Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre i słabe konfiguracje systemów audio w kontekście wystaw jak Audio Show czy Monachium.


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Zła konfigurcja, ..... niewygrzanie, ........złe pomieszczenie odsłuchowe ..... , niedopasowane okablowanie..... i inne wymówki które mają usprawiedliwić dlaczego większość hajendu nie gra wybitnie na AS. Weźmy takie Reimyo - nie można mówić o złej konfiguracji. Grało tak sobie, nawet ładnie .... Tylko, że kilka pokoi dalej też ładnie grał Creek z Eposami - a ten zestaw jest mniej więcej CZTERDZIEŚCI RAZY tańszy !!! To jest właśnie prawda o hajendzie - w większości są to bardzo drogie ale zwyczajnie brzmiące urządzenia i nie ma co zwalać na złą konfigurację.

 

TUX

Mysle bardzo podobnie. Jaka by nie była elektronika wcześniej to główną sygnaturę brzmienia nadają głośniki, A w nich czy ktoś się podejmuje wskazać jednoznaczne przewagi technologiczne, które mają droższe kolumny nad dużo tańszymi ? Droższe (lepsze) głośniki ? - niespecjalnie. Zwrotnice ? - często droższe kolumny mają się "wyróżniać" np. minimalistycznymi zwrotnicami ...

Lepszej jakości cewki i kondesatory w środku ? - chyba też niełatwo w to uwierzyć. Obudowa ? - np. Magico robiące obudowy z rezonujacego metalu ?

Jak dla mnie główna róznica powodująca tak drastyczne róznice w ocenach to jest odbiór słuchacza w danym momencie, który w duzym stopniu wynika z aktualnego utworu głównie chodzi o to czy nagranie generalnie jest "łaskawe" dla sprzętu - na gęstej "rockowej" muzie zwykle niewiele high-endu zostaje w jakichkolwiek głosnikach. A na jednoinstrumentowym plumkaniu prawie wszystko jest w stanie się obronić. No i jeszcze kwestia spektrum niskich częstotliwości - często dane nagranie w zakresie basu może trafić w punkty rezonansowe danej kolumny, co odkłada sie nie tylko na basie ale na subiektywnym odbiorze ogólnej jakości.

A za chwilę na innym nagraniu moze być calkiem mozlwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik moreno1973 dnia 14.11.2013 - 17:42 napisał

w Krakowie orzekli

 

I wszystko jasne...

 

Nie zgadzam się z tak krzywdzącą opinią dla Krakowa. Tam oprócz niszowego towarzystwa słuchającego tylko w skarpetkach! jest też bardzo liczna grupa która podczas odsłuchów ma nawet buty na nogach i na tegorocznych odsłuchach na AS była rozczarowana także produktami Focala z grupy pro do studiów nagraniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przecztaniu tego tekstu chyba najwięksi miłośnicy Pana Pacuły zrozumieją, że wiarygodność highfidelity.pl przestała istnieć...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba nie dało się już wymienić większej liczby ,,nagrodzonych zestawów"... każdy duży dystrybutor dostał nagrodę...

 

PS: Ciekawe czy robienie zdjęć panienkom to objaw kryzysu wieku średniego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te jego nagrody to nic innego jak product placement loga portalu Pacuły, więc trudno się dziwić, że swoje "best-soundy" rozdaje na lewo i prawo jak ulotki reklamowe. Potem dystrybutor wykupi reklamę i dołoży na niej logo highfidelity z bestsoundem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te jego nagrody to nic innego jak product placement loga portalu Pacuły, więc trudno się dziwić, że swoje "best-soundy" rozdaje na lewo i prawo jak ulotki reklamowe. Potem dystrybutor wykupi reklamę i dołoży na niej logo highfidelity z bestsoundem.

 

Jasne tylko że jaką wartość ma taka nagroda przyznawana każdemu? Cenne jest coś co jest rzadkie, trudno osiągalne a nie rozdawane na prawo i lewo. A już zupełnym kuriozum jest ogłaszanie przez Pana Pacułę sprzedaży urządzeń testowanych prez Niego na łamach swojego magazynu i to we wstępniaku. Jeśli sa to dobre urządzenia to powinny rozchodzić się wśród znajomych, są także inne bardziej dyskretne możliwości handlowania sprzętem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko że jaką wartość ma taka nagroda przyznawana każdemu?

 

tak jak pisałem: wyłącznie wartość handlową dla samego Pacuły, jego logo pojawi się większej liczbie reklam "nagrodzonych" urządzeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,wy byście tylko krytykowali i szukali dziury w całym,Pan Wojciech widzi i słyszy pozytywy

i to takie powinno być "na dzień dzisiejszy" podejście do życia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przecztaniu tego tekstu chyba najwięksi miłośnicy Pana Pacuły zrozumieją, że wiarygodność highfidelity.pl przestała istnieć...

 

"Od wielu ludzi słyszałem to samo, co i ja mogę potwierdzić: Sonus faber przygotował wybitne kolumny; grające z elektroniką BAT-a i referencyjnym gramofonem Pro-Jecta Aidy dały niesamowity spektakl. Skala, świetna tonalność i dynamika, a kiedy trzeba kocia zwinność. A z boku, na tronie, ze spokojem i uśmiechem na ustach szef firmy Voice, polskiego dystrybutora SF. „Well done Mr Weber!”

 

Tekst chyba był napisany przed AS i się niechcący wkleiło...

Zastanawia mnie jak w takim razie gra domowy system odniesienia tego recenzenta, jeśli tak wysoko ocenił tę prezentację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,wy byście tylko krytykowali i szukali dziury w całym,Pan Wojciech widzi i słyszy pozytywy

i to takie powinno być "na dzień dzisiejszy" podejście do życia :-)

Poza wyjatkami ....., to przypominaja mi sie filmy o tematyce bokserskiej, gdzie w 90% walki sa "ustawione",wszystko prawie bylo zaprzeczeniem tego co wszyscy tu koledzy szlyszeli na AS!!!dobrze ze nie bylem w tym roku......!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z boku, na tronie, ze spokojem i uśmiechem na ustach szef firmy Voice, polskiego dystrybutora SF. „Well done Mr Weber!”

 

Szef firmy Voice, owszem, siedział z boku, ale minę miał nietęgą, powiem więcej, wyglądał jakby zrobił kupę w majtki i zakłopotany nie chciał wstać, robiąc dobrą minę do złej gry.

 

"Od wielu ludzi słyszałem to samo, co i ja mogę potwierdzić: Sonus faber przygotował wybitne kolumny; grające z elektroniką BAT-a i referencyjnym gramofonem Pro-Jecta Aidy dały niesamowity spektakl. Skala, świetna tonalność i dynamika, a kiedy trzeba kocia zwinność. A z boku, na tronie, ze spokojem i uśmiechem na ustach szef firmy Voice, polskiego dystrybutora SF. „Well done Mr Weber!”

 

Ten służalczy, obrzydliwie fałszywy tekst dobitnie pokazuje, na czym polega profesja tzw. "recezenta" sprzętu audio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przecztaniu tego tekstu chyba najwięksi miłośnicy Pana Pacuły zrozumieją, że wiarygodność highfidelity.pl przestała istnieć...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba nie dało się już wymienić większej liczby ,,nagrodzonych zestawów"... każdy duży dystrybutor dostał nagrodę...

 

PS: Ciekawe czy robienie zdjęć panienkom to objaw kryzysu wieku średniego?

 

P.S.

Zdjęcia panienek to wpływy przejęte z naszego forum, oznacza że jest czytane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Aida to taka rewelacja to nic dodać nic ująć. Słuchałem ich z 2 różnymi wzmacniaczami i w szerszym gronie. Opinia była zgodna....katastrofa.

Nie dziwi mnie więc porażka Aidy na tegorocznym Audio Show. Ale jeśli ktoś do recenzji słyszał co innego....jego prawo. Wolny kraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dynki grały słabo, nie doszukuje się przyczyn, nie moja sprawa. Jednak to co wyżej napisał johny, jest prawdą. Dynie lubią prąd i to bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki grały słabo, nie doszukuje się przyczyn, nie moja sprawa. Jednak to co wyżej napisał johny, jest prawdą. Dynie lubią prąd i to bardzo.

Niebawem coś zorganizuję u siebie....oczywiście zapraszam.Moje Dynki dostają 60W w klasie ,,A,, z lampki . Ciekaw jestem czy to dla

Ciebie wystarczy by powiedzieć ,,fajnie gra,, :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkajmy się może w filharmonii i pokażmy które instrumenty nie brzmią naturalnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Wszystkie. Na ich dźwięk wpływa pomieszczenie... Każda filharmonia ma swoją sygnature.

Naturalny dźwięk, to w parku/ogrodzie itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie. Na ich dźwięk wpływa pomieszczenie... Każda filharmonia ma swoją sygnature.

Naturalny dźwięk, to w parku/ogrodzie itp.

Taaak Penderecki ma fajny park, tam na pewno jest High End ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Taaak Penderecki ma fajny park, tam na pewno jest High End ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sinfonia Varsovia

Mimo deszczu orkiestra dała tam w weekend 21 koncertów kameralnych i jeden duży, pod batutą samego mistrza Krzysztofa Pendereckiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie debilizm , dogłaśniać orkiestrę na tak małej przestrzeni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzej Panowie z High Fidelity w swojej recenzji z targów przyznali nagrodę systemowi Monitor Audio Silver 10 + elektronika Cambridge Audio. Tymczasem dla mnie było to najgorsze zestawienie które słyszałem na AS.Pierwsze wrażenie - super dynamika , rozdzielczość , wykop, usiadłem i ........ po 15 minutach miałem dość i musiałem wyjść bo mi uszy od tego cuda "zwiędły".Teraz wiem dlaczego - membrany głośników są wykonane z aluminium, wprawdzie powlekanego ceramiką ale to niewiele zmienia w ich brzmieniu .Połączenie MA z CA to dobre jest na disco dla nastolatków albo na estradę ale nie do słuchania w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA podobnie jak CA to kaszana jakich wiele na naszym rynku i mogę się założyć, że za rok będzie grało jeszcze gorzej a za 2 jeszcze jeszcze. Nie bardzo jednak wiem co będzie za 10 albo 15 lat. Ktoś ma jakiś pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo jednak wiem co będzie za 10 albo 15 lat. Ktoś ma jakiś pomysł?

Trzeba doceniać to co ma się teraz, bo znając obecną tendencję, jaka ma miejsce od lat, za daną jakość sprzętu, z roku na rok trzeba ciągle dopłacać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Trzej Panowie z High Fidelity w swojej recenzji z targów przyznali nagrodę systemowi Monitor Audio Silver 10 + elektronika Cambridge Audio. Tymczasem dla mnie było to najgorsze zestawienie które słyszałem na AS.Pierwsze wrażenie - super dynamika , rozdzielczość , wykop, usiadłem i ........ po 15 minutach miałem dość i musiałem wyjść bo mi uszy od tego cuda "zwiędły".Teraz wiem dlaczego - membrany głośników są wykonane z aluminium, wprawdzie powlekanego ceramiką ale to niewiele zmienia w ich brzmieniu .Połączenie MA z CA to dobre jest na disco dla nastolatków albo na estradę ale nie do słuchania w domu.

Sam piszesz,pierwsze wrażenie(super dynamika,rozdzielczość,wykop) czyli coś cię zafascynowało że usiadłeś-bo jak by kaszana była po całości to nawet byś nie siadał..A to że ciebie taki dzwięk po 15 min zmęczył,to już inna bajka.Inna osoba mogła by stwierdzić po 2 h,że ją nic nie męczyło.I na tym polegają nasze różne preferencje dzwięku jakie oczekujemy od systemu.Nie ma takiego jeszcze(systemu) :) co to by każdemu (dogodził) :) lub każdej ale to już inna sprawa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna osoba która ma podobną opinię jak ja.Zgadzam się również z opinią recenzenta na temat firmy NAIM. Gdybyś posłuchał jak MA i CA grało powiedziałbyś to samo.Poniżej link do recenzji z pierwszej strony AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cytat:

W salach zajętych przez Audio Center można było dość kontrastowo posłuchać systemu opartego na elektronice Cambridge Audio i kolumnach Monitor Audio. Dźwięk przypominał trochę to, co w XX wieku nazywano „dźwiekiem niemieckim”: był efektowny, z wyraźną górą i potężnym, sprężystym basem, natomiast w ogóle nie sprawiał mi przyjemności. W sąsiadującym przez ścianę pomieszczeniu zawierającym system brytyjskiego Naima było zupełnie inaczej: dźwieku wlewały się bez widocznego wysiłku do uszu, kojąc organizm nadwerężony pobytem w hałaśliwym sąsiedztwie. Najwidoczniej Naim wciąż jeszcze potrafi, zaś jeśli chodzi o CA i MA, to sprawdziło się hasło reklamowe „No Naim, no music”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.