej prezentacji bardzo słabo, i choć wyglądały tak ponętnie...to nie wiele poza tym...

Duch starych Sonusów jednak dla mnie ostał się w Ktemach, które napędzane Jadisami baaaardzo mi się podobały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby np. obok SF Aidy lub innego topowego sprzętu usiadł np kwartet smyczkowy i zagrał nawet oklepane "Le quattro stagioni" i dla porównania ponownie ten sam temat na hajendowych klockach odtworzyc. Nie chodzi mi o analizowanie jak źle gra sprzęt, tylko czy w tych "złych pokojach" rzeczywiście żywe instrumenty tez grałyby źle.

 

Ciekawe, czy kiedyś na AS będzie coś takiego. (Bo na świecie to już się zdarzało) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby np. obok SF Aidy lub innego topowego sprzętu usiadł np kwartet smyczkowy i zagrał nawet oklepane "Le quattro stagioni" i dla porównania ponownie ten sam temat na hajendowych klockach odtworzyc. Nie chodzi mi o analizowanie jak źle gra sprzęt, tylko czy w tych "złych pokojach" rzeczywiście żywe instrumenty tez grałyby źle.

 

Ciekawe, czy kiedyś na AS będzie coś takiego. (Bo na świecie to już się zdarzało) .

 

Tu masz takie porównanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidy piękne , jak rasowa blondynka. Cieszyły dopóki dźwięku z siebie nie wydobyły. Koszmarek tej wystawy. W ciemno wolałbym juz te Rockporty notabene najlepszy zestaw ( dźwięk wystawy) a i same 4 razy tansze od przekombinowanych Sonusów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidy piękne , jak rasowa blondynka. Cieszyły dopóki dźwięku z siebie nie wydobyły. Koszmarek tej wystawy. W ciemno wolałbym juz te Rockporty notabene najlepszy zestaw ( dźwięk wystawy) a i same 4 razy tansze od przekombinowanych Sonusów.

To trudno uwierzyc ze taka firma z tradycjami jak Sonus Faber, robiaca tak piekne kolumny z prawdziwego drzewa,marzenie wszystkich audiofili(wyglad), nie potrafi zrobic dobrze grajacych podlogowych kolumn!gonia cenami w gore jak d....e !! a nie przeklada to sie na jakosc grania.Powinni powrocic do monitorow bo malych mieszkan, ktorych jest 80% na swiecie w szczegolnosci w Azji i UK ,z tego bedzie lepszy zysk niz produkujac nieudane podlogowe kolumny ,tylko traca w oczch przyszlych audiofili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trudno uwierzyc ze taka firma z tradycjami jak Sonus Faber, robiaca tak piekne kolumny z prawdziwego drzewa,marzenie wszystkich audiofili(wyglad), nie potrafi zrobic dobrze grajacych podlogowych kolumn!gonia cenami w gore jak d....e !! a nie przeklada to sie na jakosc grania.Powinni powrocic do monitorow bo malych mieszkan, ktorych jest 80% na swiecie w szczegolnosci w Azji i UK ,z tego bedzie lepszy zysk niz produkujac nieudane podlogowe kolumny ,tylko traca w oczch przyszlych audiofili.

 

Od kiedy Franco Serblin, założyciel, projektant i konstruktor wszystkich Sonusów, które uzyskały status legendy odszedł z tej firmy, to i nie potrafią głośników zrobić. Na szczęście po opuszczeniu Sonusa, Serblin tworzył kolejne konstrukcje, już pod własnym nazwiskiem.

 

Obecne Sonusy, to jest porażka pod każdym względem oprócz jakości wykonania stolarki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Obecne Sonusy, to jest porażka pod każdym względem oprócz jakości wykonania stolarki.

Jak zmieniałem kolumny prawie się na to nabrałem. :)

 

Choć nie potępiał bym aż tak tech kolumn bo daleko im do "beznadziei".

Wszystko jak zwykle zależy do czego takie kolumny podłączono.

Znam takich ludzi , którzy uważają ,że te kolumny grają poprawnie (muzykę poważną).

Ale ich cena (katalogowa) nie potwierdza jakości grania.

Jednak co innego jest cena katalogowa a co innego cena zakupu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem najnowszej wersji Amati i najnowszej wersji Guarnerii. Liczyłem, że będzie to twórcze rozwinięcie poprzednich modeli Amati Anniversario i Guarneri Memento. To już niestety nie były "te" Sonusy. To były kolumny, jak każde inne. Aida tylko dopełnia ten wizerunek, stając się esencją powiedzenia, o "przeroście formy nad treścią".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, bardzo doświadczonego audiofila, który miał Aidy. Ostatecznie sprzedał i kupił coś jeszcze droższego, ale z tego co mi pisał to bardzo dobra kolumna. Tak więc stawiał bym raczej na dobór elektroniki czy pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Mam znajomego, bardzo doświadczonego audiofila, który miał Aidy. Ostatecznie sprzedał i kupił coś jeszcze droższego, ale z tego co mi pisał to bardzo dobra kolumna. Tak więc stawiał bym raczej na dobór elektroniki czy pomieszczenie.

 

Masz rację ,że tak może być. Pisałem to właśnie dwa posty wyżej.

Mam też znajomych ,którzy uważają ,że AIDA nie jest kiepska tylko przewartościowana.

Dobór odpowiedniej elektroniki może dużo zdziałać na +.

I trzeba pamiętać ,że te kolumny najlepiej nadają się do muzyki poważnej a nie rocka ,popu czy też heavy metal.

 

Poza tym łączenie ich z Audio Research to moim zdaniem mezalians.

Ale wiadomo ..... rodzina najważniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF grały z Bat vk600se a to jest dobry tranzystor na którym długo grałem stawiam że jeśli nie kolumny to złe oświetlenie zepsuło dźwięk {żart} bo grało to żałośnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Poza tym łączenie ich z Audio Research to moim zdaniem mezalians.

Akurat z ARC miałyby szansę zagrać lepiej niż z BAT:-) To są szybsze i bardziej detaliczne piece. BAT jest za ciepły, zbyt obszerny na dole. Na moje oko a raczej ucho, Aidy powinny grać z monoblokami Marka Levinsona, to jest dla nich właściwy sonicznie kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem najnowszej wersji Amati i najnowszej wersji Guarnerii. Liczyłem, że będzie to twórcze rozwinięcie poprzednich modeli Amati Anniversario i Guarneri Memento. To już niestety nie były "te" Sonusy. To były kolumny, jak każde inne. Aida tylko dopełnia ten wizerunek, stając się esencją powiedzenia, o "przeroście formy nad treścią".

 

Oj mylisz się strasznie;-)...przecież w Krakowie orzekli, że Guarneri Evolution bije na głowę Homage, a w Memento ,,w ich brzmieniu raziła jednak duża zapadłość na wyższym środku i jakieś nierównomierności na basie. Dźwięk był przez to stłumiony i mało rozdzielczy" więc Panowie mimo wielu prób odesłali je do dystrybutora bez opisywania!

 

No i jak teraz się czujesz jako były włascicel kolumn ,,w których brzmieniu razi jednak duża zapadłość na wyższym środku i jakieś nierównomierności na basie o dźwieku stłumionym i mało rozdzielczym"

 

Za długo słuchałeś takiego spaczonego dźwieku i teraz nowe SF, bez takich ułomnosci, nie podobaja się Tobie;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najogólniej do wszystkich wpisów to trzeba podkreślic, ze sprzęt nie grał dobrze nie tylko ze wzgledu na braki intelektualne wystawiajacych, złe złozenie w calosc systemu i słabą jego jakość. Przede wszystkim kolumny nie były wygrzane [wymagam conajmniej miliona godzin by się wszystko ułożyło], zwrotnice kolumn nie były przetrzymywane wymaganych dla hajendu 100-200 h w kriokomorze [a przynajmniej żaden liczacy sie producent nirvany nie wspominał o tym], bassrefleksy nie były zatkane gąbką i nie byly potraktowane pochłaniającą drgania maścią [np. durex pleasure]...BEZ TEGO NIE MA GRANIA Panowie, jeśli jednak udało się jakimś kolumienkom zagrać poprawnie to tylko przez przypadek i nic to nie znaczy, i nie można wyciagac z tego żadnych wniosków daleko idących....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.